PDA

View Full Version : Какво им пречи да Вярват.



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

evropeiski
12-07-2011, 20:33
Какво толкова ще ви стане атеисти ако вярвате, нищо. Та да вярваш е толкова лесно, какво толкова мислите.
Не мога да разбера какво толкова им пречи на атеистите да вярват и те така се гнусят от вярата. Какво толкова ще ви стане атеисти ако вярвате, като че ли като повярват и някой ще им отсече главите за това. Ами вярата с какво толкова ви застрашава и ще ви пречи че така яростно отказвате да вярвате, май нищо, тогава защо толкова не искате да повярвате. Вярвайте нищо не губите от това, какво толкова се опъвате кат дявол от тамян....Чудна работа.

koshtramba
12-07-2011, 21:49
И в какво трябва да вярвам? В нещото, което се изпарява от реалността още преди да се е родило? Или в нещото, за което няма място в света? Вярвам, но не в религията, а в себе си. Вярвам, че например утре ще си взема изпита. Вярвам, че един ден религиозното недомислие ще се разбие на пух и прах. Вярвам, но само в същността на абсолюта, както вярвам в нулата, а не в безкрайността.

Alekssandyr
12-07-2011, 21:53
Атеистите сме реалисти, вие всичките лоши случки ги преписвате на дявола, а когато ви е провървяло твърдите, че бог ви е помогнал, е.. не е вярно! Сам човек си го прави и доброто и лошото. Как ше потвърдиш, че бог ти е помогнал например да спечелиш някаква награда? Ако не бе разбрал за наградата, а ако не се бе записал на бюлетината? КАК ? Просто и ясно, ние сме хора с различни убеждения, ние сме хора които разчитат на себе си, на ума си, а не на някакво божество, което не се знае със сигурност има ли го, няма ли го :)

koshtramba
12-07-2011, 22:00
^ Така е, а аз даже обратно - нищо добро не съм видяла от религията. Не знам защо толкова буйствате и сипете неприязън към невярващите. Какво ви пречи, че не сме във вашия филм?

evropeiski
12-07-2011, 22:08
Добре каквито и да сте, вярата не иска големи усилия, просто вярвайте си ей така, нищо няма да ви стане нали. Бъдете каквито сте, но поне вярвайте, и това е нещо. А някой атеисти направо така са озлобени към вярата, че да се чуди човек.

torVPN
12-07-2011, 22:11
Само в Дядо Коледа вярвам, а той дано прочете, че съм слушал през цялата година.

koshtramba
12-07-2011, 22:18
Е защо "просто да вярвам", какъв смисъл виждаш в това, evropeiski? Мозъкът ми отказва да генерира някакви небивалици, то си идва отвътре, няма как да го разбереш явно. Говориш доста неоснователно.

evropeiski
12-07-2011, 22:22
^ Не знам защо толкова буйствате и сипете неприязън към невярващите. Какво ви пречи, че не сме във вашия филм?
Ами аз нямам злоба към невярващите, просто казвам какво мисля по някоя тема, и интересното че ако мнението ми е свързано с религията и веднага някакви атеисти ме нападат и спорят с мен и използват вулгарни обръщения и думи към мен. Не знам защо става така. И това е почти винаги когато в изказването ми има нещо свързано с подкрепа на вярата. Даже по някога нарочно в някой форуми съм давал мнение срещу вярата (но без да го мисля наистина) и тогава никой не ме напада.

koshtramba
12-07-2011, 22:26
Ами, виж, просто е нелепо за невярващия, както те за теб. Божествата са били рисунък на онова време, когато хората са нямали обяснение за някой природни зависимости и закони. Знаеш, например откъде идват гръмотевиците (Ооо, ма Зевс го мята), откъде идва дъждът (Зевс се къпе) и още куп такива измишльотини. Само надникни зад абсурда. Поне за малко! За атеистите е също толкова смехотворно да вярваш в Бог, колкото са смехотворни и горните примери. Това е.

gandalfepi4
12-07-2011, 23:58
Eвро, казах ти вече че е НЕВЪЗМОЖНО да повярваш в нещо по воля.

Ти НЕ МОЖЕШ да повярваш че аз съм сто километрово лилаво пиле, което има способността да пърди пица.

Аз по същия начин не мога ей така да повярвам в твоя или чиито и да е било бог. Мога да се ПРЕСТРУВАМ че вярвам, но това е лицемерие, двуличие и лъжа.


Помисли за 2 секундки преди да изръсиш нещо еййй!

bishop
12-08-2011, 01:04
Ами аз нямам злоба към невярващите, просто казвам какво мисля по някоя тема, и интересното че ако мнението ми е свързано с религията и веднага някакви атеисти ме нападат и спорят с мен и използват вулгарни обръщения и думи към мен. Не знам защо става така. И това е почти винаги когато в изказването ми има нещо свързано с подкрепа на вярата. Даже по някога нарочно в някой форуми съм давал мнение срещу вярата (но без да го мисля наистина) и тогава никой не ме напада.

За да не кажеш нещо после, това не е нападка. With this in mind, просто ей така да си вярваш е идиотско. Какво ти пречи просто ей така да си вярваш в Дядо ти Коледа, Снежанка, Рудолф, Великденското зайче, Баба Марта, Дама Пика, Летящото Спагетено Чудовище и сие?

Сега сериозно, ако просто ще си вярваш, по какъв критерий избираш това, в което просто си вярваш? Това винаги ми е било много интересно и ще се радвам да чуя обоснован отговор. Любопитно ми е също не го ли намираш за лицемерно да вярваш в нещо "просто за всеки случай" и "защото не изисква усилия"? И двете съм ги чувал не веднъж.

evropeiski
12-08-2011, 08:26
Тук не става въпрос за вяра в измислени герой от приказките и пилета, а за вяра в Господ.
И да се опиташ да вярваш дори просто ей така, това пак си е някаква проява на човека, че има желание да вярва. А като покажеш на Бог че имаш желание да вярваш след време Бог може и да ти помогне (например чрез разни случки в живота ти или по друг начин) да придобиеш и по-силна вяра.

gandalfepi4
12-08-2011, 08:55
^ Току-що си го измисли. Никъде не се казва това.

А и да беше вярно пак са лайна. Пълни. Вонящи.Лайна.

Ако има бог най-лесния начин да ми повлияе е докато си работя нещо, когато мигна и си отворя очите отново да видя едно малко писмо адресирано до мен, което никой не би могъл да остави.

Готово.

Съдбата ми е запечатана и сигурна.




Виждаш ли, пак бих имал избора да се дърпам - факт e че има eто това:

http://theflatearthsociety.net/wiki/index.php/Main_Page

Тъй че свободната воля не е проблем.

Blab
12-08-2011, 09:02
трябва да има малко поезия в съществото ти. малко обич. малко дух. малко контрапункт на егоизма;
//и пак - облогът на Паскал. математика)

evropeiski
12-08-2011, 09:04
Аз съм виждал хора които се женят без толкова да се обичат, но с течение на времето толкова много се превързват един към друг и между тях се появява такава голяма любов, за която те даже не са и подозирал, че може да се случи. Същото е и с вярата, като не можеш да вярваш силно, първо започни да вяраваш малко а след време може и да стане нещо по-силно.

Shturrrche88
12-08-2011, 09:05
Атеистите вярват в себе си. Защо някой трябва да си прави излишни кумири? Защо вярата трябва да бъде налагана и да е отправена към Бог? Нима ако вярваш в себе си, не се зачита, защото не е отправена към някакво божество?

gandalfepi4
12-08-2011, 09:16
Ми нека да си представим за момент че някои странни индивиди не са луди по лъжене, двуличие, лицемерие и тн.

А евроцента ако поспреш за поне един пост с non-sequitur-те ще е супер. Наистина, спри с глупостите. Сериозен съм.

Спри с глупостите.

Моля те.

Спри с глупостите.

Много е хубаво да спреш с глупостите.

Би било страхотно да спреш с глупостите.


Защото те кара да изглеждаш като глупак и ми сваля IQ-то само като ги чета. Представи си брато. Представи си - 99.9999999999% от двойките които се женят без любов СЕ РАЗВЕЖДАТ, често прецакани и наранени.

"Айде всички да се пресруват че вярват в МОЯТА фантазия sunface.jpg" Не трябва ли да сме честни и да се прествуваме че вярваме във всичките други богове на 3000-те религии (повечето от които експлицитно политеистични.


Как не можете да се осъзнаете бе животни? Как може да сте толкова лицемерни че да казвате на други да се преструват че ви вярват?! Мюсюлмани го казват, мормони го казват, всякакви тъпаци молят да им се повярва малко. Ей така. Просто да им вярват всички.

Без харизма, без кредабилност, без никаква мотивация. Нека просто всички ви повярват и ви обичат. Losers

koshtramba
12-08-2011, 09:27
Evropeiski, нима искаш да кажеш, че след като не вярвам в Бог, аз съм аморална?! Така ли? Що за глупост, вие, вярващите, да не би да сте похлупени със свещен похлупак и да се ползвате с някакви спешъл преференции? С какво един вярващ е повече от невярващия? И като не вярвам, какво? Това не значи, че ще съм нещастна в живота! Нито, че утре ще ме блъсне ТИР на улицата. Колкото и да е жалко, че го казвам, вярваш, уповаваш се, на нещо, за което дори не му пука за теб, защото просто не съществува! Чувал ли си за квантова физика, квантова механика, теория на относителността, сингулярност? Явно не. Хубаво ще е да прочетеш за тези неща. Те не са Бог.

cvetemoe
12-08-2011, 09:29
.........................

Lychezar
12-08-2011, 09:33
Пречките във вярата на християнския Бог се състоят от липсата на достатъчно ясни аргументи, защото просто тя е недоказуема, а ако питаш gandalfepi4, ще ти изреди десетки доказателства в обратното, например, че земята е на билиони години, че произхождаме от маймуните, че има хиляди религии, защо точно християнската. Аргументите против съществуването на християнски Бог са, сами по себе си, убедителни. Другата пречка е, че представители на отделни Църкви извършват действия, които са несъответстващи на вярата, която проповядват, и естествено, хората това ги отблъква. А може би най-голямата пречка за масовото неверие в България се състои в това, че обществото ни е възпитавано в атеистични ценности и идеали, в които се отрича всякаква Божествена намеса. На нас, българите, е вкоренено това неверие и не можем просто ей така да го изтръгнем...

koshtramba
12-08-2011, 09:33
Cvetemoe, я па ти ! А Бог кой е?

Lychezar, всъщност още от древността сме доста на "ти" с вярата. Зороастризма е добър пример.

evropeiski
12-08-2011, 09:34
^ gandafepi4

Колко ти е IQ-то?

Blab
12-08-2011, 09:34
дефинирайте си границите между вяра и религия, моля, пък тогава се замеряйте с егата си;

gandalfepi4
12-08-2011, 09:39
^
^
Не съм вземал официален тест, но от няколкото безплатни интернетски ми варира между 110 и 120 за флуидна интелигентност, за кристализирана не съм правил.

Не виждам как това е свързано с темата или как отговаря на поста ми

cvetemoe
12-08-2011, 10:09
...........................

koshtramba
12-08-2011, 10:18
Боже, колко сектантско, чак гнус ме хвана.
Прекалено насериозно вземаш нещата. Вместо да тормозиш иначе крехкото си съзнание, защо просто не преподредиш малко мислите в главата си, било то с някое интересно четиво (не Библията, по дяволите!), или релаксирайки на креслото с добър плейлист. Чувстваш ли Бог, докато слушаш музиката? Не. Чувстваш само себе си, чувстваш температурата около теб, чувстваш ударите на сърцето си, вдишванията и издишванията. А и не забравяй, че сърцето е просто орган!

cvetemoe
12-08-2011, 10:28
................

Concussion
12-08-2011, 10:31
Е да вярвам, да вярвам, в какво да вярвам? В някакъв бог ли, в какво? Аз вярвам, но в някакви мои си, лични неща, различни от каквато и да било религия. А ти не си ли малко нахалничък с тези въпроси, които постоянно ги задаваш? Това са си интимни неща, к'во ми раздаваш чалъми тука...

error92
12-08-2011, 10:32
А какво им пречи да не вярват ? :/

cvetemoe
12-08-2011, 10:33
........................

koshtramba
12-08-2011, 10:39
^ Какво видях ли ? Видях разбиранията ти за света. А те са неистово имагинерни, прекалено! Мисля, че трябва да се приземиш малко, в противен случай много ще те боли в този живот. А Как да се откъсна от този свят, като той е в неразривна връзка с мен? Той ми взаимодейства. И точно защото ми взаимодейства ми е толкова интересен. А не някаква книга, написана за 2 денононощия от Константин 4ти, за да потуши размириците. Хубаво е това, което казваш, да опиташ да се отдалечиш от злобата, използвачеството на дребно и егоизма. Но мога да го сторя и без Бог. Само чрез менталната ми сила. Но след като го направя, отново се връщам в реалността, която бълва всички тези хуманни недостатъци отново. И тогава какъв е смисълът от Бог?

cvetemoe
12-08-2011, 10:39
..............................

gandalfepi4
12-08-2011, 10:50
Сърцето е това

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Bike_pump.jpg/220px-Bike_pump.jpg

Метафорите са хубаво, но нефункционално нещо. Не ги използвай в аргументацията си. А "сърцето ми", чуството ми за справедливост и емпатия крещи че богът от абрахамската митология е отвратително, долно чудовище.

