PDA

View Full Version : Как и кога се запознахте с родителите му/и ?



y0ni95
12-09-2011, 04:44
Хайде разкажете как премина всичко, че на мене ми предстои и съм се паникьосала от всякъде :d

SisiStrange
12-09-2011, 06:02
Без паника, няма страшно. :) Аз се запознах с техните, малко преди да направим 6 месеца. И аз се бях панирала, а те се оказаха много мили хора. Силно вероятно е те да се притесняват дали ще ти се харесат също толкова много, колкото и ти се тревожиш дали ще се харесаш на тях.

silverRose
12-09-2011, 07:56
Еми аз още не съм ;д Но се запознах с баба му и дядо му и нямаше нищо страшно. Просто бъди себе си.

selskomomiche
12-09-2011, 08:04
ооо амии при нас не беше минал месец дори... беше малко гадничко.. беше ме многооо срамм :DD.. сега след като сме 1 година заедно вече няма проблеми... ноо моя проблем и до сега е , че нямам идея как да им викам.. всм той казва на наште лелю и чичо ноооооооо на мен ми е много срамно.. и като трябва да ги викам -- еййй.. --ааа.. !! отвратително еее :DDD

breathless
12-09-2011, 08:14
Официално не съм се запознавала с тях.Всъщност като се замисля с майка му се "познавахме" още преди да тръгнем май.Понеже висяхме много в тях и в началото бяхме на здрасти само, с времето се поотпуснах и вече си говорим съвсем спокойно.С баща му, който не живее с тях и рядко виждам, сме само на здрасти.И аз не и викам на майка му никак, но това е често срещано при мен.С бабите и дядовците вече ми беше по-притеснително. xD

shadowcrew
12-09-2011, 08:59
Ами чак уговорени запознанства с родители не съм имал,просто се е случвало случайно. Иначе мили хора са всички,досега не ми се е случвало някой злобари, но на някой от 3 километра им личи как те оценяват.

anonymous708973
12-09-2011, 10:30
С баща му се запознах супер случайно, бяхме на едно кафене, оказа се, че той е наблизо и дойде. Още не бяхме заедно.

С майка му се очакваше, но не беше уговорено. Бяхме в тях, запознахме се преди да мине месец още.

Той се познава с майка ми, щяхме да излизаме и го помолих да се качи, за да хапне, понеже тя беше наготвила един куп неща и така.

ludata90
12-09-2011, 13:30
Бяхме в тях и майка му просто се прибра :)

kalpazanka
12-09-2011, 13:38
На първата ни Коледа заедно. Какъв спек и какво притеснение беше...пред цялата му рода... А те сърдечни хорица :)

Hilary_
12-09-2011, 14:20
В момента нямам с чии родители да се запознавам, но в предишните ми връзки си спомням всеки път колко паникьосана и притеснена съм била. Важното е да се държиш нормално и най - вече себе си.
Иначе ми се е случвало случайно запознанство с майката на един бивш. Докато си вървяхме по улицата, той реши да ме запознае с нея и така и стана. Случвало ми се е и след нова година да се запознавам с родители. Прекарах нощта в тях и на сутринта хората бяха направили закуска. ;д
Като цяло не мога да се оплача от нито едно запознанство. Винаги съм попадала на готини родители. :)

ShUnZyk
12-11-2011, 15:19
В момента нямам с чии родители да се запознавам, но в предишните ми връзки си спомням всеки път колко паникьосана и притеснена съм била. Важното е да се държиш нормално и най - вече себе си.
Иначе ми се е случвало случайно запознанство с майката на един бивш. Докато си вървяхме по улицата, той реши да ме запознае с нея и така и стана. Случвало ми се е и след нова година да се запознавам с родители. Прекарах нощта в тях и на сутринта хората бяха направили закуска. ;д
Като цяло не мога да се оплача от нито едно запознанство. Винаги съм попадала на готини родители. :)

Докога няма да има питам аз xD ?

bebchoOoOoOo
12-11-2011, 16:15
Запознах се с майка му още първия ден, тъй като сме от различни градове, както много пъти съм писала, аз му отидох на гости, видях се за първи път с него, а вечерта и с майка му. Помня как трябваше да ходим да вечеряме, а аз му виках, че не съм гладна, щото много ме беше срам.. ;x :D Сега няма проблем.

DragonLady
12-11-2011, 16:28
С бившият ми: Отиваме двамата у тях да ме запознава с техните. Седнахме на масата, баща му беше направил бисквитена торта предната вечер и ме почерпиха с нея и с кола. Приказвах си извесно време с тях, питаха ме разни неща, отговарях им и така. Накрая бившият ми, усетил, че това мълчание не е на добре, ми вика искаш ли да ти покажа новата си уредба и айде в неговата стая.
С настоящият: Уж щяхме да ходим на билярд в неговият квартал докато по едно време, както си вървяхме към билярда, не ми каза искаш ли да минем през нас да пием по едно кафе? Аз викам добре. Отиваме ние у тях и като влязохме във входа на блока зацепих, че и техните може да са си у тях понеже беше вече към 5 и половина 6 вечерта и го питам " а ваще у вас ли са си " и той ми отговаря " да ". Първо му викам "Ооо не срам ме е да се запозная с тях толкова скоро" после се съгласих, все пак да отида в дома им и да не се запозная с тях си е неуважение. Първо се запознах с баща му, а след около 1 час и с майка му след като влезе за малко при нас в стаята му.

