PDA

View Full Version : Компютърчето ми...



ShtrudeL
12-09-2011, 16:35
...понеже издъхва и можеш яйца да си изпържиш върху процесора, реших да го изчистя. Отварям аз и кво... на пръв поглед нищо (понеже брат ми го бил 'чистил' миналата седмица)... махам аз вентилатора и какво да видя... толко ного прах, направо на мъх е станал, каТ да е, изчистих го, издухах го, слагам го аз и пак си бръмчи. >.< 100 пъти му изкривих тва металното отстрани, което е като ..кошница =о Оправих го дее, сега сякаш се върти по-бързо, понеже преди беше ного бавно, но май трябва да сложа паста, че сегашната почти никаква я няма. Най-хубавото е, че съм гордо със себе си. ^^ Покрай това се отплеснах и си изчистих и стаята с прахосмукачката. Айм соу куул ^___ <3

Wax
12-09-2011, 16:39
Ужасно объркано си го изказала, но с един лог от евереста бих могъл да ти помогна ^_

bootyboy
12-09-2011, 17:42
познато..трябва да се смаже..

RagioL
12-09-2011, 17:45
познато..трябва да се смаже..

С 5 или 10 кг чук?

RagioL
12-09-2011, 17:51
Ау, оригинално

:?: :?: :?:

RagioL
12-09-2011, 17:56
Това заболя!

Удари под пояса а?!

machoka
12-09-2011, 18:00
Първо разглабяш кутията, после отвинтваш 4 болта на захранването, после като го откчаиш го вадиш, още 4 болта развърташ да му махнеш кутията... после следват ОЩЕ 4 болта да разкачиш самото вентилаторче от кутията на захранването .. после искубваш самата перка (една миниатюрна шайбичка се чупи ако я има, споко, може и без нея).. после във вода накисваш перката.. после като я извадиш подсушаваш. После чистиш самото тяло на вентилаторчето, после вкарваш перката и задължително се капва малко машинно масло .. после сглобяваш всичко, като предварително си изчистила и другите неща.

Като ме поканиш у вас ще ти го свърша всичко това за 20 минути, пък после как ще се разплащаме не знам, помисли си ;p pPpP`

RagioL
12-09-2011, 18:10
Автогол си вкара.

Ето защо понякога мразя футбола.

machoka
12-09-2011, 18:15
Автогол си вкара.

аз ли? защо хаха

RagioL
12-09-2011, 18:19
И ставаш още по-оригинален. :)

Имам чувството че се опитваш да ме депресираш :D

NightGuardian
12-09-2011, 18:19
Първо разглабяш кутията, после отвинтваш 4 болта на захранването, после като го откчаиш го вадиш, още 4 болта развърташ да му махнеш кутията... после следват ОЩЕ 4 болта да разкачиш самото вентилаторче от кутията на захранването .. после искубваш самата перка (една миниатюрна шайбичка се чупи ако я има, споко, може и без нея).. после във вода накисваш перката.. после като я извадиш подсушаваш. После чистиш самото тяло на вентилаторчето, после вкарваш перката и задължително се капва малко машинно масло .. после сглобяваш всичко, като предварително си изчистила и другите неща.

Като ме поканиш у вас ще ти го свърша всичко това за 20 минути, пък после как ще се разплащаме не знам, помисли си ;p pPpP`


кви луди работи говори тоя :D

ShtrudeL
12-09-2011, 18:53
Първо разглабяш кутията, после отвинтваш 4 болта на захранването, после като го откчаиш го вадиш, още 4 болта развърташ да му махнеш кутията... после следват ОЩЕ 4 болта да разкачиш самото вентилаторче от кутията на захранването .. после искубваш самата перка (една миниатюрна шайбичка се чупи ако я има, споко, може и без нея).. после във вода накисваш перката.. после като я извадиш подсушаваш. После чистиш самото тяло на вентилаторчето, после вкарваш перката и задължително се капва малко машинно масло .. после сглобяваш всичко, като предварително си изчистила и другите неща.