Дори да имах доказателства за съществуването му никога не бих бил способен да изпитвам някакви приятни чуства към него.

В крайна сметка говорим за някой който избива два милиона и половина души. Ужасяваща, гротескна, черна постъпка, която е увеличена многократно от това че е е по време когато човешката популация е била значително по-малка от сегашната на малка, незначителна България, да не говорим и за всичките напълно невинни животни и унищожени растения.

Ненапразно ранните, истински, оригинални християни са гледали на него като на демон. ТОЙ е бил оригиналният дявол и има доста логика в това.



Ако твоето "сърце" може да разпознае този, по свои думи, гневен, отмъстителен, ревнив и явно инкомпетен психопат то единствената причина е че се самозалъгваш, понеже ти се иска да имаш някаква добра фигура в живота си.





Аз мога ли да си пусна косата дълга и да си вържа опашка?

koshtramba
12-08-2011, 10:52
А всичко свързано с душата е профанно, а профанноста е заблуда на човека.

gandalfepi4, изумена съм как може да имаш толкова кристално ясна и точна мисъл, да си толкова начетен (а това личи от постовете ти), и да имаш толкова много пунктуационни пропуски.

Shturrrche88
12-08-2011, 10:58
Когато поставяш вярата в себе си пред вярата в Бога. Тогава това също е идолопоклонство, ти поставяш божеството Азът (т.е. гордостта ) пред Истинския Бог.

Да, когато си християнин (примерно), тоест, когато принадлежиш към дадена религия. Но, когато не принадлежиш към такава, защо да не вярваш в себе си?

cvetemoe
12-08-2011, 10:59
Ок, вие си знаете!

Shturrrche88
12-08-2011, 11:05
Еми точно-всеки си знае сам за себе си и няма нужда, от някой, който да му налага мисленето си по въпроса.

koshtramba
12-08-2011, 11:08
Аз съм си поставила мисия в живота. Никога да не чета "Библията". Яко, нали ?

gandalfepi4
12-08-2011, 11:10
^
^
Но не това е важното. Нали знаеш за какво говоря?

Важното е че и ти знаеш.

Много добре знаеш, че персонажът в библията е подобен на Нуган от Тери Пратчет.




По-рано питах - какво лошо има в това да си пусна коса до раменете примерно и да си я нося на опашка?

Отговори ми. Искам да знам, понеже за твоят бог това е отвратително. Нещо което ще ме посрами.

Питам те как. Защо, каква е логиката на такова глупаво изказване, което сякаш е взето директно от устата на селския сърдит дядка?

koshtramba
12-08-2011, 11:12
Gandalfepi4, как ще не е важно това? Напротив, ето, виж, на мен ми направи неприятно впечатление. Това срива автиритета ти, най-малкото.

Cvetemoe пак се разсърди и си изтри постовете. :D

Blab
12-08-2011, 11:23
защото с/у маса не се върви;
интересно е, че точно в този раздел са се събрали толкова бездушни(мога и по-поетична дума да използвам, но няма да се разбере; ) хора. не че се изненадвам, не, просто факт, който заслужава да му се отдели внимание.
със здраве и умната:Д

evropeiski
12-08-2011, 11:24
По-рано питах - какво лошо има в това да си пусна коса до раменете примерно и да си я нося на опашка?

Отговори ми. Искам да знам, понеже за твоят бог това е отвратително. Нещо което ще ме посрами.

Питам те как. Защо, каква е логиката на такова глупаво изказване, което сякаш е взето директно от устата на селския сърдит дядка?


Според мен, може би за да предпази хората от това мъже да посягат на мъже сексуално, защото дългата коса все пак малко предразполага. Може ида има и друга причина.

koshtramba
12-08-2011, 11:36
защото с/у маса не се върви;
интересно е, че точно в този раздел са се събрали толкова бездушни...

Извинявай, това че не вярваме, означава, че сме бездушни или ?!

Shturrrche88
12-08-2011, 11:37
Тогава защо Христос е бил с дълга коса? Нима намекваш, че е бил хомосексуалист?

koshtramba
12-08-2011, 11:40
Глупациии, той е бил на расти ! :D

evropeiski
12-08-2011, 11:42
^
^
не, не намеквам, просто казвам че дългата коса предразполага. Според мен не се знае Христос точно с каква коса и бил. Питай някой свещеник или богослов и ще ти отговори на въпроса.

gandalfepi4
12-08-2011, 11:44
^ Мисля че "Ако видиш някой да го пъха в гъза на друг го убий с камъни" е малко по-добре.

Но дори и да е така - КАКВО ТОЛКОВА?

Какво ще ми стане ако си пъхна пишката в задника на някой дългокосмест мъж?

Кажи ми, тръпна в очакване, каква космическа катастрофа ще се случи ако се треснем с някой а?

Вселената е 318 октодецилиона (57 нули) по-голяма от планетата ни, може би повече дори.

Но НЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!


Ако Пенчо изгъзи Гелето това всичко отива по дяволите.



Я се стресни малко. Много добре знаеш че това са глупости. Не мисля че някой който е създал всичко от най-малкото до най-голямото

http://www.primaxstudio.com/stuff/scale_of_universe/scale-of-universe-v1.swf

да е толкова тотално ужасен да не би генетиката, която сам е създал, на двама души да доведе до взаимен израз на любов зад затворени врати, че да заповяда не само да ги убиват, но и някой да не си пусне дълга коса защото според теб било много хомо.

Кажи го на Самсон. Бог лично му е дал дълга коса.

OHH NOEZ TEH PARADOX IZ HAPPNZ AGAINzzz̫͈̯̺̠̰̼̦̖̯͈̺̯̗̥̼̫̝͇z͇ ͕͎͈z̙̱͚̝̤͖̺̹̰̘̬͖͈͙͉̖

evropeiski
12-08-2011, 11:46
Сега прочетох, че Исус Христос се изобразява с дълга коса и брада, тъй като до Главата на обреклите се на Служение Богу според Писанието не трябва да се допира бръснач. Може би да не носят дълга коса е само за миряни, но не и за монаси.

gandalfepi4
12-08-2011, 11:49
A може би ти си идиот който с опитва да рационализира нещо, което e напълно безумно и кретеноидно но му се ще да не е така.

evropeiski
12-08-2011, 11:50
Кажи го на Самсон. Бог лично му е дал дълга коса.
До колкото знам това за косата е в новия завет, а не в стария. Самсон е от стария завет, преди идването на Христос.

koshtramba
12-08-2011, 11:50
Цивилките нямат право да са с дълга коса. Ужас, покъртително!

evropeiski
12-08-2011, 11:51
A може би ти си идиот който с опитва да рационализира нещо, което e напълно безумно и кретеноидно но му се ще да не е така.
Може би това се отнася и за теб. Аз поне вярвам на Бог, а ти.

filmimilmi
12-08-2011, 11:51
Момче, вярата е много разтегливо понятие. Ти в какво вярваш? А и нима това не е самата същност на правото на свободна воля? Да избираш как да живееш живота си? Дали да търсиш обещаното си спасение, което обещава всяка религия или да следваш път, който сам си избереш? А колкото до останалата част от формулировката на въпроса ти. Кой е казал, че атеистите се гнусят от вярващите? Напротив, дори обичат да спорят с другите, често пъти дори се интересуват много повече от религията на вярващите от колкото самите вярващи в нея. Не казвам, че един атеист обезателно има желание да спори или да се интересува, но все пак, ако съпоставяме двете по-горе описани крайности, по-скоро вярващите и стриктно спазващи разни канони биха могли да загубят в крайна сметка, ако се окаже, че са живяли без да се радват на дребни благинки, които земният живот предоставя, докато през целия си земен път са използвали земята като чакалня за преди т.нар. "деня на страшния съд".

evropeiski
12-08-2011, 11:53
Цивилките нямат право да са с дълга коса. Ужас, покъртително!
става въпрос за мъжете цивилки.

Shturrrche88
12-08-2011, 11:55
Може би това се отнася и за теб. Аз поне вярвам на Бог, а ти.

Имаш ли идея колко безумно звучи това+репликата, че за миряните не важи пускането на дълга коса и брада...
Имаш претенции някакви, но нямаш покритие..

evropeiski
12-08-2011, 11:55
Брееееееее, пак ме обкръжиха, тц-тц-тц.
Неверието е баси болестта.

koshtramba
12-08-2011, 11:57
Или пък обратното? Ходи пийни една студена вода, или ходи яж там да ти пукат ушите и това е. :)

evropeiski
12-08-2011, 12:00
всички долу за 10 лицеви опори, да ви дойде акъла :)
и после 800 метра лек спринт.

RagioL
12-08-2011, 12:00
Къде е сега Nameless, да сложи капака на тази тема с убежденията си??? :D

Shturrrche88
12-08-2011, 12:02
Брееееееее, пак ме обкръжиха, тц-тц-тц.
Неверието е баси болестта.

Нещо се бъркаш. Аз съм вярваща, кръстена православна християнка. И не знам за теб, но в моите очи, Бог не съди хората, които имат лично мнение и избират в кого/ какво да вярват, въпреки написаното в 10те Божи заповеди. Иначе ставаме като мюсюлманите, за които всички, които не са от тяхната вяра са неверници.
Човек трябва да се научи да уважава правото на избор на останалите хора. За това има и различни религии, има Аллах, Буда,Иисус-сина Божи и прочие. Не можеш да кажеш на някого, че щом не вярва в нашия Господ Бог, значи не става за нищо (произволен пример на определение)...
Вярата е разтегливо понятие и не се изчерпва във вяра само към един Бог... Научи се на уважение-твоя Бог това изисква от теб.

gandalfepi4
12-08-2011, 12:05
Аз поне вярвам на Бог, а ти.


И какво трябва да значи това "поне"? Не вярвам в паранормални, недоказани глупости. Точка.

Вярвам в това което е логично и/или доказано и съм отворен към предложения. Това че не вярвам в някакъв огнеок, окъпан с кръв, рогат, мечоуст, садистичен демоничен образ на измислен масов убиец от бронзовата ера не ме прави тъжен, както и теб не те прави тъжен това че не вярваш в тики богът на Куиичек (ако се пише така на български) от Моби дик.


Просто си признай насаме че се правиш и че ти е приятно да си синтезираш окситоксини, признай си че си точно като всички билиони, противоречащи си познайници на "истинският, едниствен и непротиворечащ си бог" и психолозите, и fMRI скенерите, и нормалната логика са доста прави като сочат недвусмислено към заключението че си измисляте глупости понеже ви е приятно.

"Ъъх, аз съм мормон и бог ми дава знаци че е истински. Знам че има мюсюлмани, християни, евреи, уикани, будисти, шинтоисти ...(попълни тука хиляди религии)... които казват абсолютно същото нещо, но аз съм различен.

Освен това съм и по прав от онези други пичове от същата ми религия, но с друга деноминация, въпреки че и те казват същото нещо за мен.

Освен това и съм по-прав от всички други пичове от моята религия и деноминация, които мислят различно от мен.

Виждате ли, аз съм 0.000000000000000000000000000...0000000000001% който е всъщност прав и нямам абсолютно никакви реални или логични доказателства или каквато и да е било харизма и сладкодумност и искам да ми вярвате по някаква причина."

Yeah, right

koshtramba
12-08-2011, 12:05
Баси гадните езичници сме, ей! :)

evropeiski
12-08-2011, 12:08
това не е вярно, Христос е казал да вярваме само в него, а другото е лъжа.
npp ако е тука сега ще ти изкара цитати.

Християни не познаващи дори какво казва Христос и какво иска от тях. Видя ли гандалфел

koshtramba
12-08-2011, 12:10
^ Те всички така викат.

Concussion
12-08-2011, 12:10
защото с/у маса не се върви;
интересно е, че точно в този раздел са се събрали толкова бездушни(мога и по-поетична дума да използвам, но няма да се разбере; ) хора. не че се изненадвам, не, просто факт, който заслужава да му се отдели внимание.
със здраве и умната:Д

Какви бездушни, бе?!
Това че не вярвам в Исус от Назарет задължително ли ме прави бездушна? Не мога ли да вярвам в нещо друго, може би в по-красиво например? Все едно това е единственото в което може да вярвам... Има толкова други неща, които наистина да те правят по-добър... "Бездушни"...

Shturrrche88
12-08-2011, 12:12
И като ми изкара цитати ще си разплета левия чорап. Май не разбираш изобщо какво ти говоря, нали? Да, Христо (добре, щом си решил, че вече е така, направо да му викаме Ицо за по-накратко ако искаш, че и не го е казал той, ма карай) може да изисква да вярваме в него, но това се отнася за НАС-ХРИСТИЯНИТЕ. Освен това, Християнството не е най-старата религия на света, че да са били всички християни и съответно да се отнася това правило за всеки човек на тази земя.
Защото Господ казва и "обичай ближния", ма ти явно не обичаш никой, освен Ицо..

gandalfepi4
12-08-2011, 12:14
Eвровчо, нямаше да си сам ако цветко не беше избягал яко дим или ако богът ти беше реален.

