PDA

View Full Version : Това чувство е прекрасно.



horacio
12-07-2011, 19:51
Много е хубаво да си влюбен. Разбира се, че има и минуси, но самото чувство, че има някой, който обичаш е невероятно. Като ти пише/обажда ти се разтупква сърцето. Само да ти каже здрасти и вече се изчервяваш като домат. :D А ако сте заедно си най-щастливият човек на земята! Целуне ли те, ти се размекват краката и от вътре гориш и гориш.... Пеперудите в стомаха преди всяка среща, заекването и всичко друго, което е тооолкова сладко.... Мислиш си за този човек всяка вечер и не можеш да заспиш сумати време, заради него и само при мисълта сърцето ти бумти. Това нещо не съм го изпитвала от мнооого време. Ама само като си го мисля и ми става някакво такова миличко ^^ Сигурно няма много смисъл от тая тема, ама сега една приятелка е влюбена и е точно същата, като това, което споменах и е някакво много сладко и готино и нямаше как да не споделя. :D

SisiStrange
12-07-2011, 19:56
Така е. :)
Сладка тема. :)

ivcheto0o
12-07-2011, 20:17
Така си е :) Хубаво е да има една такава тема в която някой споделя че е щастлив,а не само проблемите си :) Искрено ти пожелавам де е така и занапред :)

mimsssssss
12-07-2011, 22:20
На мен повече ми харесва да обичам. Безпрекословно стоене един зад друг, винаги подкрепяне, четене на мисли и т.н. Когато вече знам, че това е човекът за мен... за цял живот.
Влюбването е като игра за мен - това е само в началото, интересът по между ви, неочакваното, непознатото :)

Shines
12-08-2011, 16:42
Много хубава тема :).За мен това е едно от най-хубавите нещица в живота ни :).

valdesbg
12-08-2011, 16:50
Така е :) Ако е споделено - няма никакви пречки да се премине към обичане,споделеност и взаимност. За мен това е още по готино :)

Shines
12-08-2011, 17:00
Живеем, за да обичаме :).

nepowtorima
12-08-2011, 17:18
И на мен ми е много сладичко всяко влюбване ^___^ Очаквам вече новото чувство.. хихи..
Много ми е позитивничка темата ^.^

Azoria
12-08-2011, 17:52
Съгласна съм. :) Една позитивна тема да видя тук. :)

montana6
12-08-2011, 18:04
Ааа, викам си кога пък успя да се влюбиш, а то не било за теб. :D :D

qkakukla2
12-08-2011, 18:07
И аз преди очаквах новото чувство и какво срещах го и страдах много, но иначе изглежда много сладко и наистина е много хубаво когато знаеш, че има човек който те обича и който винаги ще е до теб, а още по-хубаво е когато чувствата са взаимни

Rabiosa0
12-08-2011, 18:14
Сигурно...

LeprikonA
12-08-2011, 18:34
страхотно чувство е, още повече когато дори с времето не изчезва ^______________^

fenasf
12-08-2011, 18:54
Не мога да не се съглася :D

Luidgie
12-08-2011, 21:14
А като се окаже, че всичко е заблуда к'во пра'им?

Чисто философски - няма вечно щастие, няма постоянно щастие. Като го проимаш този субект - ще ти писне и вече няма да ти е "пеперудки и розови понита". Мимолетност нищо повече, кратко нещо на което не всеки се наслаждава. Т.е. носи ли ни радост? Не.

Positive_SouL
12-08-2011, 21:48
искам и аз

Irti
12-09-2011, 05:19
А като се окаже, че всичко е заблуда к'во пра'им?

Чисто философски - няма вечно щастие, няма постоянно щастие. Като го проимаш този субект - ще ти писне и вече няма да ти е "пеперудки и розови понита". Мимолетност нищо повече, кратко нещо на което не всеки се наслаждава. Т.е. носи ли ни радост? Не.

Абсолютно си прав. Пък и има доста по-хубави работи.

SisiStrange
12-09-2011, 05:54
Абсолютно си прав. Пък и има доста по-хубави работи.
Това може да го каже само човек, който не се е влюбвал истински.

