PDA

View Full Version : Игри на котка и мишка



fenasf
12-07-2011, 21:27
В сегашната ми връзка аз гоня, така да се каже. Ама в един момент става досадно, щото тва момиче е непоправим инат, на никъде не потегля, все си знае нейното и държи нещата да стават по нейния начин.

И като ми полази по нервите и й кажа нещо веднага се изкарва жертва, че аз я ненавиждам и сякви такива.

Досадно е.

Някой имал ли си е работа с такъв характер ? Има ли как да се оправя с нея или ще трябва да я търпя и така...

ПС: Знам, че ще кажете - като я обичаш, няма да я променяш - еми да, ама аз се промених заради нея, що да не може и тя...?

anonymous708973
12-08-2011, 03:37
Изненадана съм, че точно ти пускаш тема.

Дефинирай "нещата", които тя иска да стават по нейния начин.

valdesbg
12-08-2011, 06:42
Ако не ти оттърва си тръгваш от представлението. Не е уместно да караш актьорите да променят постановката, само защото на теб не ти харесва.

Променил си се на база личен избор, нямаш право да изискваш това от другия.

Да имал съм си вземане даване с подобен характер. Нещата приключиха преди да са започнали.

LeprikonA
12-08-2011, 07:02
това, че ти си се променил за нея не бива да и го изтъкваш и натякваш. защото както е инат ще се заинати отново и най-вероятно няма да се промени дори само на пук да е. за какви неща по-точно говориш, че толкова се противи, също е много важно.

SmilezZz
12-08-2011, 07:34
Това , че си се променил за нея , не означава , че и тя трябва да го направи, нали ?
И за какво по - точно иде реч ?
Всъщност - такъв характер трудно би се променило. . . Или ще я траеш , каквато е, и или слагаш края и си продължаваш живота.

SisiStrange
12-08-2011, 07:48
Сега си на любовна вълна и първи трепети все още. И тя вече те дразни. Представи си, че сте заедно 1-2 години и лека полека изникват всякакви нейни недостатъци, а някои стари се засилват. Първоначалната тръпка отшумява и се превръща в нещо по-улегнало, а тя вече те дразни 5 пъти повече. Не съм убедена, че си струва.
Според мен, ако говорите и се изясните какво ви дразни и пречи един в друг, може и да има подобрение. Но за свестен такъв разговор, трябва да има желание и от двете страни.

Hilary_
12-08-2011, 07:53
Защо трябва да я търпиш изобщо?

fenasf
12-08-2011, 07:55
Защо да не пусна и аз тема ? :D

Става въпрос за местата където ходим хората, с които се събираме и т.н. - всичкото аз го правя и каня нея. И само да има нещо да не й хареса и веднага почва - що си с тоя, тия закво си ги викнал...

GOODNESS
12-08-2011, 14:21
На същия етап съм и то от 2 месеца..
виж сега няма нужда да се променяш заради няква пикла трябва да бъдеш себе си навсякъде :))
зависи дали промяната е към по-добро :))
просто я оставих да прави тя ходовете след като и признах :))

anonymous708973
12-09-2011, 11:02
Ако това за нещата, за които ти се муси, представи си какво ще прави за по-сериозно неща. Не ти трябва такава.


Това , че си се променил за нея , не означава , че и тя трябва да го направи, нали ?
Във връзка с това... не знам защо голяма част от вас изкарват тая промяна като нещо лошо и едва ли не, се гордеят, че за никого не се променят. Нормално е да се промениш, когато си с друг човек, за да се напаснат характерите ви по-добре, а тази промяна не е за лошо.

vesito13
12-09-2011, 11:18
Защо да не пусна и аз тема ? :D

Става въпрос за местата където ходим хората, с които се събираме и т.н. - всичкото аз го правя и каня нея. И само да има нещо да не й хареса и веднага почва - що си с тоя, тия закво си ги викнал...
Ами това, за което говориш, не е чак толкова голямо престъпление и каприз. Всеки има места, на които не обича да ходи, хора, които не са му приятни и с които не се разбира. Тя ти казва какво и е неприятно.
Когато не иска да излиза с едни хора, е нормално да не излиза с тях. Същото се отнася и за местата, на които ходите. Ако наистина това ви е проблема, ще намерите начин и време да се виждате, така че и на двамата да ви е приятно.
Ако искате излизайте сами, ако искате нека веднъж тя избера мястото, хората. Но не си прав да я караш да стои някъде където не се чувства добре и удобно. Разбира се и тя може да направи компромис отвреме навреме.