Това казано ще адресирам изказването ти че изначалната позиция с която са родени всички и към която се връщат хората с образование така:

http://www.youtube.com/watch?v=R0icZwgvyYc

А отностно изказването ти за 10-те лицеви:

1 - за разлика то теб правя 40 от раз, ако се напъна 50 тъй че намери нещо друго с което да се правиш на интересен пред мене

2 - Колко типично -"Моята гледна е точка е правилна и ще го докажа като обявя джихад/кръстоносен поход/избия неверниците/ измъчвам до смърт учени/ горя книги/ бия децата си и ги горя с нажежен прът" Колко жалко че не си като цивилизованите, нормални хора които използват човешки дискурс, за да адресират такива въпроси

evropeiski
12-08-2011, 12:17
npp ако се появи ще ви отнесе, като заек люцерина с цитати.

koshtramba
12-08-2011, 12:20
Цитатите не могат да променят миналото и това как е измислена Библията и за колко време. И, най-плиткоумното е, че религията вместо да сплотява, разслоява и разединява. :/

Concussion
12-08-2011, 12:21
npp ако се появи ще ви отнесе, като заек люцерина с цитати.

:D То пък щото някой му чете малоумщините и на него освен вас двамата ш****и п***раси ами айде. Честно, много ме нервите, к'ва е тая инвазия на ненормалници в тоя форум.

gandalfepi4
12-08-2011, 12:22
npp е клоун, който никой от нас не взима насериозно. Нека не забравяме и че докато е правил йога се е нажежил до 200°C, избухнал е оставяйки кратер в земята и е бил съживен от бог.

Такива се продават за по 5 ст. килото на куку-пазара, никой не го е страх от тях, а ако ти беше малко по-компетентен нямаше да се надяваш да се появи откачалката или да се върне цветко, който избяга и си изтри всички мнения, а да направиш нещо по въпроса.

Не пише ли в библията че вярата е като броня и оръжие ? Явно и това не е вярно или ти си, както намекнах, неверник, който просто много, много иска някой sky daddy и се прави на филанкишията

evropeiski
12-08-2011, 12:24
^
^
Ето я моята платонична любов Concussion, та ще ме подкрепи, ще подкрепи своя ближен в нужда. Нали.

evropeiski
12-08-2011, 12:25
[b]npp е клоун, който никой от нас не взима насериозно. Нека не забравяме и че докато е правил йога се е нажежил до 200°C, избухнал е оставяйки кратер в земята и е бил съживен от бог.
нали той ти каза че не така и ти му се извини, пък сега пак почна.

Concussion
12-08-2011, 12:26
Ако ми беше подръка по-скоро щях да ти смачкам простата тиква. Аха.

evropeiski
12-08-2011, 12:28
^ Ей, тва на неверник човек не може да разчита, ще му забият ножа в гърба и ще го завъртят, за разкош.

koshtramba
12-08-2011, 12:31
Хех, щото те вярващите са най-готините пичове. Нали ? С тях никой не трябва да се занимава, никой не трябва да се закача. Ей-така, много ме кефят някви хюмани, дето почват да се мислят за "богоизбрани". Абе, ти да не си чифут?

evropeiski
12-08-2011, 12:35
^ хахаххахахах богоизбран, охххххх ще взема пласмасовия меч на брат ми и ще си направя сепуко.

gandalfepi4
12-08-2011, 12:35
Преди казах че е било медитация. Той така и не конкретизира какво го е вкарало в granademode, но намекна че е било от йоги

Shturrrche88
12-08-2011, 12:36
Аз мисля, че този индивид е елементарен провокатор...не и вярващ...

koshtramba
12-08-2011, 12:36
Неее, недей, в Библията не пише ли, че самоубийството е грях? Ще идеш в ада, недей. :)

Concussion
12-08-2011, 12:37
Хех, щото те вярващите са най-готините пичове. Нали ? С тях никой не трябва да се занимава, никой не трябва да се закача. Ей-така, много ме кефят някви хюмани, дето почват да се мислят за "богоизбрани". Абе, ти да не си чифут?

Охохо, така си изпатих онзи ден от ей такива маниаци и големи християни... Псуват те, обиждат те, говорят цинизми и те кълнат докато ти говорят за бог.

evropeiski
12-08-2011, 12:38
Неее, недей, в Библията не пише ли, че самоубийството е грях? Ще идеш в ада, недей. :)
мерси, че ме обичаш. Ще те цунна.

koshtramba
12-08-2011, 12:40
И ние неверниците можем да обичаме, колкото и да не ти се вярва. Дам.

Concussion, каква ти е случката?

evropeiski
12-08-2011, 12:44
И ние неверниците можем да обичаме, колкото и да не ти се вярва. Дам.
И вие сте сътворени от Бога, това го потвърждава. Ама сега защо сте непослушни.
Спирам до тук, че ми развалихте темата.

koshtramba
12-08-2011, 12:45
Хихихи, аз не съм сътворена от Бог, а от сингулярност и неутрино.

koshtramba
12-08-2011, 12:51
И не сме ти развалили темата. Като я създаде, какво очакваше? Точно това, нали ? Да разпалиш пожар между две крайности. Едва ли си очаквал противното, а и твоя вожд май го е казал, не всичко е цветя и рози.

npp
12-08-2011, 13:16
то по принцип вярата въобще не е зъдължителна за всеки човек, но все пак поне малко правилна вяра в истинският Господ Бог не би навредило но дори е полезно, обаче сериозната/задълбочената и професионалната вяра не е препоръчителна за човек, който не е достатъчно Сериозен, но по-добре за такъв човек е дори въобще да не се захваща с задълбочена или професионална вяра

"И ако ти съгреши брат ти(т.е. ако някой духовник/вярващ върши верческа/духовна неправда), иди, покажи вината му между тебе и него самия(т.е. посочи вината му насаме). Ако те послуша, спечелил си брата си. Но ако не те послуша, вземи със себе си още един или двама(т.е. още един или двама истински духовници/божии служители) и от устата на двама или трима свидетели да се потвърди всяка дума. И ако не послуша тях, кажи това на църквата(т.е. на цялата църква от истински божии служители); че ако не послуша и църквата, нека ти бъде като езичник(т.е. тогава нека да бъде невярващ) и бирник(т.е. или дори материалист, но такъв човек не е достоен да бъде духовник/божий служител)." Матей 18: 15-17

лично аз не съм от професионалните нито от задълбочените вярващи, но затова пък имам макар и съвсем малка но все пак правилна вяра в Онзи, който наистина е истинският Господ Бог т.е. в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос

gandalfepi4
12-08-2011, 13:22
абе като си тук я кажи дали имаш някои други истории като тази че си гръмнал докато си правил йога (поправи ме ако греша)

npp
12-08-2011, 13:27
абе като си тук я кажи дали имаш някои други истории като тази че си гръмнал докато си правил йога (поправи ме ако греша)

пич не съм правил никаква йога, но едни духовници/вярващи от хиндуизма/йога ме натовариха с някаква свръх екстремална/колосална сатанинска сила, и тогава дори паднах мъртъв на земята, но няколко часа по-късно истинските Бог Отец и Господ Исус Христос ме възкресиха но все пак онези продължиха да ме товарят с сатанинските сили дори и след като бях възкресен, след което бях преследван от тях в продължение на години - искаха да ме убият защото мразят истинският Господ Бог и неговите последователи

koshtramba
12-08-2011, 13:31
Хахахахах.
Бърза характеризация : спонтанно избухване, спи с Библията и е виждал Бог. Как ви звучи?

gandalfepi4
12-08-2011, 13:32
aбе я кажи кои са били тези че ми стана интересно. Искам да видя какво е това да бъдеш натоварен със свръх-сатанинска сила. Може па и да стана и аз религиозен ако бъда възкресен

koshtramba
12-08-2011, 13:36
npp, вече си ми любимия покемон, честно!

npp
12-08-2011, 13:41
aбе я кажи кои са били тези че ми стана интересно. Искам да видя какво е това да бъдеш натоварен със свръх-сатанинска сила. Може па и да стана и аз религиозен ако бъда възкресен


не ти го препоръчвам, доста е опасно, инче това са едни сектанти, които се занимават с задълбочена трансцендентална медитация, най-добре не го прави, това е най-голямото проклятие на всички времена

koshtramba
12-08-2011, 13:47
Ма Бог като по картинките ли изглежда? Така де, иконите. :)

gandalfepi4
12-08-2011, 13:51
Аре не бъди педал де! Кажи им името барем, обещавам да не ходя

npp
12-08-2011, 13:52
Ма Бог като по картинките ли изглежда? Така де, иконите. :)

Виждал съм Исус около три пъти, като един от случаите беше когато ме оттърва от проклятието на горепосочените сектанти, като това стана само за части от секундата, когато Той ми се яви в видение/образ разпънат на кръст, и тогава онази най-колосална сатанинска сила беше премахната напълно просто/съвсем мигновенно, истинският Господ Бог е много силен - просто е Всемогъщ, кришна и останалите са нищо в сравнение с Него

npp
12-08-2011, 13:53
Аре не бъди педал де! Кажи им името барем, обещавам да не ходя

казват се iskcon

koshtramba
12-08-2011, 13:56
Абе, тия да не са те надрусали нещо там?

npp
12-08-2011, 14:05
Абе, тия да не са те надрусали нещо там?

не, дори даже в последствие когато историята се разду, понеже може би немалко хора изреваха от онзи случай, тъй като аз не бях единственият засегнат от онова, което те направиха тогава, и те скалъпиха едни лъжливи показания по мой адрес че аз съм бил наркоман, което те направиха с цел да замажат положението в случай че някакви служби по сигурността се навъртат наоколо, но почти съм сигурен че доста хора ги разбраха, като включително най-вероятно дори и разни тайни служби по сигурността.....

bishop
12-08-2011, 14:09
Тук не става въпрос за вяра в измислени герой от приказките и пилета, а за вяра в Господ.
И да се опиташ да вярваш дори просто ей така, това пак си е някаква проява на човека, че има желание да вярва. А като покажеш на Бог че имаш желание да вярваш след време Бог може и да ти помогне (например чрез разни случки в живота ти или по друг начин) да придобиеш и по-силна вяра.

OK, ама защо вярваш в Господ, а не измислените съшества? Какво е това нещо, което го прави по-различен от Феята на Зъбките?

evropeiski
12-08-2011, 14:28
каквато е разликата между реалното и измисленото, истината и лъжата, bishop и феята на зъбите, Бен Ладен и торбалан.

koshtramba
12-08-2011, 14:34
Абе, Бог може ли да прави прически? Че трябва да си правя задовечера, а много ме е примързяло.

gandalfepi4
12-08-2011, 14:40
Сериозно ли питаш? Едното е измислено, а другото не. Не бъди глупак.

Няма някаква странна метафизична несигурност. Започни да виждаш нещата като НОРМАЛЕН и *пуф* Зевс и К!Та'рнк изчезват.

Детско филмче може да ти го обясни.


http://www.youtube.com/watch?v=Uw9bny88OuY

Shturrrche88
12-08-2011, 14:40
Европейски, ма много ми е интересно как отговаряш избирателно във всяко едно отношение...

evropeiski
12-08-2011, 14:51
Европейски, ма много ми е интересно как отговаряш избирателно във всяко едно отношение...
не избирам, просто не си давам много зор.

Concussion
12-08-2011, 14:56
не избирам, просто не си давам много зор.

Аз пък ти препоръчвам да си намериш някакво занимание или работа, е**ти безделието, цял ден седиш тука и плямпаш глупости.

filmimilmi
12-08-2011, 14:57
Чудя се защо ти се обръща толкова внимание, когато още в началото сам си призна, че си просто провокатор.
Даже по някога нарочно в някой форуми съм давал мнение срещу вярата (но без да го мисля наистина) и тогава никой не ме напада.

evropeiski
12-08-2011, 15:02
^ провокираш ли ме?

Чао г-да неверници, нека ВЯРВАМЕ че скоро пак ще се видим. Ааааа, забравих вие не вярвате, вие всичко знаете.

Shturrrche88
12-08-2011, 15:06
не избирам, просто не си давам много зор.

Даваш си зор, когато трябва да напишеш някоя глупост...защото едно интелигентно мнение, подкрепено с факти не написа, а само глупости.

Concussion
12-08-2011, 15:08
Алоо, еврогейския... отговаряй като те питат, к'во се измъкваш като п**ка... Попитах те нещо, не се прави на интересен и на големия отворко.

playy
12-08-2011, 15:38
Аз от лайната на европейския и нпп разбрах едно,когато не ти отърва да мислиш и разсъждаваш,просто вярвай.Остай ти мисленето,тва е сложна работа,дай да вярваме в нещо макар и изпълнено с противоречия и фактологически грешки.Вярата е право на личен избор и когато прочета нещо от сорта ''да вярваш в Господ Исус Христос е правилната вяра" се чудя да се смея ли или да си правя харакири?Вместо да се криеш в кишето и да говориш несвързани неща,дай 1 обоснован отговор...

evropeiski
12-08-2011, 17:52
Ей, защо толкова лошо се държите с вярващите, аааааа. Квооо се оправдавате, я си вижте мненията и обидите (не само в тази тема, а изобщо), с които нападате вярващите без причина, само защото са подкрепили вярата. Никой вярващ не ви напада вас или ако има нещо такова то е рядкост. Каква е тази ненавист? Все едно сме ви врагове, вие дори сигурно и към враговете си така не отнасяте, я се замислете. Тука половината ако не вярвате в Бог то вярвате в други неща и учения, к'во се правите. Ааамахааа!

