PDA

View Full Version : Към момичетата...?



Niakoitam
12-10-2011, 07:50
Понеже тези дни съм се записал теми реших да питам още нещо.

Момичета, колко връзки сте имали досега? А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"? Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип? Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?

gorska
12-10-2011, 08:10
Според мен не зависи от това колко е влюбено момичето, а дали има увереността да направи първата крачка. По същия начин по който едно момче би се притеснявало, три пъти повече пречки има пред едно момиче. (лично мое мнение!)
Моят съвет е да не чакаш, ако става въпрос за теб. Не е смъртен грях момичето да е направило първата крачка, но ако й покажеш, че я харесваш и ако тя ти отвръща - доверието й в теб ще е много по-голямо. Няма да се чуди дали не си с нея просто от скука... (пак лично мое мнение)

FuCKkK13
12-10-2011, 08:11
до сега 2,в момента 3та.. не съм правила първа крачка,но ако ми се беше наложило бих направила,естествено от значение и колко харесвам момчето... не виждам нищо лошо момичето да прави 1вата крачка,но все пак по-добре за мен е момчето да я направи .. бих я поела ако знам,че човека до мен го иска,но нещо му пречи и ест. ако е по моите сили,защото има неща,които колкото пречат на единия,толкова и на другия.. т.е. и единия ако не може най-вероятно и другия няма да може,но ако причините са тези,които си изброил/а или са подобни определено бих,но както казах всичко зависи от много неща,а и това дали и двамата във връзката го искат.. естествено че има значение.. ако си просто привлечен от някой или си влюбен има голяма разлика.. за 1вото може да не правиш кой знае какво,но ако е 2рото най-вероятно ще положиш повече усилия..

Hilary_
12-10-2011, 08:44
Момичета, колко връзки сте имали досега?
Сериозни - 2 .. другите не съм ги броила.
А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?
И в двете - показах им много ясно какво искам и очевидно са ме разбрали. ;д
Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"?
Не, в днешно време момчетата са по - големи страхливци от нас ..
Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?
Да. Както вече споменах не е като да не ми се е случвало.
Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?
Има значение. Ако не ми е толкова голяма тръпка не бих си направила труда да му давам напразни надежди.

anonymous708973
12-10-2011, 12:54
Момичета, колко връзки сте имали досега?
Имала съм 3 връзки, в момента - четвърта, много различни, в различен период от време. За всяка смятам, че е сериозна, с несериозни неща/хора не се занимавам.

А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?
Първата крачка винаги е била съвместно усилие. Приемам го като игра на шах - всеки има своя ход. Точно защото винаги съм правила своя по най-подходящото време и начин, не съм имала тръпка, която да не е прераснала в нещо повече. Искам нещо и работя за него, не чакам някой да се сети.
В шести клас беше писмо :д Следващият път нямаше особена крачка, излязохме на кафе, хареса ми, целунахме се, тръгнахме и бяхме заедно над година. При следващия случай нещата станаха страшно постепенно, исках едно, после не ми стигна само то и след като започнахме да се държим точно като двойка, ми се наложи да призная, че сме :Д В сегашния случай приятелят ми ми показа точно и ясно какво иска, реших, че не ми достига смелост и прекъснахме контакт за седмица, която ми беше пределно достатъчно време да установя, че просто не мога да пренебрегна усещанията, които ми създаваше присъствието му и че ще ми изядат главата, ако не пробвам с него. Потърсих го, не знам това доколко се брои за първа крачка, след като той беше направил много първи крачки преди това.

Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?
С нерешителни и страхливи индивиди от мъжки пол не се занимавам, дразнят ме, изнервят ме, не ме привличат изобщо. Ако не виждам (достатъчно) интерес, не бих си направила труда. Разстояние... не съм фенка на връзки от разстояние и не разбирам как ситуация, в която единият е в България, другият - в Америка, се наричат връзки. Казвала съм си, че няма как да стане, ако човекът не е от моя град. Е, стана. Той е от Пловдив, учи в София, връща се уикенда. Шанс. Не мисля, че това ни пречи по някакъв начин.

Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?
Когато си харесам някой, обикновено е толкова всепоглъщащо, че не мога да го пренебрегна, съпътващите фактори нямат значение.

Niakoitam
12-11-2011, 08:33
С нерешителни и страхливи индивиди от мъжки пол не се занимавам, дразнят ме, изнервят ме, не ме привличат изобщо.

Ох...това боли (надявам се че момичетата сте различни) :D Макар че да, действително е малко пък и повече дразнещо...особено като си от отсрещната страна :)

anonymous708973
12-11-2011, 08:39
Стабилно дразнещо е, особено след като аз съм от тия, дето просто не могат да не правят нищо и обикновено съм супер дейна.

LeprikonA
12-11-2011, 08:59
Момичета, колко връзки сте имали досега?
В момента във втора.

А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?
и в двете и двамата сме правили правилно ходовете си.

Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"?
по принцип не.

Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?
реших се на връзка от разстояние, която просъществува 2 години и половина. втори път не се хващам. иначе освен това бих се позамислила, но предполагам, че ако много си падам по момчето ще се реша със сигурност.

Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?
ако не показва ама съвсем никакъв интерес не бих я направила. в смисъл срам, срам, ама аз не съм гадател. ако покаже поне малко заинтересованост - да,бих я направила.

xoxi
12-11-2011, 09:21
Момичета, колко връзки сте имали досега?
- Две сериозни.. или всъщност може би 1 сериозна. Първата беше чисто детска от моя страна, въпреки, че продължи около година. Сегашната, втората е връзка в пълният смисъл на думата и скоро ще удари година и половина. Отделно имам и няколко "връзки" от по месец-два най-много.

А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?
- Само в сегашната. Правила съм първата крачка и друг път, но не се е стигало до връзка.

Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"?
- Не, смятам просто, че показва нетърпеливостта ми. :D

Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?
- Ако виждам бъдеще с това момче, чувствата са силни и виждам, че и при него има същите чувства и усещания, а той не прави нищо... да, бих го направила аз. Няма значение дали е срамежлив, нерешителен, дали са му празни джобовете или дали живее на другия край на света. Аз рядко виждам бъдеще с някой, за това не бих оставила шанса да мине покрай мен като покрай пътен знак.

Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?
- Както казах вече, ако виждам бъдеще с него, не бих го чакала. Ако е просто поредното увлечение, демек ако и аз не съм сигурна какво искам, не бих си правила труда.
Не би ми се променило отношението към него, ако не направи първата крачка той. НО ВИНАГИ е по-приятно, когато момчето е по-инициативно и действа първо.

SlowDownBaby
12-11-2011, 17:06
Момичета, колко връзки сте имали досега?
2.Едната беше кратка,но 2рата (сегашната) е сериозна :) .
А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?
До сега не съм правила първата крачка,просто съм нямала възможност,но нямам нищо против.
Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"?
Твърдо не,но когато момчето прави първата крачка е по хубаво (поне за мен)
Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?
Да,но не знам дали бих се справила.
Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?
"Има значение. Ако не ми е толкова голяма тръпка не бих си направила труда да му давам напразни надежди."

djipsito
12-11-2011, 19:54
Момичета, колко връзки сте имали досега?

Ами 4, но по начина по който аз разбирам думата връзка, нито една от тях не е била читава. Не ги определям като истински и здрави връзки. Трудно ми е да го обесня. Само в 2 от тях съм влагала адски много и не съм получавала нищо. А другите две бяха.. просто така. Бих обяснила, ама ще стане дълго.

А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?

Две. Първата - аз му писах първа, аз го търсех постоянно. Втората - бях на дискотека, видях го, знаех кой е, ама не го познавах, нито знаех как се казва. Общ приятел ми даде скайпа му. Предложих да се видим на кафе, излизахме, писахме си.. след време го поканих на рожден ден. Танцувах с него, целунах го... и така.

Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"?

