PDA

View Full Version : Въпрос за книгите на Тери Пратчет



StringTheoryPracticist
12-09-2011, 13:32
Току-що прочетох втората книга от Света на Диска, The Light Fantastic (Фантастична Светлина). Планирам да ги прочета всичките. Чудя се обаче, дали да продължа със следващата книга от Света на Диска, Equal Rites (Еманципирана магия), която не е с Ринсуинд, а е част от нова поредица, или да прескоча до следващата книга с Ринсуинд, Sourcery (Магизточник). Бих предпочел да прескоча, но не знам дали нещата са свързани едно с друго - например видях, че Ринсуинд играе роля в Mort (Морт), затова реших, че може и да имат някаква връзка.

Някой който е чел поредицата да ме съветва?

bishop
12-09-2011, 13:39
Не са свързани, в идеалния случай четеш първо един story arc (Ринсуинд примерно), после друг (вещиците, Сюзън, стражата). Тук таме има по някой реферънс, обаче като цяло последователността не е важна. Можеш даже книгите от всеки story arc да не четеш хронологично. Аз първата за вещиците, която прочетох беше "Господари и Господарки", втората "Захапи за Врата", третата "Еманципирана Магия". Хронологични магията е първата, после има още две, после са господарите и на края захапи за врата и една друга.