Искам извинение, ако може и на колене. (майтап за коленете)
Аз ви се извинявам, ако съм ви обиждал.

gandalfepi4
12-08-2011, 18:00
"HELP!

I'm being oppressed! Моята група репрезентира само 80% от популацията!

Освен това какво се правите??? Вие не сте по-лоши от мен! Хващам се на бас че си подарявате подаръци за коледа!"

evropeiski
12-08-2011, 18:07
^ Не схващам смисъла, нещо си се бил депресирал, така ли?
Знаех си, че ти най-трудно го изживяваш!

RagioL
12-08-2011, 18:12
Ей няма майтап, цветю си шътна постовете, не го стресирайте така човека.

evropeiski
12-08-2011, 18:21
Айде бееее, няма ли някой да каже поне едно извинявай на вярващите?
Гандалфе4 (съжалявам ама много ти трудно името) ти си главатар, дай пример.

(Послеслов след 15 минути чакане: онези статистики за вярващи-невярващи да вземеш да ги хвърлиш, не струват, този форум го потвърждава)

RagioL
12-08-2011, 18:31
Айде бееее, няма ли някой да каже поне едно извинявай на вярващите?
Гандалфе4 (съжалявам ама много ти трудно името) ти си главатар, дай пример.

Моля!!!

Извинение!

За кое?

Гандалф главатар на кой?

Причу ли ми се нещо?

Lychezar
12-08-2011, 18:35
Това е част от филма Сталкер, подходящ е за случая!
"Ако знаете само как съм уморен!
Само Бог знае!
А се наричат себе си "интелигенция",тия писатели, учени!
-Успокой се!
Те не вярват в нищо!
Органът, с който вярват, е атрофирал до неузнаваемост!
-Стига. Да вървим. Легни си. Не бива...
-Тук е влажно. Не бива да лежиш...
Боже мой, що за хора...
-Успокой се, те не са виновни.
-Трябва да ги съжалиш, а не да им се сърдиш.
Ти ги видя, погледът им е празен.
Всяка минута те мислят как да не се минат,
как да се продават по-скъпо!
Да им се заплати всяко душевно движение!
Те знаят, че "не са се родили напразно", че те са "призвани"!
Те живеят "само веднъж"!
Нима такива могат да вярват в нещо?!
-Успокой се, не бива.
-Постарай се да заспиш, поспи.
И никой не вярва. Не само тези двамата. Никой!"

Concussion
12-08-2011, 18:41
...

Ахахаха, тоя троли, бе, няма как да е сериозен. :D

gandalfepi4
12-08-2011, 18:56
Първо gandalfepi4 е главатар само на армиите си в starcraft

Второ. Нека не забравяме че в сталкер става въпрос не за вяра в някакъв конкретен бог. Става въпрос за друга, по-сакрална и първична вяра.

Ако беше свързана с нещо конкретно то той самият щеше да влезе в стаята, или да прати вътре човек който е експлицитно духовен.

В оригиналния Пикник край пътя това си личи още повече. Момента в който Рижия достига златната сфера е показателен.

Самата стая, самата златна сфера репрезентират представата за божественото, numina-та. За това и сталкерът говори така нежно за молитвата във филма. Тя е медиумът, престъпването на прага, избирането на желание.



Липсата на действие и в двете произведения е показ на човешката природа, нашата сляпа надежда за нещо "добро" за всички, но незнанието как точно да стане това.

В религиите това пътуване е изкуствено завършено с персонализирането на стаята, на сферата. Прост и низш пас на топката на някакъв авторитетен индивид който със сигурност би направил правилното решение, което за нас е енигма.




Но така то не би било перфектно. Самият стремеж към това мъгляво "добро", надеждата, вярата е най-чистото, смело и красиво съвършенство което може да се постигне.

Ако наистина Рижия получава желанието си в какъв свят бихме живели? Всеки нахранен, никой не се ядосва или тъжи и сме надарени със студената фактологическа убеденост че вселената ще стои замръзнала в задоволително състояние - това е кошмар. Още една причина да не ми харесва идеята за незаслуженият вечен престой в елисейските полета, за който жадуват уплашени глупци с въображаеми приятели с различни имена, но еднавки характеристики.









[/b]

bishop
12-08-2011, 19:22
каквато е разликата между реалното и измисленото, истината и лъжата, bishop и феята на зъбите, Бен Ладен и торбалан.

Добре бе човек, ти въпроса ми ли не разбираш или какво? Питам те как ffs знаеш, че едното е реално, а другото измислено? С други думи знанията биват 2 типа: рационални и емпирични. Кое от двете е вярата, че бог има, а Локумчо - не?

В случай, че не ти се рови в гугъл: емпирично е всичко, което можеш да видиш, подушиш, чуеш или почувстваш по какъвто и да било начин. Рационално е всичко, което можеш да изведеш по неуспорим логически път. Математиката е рационална наука, която се основава на няколко емпирични аксиоми. Физиката (изключаю части от ядрената и квантовата физика) е чисто емпирична.

Lychezar
12-08-2011, 19:32
Второ. Нека не забравяме че в сталкер става въпрос не за вяра в някакъв конкретен бог. Става въпрос за друга, по-сакрална и първична вяра. Ако беше свързана с нещо конкретно то той самият щеше да влезе в стаята, или да прати вътре човек който е експлицитно духовен.
Не съм чел Пикник край пътя, предполагам съм изпуснал, но в самия филм Сталкерът не влиза, според мен, в стаята на желанията поради причината, че той е щастлив, без да има нужда от нея. Той сам си казва, че е утрепка и гнида и че нищо не е постигнал в този живот, но се радва, че може да прави другите щастливи и че това е единствената надежда, единствената вяра, която му е останала на този свят. Тоест щастието е да правиш другите щастливи или пък другия въпрос: може ли да съществува щастие на базата на чуждо нещастие? Писателят и професорът не влизат в стаята, защото осъзнават своите вътрешни желания и че ще ги доведат към погибел, както е загинал Дикобраз.
Стойностен коментар и поглед фърху филма и книгата от твоя страна, има какво да се научи! Поздравления!

gandalfepi4
12-08-2011, 19:37
Винаги е кеф да си говориш с готин пич. Весела предварителна куанза и благодаря че ме накара да се чуствам празнично :D

RagioL
12-09-2011, 07:31
gandalfepi4 Толкова време си бил главатар на бандата а аз чак сега да го разбера и то заради прозорливия европеец! :D

Ех к'во нещо е съдбата!

gandalfepi4
12-09-2011, 07:52
Тихо бе омега. Направи ми сандвич с мексиканска салата и син домат.

Pimpin' ain't easy

evropeiski
12-09-2011, 08:59
Гандалфелии e голям ................ (всеки да довърши изречението за себе си, Благодаря)

gandalfepi4
12-09-2011, 09:03
quit your faggotry

evropeiski
12-09-2011, 09:07
голям си....

gandalfepi4
12-09-2011, 09:24
Охххх... чак сега разбрах. Колко просто всъщност.

Идеята ти е че е доста приятно да вярваш че съм аз и моите ботове, които се нахвърлят безумно, със зъби и нокти на всичко религиозно като освирепели Немезиди, вместо да приемеш фактите - дрънкаш глупости и хората реагират адектватно.

Смешник. Смешен си като обявяваш някакви странни йерархии вместо да приемеш фактите. Смешен е цветко като ме обявява за таен правителствен агент, психолог и манипулатор и после си трие мненията вместо да си порасте топки. Смешен е нппчо с неговите измишльотини, които дори вие не намирате за нормални.

Истината си е една - при публичен дебат (ако мога да използвам тази дума за сегашния фарс) си проличава кой е крив и кой прав:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=d5OMNPmoVAw#t=3717s

Това че не можеш да го приемеш поради липса на мъжество и честност със себе си, си е твой проблем

Concussion
12-09-2011, 09:43
Гандалфелии e голям ................ (всеки да довърши изречението за себе си, Благодаря)

Aко ТВОЯТ Господ наистина съществуваше, той би те пратил да гориш в Ада.

evropeiski
12-09-2011, 09:47
gandalfepi4 ти си добро, умно момче, знам, че в случая аз съм виновен, но просто не разбирам, защо винаги на всяка цена тръгваш да убеждаваш вярващи хора да не вярват, това ме дразни, това. Дори и да има две неща едното в защита на вярата, другото против вярата, ти винаги избираш да кажеш това което против вярата, а за другото си затваряш очите или го пренебрегваш като се стараеш да намалиш значението му.
Бог казва вярвайте, ти казваш не вярвайте, за какъв се изживяваш. (сега ще ми е интересно как ще реагираш на това изречение.)

Concussion
12-09-2011, 09:52
gandalfepi4 ти си добро, умно момче, ...

Ти пък кой си, че да даваш определения за хората от интернет какви са, що са, все едно че ги познаваш?!

gandalfepi4
12-09-2011, 10:01
gandalfepi4 ти си добро, умно момче,

само в интернет


знам, че в случая аз съм виновен, но просто не разбирам, защо винаги на всяка цена тръгваш да убеждаваш вярващи хора да не вярват, това ме дразни, това. Дори и да има две неща едното в защита на вярата, другото против вярата, ти винаги избираш да кажеш това което против вярата, а за другото си затваряш очите или го пренебрегваш като се стараеш да намалиш значението му.

примерно?


Бог казва вярвайте, ти казваш не вярвайте,

не помня да съм чувал който и да е било бог да казва това. Доста ясно помня ти и колеги да казвате "вярвайте МИ" и моята опозиция е "защо?". Разбираемо е да се опитваш да го изкараш доста по-различно, но futile.


за какъв се изживяваш. (сега ще ми е интересно как ще реагираш на това изречение.)

Me?

I'm just...

*puts on glasses*

gandalfepi4.

*YEHAAAAAAAAAAAAA*

evropeiski
12-09-2011, 10:03
^ Concussion
А ти защо почти винаги ме нападаш, нима съм ти направил лошо или съм те обиждал. Нима ме познаваш през интернет, я виж колко определения си ми хвърлила в предишни коментари. От както съм казал, че вярвам и ти почна да ме нападаш, в началото не беше така.
Ако съм те обиждал, но съм забравил, извинявам ти се.

gandalfepi4
12-09-2011, 10:06
Нападам ти глупавите изказвания и действия. Нито едно ad hominem не съм ти хвърлял. Най-много да успееш да изкараш нещо което е в доста явно в кръга на шегата, ни нищо повече.

ТИ ми погледни мненията преди да пишеш (аз поне не си ги променям през пет минути на нещо напълно различно)

evropeiski
12-09-2011, 10:16
в последното мнение не говорих за теб, а се обърнах към Concussion.

ganadlfepi4, а ти как очакваш някой да докаже вярата си, като в самата Библия и Бог ни призовават да вярваме. Да доказваш вяра, това е нелогично, то е вяра за да се вярва. Ако човек можеше да разбера всички Божи тайни, Бог нямаше да иска да вярваме. Защо толкова вярваш на възприятията на ума си и предпочиташ него пред Бог, ума често лъжа или страда от незнание или болести. Всеки човек има съмнения и си задава въпроси, но просто едни хора предпочитат Бог други не. Според мен това че са избрали Бог, не ги прави тъпи, нали. Аз също съм чел учебници, гледал съм документални филми и други, но всичко това ме е накарало да избера Бог, а при теб не. Какво толкова. Има и много учени които вярват в Бог, те тъпи ли са, всичко е въпрос на избор.

Concussion
12-09-2011, 10:38
^ Concussion
А ти защо почти винаги ме нападаш, нима съм ти направил лошо или съм те обиждал. Нима ме познаваш през интернет, я виж колко определения си ми хвърлила в предишни коментари. От както съм казал, че вярвам и ти почна да ме нападаш, в началото не беше така.
Ако съм те обиждал, но съм забравил, извинявам ти се.

Е, ми дразнят ме тъпотиите ти и ти го казвам директно. Обиждам те заради глупостите дето не спря да плямпаш. Това е интернет, всеки може да те прати на майната ти. Съвсем друго е ся да почна да изреждам: "Ти си умно момче, добро, отличник, помагаш на хората" и т. н., щото не те познавам изобщо какъв си като човек, тук говорят само коментарите.

evropeiski
12-09-2011, 10:42
Ами то е близко до ума, че аз говоря от впечатления от интернет. Това че не го познавам наживо не означава, че от интернет нямам впечатления за него. Айде моля, стига глупости.

Concussion
12-09-2011, 10:48
Запази ги за себе си подобни впечатления.

evropeiski
12-09-2011, 10:53
То си моя работа, а и аз тогава не говорех с теб, и ако някой може да има претенции това е човекът, към който съм се обърнал и квалифицирал като добър и умен и да ми каже, че бъркам. Ако си му секретарка ок.

gandalfepi4
12-09-2011, 11:02
ganadlfepi4, а ти как очакваш някой да докаже вярата си, като в самата Библия и Бог ни призовават да вярваме.

Ми то и корана те призовава да вярваш бе мой. То и преводите на Д. Смит те призовават да вярваш. То и тората те призовава да вярваш. То и евангелието на спагетеното чудовище те призовава да вярваш. И тн. Ако ще правиш избор между всички тези призоваващи трябва да е обоснован.


Да доказваш вяра, това е нелогично, то е вяра за да се вярва.