Irti
12-09-2011, 06:44
С последната ми връзка 4 г. не съм се влюбвал и не съм обичал - да знаеш.. хаха :) Видял съм вече какво ли не и ще видя Бог знае още колко.. това го казвам вече като трезвомислещ човек за който любовта не е първа цел в живота му. Това не означава, че след време няма да направя някоя сер. връзка или че съм против хората с такива. И когато я направя пак няма да ми е само тя в главата. В момента бих се зарадвал повече на една нова кола, а не на нова приятелка примерно. :)

Пък и не споря, че чувството е някакво готино, но не е най-важно.

anonymous708973
12-09-2011, 10:40
mims го каза доста добре. Бих допълнила, че влюбването и флирта са част от игра, в която всеки има роля.
Истинското усещане идва после. Споделянето, предвиждането на реакциите, знанието как да успокоиш/разтовариш любимия човек, разговорите... това са наистина важни неща за мен.

Hilary_
12-09-2011, 14:23
Приятно е да, но всичко преходно .. радвай се докато можеш. :)

Luidgie
12-09-2011, 20:51
Това може да го каже само човек, който не се е влюбвал истински.


А може би не всички имат "любовта" за розови понита пърдящи дъги и пърхащи пеперудки. За някои това прекрасно влюбване носи болка, други го възприемат като нещо ненужно и непотребно (каквото Е всъшност). Това, че вие го възприемата като нещо прекрасно, неповторимо, иделано и всякаква хиперболизация - по никакъв начин не означава, че всеки човек е на същото мнение. Да приятно е докато не ти донесе страдание, да хубаво е да го изпиташ, но е мимолетно. Това, че го величаете толкова много е глупаво. Любовта не е най-важното нещо на този свят. Има къде къде по-важни работи. Не споря, просто оборвам това, което каза.

Verminaard
12-09-2011, 20:55
Ааа,хванах диабет и мозъчен тумор с разсейки докъто прочета първия пост.

horacio
12-10-2011, 09:41
А може би не всички имат "любовта" за розови понита пърдящи дъги и пърхащи пеперудки. За някои това прекрасно влюбване носи болка, други го възприемат като нещо ненужно и непотребно (каквото Е всъшност). Това, че вие го възприемата като нещо прекрасно, неповторимо, иделано и всякаква хиперболизация - по никакъв начин не означава, че всеки човек е на същото мнение. Да приятно е докато не ти донесе страдание, да хубаво е да го изпиташ, но е мимолетно. Това, че го величаете толкова много е глупаво. Любовта не е най-важното нещо на този свят. Има къде къде по-важни работи. Не споря, просто оборвам това, което каза.

Това е така. За мен любовта не е на първо място, особено в момента. Споходи ме някаква муза да го напиша това, просто от където и да го погледнеш малко или много е хубаво това чувство и всеки го е изпитал. Може след месец да не го чувстваш, да мине тръпката и т.н. Аз говоря за самият момент, когато го почувстваш, независимо колко е сериозно, дали е детско влюбване или ще последват болезнени моменти. :) И разбира се, никога нищо не е розово... много хубаво не е на хубаво :D .

anonymous708973
12-10-2011, 12:41
А може би не всички имат "любовта" за розови понита пърдящи дъги и пърхащи пеперудки. За някои това прекрасно влюбване носи болка, други го възприемат като нещо ненужно и непотребно (каквото Е всъшност). Това, че вие го възприемата като нещо прекрасно, неповторимо, иделано и всякаква хиперболизация - по никакъв начин не означава, че всеки човек е на същото мнение. Да приятно е докато не ти донесе страдание, да хубаво е да го изпиташ, но е мимолетно. Това, че го величаете толкова много е глупаво. Любовта не е най-важното нещо на този свят. Има къде къде по-важни работи. Не споря, просто оборвам това, което каза.

Не си прав/а. Не всички възприемат любовта като розови понита пърдящи дъги и пърхащи пеперудки, това е така. Но това, че смятаме любовта за толкова ценна, далеч не значи, че я величаем. Част от нас сме реалисти, когато стане дума за любов, и лично аз се смея на хора като теб, играещи ролята на много наранени и загърбващи любовта заради "по-важни неща". Ненужно и непотребно, дръжки. Умри си сам/а тогава.
Мимолетно е за тези, които не са достатъчно зрели, за да оценят чувството и да направят всичко възможно, за да го задържат. Да, понякога боли, да има свирепи скандали, нацупени физиономии, наранено самочувствие и прочее. Точно това го прави истинско, каквото Е всъщност.

Irti
12-10-2011, 13:28
“Но това, че смятаме любовта за толкова ценна, далеч не значи, че я величаем.”