LeprikonA
12-11-2011, 16:38
преди няколко седмици се запознах с майка му и ми беше леко неудобно. добре де, много неудобно. ама срещата беше съвсем за мъничко и после всичко си премина по план.

Hilary_
12-11-2011, 20:22
Докога няма да има питам аз xD ?
Докато аз не реша друго .. :)

fenkaaa
12-13-2011, 22:42
С баща му се запознах на 5-тия месец,можеше и по-рано,но не беше в България.С майка му се запознах на 11-тия месец,поради същата причина,жалко че си дойде само за 2 седмици,много земна и свястна :)

GabrielleShayk
12-19-2011, 20:30
Като цяло умрях от срам и притеснение :Д С баща му се запознах още на първата седмица,като всичко стана съвсем случайно-бяхме на кафе и той мина и се запознахме.С майка му като се запознахме не беше минал и месец-бяхме у тях и аз почти и дума не успях да кажа от ужас и притеснение.Но като цяло всичко мина добре.

TheBeliever
12-19-2011, 21:05
Уговорено запознанство с неговите родители не е имало. С баща му се засякохме у тях, представих се и толкова. Не знам дали е имало и 2 седмици от началото на връзката ни. Той е много респектиращ и досега не успявам да се отпусна в негово присъствие.
С майка му беше по-забавно. След първият път, в който пренощувах у тях, бързахме да излизаме за среща с приятели и се засякохме с майка му. В суматохата да не закъснеем даже не се запознахме. В последствие казала на приятеля ми, че му била сърдита задето не ни бил запознал и не сме останали да ни направи закуска. :D Не помня вече кога се запознахме официално, но тази първата сутрин няма да я забравя.

Той се запозна с родителите ми като дойде да ме взима за бала. Бяхме заедно от около половин година. Беше ми кавалер, дойде с подаръци и огромен букет. Не изглеждаше много притеснен, пък и вече се познаваше със сестра ми и съпруга й, така че не беше изцяло в непознати води. Той е единственото момче, което някога съм представяла на родителите си и за чието съществуване те са били уведомени. Май аз бях по-нервна от него. Та, въпросната вечер, пред група от двайсетина мои роднини той се запозна с нашите. Постояхме десетина минути, не им дадох възможност да разпитват много. До ден днешен, за вече 3 години, са се виждали не повече от 3-4 пъти.

Общо взето по-нервна бях при запознанството на моите родители с приятеля ми, отколкото при моето запознанство с неговите родители. Може би защото нямаше официалности и всичко беше естествено и непретенциозно.

djipsito
12-19-2011, 21:59
Що толкова се притеснявате ?
Аз съм се запознавала само с бащата на бившия ми. Помня, че вечерта като излязохме с него и се разхождахме в парка на центъра, той беше излязъл там с малката (сестрата на бившия) и отдалеч ни гледаше. Бяха се скарали с бившия ми по-рано и той реши да не ходим да го поздравяваме. По-късно като се прибрахме в тях, баща му беше на дивана и гледаше някъв филм и се изтъпанихме и двамата с оня на вратата и му казахме Добър вечер. Той се обърна, бившия ми ме представи, подадох му ръка на човека и толкова. После го оставихме да си гледа филма. А на другия ден като станахме и отиваме в хола, караха ме да превеждам и да попълвам някви документи за сестра му и така...

А с майка му... тя беше в Русия и само по телефона съм говорила с нея. Той й беше дал номера ми, беше й казал за мен и някой път го е търсила и сме си лафили.. Беше много културна и по начина й на говорене усещах някакво уважение.

xBadxApple
12-19-2011, 22:45
Аз винаги бързо се запознавам с родители, най-много до месец, с малки изключения. И ми се кефят хората, разбирам се, преди доста се шашках, но в последната година-две не ме грее толкова. Даже с родителите на една приятелка като пичове започнахме да играем белот почти в същия ден, в който се запознахме и ме викаха да съм им 4-ия :Д

Т.е. не се шашкай, авторке. Ако човекът срещу теб е свестен и не е в някакъв душевен цикъл поради определена причина, всичко си е нормален процес, нищо особено плашещо. Само гледай да не си много в нахакана позиция, щото все пак те си познават детето по-добре (и това си е тяхно домашно пространство) и ако почнеш да им се дуеш, става лошо.

Josefinne
12-20-2011, 13:12
Беше на Нова година. Понеже родителите му живеят в друг град, решихме, че ще сме там на Нова година първата година и така. Той им каза, че една приятелка ще му идва на гости, те ме посрещнаха, запознахме се нормално. В началото не беше изяснил, че ходим, държахме се като приятели пред тях. Много ми беше трудно, да не се изпускам да му казвам " мило ", а само по име да се обръщам към него, защото не е обичайно за мен. Те хората не са вчерашни и така малко по малко се усетиха, че не сме просто приятели без формалности и без обяснения. Поне аз не знам той да им е обяснявал какво точно са ни отношенията , но те са на наясно - тази година дори специално са му звънели да питат кога ще отидем и колко ще остана и останали доста разочаровани, че няма да сме там за НГ :) Мисля, че ме харесват. Обикновено като съм с родители гледам да не съм много разсъблечена, да говоря по-малко , да слушам повече и да не използвам slang думички :)

Audiophile
12-22-2011, 19:11
Бях на автогара в друг град, очаквах я. Тя се зададе отдалеч и зад нея беше баща 'и. Стана ми малко странно, защото не очаквах, но се оказа пич. Запознахме се, закара ни (в колата беше и майка 'и), по пътя си говорехме и така.. не са лоши хора, макар и да си мисля, че не ме харесват особено.