Глупости. Пълни глупости. Пример - аз вярвам че приятелката ми ми е вярна. Вярвам това защото в миналото се е доказала като човек който би правил това. Ако беше ебала половината ми познати нямаше да ѝ вярвам в това отношение. Ти защо вярваш на библията, а не на евангелието на FSM?

Не бъркай вярата с надежда, желание нещо да е вярно, преструване че нещо е вярно и тн


Ако човек можеше да разбера всички Божи тайни, Бог нямаше да иска да вярваме.

Mного сте си близки с бог бе? Толкова много хора са толкова интимни с бог, па все не могат да изглеждат като такива и все си противорекът


Защо толкова вярваш на възприятията на ума си и предпочиташ него пред Бог,

Ми не помня да ми е давал нещо, което да възприемам бе мой. Ако си покаже задника пред мен както пред Мойсей и аз ще вярвам



ума често лъжа или страда от незнание или болести.

Mного лошо го е проектирал някой значи...



Всеки човек има съмнения и си задава въпроси, но просто едни хора предпочитат Бог други не.

Нека да перефразираме а?"Всеки човек има съмнения и си задава въпроси, но просто едни хора предпочитат Бог , а други Аллах, Митра, Заратустра, Вотан, Кришна, Зевс, Озирис, Тики М'Пекве, Дагон..... (пет реда изброяване по-късно), а други не."


Според мен това че са избрали Бог, не ги прави тъпи, нали. Аз също съм чел учебници, гледал съм документални филми и други, но всичко това ме е накарало да избера Бог, а при теб не.

Значи аз виждам документалния филм който, примерно, който показва как пасажът от библията за определени способности на вярващите е изфабрикуван, сравнявам го с опита си който показва че те наистина не притежават тези способности, а тези които се правят че ги притежават умират и заключвам че не е вдъхновен от бог, а ти заключваш че реалността греши и твоята фантазия е права в случая.


Какво толкова. Има и много учени които вярват в Бог, те тъпи ли са, всичко е въпрос на избор.

Не не е. Повечето такива хора са или просто деисти, или не са се замисляли по въпроса. Освен това думата "учен" не ми всява паранормален авторитет. Биолози са по склонни да вярват в еволюцията от компютърни инжинери, а археолози са по-сколонни да не вярват на библията. Има си логика в тези работи.

Пък и тенденцията е доста ясна все пак:

http://bp1.blogger.com/_53X1LEXXPA4/Rthv35Wg7xI/AAAAAAAAAec/rJJmYXo-uYk/s400/Faith+by+education.png

koshtramba
12-09-2011, 11:11
Evropeiski, ти като толкова вярващ и бранещ своята религия, колко често ходиш на църква?!

ANTIHUMAN
12-09-2011, 11:16
За да не кажеш нещо после, това не е нападка. With this in mind, просто ей така да си вярваш е идиотско. Какво ти пречи просто ей така да си вярваш в Дядо ти Коледа, Снежанка, Рудолф, Великденското зайче, Баба Марта, Дама Пика, Летящото Спагетено Чудовище и сие?



Това за спагетеното чудовище не го знам. Я разкажи малко пред история :) !
evropeiski защо се опитваш да ни накараш да вярваме във нещо, което не съществува? Прочети това: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%8F

"Ако Бог иска да предотврати злото, но не може,
тогава той не е всесилен.
Ако Бог може да предотврати злото, но не иска,
тогава той е зъл.
Ако може и иска,
тогава откъде идва злото?

Ако нито може, нито иска,
тогава защо да го наричаме Бог?"
Епикур

evropeiski
12-09-2011, 11:19
^ gandalfepi4
ами ок и аз имам интернет и знам разни неща, но съм избрал да вярвам, а ти не. Това е.
То и дребния Давид като е излязъл срещу Голият се е виждало, че Голият ще го потроши, но Давид въпреки че е знаел колко по-силен е от него Голият е избрал, да вярва и е излязъл срещу него. Давид е знаел, но е избрал да вярва. И аз познавам земното, но избирам духовото. Не знам как да го обясня точно.

Има и друго нещо, това че си по-остроумен и по-добре се изразяваш от мен не означава че винаги си прав.
Ако тебе те нямаше каузата на невярващите в този форум нямаше дори и да и обръщам внимание.

evropeiski
12-09-2011, 11:23
Evropeiski, ти като толкова вярващ и бранещ своята религия, колко често ходиш на църква?!

ами старая се да ходя всяка неделя и по големи празници, е по някога не успявам винаги.

koshtramba
12-09-2011, 11:23
Излъга. Всяка Неделя?! хАХАХА, айде да ходим заедно някой път, искаш ли ?!

evropeiski
12-09-2011, 11:30
да искам, казах всяка неделя, но по някога не успявам искам и гандалфули да дойде.
Ще го напръскам със светена вода, с бръшланя по челцето.

Ето още една невярваща, която ходи на църква, видя Гандалфе, за статистиката.

gandalfepi4
12-09-2011, 11:35
Давид не е останал вкъщи и започнал да прокламява на всеослушание че е разкъсал Голиат на парчета, докато всъщност гигантът стои непипнат отвън и гледа въпросително.

Това правиш ти. "Аз съм прав и въпреки че не мога да го обясня или докажа и вие трябва да ми вярвате."


Без тези. СЪЩИТЕ думи идват от абсолютно всички религии.

Всеки от безопасността на стаята си могъщо извисява "Вие грешите!" без доказателство, без прашка и камък в ръка.


Не се изкарвай някой underdog, някой крал без кралство, някой Прометей, някой Енкиду, някой Буда, някой Давид който въпреки слабостта си намира гигантска вътрешна сила да размаже противник от небивали пропорции.

Те са направили нещо. Нещо реално, истинско и доказуемо. Делата им са имали отпечатък, думите им са станали по-силни, хората са им вярвали и отвърнали с респект.

Ти просто се изкарваш такъв понеже ти е приятно да мислиш че си такъв и единствения начин да се изкараш гигантски е в някакво отношение, което е абсолютно неразбираемо за другите, абсолютно недоказуемо, абсолютно недетектируемо.



Нормално и човешко е. Психолозите са го доказали. Лесно обяснява защо толкова много тотално различни хора казват едно и също нещо.

Какво друго ако не това?

gandalfepi4
12-09-2011, 11:45
да искам, казах всяка неделя, но по някога не успявам искам и гандалфули да дойде.
Ще го напръскам със светена вода, с бръшланя по челцето.

Понякога не успяваш а? Защо ли си спомням за американците от които 40ина % казват, че ходят на църква всяка неделя когато всички църкви в страната общо могат да поберът по-малко от 10% от популацията.

Както и да е. Защо на църква? Да слушам някой педофил, крадец или лъжец? Да се кефя с групата и да стана част от обмалък социум, който е базиран на такава вяра и да имам причина да лъжа че съм част от нея?

Каква шега. Каква обидна шега си правиш със себе си.

gandalfepi4
12-09-2011, 11:46
да искам, казах всяка неделя, но по някога не успявам искам и гандалфули да дойде.
Ще го напръскам със светена вода, с бръшланя по челцето.

Понякога не успяваш а? Защо ли си спомням за американците от които 40ина % казват, че ходят на църква всяка неделя когато всички църкви в страната общо могат да поберът по-малко от 10% от популацията.

Както и да е. Защо на църква? Да слушам някой педофил, крадец или лъжец? Да се кефя с групата и да стана част от малък социум, който е базиран на такава вяра и да имам причина да лъжа че съм част от нея?

Каква шега. Каква обидна шега си правиш със себе си.


http://www.youtube.com/watch?v=AHb4gs1hwck&list=FLKbZ5hy-u1nfhzGcf4ywsrA&index=4&feature=plpp_video

Църквата е просто парти. Маймунско стадо, което се сближава.

evropeiski
12-09-2011, 11:54
^ като гледам, май за тебе ще са нужни и Киприянови молитви. Шега.

RagioL
12-09-2011, 12:04
Заплашваш с екзорсизъм а?!

ТЦ тц тц :D

Concussion
12-09-2011, 12:05
ами старая се да ходя всяка неделя и по големи празници, е по някога не успявам винаги.

Горкичкия.

evropeiski
12-09-2011, 12:07
^ RagioL
Екзорсизъм - добра идея. Има един филм (по истински случай) "Дявола в Емили Роудс". Но това е краен случай т.е. Емили Роуз

gandalfepi4
12-09-2011, 12:16
Сигурни ли сме че е по истински случай?

Да не стане пак като в темата дето пусна за креационизма и после изостави като циганка бебе?

evropeiski
12-09-2011, 12:22
Цитирам:
Номинираните за Оскар Лора Лини и Том Уилкинсън ни потапят в този свръхестествен трилър, базиран на действителен случай, който ще подложи на изпитание това, което знаете, и най-вече това, в което вярвате.

Емили Роуз е била обикновена тийнейджърка, станала мишена на ужасяващи демонични сили, които разтърсват целия град и измъчват душата й. Но била ли е тя, както вярват мнозина, обладана?

В опит да изчисти името на духовника, който е гонил духовете от Емили, скептична адвокатка (Лини) с изненада открива, че мощните спиритични сили, може би действително съществуват. Тази мъчителна история е като повтарящ се кошмар, от който няма събуждане.

RagioL
12-09-2011, 12:26
Не е по действителен случай, момичето в действителност е било психично болно, братята католици са се осрали, и тук филмовата версия се явява манна небесна за тях.

RagioL
12-09-2011, 12:27
Не е напълно по действителен случай, момичето в действителност е било психично болно, братята католици са се осрали, и тук филмовата версия се явява манна небесна за тях.

evropeiski
12-09-2011, 12:30
^ нормално във филма малко да се преувеличи.
npp казва, че при него е станало наистина нещо подобно. Може и де са шегува.

RagioL
12-09-2011, 12:39
Малко, малко, колко ще да е малко, ако бяха показали реалната ситуация вместо много хора днес да вярват в екзорсизма нямаше да стъпят в църква.

Не ти трябва да виждаш как полу-трезви католици гонят демони с псувни, заплахи и цитати от библията, от психично болен.

evropeiski
12-09-2011, 12:42
^ ееее не знам това са предположения, а и аз просто дадох филма за пример за дето си говорехме, не че нещо.

RagioL
12-09-2011, 12:42
И точно този случай показва на ватикана че не е добра идея да документираш екзорсизъм и няма да им помогне да събират повече средства.

П.П А екзорсизма в православната църква доколкото помня му викаха чудотворно изцеление. А иначе и шаманите практикуват нещо такова.

npp
12-09-2011, 12:44
^ нормално във филма малко да се преувеличи.
npp казва, че при него е станало наистина нещо подобно. Може и де са шегува.

при мен станаха много по-лоши неща отколкото са показани в филма за емили роуз, аз бях убит в буквалният смисъл на думата, след което Господ Бог ме възкреси от смъртта, но след това страдах години наред от колосални страдания, понеже бях преследван духом непрестанно от цяла армия много силни духовници на сатана, така че, случаят с емили е по-скоро като приказка сравнение с много по-лошите неща, които не-дай-Си-Боже биха могли да се случат - но като казвам това никак не се хваля с себе си, защото ако не бяха истинските Бог Отец и Господ Исус Христос сега да са ме погребали хиляди пъти за изминалото време

gandalfepi4
12-09-2011, 12:45
О! Ок, щом е казано от някой който би ебал и майка си за публичност ОПРЕДЕЛЕНО Е ИСТИНСКО. Явно е и че не говори за лицата, за събитието на екзорсизма или нещо такова ами конкретно за мистичното ѝ състояние.

Цимент, бетон, стомана. Няма по-солидно доказателство от това, а страннaта прилика на симптомите ѝ с тези на действително състояние е просто съвпадение!

Самият дявол се е вселил в няква си там случайна и си е губил времето да я прави на откачена, вместо да се набоде в някой с достъп до ядренно оръжие за 5 секунди и да направи ебахти фойерверките от някоя столица.

Grow up

evropeiski
12-09-2011, 12:49
Цимент, бетон, стомана. Няма по-солидно доказателство от това
Цимента се чупи, стоманата се огъва, стават бедствия, земетресения, падат сгради, уверени в бетона и стоманата хора умират. - така, че има и друга гледна точка за мен.

npp
12-09-2011, 12:58
О! Ок, щом е казано от някой който би ебал и майка си за публичност ОПРЕДЕЛЕНО Е ИСТИНСКО. Явно е и че не говори за лицата, за събитието на екзорсизма или нещо такова ами конкретно за мистичното ѝ състояние.

Цимент, бетон, стомана. Няма по-солидно доказателство от това, а страннaта прилика на симптомите ѝ с тези на действително състояние е просто съвпадение!

Самият дявол се е вселил в няква си там случайна и си е губил времето да я прави на откачена, вместо да се набоде в някой с достъп до ядренно оръжие за 5 секунди и да направи ебахти фойерверките от някоя столица.