Погледни темата, погледни мненията.. Той не загърбва любовта и т.н просто се изразява, че тя не е най-важна, а и аз споделям неговото мнение. „Това може да го каже само човек, който не се е влюбвал истински.” Това написано от Сиси на мен ми докара усмивка.. Еди кой си прави всичко възможно да го задържи, но след време отлитат всичките усилия.. хайде да не е при всеки, но при много голяма част. Ти сега си година, две, три с някой.. след десет дали ще бъдеш с него? В началото всеки се прави някакви планове.. само и единствено времето ще покаже какво ще бъде.. просто никой не може да предскаже и заповяда какво ще се случи и дали ще е вечно. Аз не отхвърлям любовта, не отхвърлям тези емоции, не казвам, че не е нужно, не загърбвам, но пак ще се повторя не е най-важното и не е това целта в живота.. поне според мен. :)

horacio
12-10-2011, 15:13
Ааа,хванах диабет и мозъчен тумор с разсейки докъто прочета първия пост.


някой път не знаеш как да се изкажеш като хората....
такива изцепки не пред мен моля те

SisiStrange
12-10-2011, 15:31
Съгласна съм с Пантерата. И не съм съгласна, че хората чак пък толкова се разделят. На по 15-16-17 - да. Оттам нататък обаче не е така. Особено, ако са зрели и знаят какво търсят. Камо ли пък, когато го намерят и си знаят приоритетите. Относно важността и че имало по-важни неща... Ти можеш спокойно да се развиваш като кариера, хобита и прочие и това да върви паралелно с влюбването. А без него... на кого показваш всичко, кой те подкрепя в усилията, кой ти дава стимул, въобще при кого се прибираш вкъщи да се похвалиш с постигнатото? На мен ми е ясно, че човек се радва и сам на успехите, но когато имаш, с кого да споделиш е 1000 пъти по-сладко. Тези, които пишат тук и се радват, че са влюбени едва ли са девойки, живеещи с мисълта да станат домакини и да носят чехлите на принца, докато той разкрасява дивана.

Luidgie
12-10-2011, 16:01
Не си прав/а. Не всички възприемат любовта като розови понита пърдящи дъги и пърхащи пеперудки, това е така. Но това, че смятаме любовта за толкова ценна, далеч не значи, че я величаем. Част от нас сме реалисти, когато стане дума за любов, и лично аз се смея на хора като теб, играещи ролята на много наранени и загърбващи любовта заради "по-важни неща". Ненужно и непотребно, дръжки. Умри си сам/а тогава.
Мимолетно е за тези, които не са достатъчно зрели, за да оценят чувството и да направят всичко възможно, за да го задържат. Да, понякога боли, да има свирепи скандали, нацупени физиономии, наранено самочувствие и прочее. Точно това го прави истинско, каквото Е всъщност.

Ти на любов ли ме учиш? СЛучайно да говоря за себе си? Кое ти е "релизмът" хъм? Нещо не мога да хвана нишката на бумащината дето си изрекла. Величаете я, кланяте и се като кашкавал на сандвич! Каква роля играя? От къде пък го измисли това, че съм наранена и че се правя на многострадална Геновева? Къф е смисъла на това, което си написала. Захарош и захаросваш чувство, което съществува, за да се размножава човечеството. Придавате романизирани захаросани качества, на нещо, което е първичен инстинкт. Много се бъркате с тая любов. Не разбирате, че я няма. Това е желание и нужда.

Desit0o94
12-10-2011, 16:14
Като прочетох в кой раздел е заглавието " Това чувство е прекрасно. " се изсмях супер злобно .. Като видя такова нещо ми става странно .. :D Така де, няма да си давам мнението по темата, 'щото ще станат едни спорове .. btw Luidgie от части съм съгласна с теб ! :)

daq96
12-10-2011, 16:19
искам и аз ..........

anonymous708973
12-10-2011, 16:25
Захарош и захаросваш чувство, което съществува, за да се размножава човечеството.
Не аз изливам бумащина тук и за разлика от теб, очевидно чета. Ако беше прочела наистина поста ми, щеше да разбереш, че не захаросвам нищо.
Сексът е желание и нужда, не любовта. По никакъв начин не желая и не се нуждая просто ей така от любов, а обичам конкретен човек. Сексът е за размножаване, не любовта, а идеално знаем, че не е необходимо един мъж да обича една жена, за да има физическата способност да й направи дете.

Luidgie
12-10-2011, 16:32
Не аз изливам бумащина тук и за разлика от теб, очевидно чета. Ако беше прочела наистина поста ми, щеше да разбереш, че не захаросвам нищо.
Сексът е желание и нужда, не любовта. По никакъв начин не желая и не се нуждая просто ей така от любов, а обичам конкретен човек. Сексът е за размножаване, не любовта, а идеално знаем, че не е необходимо един мъж да обича една жена, за да има физическата способност да й направи дете.
Лесно оборима си.

