PDA

View Full Version : Черни точки



elinanacheva
12-08-2011, 13:42
Потърсих в търсачката и не намерих друга тема...Имам нужда от помощ. Искам да се отърва от черните точки и съм пробвала страшно много маски и други глупости. помощ !!

Enchanting
12-08-2011, 14:29
Козметик....., но след това не е гаранция, че отново няма да се появят.

elinanacheva
12-08-2011, 14:32
други варианти?? Че нещо тея козметици...

Rebirthing
12-08-2011, 14:45
Първо намери причината за появата им.

Biskfitka
12-08-2011, 19:00
други варианти?? Че нещо тея козметици...Какво им е на козметиците? Предпочиташ да се мажеш с разни неща,препоръчани ти в нета,а нямаш доверие на човек,на когото това му е работата :O

ariimeri97
12-09-2011, 12:03
чувала съм за незахаросан мед - мажеш проблемните зони после може леко да попиеш с влажна, леко загрята кърпа пък може и да не го покриеш, но сякаш с кърпата е по-ефикасно, защото медът ще бъде попит по-бързо от кожата поради топлината

ariimeri97
12-09-2011, 12:04
забравих и за парни бани - на слаб котлон слагаш тенджера с вода примерно и стоиш над парите, които се отделят

kalpazanka
12-09-2011, 12:11
Дерматолог! Ще те насочи към продукти за твоята кожа и ще регулира омазняването. Тук съм с вързани ръце, защото трябва да се огранича до препарати, които се отпускат без лекарско предписание.
Остави козметиците- те не са решение на проблема.

Cucko0
12-09-2011, 13:10
http://beautycosmetic.biz/images/nivea_clear_up_strips.jpg тези пробвала ли си ги ? Аз много ги харесвам .

anonymous708973
12-09-2011, 13:41
Оф, боже. С едни черни точки не можете да се оправите сами.

Първо търкаш с пилинг, за да се отстрани мъртвата кожа. Вземи си такъв за лице, защото е с по-малки частици от този за тяло.
После е добра идея да си загрееш проблемните зони по някакъв начин, за да отвориш порите. Можеш да използваш инфрачервена лампа (на мен ми причинява кръвотечение от носа, но аз съм с много слаби капиляри). Друг вариант е да сложиш малко вода на котлона и след като заври, си навеждаш лицето над нея, за да попият водните пари в кожата. Третият вариант е да полееш хавлия с гореща вода и после да си я наложиш на проблемната зона. Изстива бързо, затова го направи няколко пъти.
Накрая стискаш.

Няма перманентно решение на черните точки. Просто правиш тази процедура на нужния интервал от време.

kalpazanka
12-10-2011, 11:48
^Освен пилинга, нищо от гореизброените не мога да приложа, защото руква кръв от носа.
Карам го само с пилинг маска Регал от 5-6 години /която за вас не е оферта, щото се прилага при 23+/ и добавих Bioderma sebium pore refiner.

mynichkaTanq
12-10-2011, 12:28
нанеси мед върху носа(ако са там черните точки) помага :)

ralinka17
12-10-2011, 15:38
Довери се на козметик или дерматолог . Не използвай продукти без да прочетеш листовката , защото от невнимание лицето ми изгоря .

elinanacheva
12-10-2011, 17:18
Довери се на козметик или дерматолог . Не използвай продукти без да прочетеш листовката , защото от невнимание лицето ми изгоря .

:O Как ти е изгоряло лицето!!!

Rebirthing
12-10-2011, 17:21
:O Как ти е изгоряло лицето!!!

Излющило се е предполагам, ако е имало висока концетрация на някоя киселина в продукта.
Това си е доста кофти...

lude7ina
12-10-2011, 23:26
Черните точки се махат единствено с продукти, в които има салицилова киселина. Тя е единствената, която прониква в дълбочина и почиства.

kalpazanka
12-11-2011, 06:20
^Защо само салицилова?

lude7ina
12-28-2011, 20:37
^Защо само салицилова?
Защото единствено почиства в дълбочина.

Meoww
12-28-2011, 20:49
Абе отиди на козметик...нищо не губиш

lude7ina
12-28-2011, 22:07
Абе отиди на козметик...нищо не губиш

Само пари.

kalpazanka
12-29-2011, 06:36
Защото единствено почиства в дълбочина.
ПОКАЗАНИЯ:
Себорея, дерматофити (tinea pedis); брадавици; мазоли; псориазис (5-10% под формата на унгвент).


Само аз ли не виждам логиката?

lude7ina
12-29-2011, 16:32
kalpazanka по-сърдита си и от котето на аватара ти. Виж в Уикипедия или в някоя специализирана книга. ДОКАЗАНО е, че е така. Като си такъв професор отиди в някоя лаборатория и напарви нещо по-ефикасно от салициловата киселина, вместо да се заяждаш в тийн форум.
И за да ти отговоря на въпроса. Един цитат.
Салициловата киселина принадлежи към т.нар. ВНА киселини /бета-хидрокси киселини/ и е единствената от тази група, намерила приложение в козметиката. Това е много ситен бял прашец, който не се разтваря във вода. Салициловата киселина се разтваря в мазнини. Благодарение на това си качество, освен ексфолиращ ефект тя притежава и способността да преминава през мастния слой и да прониква дълбоко в кожата. Тази способност има огромно значение при лечение на акне. Силициловата киселина почиства кожата от замърсители, стяга порите и възпрепятства появата на пъпките.

LipSy
12-29-2011, 22:07
Може да използваш много продукти и да ги комбинираш по много начини, но ако наистина нищо не ти помогне, даже и ако от ходенето на козметик не ти се махнат, значи просто кожата ти е склонна на този процес да образува черни точки. Все пак недей да губиш надежда. С годините ще видиш как лицето ти ще започне да се изчиства. Ако пък не си ходила на дерматолог ти предлагам да отидеш. Може пък този опит да е успешен. :)

kalpazanka
12-30-2011, 05:37
Не съм сърдита, просто искам доказателства- дали ще са статии, изследвания на клиники и т. н.
След като азелаиновата киселина е, забележи, вече синтезирана, че и се продава от поне 10 години и е доказала ефекта си, не виждам защо трябва да се стискате за някакви си там 14-15 лв разлика, да се клепате с каквото вие сметнете за добре и после да плюете дерматолозите, че не разбирали.

Ема12
12-30-2011, 07:20
Аз отидох на козметик и нямам почти никакви пъпки или черни точки . За ммен ввече това е най-добрият вариант.

anJin
12-30-2011, 07:36
Ема12 ,би ли споделила колко ти струваше процедурата при козметик за премахване на черните точки.

BrokenHeartt
12-30-2011, 12:36
маска от хума :?

PullMeCloser
12-30-2011, 13:04
Най-добрата ми приятелка си прави маска с аспирин някаква, с която търка местата, на които има черни точки и се изчистват видимо. Наистина има идеален разултат. Не знам точно каква е маската, но ако някой се интересува, мога да я питам.

anJin
12-30-2011, 13:43
Най-добрата ми приятелка си прави маска с аспирин някаква, с която търка местата, на които има черни точки и се изчистват видимо. Наистина има идеален разултат. Не знам точно каква е маската, но ако някой се интересува, мога да я питам.

Би ли я попитала

XxInn0cencexX
12-30-2011, 13:45
^ Аз също я правя тази маска и има видим ефект.5-6 аспирина се стриват на прах с няколко капки розова вода. Сместа се нанася на лицето и след като изсъхне се изтрива хубаво с ръка, а остатъците се измиват.