PDA

View Full Version : Проблем с Nvidia Driver Update



GLaDOS
12-10-2011, 12:03
Здравейте! :)
Имам един малък проблем с Ъпдейт на драйвърите на видео картата .
Картата е GEforce GT330m (notebook) . За по-нови игри иска ъпдейт на драйвърите . Тегля си го от официалния сайт ,до тука добре !
Обаче при зареждане на инсталацията минава процес " Checking system compatibility "
след което : " This graphics driver could not find compatible graphics hardware " и не мога да продължа с инсталацията .
Драйвърите са си точно за тази карта . На друг лаптоп с 400 или 500м си стана инсталацията без проблем .
Опитвах с пълно премахване на по-старите драйвъри ,но пак не стана .... Някакви идеи как да се справя ? :))

torVPN
12-10-2011, 12:36
This graphics driver could not find compatible graphics hardware

Влезни в гугъл преводач, преведи си го, а след това се замисли защо една машина е по-силна от друга.Пак се радвай, че Нвидиа не са на твоят акъл да слагат нещо, което не става за хардуера ти, защото някоя игра го изисквала.

GLaDOS
12-10-2011, 12:49
Братле , ти чуваш ли се ? ! ?
Правя ъпдйт на видео драйвърите ,защото са стари и не само игрите ми го изискват , използвам пакет изтеглен от официалния сайт ,ТОЧНО ЗА МОЯТА ВИДЕО КАРТА ! Давам пример че на друг лаптоп си се инсталира без ядове ...
Не съм от вчера на компютъра ,така че малко по-леко с коментарите .
И моля ,само хора които знаят за какво става дума да се обаждат !

П.П Стрещнах в нета , че се случвал такъв бъг при инсталацията и на други Nvidia карти ...

torVPN
12-10-2011, 14:47
Въобще не ме интересува дали се мислиш за голям разбирач, а всеки би трябвало да знае, че не се ъпдейтва с нови драйвъри на всички стари модели видеокарти.

asp1r1n94
12-10-2011, 15:28
"This graphics driver could not find compatible graphics hardware" и при мен (http://forums.developer.nvidia.com/devforum/discussion/716/driver-installation-problem-with-nvidia-optimus-configuration-intel-hd-and-gt540m-gf108-on-vista/p1)
Вчера си взех лаптопа,работи с Optimus технология ...и за момента само на вграденото Интел-видео...

GLaDOS
12-10-2011, 20:43
Хората са направили ъпдейти за оптимизиране и подобряване на производителността , " всички знаели че не се ъпдейтва - желязна логика .
Проблема е решен - темата за ключ .

straus
12-11-2011, 08:42
Пробвай с driver genius да ги ъпдейтнеш ;) също с manual update, там от device manager ако се сещаш

torVPN
12-11-2011, 13:53
Хората са направили ъпдейти за оптимизиране и подобряване на производителността , " всички знаели че не се ъпдейтва - желязна логика .
Проблема е решен - темата за ключ .

Не ми трябва логика, а опит, който при теб липсва.

Wax
12-12-2011, 10:26
Един съвет - 285 WHQL & 290 WHQL имат доста бъгове за новата си платформа, и някои карти не ги разчитат, та ако пробваш тях да инсталнеш, най-малкото ще ти забия компа и ще трябва със System Restore. Изчакай 295 WHQL или си дръпни отнякъде 280 WHQL.