Това да споделяш с някого и да му имаш доверие е равносилно на приятелство - това ти е приятелската обич.
Това, което те кара да се изчервяваш да "пеперудничиш в корема и нз си к'ви неща" е желанието ти, чисто физическо привличане. Не знам какво си измисляте, че сте по-велики от животните и да извисявате нещо просто и първично. И не няма да отстъпя, защото ти смяташ, анализа на някакво "явление" за глупаво.

anonymous708973
12-10-2011, 16:38
Айде да не го обръщаме на лични нападки, щото в случая аз пък мога да те оборя лесно.
Любов = секс + приятелство.

Интересното е, че всъщност не ме обори, а забиваш съвсем в друга насока. Казваш, че любовта е за размножаване, аз казвам защо грешиш, ти отбиваш номера. Ако щеш :) Един ден всички черногледи, отричащи и привидно прозорливи ще разберете за какво става дума.

valdesbg
12-10-2011, 16:39
Влюбването е мимолетно, нетрайно усещане, породено от голямо количество хормони на щастието в мозъка. Това е колкото да ти грабне вниманието към дадената особа и да ти даде насока. И толкоз. Друг смисъл влюбването реално няма. Болки, страдалища, кървища, обречености и подобни са само в нечии филмирани глави. За мен е доста преходно и честно казано ненужно за моята особа състояние.

Да, готино е, приятно е и толкова. Хапваш шоколад, държи ти 15 минути сладко в устата и приключва.

Обичта е друго нещо, и много често насекомоподобните същества в корема се бъркат с нея. Тя е една съвсем друга тема, която съм убеден че автора няма предвид в темата.

А приоритетите в живота са пак несвързани с темата.

Инче скандалите, физиономиите и подобните съвсем не определят едно чувство като истинско. Друг е критерия а те са просто съпътстващи фактори понякога.

SisiStrange
12-10-2011, 16:47
Аз пък смятам, че ако се считаш за животно, спокойно можеш да да се съблечеш чисто гола и да ръмжиш срещу колите. И животните даже изпитват чувства. Лично аз съм свидетелка как след смъртта на едно папагалче, другарчето му почина от мъка няколко часа по-късно. Пингвините също изживяват нещо, подобно на любов. Както и много други представители на животинския свят.
Впрочем, любопитно ми е да попитам (и не само теб, а всички, които обясняват как нямало любов, а само интереси), ти смяташ ли да създадеш семейство? Да имаш деца? И когато детето ти ти разкаже как се влюбва какво мислиш да му кажеш? "Бе я не се лигави, сине, хвани на*би някоя малко по-лесничка, кво се занимаваш с някви чувства"?
Странни сте ми като започнете да отричате едно от най-хубавите неща, които въобще се случват с хората.
Дори не се сърдя или дразня вече на подобни коментари. Просто ми е мъчно.

Luidgie
12-10-2011, 16:48
Айде да не го обръщаме на лични нападки, щото в случая аз пък мога да те оборя лесно.
Любов = секс + приятелство.

Интересното е, че всъщност не ме обори, а забиваш съвсем в друга насока. Казваш, че любовта е за размножаване, аз казвам защо грешиш, ти отбиваш номера. Ако щеш :) Един ден всички черногледи, отричащи и привидно прозорливи ще разберете за какво става дума.
Лични нападки-къде? Само казвам, че казаното от теб се оборва лесно. Ти да не видя нещо скрито в това? Да, това, което изпитваш е желание и нужда да задоволиш собствените си животински нужди. Какво е любовта? Точно това. Ако искаш да си говориш с някой и да споделяш успехи и не успехи в живота - намираш си приятел,, ще ти свърши същата работа. А я се замисли, защо ти е гадже? За да си споделяш с него или защото го желаеш и имаш нужда да го доксваш и да го имаш? И да с цел размножаване е. Ако човек беше устроен така, че това да му е непотребно - нямаше изобщо да я има тая "любов" и нямаше и поколения да има. Това е животинското у човека, което някой е решил да извиси. За мен е непотребна загуба на време - мисленето за някой постоянно, нуждата да ис с него постоянно и т.н. са непотребни мисли. Да приятно е - никой не го отрича. Но не е великото нещо, за което всички го приемате.

