PDA

View Full Version : Сяра и спирт.



dream1707
12-07-2011, 15:45
Та вчера имах час по химия... И нещо говореше госпожата за сярата ... Каза някакъв метод с две чаени лъжички сяра на прах в едно шишенце спирт, който помагал страшно срещу пъпки... било то акне или някакви други. Та се чудя дали да пробвам... Много от кремовете ми съдържат сяра, пък и уж химик ми го е казал, все трябва да разбира кое е опасно и кое не ... Нямам много проблемна кожа но имам малки пъпчици, които ми се получиха от един крем и се чудя дали това би помогнало.. Как мислите ?

Rebirthing
12-07-2011, 16:01
Със сигурност помага, но ми звучи адски агресивно, а твоя проблем явно е малък. Ако ще правиш подобни опити, не си обтривай лицето, а нанасяй внимателно с клечка за уши, на всяка отделна пъпка, иначе лицето ти ще се изсуши адски и най-вероятно ще се обели...

koshtramba
12-07-2011, 16:30
Да, или другия вариант, мий се със серен сапун. :)

teddybearMV
12-07-2011, 17:19
Сестрата на моя съученичка имаше огромен проблем с пъпките по лицето и гърба. Ползваше точно сяра и спирт и се оправи, но не помня дозировката. Действа със сигурност.

millmii
12-08-2011, 18:21
Та вчера имах час по химия... И нещо говореше госпожата за сярата ... Каза някакъв метод с две чаени лъжички сяра на прах в едно шишенце спирт, който помагал страшно срещу пъпки... било то акне или някакви други. Та се чудя дали да пробвам... Много от кремовете ми съдържат сяра, пък и уж химик ми го е казал, все трябва да разбира кое е опасно и кое не ... Нямам много проблемна кожа но имам малки пъпчици, които ми се получиха от един крем и се чудя дали това би помогнало.. Как мислите ?

Преди 2 седмици някъде си купих крем за лице със сяра, с който се мажех всяка сутрин (и не всяка вечер), а вечер си минавах лицето със спирт, стана ужасно и се изринах ;@@@

needle
12-08-2011, 19:51
Ползвай хума.

teddybearMV
12-09-2011, 15:58
Някой писа, че си обринал от крем със сяра.. може да е от другите съставки на крема, но все пак момичето пита за разтвор, който се приготвя- сяра на прах и спирт. Кремовете със сяра нямат силата на въпросният разтвор, най-много да ти раздразнят малко кожата.

millmii
12-09-2011, 19:10
Някой писа, че си обринал от крем със сяра.. може да е от другите съставки на крема, но все пак момичето пита за разтвор, който се приготвя- сяра на прах и спирт. Кремовете със сяра нямат силата на въпросният разтвор, най-много да ти раздразнят малко кожата.

Споделих опит.. това стана при мен от подобна комбинация. Тя сама да си реши какво да прави ;)