Като ме поканиш у вас ще ти го свърша всичко това за 20 минути, пък после как ще се разплащаме не знам, помисли си ;p pPpP`


Значи!
Разглобих си кутията, пуснах една прахосмукачка да изсмуче всичко по-обемно, после махнах вентилатора, който ми охлажда процесора от щипките, а самия вентилатор е в една като алуминиева... кошница с много пластинки (абе сеш се). Между тях беше много мръсничко, почистих го, отделих вентилатора от това метаалното, но не съм го отваряла да му смазвам вътрешностите, но се оказа, че не е там проблема така или иначее. Без това металното си се върти бързо и както трябва, а като ги сглобя и се върти баавно и не охлажда достатъчно добре и сигурно се е търкало някъде, но в крайна сметка май го оправих. Поне не ми се изключва компютъра. ^_
Пък разплащането... може да е на изплащане с голеееми лихви ^_

bootyboy
12-09-2011, 18:58
ми щруди ти си герой бе аз моя като реших САМ да го чистя..останах без писи три седмици

machoka
12-09-2011, 19:02
Нищо не си направила душичко.

Първа груба грешка - свалила си охлаждането на процесора. Тва нищо не е, не е от него, а от ожлаждането на захранването или трети вентилатор по кутията ако имаш. Естествено, че не е там проблема. Ако беше - отдавна нямаше да имаш компютър.

Втора груба грешка - не се смуче, а се ДУХА с прахосмукачката или ако нямаш тая функция - с вентилатор. Първо задължително на балкона излизаш, защото повярвай ми, ще вдигнеш много сериозна и плътна димна завеса, дори ако го направиш сега, след като се заблуждаваш, че си го почистила )

RagioL
12-09-2011, 19:22
Няма такова нещо.

Ок тогава се извинявам за подозрението си.

Wax
12-09-2011, 19:31
о шруде ща
укам мошно

ShtrudeL
12-09-2011, 20:31
Нищо не си направила душичко.

Първа груба грешка - свалила си охлаждането на процесора. Тва нищо не е, не е от него, а от ожлаждането на захранването или трети вентилатор по кутията ако имаш. Естествено, че не е там проблема. Ако беше - отдавна нямаше да имаш компютър.

Втора груба грешка - не се смуче, а се ДУХА с прахосмукачката или ако нямаш тая функция - с вентилатор. Първо задължително на балкона излизаш, защото повярвай ми, ще вдигнеш много сериозна и плътна димна завеса, дори ако го направиш сега, след като се заблуждаваш, че си го почистила )

Ама от това ми вентилаторче е, защото именно то издаваше ревящи звуци. И без него компютъра изгасваше. Т.е. като се въртеше бавно, защото си е все там де нвм...
Захранването иначе ми е сменяно миналата година и от тогава не съм го пипала и трябва и него да го видя тея дни. И задължително да се сложи паста на процесора, че тази, която е в момента направо се е спекла и почти няма.
Абе ще се оправим. Мога да сменям крушки, т'ва ли няма да мога. тарададамм

torVPN
12-09-2011, 20:32
Нищо не си направила душичко.

Първа груба грешка - свалила си охлаждането на процесора. Тва нищо не е, не е от него, а от ожлаждането на захранването или трети вентилатор по кутията ако имаш. Естествено, че не е там проблема. Ако беше - отдавна нямаше да имаш компютър.

Втора груба грешка - не се смуче, а се ДУХА с прахосмукачката или ако нямаш тая функция - с вентилатор. Първо задължително на балкона излизаш, защото повярвай ми, ще вдигнеш много сериозна и плътна димна завеса, дори ако го направиш сега, след като се заблуждаваш, че си го почистила )


Зле ти се отразява форума, а духането е последното, което се прави.Искам да знам и къде точно трябва да си ползваш машината, за да излезе 'много сериозна и плътна димна завеса' при чистенето.Да казваш как охлаждането на процесора нямало връзка с изключването на машината и е също една невероятно умна мисъл.

ShtrudeL
12-09-2011, 20:32
о шруде ща
укам мошно

Не ме закачай.

machoka
12-09-2011, 21:10
Зле ти се отразява форума, а духането е последното, което се прави.Искам да знам и къде точно трябва да си ползваш машината, за да излезе 'много сериозна и плътна димна завеса' при чистенето.Да казваш как охлаждането на процесора нямало връзка с изключването на машината и е също една невероятно умна мисъл.

Правил съм го 2 години на по 5 до 10 машини всяка вечер и то паралелно, да ти кажа от развалени ставаха работещи, а не обратното и целия процес го правя със затворени очи за 20 мин. Повече не ми навлиза в подробности. А за охлаждането на процесора казвам тя да не пипа там много, защото е доста фин елемент то и като цяло процесора и нищо друго/повече.

ohluv
12-09-2011, 21:47
Тря по-често да му духаш прахта и да го обичаш поичи

needle
12-09-2011, 22:14
Аз като си чистя компютъра, го продухвам и контактите на платките и вентилаторите ги почиствам със спирт, вентилаторите ги смазвам с високооборотна грес и всичко е чук за поне една година напред.