Luidgie
12-10-2011, 17:00
Аз пък смятам, че ако се считаш за животно, спокойно можеш да да се съблечеш чисто гола и да ръмжиш срещу колите. И животните даже изпитват чувства. Лично аз съм свидетелка как след смъртта на едно папагалче, другарчето му почина от мъка няколко часа по-късно. Пингвините също изживяват нещо, подобно на любов. Както и много други представители на животинския свят.
Впрочем, любопитно ми е да попитам (и не само теб, а всички, които обясняват как нямало любов, а само интереси), ти смяташ ли да създадеш семейство? Да имаш деца? И когато детето ти ти разкаже как се влюбва какво мислиш да му кажеш? "Бе я не се лигави, сине, хвани на*би някоя малко по-лесничка, кво се занимаваш с някви чувства"?
Странни сте ми като започнете да отричате едно от най-хубавите неща, които въобще се случват с хората.
Дори не се сърдя или дразня вече на подобни коментари. Просто ми е мъчно.

Оле Божке! Ние СМЕ животни! Изпитваме чувства, но бога ми! Има разлика между видовете любов! Ти какво обичаш майка си и баща си така както обичаш гаджето си ли? Или може би обичаш брат си/сестра си като гаджета? Изобщо не правите разлика между нещата! Да нека съм проста тъпа коравосърдечна и к'вото там си мислите! Вие пък сте лигави и с грешни предтсави. Величайте си каквото поискате, но отричате нещо, което е вярно. Ако се замислите разбира се. Някои хор апросто обичат да са заблудени.
Да видим, искате кукла - получаването на тази кукла зависи от родителското лице - то не иска да ви я даде - съответно нещото, което желаете не е важе, не го притежавате от което следва - страдание (не хиперболизирано страдание)
Как е с "любовта" - харесвате някой, защото ви привлича (общо с животните - дЪЪ!!) - почвате да се държите така, че да ви забележи, защото го желаете (не защото има интелект или защото има знания по философия, математика и т.н.) - той не ви желае - т.е. не ви обръща внимание, каквото и д апраивте той не ви обръща внимание - съответно не получавате желаното от вас, съответно страдате. (ест има го и обратното. пак ще дма примера с куклата)
Майка ви, купува куклата. Вие си играете с нея (образно казано) месец-два, писва ви, наситилисте се не я желаете повече.
Ако си правите такива анализи, може би ще разберете моята гледна точка. (преди години и аз съм имала същото мислене за любовта - сега разбирам колко грешно и захаросано е било!) Приключвам с темата.

SisiStrange
12-10-2011, 17:13
Уоу. Никога не съм страдала за кукли. Родителите ми са били все бедни и като малка имах бая малко играчки. Именно по тази причина никога не мрънках, че искам нови, а обиквах силно тези играчки, които си имам. Въпреки, че са били евтини и с много недостатъци. Куклите писват, да, но това е защото растеш в тази възраст. И целият ти мироглед се променя. И при 13-14-годишните затова няма сериозни връзки: защото се променят бързо, растат и минават безброй различни фази, поради което не могат да се намерят и да се харесат (защото днес търсят едно, а утре вече друго). Но от един момент нататък човек се оформя като личност достатъчно, че да е наясно с желанията си в бая по-дългосрочен план. Когато вече си наясно какво искаш и го намериш, няма причина да го сменяш, както някои деца сте сменяли играчките си през месец-2. Както и няма да ти писне.
Препрочети "Малкия принц". Когато си възрастен и го четеш на ново, звучи далеч по-различно и разбираш бая повече неща, отколкото като дете.

horacio
12-10-2011, 17:18
пак го обърнахте на спор, обаче :D

valdesbg
12-10-2011, 17:19
Проблема ви с Луиджи е че не ви сапунисва докато ви бръсне. Пердаши си както и е кеф а вие се чувствате длъжни да и покажете как не бива да се отнася с вас така. Без значение от причината :) Имаше един термин в психологията за подобно поведение...

И всъщност излиза че няма значение какво ви казва, въпроса е че не е по начин, който ви харесва.

SisiStrange
12-10-2011, 17:22
Проблема ви с Луиджи е че не ви сапунисва докато ви бръсне. Пердаши си както и е кеф а вие се чувствате длъжни да и покажете как не бива да се отнася с вас така. Без значение от причината :) Имаше един термин в психологията за подобно поведение...

