PDA

View Full Version : Хубави училища в Пловдив



MireuChangYong
12-07-2011, 16:51
Кажете хубави училища в Пловдив, защото не знам къде да уча. Сега съм 7 клас и искам да кандидатствам, но съм с доста слаб успех по математика. На последният тест едва хванах 4.. :( Имах претенции за Търговската гимназия, но няма шанс да ме приемат там, а и още 3-4 момичета от класа ми ще учат там, а те са с висок успех. Във езиковата не мисля, че има смисъл. По английски съм една от най - добрите в класа под 5 оценката ми не е падала, но не знам с какво може да ми послужи това. Мисля прекалено много за бъдещето си и наистина искам да завърша с нещо хубаво.. Сигурно има и други такива теми, но така ми е по - удобно. :)

П.С. Моля да не ми се трие темата и да има извинение от сорта, че мога да пиша в темата за 7-ми клас!

daydreamings
12-08-2011, 13:17
Щом ти вървят езиците,отиди в езикова.Но все пак и там се взима оценката по математика,постарай се поне 4,50 да изкараш.

DeNiTyY
12-08-2011, 13:34
Да, само че в езиковите в Пловдив влизат учениците с най-висок бал, а момичето каза, че едвам връзва 4 по математика => в езикова няма да я приемат.Иконома.. аз уча там вече доста време и бих казала, че е хубаво училище, само да не уцелиш тъпа паралелка като моята със най-смотаните специални предмети. Имай предвид, че докато на повечето гимназии 8 клас им е нулева година и наблягат повече на изучаването на чуждия език, ние не стига, че имахме по 12 часа руски на седмица, ами и си учихме всички останали предмети и на мен лично ми идваше малко грубо :D След това от 9 клас ти почват специалните предмети, които в никое друго училище в Пловдив не ги изучават (макроикономика, счетоводство, право-мраво и такива..) Така че добре си помисли къде искаш да учиш, пожелавам ти упех и на изпитите :) Като се сетя на мен колко трудно ми изглеждаше като кандидатствах, все едно е краят на света, обаче далеч не е така, so chill out

MireuChangYong
12-08-2011, 16:22
Теб с какви оценки те приеха в Иконома?

TenderRebel
12-10-2011, 13:19
Здрасти ... аз уча в ЕГ Пловдив от четири години вече и мога да ти кажа,че това е училището,което ще ти предостави най-много възможности за реализация след като завършиш. Даскалите искат адски много и се учи здравата,особено откакто въведоха новите правила за дисцилина-нещата за една година доста се промениха. Естествено има учители,при които е пълен айляк,но това са само единични случаи. Щом си най-добра с езиците,значи това е най-правилното място. Имай предвид обаче,че факта,че нямаш оценка под 5 по английски,не означава абсолютно нищо. Започва се от азбуката и в един момент осъзнаваш,че фактически нищо не си знаел до седми клас и за да научиш езика,трябва адси много да учиш. Друг е въпроса вече колко ще изкараш на изпита и колко ще имаш за годината.Когато аз кандидатствах имаше много деца, които се бореха да влязат,а и випуска ни беше голям. Сега обаче нещата не стоят така,защото има все по-малко деца и можеш ако не в Английската,то поне да влезеш в Руската с немски или френски,което според мен е далеч по-добре от Иконома(нищо лично спрямо момичето,което е писало преди мен и което учи там). Напъни се малко...имаш доста време,за да си поправиш оценките. :)

anonymous708973
12-10-2011, 19:04
Скъсваш си задника от учене и решаване и влизаш в езикова.