ShtrudeL
12-09-2011, 22:26
Спирт ли? Да не се инфектират с нещо, вируси а-у? хахаха
(сори, може и да си прав, ама ми звучи ненужно)

torVPN
12-10-2011, 15:09
Правил съм го 2 години на по 5 до 10 машини всяка вечер и то паралелно, да ти кажа от развалени ставаха работещи, а не обратното и целия процес го правя със затворени очи за 20 мин. Повече не ми навлиза в подробности. А за охлаждането на процесора казвам тя да не пипа там много, защото е доста фин елемент то и като цяло процесора и нищо друго/повече.

Благодаря за информацията, а сега смятам да открия сервиз, в който да оправям машините с прахосмукачка като теб.
миминко, ако не беше мод щях да ти кажа тъжната истина, но сега котето ще те защити.

D3NG3rZ0N3
12-10-2011, 15:54
Добре бе, разбирач...

machoka
12-10-2011, 17:38
Моли се да не ти дойде клиент в сервиза с компютър с вградено IP, че кой знае колко време ще го къртиш докато падне.

NaOH
12-10-2011, 18:22
Значи!
Разглобих си кутията, пуснах една прахосмукачка да изсмуче всичко по-обемно, после махнах вентилатора, който ми охлажда процесора от щипките, а самия вентилатор е в една като алуминиева... кошница с много пластинки (абе сеш се). Между тях беше много мръсничко, почистих го, отделих вентилатора от това метаалното, но не съм го отваряла да му смазвам вътрешностите, но се оказа, че не е там проблема така или иначее. Без това металното си се върти бързо и както трябва, а като ги сглобя и се върти баавно и не охлажда достатъчно добре и сигурно се е търкало някъде, но в крайна сметка май го оправих. Поне не ми се изключва компютъра. ^_
Пък разплащането... може да е на изплащане с голеееми лихви ^_

ахахах голяма грешка
най-много да си си размазала термопастата и да не си сложила вентилатора както трябва...

ShtrudeL
12-10-2011, 18:50
АВЕ ЕЙ!
Пастата си е такава, каквато си беше и преди да го разглобя.
А вентилатора си го сложих перфектно, даже сега нямам проблеми.
шшшт

NaOH
12-10-2011, 19:10
АВЕ ЕЙ!
Пастата си е такава, каквато си беше и преди да го разглобя.
А вентилатора си го сложих перфектно, даже сега нямам проблеми.
шшшт

намажи 2 бисквити с крем, слепи ги заедно, изчакай да засъхне крема, после ги отлепи, изчакай малко и ги залепи наново. няма да е същото както преди, нали?
махнеш ли вентилатора на процесора, трябва после като го сложиш отново да му сложиш термопаста, иначе нищо не си направила, дори обратното.
една малка спринцовка с такава паста струва около 5 лева и стига за 3-4 пъти.

Cyandreamer
12-10-2011, 19:24
Благодаря за информацията, а сега смятам да открия сервиз, в който да оправям машините с прахосмукачка като теб.
миминко, ако не беше мод щях да ти кажа тъжната истина, но сега котето ще те защити.
Тор, смърдиш ли на тор, или само на лайна.
Като едно истинско статично , вградено в компа ти.

ShtrudeL
12-11-2011, 00:20
^_ <3

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/380902_309087739113208_100000359521526_1072054_561 78872_n.jpg

NaOH
12-11-2011, 00:40
стана ми :3

Wax
12-11-2011, 06:03
Ох, Gigabyte GA-M61 :lol:

torVPN
12-11-2011, 14:17
Моли се да не ти дойде клиент в сервиза с компютър с вградено IP, че кой знае колко време ще го къртиш докато падне.

Надявах се да не си толкова прост и да схващаш нещата, които пиша в кофата, но вече ти казах, че тая работа е изпила и малкото ти акъл.

Wax
12-11-2011, 14:26
Надявах се да не си толкова прост и да схващаш нещата, които пиша в кофата, но вече ти казах, че тая работа е изпила и малкото ти акъл.
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/11/watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png