И всъщност излиза че няма значение какво ви казва, въпроса е че не е по начин, който ви харесва.
Въобще не знам за какво говориш. Тезите ни са абсолютно различни. Не е до начин на поднасяне.
Да чуя термина.

valdesbg
12-10-2011, 17:24
А няма да обяснявам..че темата се разводнява много вече. Термина ще го намеря, ако те интересува нещо повече - на Лично :)

Irti
12-10-2011, 17:33
Аз пък смятам, че ако се считаш за животно, спокойно можеш да да се съблечеш чисто гола и да ръмжиш срещу колите. И животните даже изпитват чувства. Лично аз съм свидетелка как след смъртта на едно папагалче, другарчето му почина от мъка няколко часа по-късно. Пингвините също изживяват нещо, подобно на любов. Както и много други представители на животинския свят.
Впрочем, любопитно ми е да попитам (и не само теб, а всички, които обясняват как нямало любов, а само интереси), ти смяташ ли да създадеш семейство? Да имаш деца? И когато детето ти ти разкаже как се влюбва какво мислиш да му кажеш? "Бе я не се лигави, сине, хвани на*би някоя малко по-лесничка, кво се занимаваш с някви чувства"?
Странни сте ми като започнете да отричате едно от най-хубавите неща, които въобще се случват с хората.
Дори не се сърдя или дразня вече на подобни коментари. Просто ми е мъчно.

Рано или късно всеки ще направи семейство и деца.. някой да спори затова? Някой да говори, че всичко е секс.. или поне аз не виждам това, а може и да бъркам? "Особено, ако са зрели и знаят какво търсят." да всеки над 17 е зрял, нали? Затова една жена-майка от квартала е толкова оборотна и известна, че.. има мъж и се скъсва да му изневерява.. и той я търпи.. пък и ти може би си на 19-20.. ок, ако скъсате с твоя приятел сега? Ще им рев и сополи, нали и после нова любов, която пак ще бъде прекрасна или ако един от двамата изневери.. пак ли ще бъде прекрасен както в началото.. моля те не казвай "няма как да стане".. пак казвам-след 10 години ще сте заедно ли примерно? .. сега едно си мислиш, а какво ще стане е друг въпрос.

И спорчето беше, че това не е най-важното, ама просто отплесна супер яко..

Без никакви лоши чувства и мисли.

SisiStrange
12-10-2011, 17:40
Накрая го отплеснаха на "Няма любов." :)
Преди това отклонение, бях писала баш по темата.
В един момент оставаш с един човек. Дали ще имаш късмета да е с някого, когото си срещнал на 18-19-20 или по-късно, вече не зависи от теб, а от страшно много фактори.
Що се отнася до изневеряващата жена... хъх, лоши хора има по цял свят. За жалост, съществуват и такива. Аз се питам, щом е такава, мъжът и защо е с нея? Пак в един момент опираме до здравомислието. Това с какъв човек си решил да бъдеш, зависи изцяло от теб.

jghgh
12-10-2011, 17:41
Много ми е тъжно колко ограничена е Луиджие. Но какво да се очаква от човек с подпис за взривен татко.
Чета й през редовете постовете, защото не мисля, че заслужава вниманието ми.

Окей, нека тя мисли каквото си реши, но аз дълбоко се съмнявам в нейната искреност, а и освен това, не е необходимо да натрапва възгледите си.

Луиджие, прочети постовете си и виж колко си ограничена и как тъничко се прокарва през мненията ти едно : "Няма смисъл да те слушам, аз съм си права/Точно така е, както казвам/Няма смисъл да мисля по никакъв друг начин, освен моя".

Само че в този свят всичко е субективно, ако не сте го разбрали. Няма само черно и само бяло. Има поне 2 опции за всяко едно нещо. Гледаш по един или по друг начин на даден проблем, а истината като абсолют е създадена просто за идеал. Няма ЕДНА истина.

Така че всичко това за любовта, която всъщност е нагон за размножаване, а пък ние, видиш ли, я извисяваме до нещо повече, е просто твоята гледна точка, твоя експирисънс, може би твоето отчаяние, и твоята лична истина. Не истината на всички останали.

А в крайна сметка мислите обуславят реалността, в която живееш. Не съм убедена, че твоята реалност е меродавна за реалностите на другите хора, камо ли за реалността като цяло.

Жива и здрава да си. Няма да те оборвам. Не смятам за нужно. :)
Просто не си налагай мнението. Не мисли, че на всяка цена си права, а другите са глупаци. Не мисли, че всичко знаеш.
Истината е, че нищо не знаеш. Спомни си какво е казал Сократ.
Просто по-полека ;)

Irti
12-10-2011, 17:58
Ами не знам, SisiStrange, какъв е този мъж.. и защо е още с нея.. за мен е огромен глупак. Жена му лично съм я виждал как я вземат с джипове и т.н. Мани го мъжа.. ами децата.. явно на него му пука за тях. Не знам какво е положението - дадох я за пример. Има и още много такива на които и ти сигурно си била свидетел. То е ежедневие едва ли не.