П.П. Ако това определяш за инат, не знам мен как ме търпят.

anonymous708973
12-09-2011, 12:14
Въпросът е в начина, по който тя ще каже нещо. За това е от женски пол. Жената/момичето (уотевър) трябва да бъде деликатна и да умее да казва нещата по един приятен за мъжкото ухо начин, независимо дали говорим за критика, мръсни думички в леглото или желания. Едно е да му мрънка и да се оплаква като невидяла и друго е да му каже насаме, че предпочита той да излиза с тези си приятели, когато е без нея.

fenasf
12-09-2011, 12:47
Точно там е, че си няма и представа от тактичност - то не е крещене, фасони, обиди... Колкото и малък проблем да е, тя може да го изкара все едно сме на крачка от раздяла :-o А на следващия ден пък се прави на недостъпна. Ако в един момент и аз си покажа зъбите не искам да си представям що за кавга ще стане.

shmatarok
12-09-2011, 12:54
Ако бях на теб, вече да сме скъсали. :)

Не мисля, че е нужно човек да си трови нервите редовно, само заради нечии капризи. Мацката толкова специална ли е или просто се има за такава?

anonymous708973
12-09-2011, 12:56
Добре де, а защо й го позволяваш?
Попринцип нямах добро мнение за теб, защото се правеше на прекален циник, но... не съм очаквала да разрешиш на някоя така да ти се качи на главата. Скръцни й със зъби веднъж-два пъти, барем да й дойде акълът.
На колко беше ти, впрочем?

Едит: Ако е специална наистина, ще прави впечатление на нещо повече от разглезена пикла.

Meoww
12-09-2011, 17:06
Ако това те дразни наистина много, не й го позволявай повече! Другия път като ти държи сметка за нещо подобно, скарай й се, НЕ Я ТЪРСИ след това , докато тя не те потърси и не се извини. Пробвай, пък може да има някакъв положителен резултат.

jghgh
12-09-2011, 18:37
Добре де, а защо й го позволяваш?
Попринцип нямах добро мнение за теб, защото се правеше на прекален циник, но... не съм очаквала да разрешиш на някоя така да ти се качи на главата.
точно е такива като него биха позволили някоя така да им се качи.. дето се правят много по форумите.

по принцип не е лошо да правиш компромиси за отсрещната страна, стига да се чувстваш Ок с това;
а не да имаш чувството че те командват, че някаква сприхава п??ка те командва и ти самия си станал на п??ка
ти направо си се зачеркнал и то сам си го направил, за което сам си си виновен. позволил си й да ти се качи на главата, от началото не си показал характер.

да, ти си виновен, че си самозачеркнал себе си и нейното мнение става по-важно от всяко друго
ти си виновен, че само ти правиш комрпомиси, а тя явно се покрива и винаги е груба

но няма да си виновен ти, ако я разкараш
тя ще си е виновна, ако й биеш шута, защото звучи все едно заслужава да спреш да се занимаваш с капризите и фасоните й.

fenasf
12-11-2011, 11:11
Олеле, разконспириран съм :D Това, че не съм такъв да крещя и обиждам, не значи, че не отстоявам своето. След последного скарване (от когато писах тая тема) тя ме потърси първа и пожела да излезем. И в неин интерес е да ме задържи, сама ми е казвала, че с по-добър не е била :) Аз самия не искам да я разкарам, защото когато не се караме си прекарваме страхотно заедно.


Модераторите могат да заключат темата след един-два дни, вече стана стара, благодаря на всички за съветите :)

anonymous708973
12-11-2011, 13:28
Е, барем кажи какво е станало и дали има някакъв напредък.
Моето мнение е, че докато не я сложиш на място, тия скандали ще се появяват все по-често.

eXxXciTeD
12-14-2011, 16:40
Може да ти се стори странно, на фона на другите отговори, но опитай да потърсиш причината и в себе си!

umri
12-15-2011, 10:56
Как може така да ти вика... просто като те види и джигерът и трябва да болкира, и да изпада в будна кома всеки път, когато си помисли да се държи така с теб, още повече за такива глупости. Така си я научил от самото начало, затова е и такова положението. Помислих и се сетих за 2 случая, в които ми са се развиквали разни рандом мастии, но не и момиче да ми прави фасони за толкова нелепи неща, не че е нямало опити, просто трябва да секнеш ентусиазма в зародиш. Предполагам и ква е ситуацията - тя е красива, ти си лапнал и тя се възползва от цялата ситуация за да ти скача на главата. Припомни си първите дни от познанството ви, не се е държала така, нали? С времето пробва докъде може да стигне и малко по малко ти унищожава предполагаемото мъжество.
Намери си друга да видиш как ше ревне изведнъж.

anonymous708973
12-15-2011, 11:01
"Будна кома..." :D :D :D :D
Не че не си прав.

ICanSeeTheFireBurning
12-15-2011, 22:18
Ем виж, при конфликт в повечето случаи печели по-твърдият и неотстъпчив опонент. Който в случая е тя. Ако ти покажеш повече инат от нея, може и да успее да стане и на твоята. Друг е въпросът дали си струва в една връзка взаимоотношенията да са такива - състезание кой ще излезе по-голям инат. Като не ти изнасят нещата такива, каквито са сега - открито й кажи, че поведението й не ти е приятно и така повече не може да продължава. Няма как да я промениш, но ако наистина тя има чувства към теб при така изложените от теб неща тя би трябвало да е склонна да направи някакъв компромис. Ако не е - според мен просто не й пука и няма какво да правиш с нея.

As simple as that...

Fluffu
12-16-2011, 20:05
оо сега си имам работа с такъв характер и е... доста трудно се оправям с него, нервира ме и после аз съм виновна