Абсолютно не. Даже по-голямата част от флиртовете съм ги започвала аз.

Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип?

Бих, ако виждам, че той има желание нещата да се получат. Ще спра да настъпвам ако виждам, че той не знае какво иска, че му е все тая или че ми прави шменти капели, за да му галя егото.

Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?

Няма значение, достатъчно ми е ако показва голям интерес към мен. Това не означава обаче, че ще се хвърля веднага в обятията му. Ще стана много взискателна, ще наблюдавам как се държи не само с мен, а и с другите. Ще го преценявам, ще претеглям нещата, които ми харесват и които не ми харесват. Ще го тествам от време на време.. Няма да се правя на недостъпна обаче.


Честно казано мисля, че съм уморена аз да действам и да показвам, явно лоши шеги ми играе. Сега съм решила да оставя някое момче да се "бори" и да ми докаже, че иска да е с мен. Само че не знам дали ще мога да го играя "жертва на ловеца"..

Niakoitam
12-12-2011, 09:22
Честно казано мисля, че съм уморена аз да действам и да показвам, явно лоши шеги ми играе. Сега съм решила да оставя някое момче да се "бори" и да ми докаже, че иска да е с мен. Само че не знам дали ще мога да го играя "жертва на ловеца"..

"Да го играя жертва на ловеца." :) Това определение е много добро. Само дето някои мъже не го осъзнават. Ако някоя жена не иска един мъж той и на главата си да започне да ходи е в все тая. Същото като в природата само дето там се отнася единствено до секса. На мен лично ми харесва, когато момичето действа независимо дали за запознанство, приятелство или връзка. Аз например изключително рядко търся някой първи даже и да ми е направил голямо впечатление, а пък и в случаите, в които съм го правил най-често се случва така че отношенията малко по-малко се размиват. Неуверено ми е така, неудобно ми е и се чувствам като някакъв досадник...особено като не мога да измисля какво да питам, а пък отсреща се отговаря с по една, две думи. Когато ме потърсят мен някакси като че ли се отпускам малко повече,защото не се чувствам като досадника. А пък потърсят ли ме няколко пъти един след друг през определен период от време просто ми става много по спокойно. Вече имам усещането че щом този човек ме търси така усърдно вярва в себе си и не се притеснява и още повече че все пак съм му станал интересен с нещо и мога и да се поотпусна малко повече :)

anonymous708973
12-12-2011, 11:34
Няма значение, достатъчно ми е ако показва голям интерес към мен. Това не означава обаче, че ще се хвърля веднага в обятията му. Ще стана много взискателна, ще наблюдавам как се държи не само с мен, а и с другите. Ще го преценявам, ще претеглям нещата, които ми харесват и които не ми харесват. Ще го тествам от време на време.. Няма да се правя на недостъпна обаче.

Точно. :)
//10 букви//

fenkaaa
12-13-2011, 22:40
Понеже тези дни съм се записал теми реших да питам още нещо.

Момичета, колко връзки сте имали досега? А в колко от тях сте направили първата крачка и каква е била тя?Смятате ли че да я направите това е "смъртен грях"? Бихте ли поели иниациативата за образуването на една връзка ако има условия, които пречат на момчето-нерешителност, страх, срам, пари, растояние и т.н. неща от тоя тип? Има ли значение от това колко харесвате или сте влюбени в някой за да направите вие първата крачка или ако той не я направи просто никога няма да получи вашето признание че имате чувства към него?

Имала съм 5-6 връзки и всичките са били несериозни и кратки,освен сегашната ми.В една от тях съм направила първата крачка и съжалявам.. не за това,че съм я направила,а защото ако не я бях направила,въобще нямаше да се занимавам с този човек.. Не го казвам,защото ме е наранил или нещо такова,а просто.. не беше добър човек,мир на праха му..

Бих поела инициативата,след като видя,че момчето наистина иска да е с мен,но го е срам да ми го каже,но не мисля че бих тръгнала с някой,който не е от моя град..