SisiStrange
12-10-2011, 18:05
Ами не знам, SisiStrange, какъв е този мъж.. и защо е още с нея.. за мен е огромен глупак. Жена му лично съм я виждал как я вземат с джипове и т.н. Мани го мъжа.. ами децата.. явно на него му пука за тях. Не знам какво е положението - дадох я за пример. Има и още много такива на които и ти сигурно си била свидетел. То е ежедневие едва ли не.
Случва се. Да, една колежка на работа е същата: има свестен мъж и деца, но има и любовник. За мен е неразбираемо. Също и баща ми е така (преди с мама да се разведат, когато съм била още бръмбъзък). Важното е, че общо взето тези хора са малцинство.

Sh@d0w
12-10-2011, 18:11
Тия дeто мислят, че любов няма да натиснат хикса горе и да поизлязат малко навън, току виж са си намерили половинката. Примери за неуспешни връзки, изневери и прочие, винаги е имало и ще има, това не значи, че любов няма. Винаги има неуспехи и то не само в любовта - така е устроен живота. Важното е да търсиш, докато накрая я намериш ;)

Luidgie
12-10-2011, 20:33
Много ми е тъжно колко ограничена е Луиджие. Но какво да се очаква от човек с подпис за взривен татко.
Чета й през редовете постовете, защото не мисля, че заслужава вниманието ми.

Окей, нека тя мисли каквото си реши, но аз дълбоко се съмнявам в нейната искреност, а и освен това, не е необходимо да натрапва възгледите си.

Луиджие, прочети постовете си и виж колко си ограничена и как тъничко се прокарва през мненията ти едно : "Няма смисъл да те слушам, аз съм си права/Точно така е, както казвам/Няма смисъл да мисля по никакъв друг начин, освен моя".

Само че в този свят всичко е субективно, ако не сте го разбрали. Няма само черно и само бяло. Има поне 2 опции за всяко едно нещо. Гледаш по един или по друг начин на даден проблем, а истината като абсолют е създадена просто за идеал. Няма ЕДНА истина.

Така че всичко това за любовта, която всъщност е нагон за размножаване, а пък ние, видиш ли, я извисяваме до нещо повече, е просто твоята гледна точка, твоя експирисънс, може би твоето отчаяние, и твоята лична истина. Не истината на всички останали.

А в крайна сметка мислите обуславят реалността, в която живееш. Не съм убедена, че твоята реалност е меродавна за реалностите на другите хора, камо ли за реалността като цяло.

Жива и здрава да си. Няма да те оборвам. Не смятам за нужно. :)
Просто не си налагай мнението. Не мисли, че на всяка цена си права, а другите са глупаци. Не мисли, че всичко знаеш.
Истината е, че нищо не знаеш. Спомни си какво е казал Сократ.
Просто по-полека ;)

Да съм казала, че съм широко скроена в това отношение? Да съм казала, че всички трябва да мислят като мен? (скучно ми е водя подобие на спор, като излагам логично мислене над думичката "любов". Не коментирам слабостите на всеки човек. Говоря за друга гледна точка. Пък нито съм отрекла, че съм оглупявала от любов нито нищо. Просот моето виждане е друго, вашето е такова каквото е. Просто оборвам някои от казаните неща със простички сръвнения. За да разберете това, което искам да ви покажа. (в този случай забележете, кой чете и кой-не, защото вие дори не се опитвате да разберете казаното от мен.) С други думи държите се надуто и с неразбиране към "грешното" мнение. Да не говорим, че нито един от вас, нито аз, нито ти, нито който и да било - може да каже, кое е грешно и кое - не. позволявате си много. Нито вие ще ме убедите в това, че любов има и, че тя е такава каквато вие я виждате. Нито аз вас, че това са инстинкти за оцеляване. (може би ако се интересувахте от животинското царство - вместо да се обличате с шарките му (хипотетично казано) щяхте да схванете какво се опитвам да обясня.) Като цяло ме нападате без никакво основание. Нито съм казала "Малоумници прости любов няма!" нито нещо подобно. Вие просто отричате животинското в себе си, защото (поне така излиза) ви е срам от него по някакъв начин. Мен не ме е срам да излагам различни тези и да оборвам за кеф, за да видя какво ще стане ако някой каже нещо противно на вашето мислене. Ако не ми беше скучно даже не бих си правила труда да обяснявам обежденията си за любовта. Аз изложих това, за което я смятам. Вие почнахте да ме нападате, че съм тесногръда и ограничена, без дори да се замислите, че говоря без да намесвам, това, което изпитвам. Правя си чист анализ на тази думичка. И гледам как ми се нахвърляте като хиени. Добре, нека съм ограничена, защото не отричам ващо, но държа на моето.

