PDA

View Full Version : общуване



fantomazZ
12-09-2011, 07:40
Здравей те проблема ма ми е че когато говоря с хора не мога да се изразявам както трябва в смисъл не намирам тема на разговор или да се шегувам да общувам не съм болен от нещо нормален съм .Поради тази причина постоянно ме бъзикът правят ме на нищо но искам да се променя да мога да се оправям да не ги оставям да ме бъзикът и кат си говорят помежду си да не ме срам да говоря и да общувам.Примерно отиваме на кафе с приятели те си говорят аз мълча :Х . И затова не ме искат много от приятелите ми . Просто искам да се променя да общувам и като ме бъзикът да не им отговарям То със всички хора съм така :х

thelover3
12-09-2011, 07:48
Просто се отпусни и се опитай да бъдеш себе си.

montana6
12-09-2011, 12:10
Хубаво е, че мълчиш, когато нямаш какво да кажеш. Да запазиш мълчание е едно от най-трудните неща. Или, както е казал един древногръцки философ - може да говори този, който първо се научи да не говори.

Следващата крачка е да започнеш да четеш и да се интересуваш, за да обогатиш културата си.

Относно намирането на тема за разговор - не се напъвай да започнеш такава, а по-добре задавай въпроси. Не се упреквай, че не можеш да се изкажеш по дадена тема, а по-добре се съсредоточи върху това какво говорят другите и участвай в разговора, като питаш за разни неща.

Относно изразяването - упражнявай правоговора и красноречието си. Това може да стане като четеш бавно и на глас, с подходящата интонация. Един от най-големите оратори в историята - Демостен, си е слагал и камъчета в устата, за да се научи да изговаря думите по-правилно и по-ясно.

fenasf
12-09-2011, 12:36
Нека позная - ти си някакъв спечен пубер дето го ебават яко?