Grow up


преди години лично аз срещнах жена, която е била дълги години обект на окултна сатанинска манипулация от страна на някакви доста силни окултисти, и тя сподели с мен че след като повярвала в Исус и след като изповядала: "аз съм собственост единствено на Исус" чак тогава била освободена от сатанинските им манипулации и власт над нея, тя сподели че докато спяла и онези магьосници/окултисти са я вдигали на няколко метра над леглото в някаква дяволска левитация, и тя не могла да направи нищо, след като разговаряхме с нея, не след дълго една нощ докато спях и усетих че нещо ме задушава и не мога да си поема въздух, след което усетих че се издигам над леглото и в един момент се строполясах върху него и когато се разбудих напълно тялото ми се люлееше заедно с пружината на леглото нагоре-надолу от падането ми въргу него, след което отново заспах, и в сънят си видях двама или трима сатанински магьосници с кози брадички и облечени в кожени дрехи, които ме гледаха съсредоточено стремейки се да ме омагьосват/да ми въздействат, след което Господ Бог ме освободи напълно от присъствието им - оказа се че онези, които са я тормозили ми се бяха лепнали на мен след като разговаряхме с нея

gandalfepi4
12-09-2011, 13:00
Разбира се че има и друга гледна точка за теб. Защо ти е да се доверяваш на ≈99.9999999999999% вероятната, но неприятна ситуация когато винаги ще има ≈0.0000000000000001% вероятност метафоричния ти мокър сън да е истина?

RagioL
12-09-2011, 13:00
О! Ок, щом е казано от някой който би ебал и майка си за публичност ОПРЕДЕЛЕНО Е ИСТИНСКО. Явно е и че не говори за лицата, за събитието на екзорсизма или нещо такова ами конкретно за мистичното ѝ състояние.

Цимент, бетон, стомана. Няма по-солидно доказателство от това, а страннaта прилика на симптомите ѝ с тези на действително състояние е просто съвпадение!

Самият дявол се е вселил в няква си там случайна и си е губил времето да я прави на откачена, вместо да се набоде в някой с достъп до ядренно оръжие за 5 секунди и да направи ебахти фойерверките от някоя столица.

Grow up


Да кажем хипотетично че съществува сатаната, аз ако съм на негово място бих обсебил някой докато говори на живо пред възможно най голяма аудитория по телевизията.
Бих казал нещо от рода че ще докажа съществуването си пред целия свят, и до няколко часа бум оставям един белег върху планета.

gandalfepi4
12-09-2011, 13:02
^
^
Много интересно как най-интересните истории се случват все на едни и същи хора. Все една и съща бабка от селото я отвличат извънземни да я ебът, все един конкретен мърльо от даскало му се случва да мести предмети с мисълта си и тн

evropeiski
12-09-2011, 13:05
^ npp, сега тези магьосници да не се лепнат и на гандалф, след като сте си писали. Въййййй тцтц, язък за момчето

npp
12-09-2011, 13:10
^ npp, сега тези магьосници да не се лепнат и на гандалф, след като сте си писали. Въййййй тцтц, язък за момчето

онези магьосници ми се лепнаха защото нещо в мен се опитваше да ме кара да не вярвам на жената, с която раговарях, и затова Бог допусна онези магьосници да ме бъзнат за да ми покаже че тя не е лъгала относно тях и че наистина има/същестуват такива хора като тях.....

gandalfepi4
12-09-2011, 13:11
Не ти вярвам с цялата невяра на която съм способен. Отхвърлям твърдението ти и това на въпросната жена. Казвам че лъжете или си втълпявате със 100% убеденост.

Now we wait...

evropeiski
12-09-2011, 13:14
^ това е май някаква мантра или молитва на атеиста, уж нямаха религия.
Трябва да го напишеш 100 пъти иначе не се брой :)

npp
12-09-2011, 13:17
Не ти вярвам с цялата невяра на която съм способен. Отхвърлям твърдението ти и това на въпросната жена. Казвам че лъжете или си втълпявате със 100% убеденост.

Now we wait...

не ти го пожелавам/желая да ти се случи, най-малкото защото беше много неприятно, задушавах се и въобще не можех да си поема въздух до смърт, докато в същото време ми вдигаха тялото без да мога да им попреча - такова беше усещането като цяло, всъщност доста непоносимо

evropeiski
12-09-2011, 13:20
гандалфе спукана ти е работата братче, вземи отиди в някой Църква за курбан. хи хи :)

evropeiski
12-09-2011, 13:32
Къдеее изчезне бе невернико, от таласъмите ли се изплаши..... жив зян сте атеистите, жив зян (турска дума, чуждица). Бегайте ми от главата, ей. Отивам да потренирам малко фитнесче.

Cyandreamer
12-09-2011, 13:35
Нпп, забавляваш ме :D
Аз онзи ден сънувах, че гася с мисъл тока.

Cyandreamer
12-09-2011, 13:36
Къдеее изчезне бе невернико, от таласъмите ли се изплаши..... жив зян сте атеистите, жив зян (турска дума, чуждица). Бегайте ми от главата, ей. Отивам да потренирам малко фитнесче.
На всичкото отгоре си мазно гейче-чалгарче, по-зле от това на къде :D

Concussion
12-09-2011, 13:43
Къдеее изчезне бе невернико, от таласъмите ли се изплаши..... жив зян сте атеистите, жив зян (турска дума, чуждица). Бегайте ми от главата, ей. Отивам да потренирам малко фитнесче.

Хахаха, гребане с лъжица в паница, а :D
Нали знаеш, че един ден ще отговаряш пред свети Петър за тези думички. Или ще кажеш 100 пъти молитвата "Отче наш" и няма да има значение... :)

evropeiski
12-09-2011, 13:57
npp, поговори си малко за дявола с "шареното куче в цветовете на Sofia Pride", барем и той свие опашка. :)

gandalfepi4
12-09-2011, 14:03
Мда ннпчо, адските магове си нямат други занимания ми ще те повдигат нагоре-надолу. Баси смешките брат. Друго какво са правили? Обръснали са ти подмишниците и други зверски, сатанински, зли и черни дейности?

А гейски да гугълне advice dog да не се излага и да не прибързва със заключенията. Това че не вися 100% от времето в спам-кенефа не е признак за бягство.

Ти си по тези работи.

Concussion
12-09-2011, 14:09
npp, поговори си малко за дявола с "шареното куче в цветовете на Sofia Pride", барем и той свие опашка. :)

Освен че си грозен гей си и адски тъп.

evropeiski
12-09-2011, 14:11
^ Гандалф
Искаш ли да предположа "шареното куче", ей така случайна ще се окаже атеист. Как ли вече ги познава, не знам, науката не може да установи.

bishop
12-09-2011, 14:16
Начи, вие продължавате да се дърляте, обаче опитът ми да започна цивилизован, аргументиран спор бяха игнорирани напълно. Европейски, приятелю, ти още не си ми казал какво те е накарало да направиш съзнателния избор да вярваш в единствения християнски господ бог, а не произволно друго entity? По емпиричен или по рационален път достигна до извода, че него го има, а Алах - не?

За предисторията на Пастафарянството, който се интересува може да прочете повече тук: http://www.bulphoto.com/image.php?img=174802

evropeiski
12-09-2011, 14:25
създавам си нов профил, ще се казва defender

gandalfepi4
12-09-2011, 14:31
.

откажи се. Вече поне 4 пъти съм го питал баш същото, но явно не иска да даде отговор, понеже ще трябва да си признае че се прави че вярва в нещо, за да му е хубавко на главицата. (или поне така ми се струва де)

А гейски ако смяташ че имам много акаунти просто се свържи с някой модератор и готово.


ПС Concussion спри да го обиждаш така де, че си права права си ама все пак...

RagioL
12-09-2011, 14:34
Къдеее изчезне бе невернико, от таласъмите ли се изплаши..... жив зян сте атеистите, жив зян (турска дума, чуждица). Бегайте ми от главата, ей. Отивам да потренирам малко фитнесче.

Фитнес акъл не помпа!

gandalfepi4
12-09-2011, 14:38
^Ми двайсетина минути му беше помпането, виж му времето на мненията. То и да се умнееше пак нямаше да стане нещо

RagioL
12-09-2011, 14:38
Аз вярвам в Тангра някой може ли да докаже че не съществува. :D

evropeiski
12-09-2011, 14:41
всеки интелигентен, здрав човек би се старал да поддържа тялото си в добра форма и кондиция, питай шефа си, той прави 50 лицеви наведнъж. (не казвам че съм интелигентен, дори никак, просто казвам какво правят интелигентните, хора които не ги мързи). Гандалф ще потвърди.

Имам си зала вкъщи. Тренирам умерено, интензивно т.е. с малки почивки между сериите.
не съм културист просто леко само, за здраве и кондиция и добър метаболизъм.

RagioL
12-09-2011, 14:44
И какво по точно тренираш?

evropeiski
12-09-2011, 14:49
^ тренирам - ами свиря на китара

gandalfepi4
12-09-2011, 14:52
http://troll.me/images/do-you-even-lift/cmon-bro-do-you-even-lift.jpg

evropeiski
12-09-2011, 14:57
Не, по-скоро: (това обаче не съм аз)

gandalfepi4
12-09-2011, 15:00
ottermode? lol faggot!

Нищо чудно че не искаш да отговориш на един въпрос зададен 10 пъти от различни хора

evropeiski
12-09-2011, 15:00
^ не съм педераст, все пак съм вярващ и това не е моето тяло, а подобно.

gandalfepi4
12-09-2011, 15:04
Олеле... някои неща се изясниха изведнъж.

http://brilliantlyblunt.com/wp-content/uploads/2010/12/1-50-Cent-Laugh-Off.gif

evropeiski
12-09-2011, 15:07
какво се е изяснило бе, ами тълкувай как искаш, то ти същия си и относно вярата.

gandalfepi4
12-09-2011, 15:10
Научи се да ползваш точки. А иначе е ясно - ur a fag!1

"Аз не съм хомо понеже съм вярващ"

Добре, добре. Само да знаеш че няма нищо лошо в алтернативната сексуална ориентация. Наистина. Просто го приеми, такъв си се родил, не е лошо

evropeiski
12-09-2011, 15:13
Добре сега гаджето ми се обади по телефона, и отиваме в Куфланд, ако искаш вярвай, ако не вярваш значи си заблуден. И ще дадеш лош пример за себе си. Заблуден.

koshtramba
12-09-2011, 15:15
Супер, от София ли си? Ако да, в кой Кауфланд (има Кауфланд близо до нас и бих проверила дали си с нея, в името на форума! :D )

gandalfepi4
12-09-2011, 15:17
Просто ѝ признай. Не бъди като онези Тед Хагартовци които са "християнски хетеросексуалисти" и изведнъж след години се оказва че поемат пишки като за световно.

Няма страшно, по-добре рано отколкото късно.

RagioL
12-09-2011, 16:28
WTF

Колко неща съм пропуснал. Значи установихте че евро бил а**лно податлив. Не вярвах че е такъв човек.

Lychezar
12-09-2011, 17:26
Не разбирам какво толкова Ви пречат нпп и европейски. Ок, парадират с вярата си, мислят, че са достигнали до по висша истина и се опитват да се обосноват къде успешно, но в повечето случаи неуспешно. Стигна се и до там да се определят сексуалните наклонности...
Ние живеем в свят, в който постоянно всеки парадира било, че е атеист, било, че е идеологически настроен, било, че има хубави гърди, било, че разполага с пари, било, че разбира от коли и т.н. Изобщо при изграждането на самоличността неименуемо се пристъпва към нашата вътрешна самоубеденост, че ние вършим правилните неща и вярваме в правилните неща, но когато се разубеждаваме в аргументацията ни неименуемо се получава срив и изпадаме под форми на т.н. депресия.
Приятно ми е да разговарям с хора, в които убежденията им не се опират само и единствено до материалните придобивки. Християнските убеждения са точно такива и ценностите, които възпитава, са дълбокохуманни по своята същност.

Auriss
12-09-2011, 18:22
my ,my. С някои дребни забележчици - определено си заслужаваше четенето тази тема. Гледам и нов борец за свобода си имаме - да е жив и здрав и ще го черпя пакет 'педигри' ако удържи фронта.

Лъчезар ,предразсъдъците определено не попадат под категория 'хуманен'. На определен тип хора действително им приляга нарцистично-мизантропичният мироглед ,лъхащ от поста ти. Лошото е обаче ,че някои от нас намират удоволствие и извън меркантилните 'рамки' ,които ни поставяш. Е ,предполагам е неминуемо - човек вижда до там ,до където познава.
Хайде успех и продължавай с търсенето - неслучайно е казано ,че който търси - намира.

RagioL
12-09-2011, 18:34
Auriss ти си бил жив тъкмо щях да пускам спец отряда да те търсят! :D

evropeiski
12-09-2011, 19:54
Хомосексуализма е душевна болест, която всеки хомосексуалист трябва да осъзнае в себе си и да се лекува с воля и молитва, ако трябва и лекарства, а не да ходят и да ми парадират с тази болест. Никой не се ражда такъв, просто това може да се образува в едно дете от неправилно възпитание и внушения, телевизия и др.

Concussion
12-09-2011, 19:57
Душевна болест?!
Не, по-скоро твоето ми бие на душевна болест. И какви ще да са тези лекарства против хомосексуализъм?

evropeiski
12-09-2011, 20:02
не знам бе може и да има,
например има лекарства намаляващи сексуалното желание.
да се подстрижат, да си пуснат брада, да ходят нарочно по мъжествено и да правят по мъжествени жестове, да се обличат нарочно по-мъжествено и така. Само че трябва силна воля и молитва.

playy
12-09-2011, 20:07
http://www.teenproblem.net/a/5-svetski/33834-salma-haiek-se-pomolila-na-gospod-za-po-golemi-gardi/

Бог е жив хора!Покайте се,докато не е късно!

evropeiski
12-09-2011, 20:18
^ точно така, със силна вяра и искрена молитва всичко се постига, даааа, стига това което искаме да е за наше добро.

gandalfepi4
12-09-2011, 22:26
.