А специално за твоето мнение - не ми давай акъл и не ме поучавай. Философията, която ми харесва и която смятам за вярна според моето обеждение и моето виждане над света си я знам. Какво ми се нахвърляш всеедно съм тръгнала да ви гоня с базуки и танкове за да подкрепите мнението ми? Защо не подхванеш някой друг пък си избра точно мен? Ако ще гледаш философски на нещата трябва да обориш и двете страни, да кажеш с какво си съгласна и с какво-не. А не да ми се правиш на великият философ, като набеждаваш мен за "всезнайка". Попринцип бих игнорирала написаното от теб, но просто - преди да обвиняваш, погледни себе си. Май в случаят си го забравила този принцип. Нямам намерение да "споря" с вас или да се опитвам да ви накрам да погледнете реално на нещата. Защото, извинявам се, реалността не е това, което вие представяте, не и тази която аз представям - тя си е различна за всеки. Накратко - глупостите за реалността можеш да си ги прибереш в джобчето и да не ми ги вадиш пак. Не съм човек, който се съобразява с обществото или който би действал спрямо законите и общоприетото поведение. Ако ти си такава - жалко за теб.

SisiStrange
12-11-2011, 06:31
На "оборването с прости сравнения" ти отговорих, но ти не ми обърна внимание. Ето, за по-лесно:


Уоу. Никога не съм страдала за кукли. Родителите ми са били все бедни и като малка имах бая малко играчки. Именно по тази причина никога не мрънках, че искам нови, а обиквах силно тези играчки, които си имам. Въпреки, че са били евтини и с много недостатъци. Куклите писват, да, но това е защото растеш в тази възраст. И целият ти мироглед се променя. И при 13-14-годишните затова няма сериозни връзки: защото се променят бързо, растат и минават безброй различни фази, поради което не могат да се намерят и да се харесат (защото днес търсят едно, а утре вече друго). Но от един момент нататък човек се оформя като личност достатъчно, че да е наясно с желанията си в бая по-дългосрочен план. Когато вече си наясно какво искаш и го намериш, няма причина да го сменяш, както някои деца сте сменяли играчките си през месец-2. Както и няма да ти писне.
Препрочети "Малкия принц". Когато си възрастен и го четеш на ново, звучи далеч по-различно и разбираш бая повече неща, отколкото като дете.


Относно познаването на животинското царство... аз не уча случайно биология. Само за кандидатстудентските изпити (като въобще не визирам курса по Зоология вече в университета) съм изчела един тон за етологията на животните. Да не говорим, че съм любителка и отглеждам различни животинки (и нямам в предвид златна рибка). Тъй че съм последния човек, на когото можеш да кажеш, че не разбира от животни, а само носи шарките им на гърба си (което само по себе си е твърде грозна представа). Освен това, както си наясно, предполагам, животните имат доста по-просто устроен мозък от нас - кои повече, кои по-малко. Въпреки това, те изпитват обич, привързаност, проявяват рефлекси на защита едно към друго... и тук не визирам майчин инстинкт. Щом те са на това ниво, очевидно е, че ние с мъничко по-сложните мозъци, сме на малко по-високо. Поне откъм емоционални нужди. Не случайно дадох примера малко по-нагоре с двете папагалчета. Значи една птичка, чиито мозък е развит дотолкова, че да лети в права посока, заобикаляйки дърветата, с почти гладка мозъчна кора, може да обича и да страда дотолкова по загубата на партньора си, че да умре от мъка, но човекът е неспособен на истинска любов ли? Интересна логика. На твое място не бих се хванала да го обръщам на животинско царство в този спор.
Инстинктите за размножаване са се променили твърде много от началото на еволюцията. Отдавна мъжете не кръстосват, мъчейки се да оплодят колкото се може повече женски, докато са още полово зрели.
Ако всичко беше поне малко така, както ти твърдиш, въобще нямаше да съществуват щастливите двойки на по 70-80 години с над 30-40 години брак зад гърба си. А тях ги има. Както ги има и дългосрочните двойки, моногамните (да, забележи) мъже и костенурките, които си помагат една на друга, когато едната се обърне по гръб (видяно лично от мен в моя терариум), въпреки че при тях дори няма развит майчин инстинкт.

balu4ka
12-11-2011, 09:18
Наистина всичко е преходно.А,обичта за мен е на първо място вече.Влюбването е в самото начало.
Радвай се докато можеш.