Душевна болест а?

Колко хомофобско, селско и необразовано изказване. Да не си от 17-ти век?

http://www.sciencedaily.com/images/2008/06/080617151845-large.jpg

Снимката показва реакциите на хомо и хетеросексуални жени и мъже на мирис на човек от противоположния пол. Както се вижда биологичната реакция на хомосексуален мъж и хетеросексуална жена са еднакви, както и тези на хетеросексуален мъж и хомосексуална жена.

Партисипантите в експеримента не са информирани какво става разбира се.



След като доказахме че това е физиологично състояние с физиологични проявления да видим дали има някакви данни за физически причини:

http://en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

Мда, изглежда че има доста силни доводи в полза на предложената от мен хипотеза. Като включим и фактът че това е и научният консенсус по въпроса няма какво повече да се обсъжда.


Сега гейски да спре с хомофобските глупости. Идеята е доказано невярна и нелогична от теологична гледна точка.


Все пак да не забравяме и че е напълно естествено природно явление:

http://lh6.ggpht.com/_jiQufRdZKJw/TL9GTmY4E0I/AAAAAAAAC1o/xPUqHjasW5A/PrideofLions%5B11%5D.jpg


След като доказахме че гейския е необразован хомофоб, който дрънка нелогични глупости нека и да го треснем по егото малко:

http://psycnet.apa.org/journals/abn/105/3/440/


След като доказахме че си говорим с българския Тед Хагарт със задоволителна, за черното ми, малко сърце сигурност ще ви поздравя с песен на *ъхъм* един друг хомосекс:


http://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ&ob=av3e


A за еврото съм сравнително убеден че няма да хареса този музикален диамант та, за да не е самотен го поздравявам с нещо, по-близко до него:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bc80tFJpTuo#t=27s

gandalfepi4
12-09-2011, 22:32
не знам бе може и да има,
например има лекарства намаляващи сексуалното желание.
да се подстрижат, да си пуснат брада, да ходят нарочно по мъжествено и да правят по мъжествени жестове, да се обличат нарочно по-мъжествено и така. Само че трябва силна воля и молитва.

Мъжествено? Ти наистина да не си див селтак изловен от някои помаци?

Разкажи си теориите на тези женчовци:

http://www.meh.ro/wp-content/uploads/2011/06/meh.ro7563.jpg

evropeiski
12-09-2011, 22:42
^ Да, хомосексуалността е болест, болест на душата.
Прави разлика между мозък и душа.
Старание към по-мъжествено поведение също може да е част от лечението, под мъжествено поведение може да не се разбира само външния вид но и държанието, обноските. Към всеки болен трябва да се подхожда индивидуално в зависимост от психо-физичните му особености. При лечението също голямо значение има молитвата и волята на болния да се оправи.

Не е естествено природно явление а извратено, ненормално.

evropeiski
12-09-2011, 23:09
Абе гандалф имам чувството, че твоята голяма материална мъдрост накрая те е довела до това, че извратено да приемаш света около себе си и дори да не можеш адекватно да различаваш добро от зло и естествено поведение от неестествено. В тебе се е замъглила всякаква адекватна преценка за нещата... Сега ако ти изкарам някаква статистика на учени, че не трябва да ядеш и ти ще спреш и да ядеш. Ако ти изкарам статистика от уикипедия, че трябва да си гей и ти и гей ще станеш. Пълна зависимост. Това се е превърнало в твоята (материална) библия, това е твоята религия.

evropeiski
12-09-2011, 23:48
но след това страдах години наред от колосални страдания, понеже бях преследван духом непрестанно от цяла армия много силни духовници на сатана
Значи след като Бог те е възкресил и после тези дяволи пак не са те оставили и пак са те нападали в ума ти и в мислите ти, и си имал мисловна битка с тях, така ли. Значи те не са се появявали физически, а са били някакви мисловни духове и са нападали мислите и ума ти, така ли.
Възможно ли е според теб това да е бил ада и Бог да ти го е показал как изглежда. Как мислиш?

playy
12-10-2011, 06:31
evro,що си толкова кух бе да го еба?Хомосексуалните хора не избират да са такива,както ти не избираш дали да се родиш момче или момиче.Следователно те не са виновни за това и какъв си ти че да ги наричаш извратени?Започваш да приличаш на някой скинар..Защо хомосексуалноста се определя за грях,като Бог може да я премахне с едно щракване на пръста?

Shturrrche88
12-10-2011, 07:24
Защото ние се раждаме грешни, а Бог не е от пичовете, които щракат с пръсти и решават всички проблеми. Аз също смятам хомосексуалността за болестно състояние, и каквито и доказателства да ми метка някой-това е моята гледна точка. Не харесвам хомосексуалисти-дори и да се раждат така, за мен те са увредени, а при други се възпитава такова поведение.

gandalfepi4
12-10-2011, 07:28
Олеле, ти май НАИСТИНА ще се окажеш някой който тайно loves the cock a?

Пращам ти животни педали - все още е душевно и неприродно

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_displaying_homosexual_behavior

Пращам ти научни доказателства - все още не е биологично

http://scholar.google.com/scholar?q=rats+homosexuality&hl=en&btnG=Search&as_sdt=1%2C5&as_sdtp=on


Баси смешника. Хората са НАПРАВИЛИ хомосексуални животни с манипулиране на физиката им, но в твоята реалност това не се случва нали? Просто ще го игнорираш и ще продължиш да дрънкаш същото.

Как ми напомняш за тапата ейййй

gandalfepi4
12-10-2011, 07:30
.

Едно е да не ги харесваш, друго е да дрънкаш глупости отностно състоянието, които са доказани грешни пред 2-3 десетилетия.

Shturrrche88
12-10-2011, 07:32
Едно е да не ги харесваш, друго е да дрънкаш глупости отностно състоянието, които са доказани грешни пред 2-3 десетилетия.

Хубаво де, аз не ги харесвам и за мен тяхното състояние е болестно. Не съм тръгнала да ги преследвам и да им обяснявам как нарушават християнския кодекс... А я ми обясни, че така и така си почнал, според теб педофилита болестно състояние ли е?

evropeiski
12-10-2011, 07:37
^ gandalfepi4
тази твоя материална мъдрост, те е превърнал в духовен инвалид.
Гандалфе тъжен човек си ти и леко объркан. - кажи ми ако това не е точния ти психопортрет.
Желая ти щастие.

gandalfepi4
12-10-2011, 07:53
Хубаво де, аз не ги харесвам и за мен тяхното състояние е болестно. Не съм тръгнала да ги преследвам и да им обяснявам как нарушават християнския кодекс... А я ми обясни, че така и така си почнал, според теб педофилита болестно състояние ли е?

Първо- моето мнение в момента е ташаци - говоря за изследвания и научен консенсус. От тук нататък какво казвам че е според мен е иррелевантно. Ако ще се заяждаш за това се оплачи в някой университет или академия.

Второ- спри да се хващаш толкова за термина "болест". Ако ще се задълбаваме във въпроса ще изиграе лоша шега (случвало ми се е същото нещо дори и тук с "атеизъм, вяра, информация" и вероятно други). Ако искаш използвай "неестествено" или "нефункционално" или че наранява или нещо такова, че ще е по-лесно за разискване.

Трето- отностно педофилията не съм чак толкова сигурен, но до колкото съм наясно наистина има фактор като физическа предразположеност, по-малко отколкото при психо и социопатите примерно

Shturrrche88
12-10-2011, 08:00
Мисля, че този форум ти влияе зле и те гони параноя, че всеки се заяжда с теб. Въпроса ми беше абсолютно нормално зададен, без желание да се заяждам с теб, или да споря, а просто от информация, защото забелязвам, че пускаш статистики и картинки, та реших, че сигурно знаеш.

gandalfepi4
12-10-2011, 08:03
^ gandalfepi4
тази твоя материална мъдрост, те е превърнал в духовен инвалид.
Гандалфе тъжен човек си ти и леко объркан. - кажи ми ако това не е точния ти психопортрет.
Желая ти щастие.


Condescending prick. Я се бегай бе мърльо, да не си чел тъпите фундаменталистки комиксчета за атеисти които са злобни и тъжни и изведнъж "намират" християнството и стават щастливи и удовлетворени?

Пускам му изследване от гугъл scholar и ставам духовен инвалид. Пишлеме с пишлемето.



А отностно изказването ти за "религията" ми - я се бегай бе, толкова ми е религия това, колкото да си футболен фен може да е религия.


И като не можеш да кажеш и две думи за да обориш това което ти пращам не ми започвай да дрънкаш за мнението "Oooх Нютон, ти си духовен инвалид понеже не смяташ че невидимата ръка на бог натиска всичко надолу вместо да се правиш че игнорираш фактите"

Kелеменце. И освен това мога да разграничавам между добро и лошо ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕБЕ. Има сексуални и други поведения които нараняват хора. Педалите не са от тях - какво правят зрели, чистосъзнателни хора зад затворени врати по своя воля не ми е работа и ако ги прави щастливи съм ок с това.

Има двойки които се бодът с дилдота, се кефят на bdsm, практикуват групов секс, харесват да си дрискът на главите, да се горят с восък и какво ли още не. Това не ми е работа, нито на мен, нито на теб.


Спри да бъдеш метафоричен педал или се махни от компютъра ти, който е изобретен от такъв човек

gandalfepi4
12-10-2011, 08:06
Мисля, че този форум ти влияе зле и те гони параноя, че всеки се заяжда с теб. Въпроса ми беше абсолютно нормално зададен, без желание да се заяждам с теб, или да споря, а просто от информация, защото забелязвам, че пускаш статистики и картинки, та реших, че сигурно знаеш.

Това за мен ли беше? Извинявай, но дори не знам за какво говориш. Ако е свързано с онова за заяждането и академиите , знай че използвах думата като синоним на "адресиране" и тн.

npp
12-10-2011, 09:37
пичове и пи#ки(т.е. използвам думата в смисъла на така да се каже "пичове" от женски пол, понеже тук има и момичета),

по принцип обратната сексуалност не е естествена/нормална, но подобно на това което казва европейски е болестно състояние/душевно отклонение/душевна болест, подобно на психозите само че изразено на сексуална основа, както вече казахме причината за това явление и въобще за злините, страданията и болестите като цяло е именно верческото/духовното беззаконие, или, както е наричано в Библията: "мерзостта стояща на светото място, докарваща запустение", просто няма как секса между мъж и мъж да е най-безупречен вариант, нито онзи между жена и жена, камоли между възрастен и дете, но има лечение, и то е в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, така че, чрез молитва към и пост* в Тях Двамата лесно може да се осигури изцеление от всяка болест.....

"И един от народа Му отговори: Учителю, доведох при Тебе сина си, който има ням дух. И гдето и да го прехване, тръшка го; и той се запеня, скърца със зъби, и се вцепенява; и говорих на Твоите ученици да изгонят беса, но не можаха. А Той в отговор им каза: О роде невярващ, до кога ще бъда до кога ще бъда с вас? До кога ще ви търпя? Доведете го при Мене. И доведоха го при Него. И като Го видя хванатият от бяс, веднага духът го сгърчи; и той падна на земята и се валяше запенен. И попита Исус баща му: Колко време има от как му е станало това? А той каза: От детинство. И много пъти го е хвърлял и в огън, и във вода, за да го погуби; но ако можеш стори нещо, смили се за нас и помогни ни. А Исус му рече: Ако можеш повярва! Всичко е възможно за този, който вярва. Веднага бащата на детето извика, казвайки: Вярвам [Господи]! помогни на моето неверие. А Исус, като видя, че се стича народ, смъмра нечистия дух, казвайки му: Душе неми и глухи, Аз ти заповядвам: Излез от него, и да не влезеш вече в него. И духът, като изпищя и го сгърчи силно, излезе; и детето стана като мъртво, така щото болшинството, думаха, че е умряло. Но Исус го хвана за ръката и го дигна; и то стана, И когато влезе вкъщи, учениците Му Го попитаха насаме: Защо ние не можахме да го изгоним? И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост]." Марк 9: 17-29

* "постът" е просто Сериозното/Правилното отношение в вярата

playy
12-10-2011, 10:11
Аз също не харесвам педалите,но нямам нищо против тях стига да не парадират с това.Въпреки това,не виждам смисъл нещо да се осъжда за грях,като някои хора по рождение са си такива,т.е не са виновни за тяхната сексуална ориентация,но като цяло доста неща в религията нямат смисъл,така че няма за какво повече да спорим.

npp
12-10-2011, 10:35
а бе и те са хора и трябва да бъдат обичани, но като казвам това не че имам предвид обратно-сексуално, но просто обичани като "ближни" т.е. като хора или поне уважавани като съжители, защото всички ние живеем или поне съществуваме в един общ дом, и той е вселената, така че, да, по принцип те не са виновни за това че не успяват/не могат да се въздържат напълно от обратна(-та) сексуалност, но имаше и големи простотии от страна на верчески/духовни дейци/работници, които вършейки верческо/духовно беззаконие сееха обратна сексуалност и дори доста големи простотии в това отношение, като именно така/по този начин се появиха и нарастнаха всички явления на сексулните отклонения

gandalfepi4
12-10-2011, 10:58
^ Сигурно тези мъжки слонове се чукат заради тези духовни беззакония а?

http://pactiss.org/wp-content/uploads/2011/11/elephants.jpg

backwards-assed fucks. Сериозно толкова сте тъпи. Понякога имам чуството че някой облечен в чувал от кълчища мангал от гетото с картонена къща е по-възприемчив от вас.

Нпп няма мозък за пет пари, оня цент дето сигурно през ден има мокри сънища за потни негъри с два декара патки се прави че не може да чете...

баси убиташката история.

Cyandreamer
12-10-2011, 11:25
Еврогейски, всички знаем, че нямаш гадже.
http://images.dailydawdle.com/girlfriend-looks-hot.jpg

npp
12-10-2011, 13:08
^ Сигурно тези мъжки слонове се чукат заради тези духовни беззакония а?

http://pactiss.org/wp-content/uploads/2011/11/elephants.jpg

backwards-assed fucks. Сериозно толкова сте тъпи. Понякога имам чуството че някой облечен в чувал от кълчища мангал от гетото с картонена къща е по-възприемчив от вас.

Нпп няма мозък за пет пари, оня цент дето сигурно през ден има мокри сънища за потни негъри с два декара патки се прави че не може да чете...

баси убиташката история.

истината е че именно верческото/духовното беззаконие е причината за агресивният нрав на много животни, които иначе в началото въобще не са били агресивни, така и обратната сексуалност не само сред хората но и сред животните е била причинена от верческото/духовното беззаконие, но разбира се че за това не са виновни онези, които не вършат такова беззаконие, тъй като не само че животните няма как да вършат такова беззаконие поради ограниченията на своя разум, но и много от хората живяли досега въобще не са го вършили, защото най-малкото са били/бяха невярващи/нерелигиозни/неокултисти, но именно неправедните/лошите верчески//духовни дейци го вършиха, няма такова зло което да се е явило не поради верческото/духовното беззаконие, наричано (в Библията) още "грях".....

"Вълкът ще живее с агнето, Рисът ще си почива с ярето, Телето, лъвчето и угоените ще бъдат заедно; И малко дете ще ги води. Кравата и мечката ще пасат заедно; Малките им ще си почиват задружно; И лъвът ще яде слама както вола. Сучещо дете ще играе над дупката на аспида; И отбито дете ще туря ръката си в гнездото на ехидна. Те не ще повреждат, нито погубват в цялата Ми света планина; Защото земята ще се изпълни със знание(т.е. с съвест) за Господа Както водите покриват дъното на морето." Исая 11: 6-9

gandalfepi4
12-10-2011, 13:14
И миличките хомофаги които могат само и единствено да консумират кръв са оцелявали на джелибон и спрайт нали?

npp
12-10-2011, 13:30
И миличките хомофаги които могат само и единствено да консумират кръв са оцелявали на джелибон и спрайт нали?

прочети по горе цитата от Исая 11 и ще намериш отговора на този въпрос

gandalfepi4
12-10-2011, 13:36
http://1.bp.blogspot.com/_1F7y7lSDn78/TRJitOo_VzI/AAAAAAAAAjY/g3sxc1Jq25E/s1600/meh.ro5707-455x364.jpg

RagioL
12-10-2011, 18:25
Май само моята поезия може да изгони npp от една тема! :D

bishop
12-10-2011, 18:39
Хубаво де, аз не ги харесвам и за мен тяхното състояние е болестно. Не съм тръгнала да ги преследвам и да им обяснявам как нарушават християнския кодекс... А я ми обясни, че така и така си почнал, според теб педофилита болестно състояние ли е?

Ok, въпрос на лично мнение, свободна си да мислиш каквото искаш. Обаче ми стана интересно (не се заяждам). Колко открито хомосексуални хора познаваш? Тоест такива, които действително са обратни, а не някой ги е обявил за такива в жалък опит да ги обиди.

evropeiski
12-10-2011, 19:34
Хомосексуалността е неестествено и болестно състояние:
1. подобно поведение на животните не винаги може да означава, че те имат хомосексуални влечения, по някога тези животни си играят, боричкат се, лижат се, хапят се, карат се, дразнят се, и т.н., а и от друга страна зависи и от фотографа, дебнел да ги хване в подобен момент от играта или боричкането им и т.н.
2. Някой от тези снимки спокойно може и да са били манипулирани, особено тази със слоновете може да се манипулира с фотошоп за 10 минути.
3. Нека атеиста дето казва, че педерастията е нормално явление, нека да отиде да се пробва някой мъж да му го...... и тогава от чувството, което ще изпита мисля, че едва ли ще си спомни някоя от "статистиките си", които публикува, тогава ще му се отворят чакрите и тогава ясно и реално ще може да оцени дали това е естествено или неестествено явление за човека. А и само да не вземе след това да изпадне в депресия и невроза и да не посегне на живота си от изживяния шок и болезнен спомен в съзнанието му и аналната болка
4. След греха на първите човеци всичко на земята и в природата (включително животните) и свързано по някакъв начин с човека се променило и разтроило. Поведението на животните не може да бъде критерии кое е нормално и кое не е нормално, особенно за човека, който е разумно и мислещо същество. Относно поведението на човека критерии за правилно и неправилно може да бъде Бог.

gandalfepi4
12-10-2011, 19:56
Хомосексуалността е неестествено и болестно състояние:
1. подобно поведение на животните не винаги може да означава, че те имат хомосексуални влечения, по някога тези животни си играят, боричкат се, лижат се, хапят се, карат се, дразнят се, и т.н., а и от друга страна зависи и от фотографа, дебнел да ги хване в подобен момент от играта или боричкането им и т.н.

Да, когато два мъжки жирафа с еректирали пишки започнат да се чукат в задниците, а мъжки пингвини да формират перманентна двойка, която мъти фотографа е някакъв перверзник който е виновен

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yqBdD0NMeag#t=283s

Как си играят тези. Боричкат се. Като дечица



2. Някой от тези снимки спокойно може и да са били манипулирани, особено тази със слоновете може да се манипулира с фотошоп за 10 минути.

Mда, конспирации от невероятни пропорции САМО И САМО да изкарат учените прави, а фундаменталистки хомофоби сбъркали. Да не стане пак като с темата дето се правеше на много отворен спрямо еволюцията, която изостави като бит педерас когато ти изсипах инфо?

Ей ти горе клип, има и други.



3. Нека атеиста дето казва, че педерастията е нормално явление, нека да отиде да се пробва някой мъж да му го...... и тогава от чувството, което ще изпита мисля, че едва ли ще си спомни някоя от "статистиките си", които публикува, тогава ще му се отворят чакрите и тогава ясно и реално ще може да оцени дали това е естествено или неестествено явление за човека.

Освести се бе пeдepacтчe малко. Получавам звеско главоболие ако нося очилата на дядо ми, това прави ли ги неествени? Повръща ми се от деликатесния плод дуриан, това прави ли го неестествен? Изприщва ми се гъза от определени материи, това прави ли ги неествени?

Баси дрисльото дребен. Тея тъпи логики ги вади на някое босоного цигане, можеш да му обясняваш колко са неестествени негрите понеже като ти говори такъв не се чустваш комфортно.

Пък и може да ми хареса някой да ме боде, откъде знаеш? Може да ми харесва някой космат, мускулест, потен пичага да ме гъделичка по простата с пишка като полицейска палка. Ако някой тебе те е бучкал против волята ти и си се травматизирал сори.



Само да не вземе вероятно след това да изпадне в депресия и невроза и да не посегне на живота си от изживяния шок и болезнен спомен в съзнанието му.

Toва ако е валидно за теб знай че не съм толкова смахнат че да реагирам по подобен начин.


4. След греха на първите човеци всичко на земята и в природата (включително животните) и свързано по някакъв начин с човека се променило и разтроило. Поведението на животните не може да бъде критерии кое е нормално и кое не е нормално, особенно за човека, който е разумно и мислещо същество. Относно поведението на човека критерии за правилно и неправилно може да бъде само Бог.

Като е така защо толкова, толкова, толкова усилено се опитваш да изкараш че животни хомосексове няма? То не бяха тайни агенти фотографи, то не бяха фотошопове, то не бяха криворазбрани "игри"... ВСИЧКО друго само и само да не е така, а в момента в който няма как да защитаваш позицията вече изведнъж казваш че то е без никакво значение?

(Oтделно че го сложих това за животните само понеже ти каза че било "неестествено")


А отностно мнението на бог вземай камъни и започвай да убиваш хомота. Не е закон от стария завет - пише че някой който прави така е разгневил бог и трябва да бъде убит, а отношението се запазва и в новия завет. Тъй че почвай да събираш разни лити

EDIT: Отделен въпрос е и че Адам и Ева не е имало, нито пък всички животни някога са били вегетарианци

evropeiski
12-10-2011, 20:17
гандалфе, приятелююю, другарюю, не се сърди и извини ме, нека наща дружба да живей.

gandalfepi4
12-10-2011, 20:26
Кое да извиня?

evropeiski
12-10-2011, 20:31
ееее, нали знаеш и моето държание, особено спрямо теб, често е било не добро, и сега гузно ми е братче, гузно. тц-тц.

gandalfepi4
12-10-2011, 20:48
http://prikachi.com/images/885/4130885b.jpg

evropeiski
12-10-2011, 21:28
http://brilliantlyblunt.com/wp-content/uploads/2010/12/1-50-Cent-Laugh-Off.gif

gandalfepi4
12-10-2011, 21:39
Смяташ че това е приемлив "хитроумен отговор"?

What a loser. Moмиченце малко, така се прави:

http://prikachi.com/images/7/4131007g.jpg

evropeiski
12-10-2011, 21:41
Значи след като Бог те е възкресил и после тези дяволи пак не са те оставили и пак са те нападали в ума ти и в мислите ти, и си имал мисловна битка с тях, така ли. Значи те не са се появявали физически, а са били някакви мисловни духове, така ли.
npp, може ли да ми отговориш на този въпрос, естествено ако ти е удобно и ако ти се говори на тази тема.

npp
12-10-2011, 21:46
gandalfi кога ще те записваме в анимационната академия?! :-D

npp
12-10-2011, 21:55
Значи след като Бог те е възкресил и после тези дяволи пак не са те оставили и пак са те нападали в ума ти и в мислите ти, и си имал мисловна битка с тях, така ли. Значи те не са се появявали физически, а са били някакви мисловни духове и са нападали мислите и ума ти, така ли.
Възможно ли е според теб това да е бил ада и Бог да ти го е показал как изглежда. Как мислиш?

npp, може ли да ми отговориш на този въпрос, естествено ако ти е удобно и ако ти се говори на тази тема.

просто царството на верческото/духовното беззаконие ми се стовари цялото върху ми, и ако тогава не беше истинският Господ Бог, аз щях да бъда безвъзвратно убит още от първата атака, с която антихристите ме атакуваха, и сега щях да съм погребан, така че, това което ме атакува беше царството на дявола/"тъмнината"

playy
12-11-2011, 09:12
ебаси филмарите сте всички,човек само може да се разтварва с вас

Auriss
12-11-2011, 10:34
Все повече ме отвращава мирогледът на мнозинството в този форум ; пък и в тази държава. Но не в индивидуалните ми душевни терзания е проблемът ,а във факта ,че след 3-секундната ми погнуса ,примесена с неразбиране и разни *не-особено-пацифистки* нагласи ,осъзнавам резоните зад една такава 'житейска' философия.
Ех ,как презирам душевно слабите ,неспособни и (най-вече) недостойни да водят една поне малко по-самобитна екзистенция ,лишена от типичното за глупака самоопределяне на базата на съпоставки със социалното статукво. Липсата на определени личностни характеристики ,гарантиращи моралното право на индивида да изказва позиция по даден обществен проблем ,примесена с константното извършване на последното без да са налице тези 'атрибути' ,е обаче най-проблемният фактор.

Колкото до догматичните поучения ,доставени ни така щедро от ЕврогейромаЛТД - другарю ,имам удоволствието да водя редовна комуникация с едно 16-годишно хлапе от Съединените щати ,чийто КИ несъмнено превъзхожда твоя не с някаква кръгла цифра ,а с множител. Въпросният не само е способен достоверно да аргументира тезата си ,но и умее да избягва употребата на софизмите ,с които ти така добре си служиш.
Би било обида към човечеството (респективно - към самия мен) да допусна ,че способността ти за рационално обработване и синтез на информация е над тази на средностатистическия индивид ,но ще те попитам - Каква работа имаш ти тук ?.
Чудя се също - какво е чувството педал да е в пъти (все пак разликата между 160 и 90-110 си е 'пъти') по-ценен и необходим на обществото от теб ?
Излишно е да споменавам ,че отмервам стойността на всеки индивид (с чисто егоистични цели ,разбира се) ,базирайки се както на познанията и постиженията му ,така и на това ,до което последните са го довели.
Това прави определена група хора ... ами ... безполезни.

Същите въпроси ще задам и на Щурчето - какво те навежда на мисълта ,че схоластичните ти ,необосновани и откровено лъжливи твърдения имат някаква тежест или изобщо представляват интерес някому ? Мотивът зад създаването на форумите е дадена група хора да имат лесен достъп до място ,на което да обсъждат идеи ,мнения етц. Провалям се обаче в начинанието си да прозра по какъв прийом достигаш до извода ,че е редно аз да съм толерантен към искрено идиотските ти възгледи ,а ти от друга страна да промотираш пуританските си схващания.