PDA

View Full Version : ПОМОЩ липса на вдъхновение



sucre94
12-10-2011, 20:36
занимавам се с писане на текстове от 3 години някъде и за толкова време мисля че съм напреднал мнлко или много преди не бях толкова добър но бях мого по продуктивен от 5 месеца (от толкова не съм в БГ) съм написал два текста и някои отделни парченца но нищо друго някои имал ли е подобен проблем дали това е края или пък е заради рязката промяна или нз кажете кво мислите че тва са 5 месеца не е малко

xoxi
12-10-2011, 21:50
Преди какво те е вдъхновявало? Според мен вдъхновението не лети само из въздуха. Поразрови се малко в главата си и виж къде е проблема.
И аз имах такъв период. Открих си проблема преди седмици, а преди няколко дни си открих и решението.
При мен всичко беше въпрос на време.

WILD__BOY
12-11-2011, 05:47
Това е разликата между непрофесионалните творци и хората, които взимат пари за работата си

bratignat
12-12-2011, 22:06
Ще те запомнят не с обема, а с качеството. Когато аз започнах с писането бях също много продуктивен, но ми липсваше начинът на изразяване. Сега все още имам идеи, н предпочитам да напиша едно нещо за месец, но качествено, отколкото набърз надраскани ескизи.

Wild Boy много си далеч от истината - тези, които взимат пари са притискани от срокове, цензора и виждането на издателя и редактора. Създаваш продукт по поръчка. Когато не се храниш с това, имаш пълна свобода.

В заклюение - няма такова животно, като липса на вдъхновение. Има липса на воля. Всеки ден ти дава нови явления, случки, за които можеш да пишеш. Отделно, дори светът да беше статичен, имаме фантазия, фантастиката, например, никога няма да спре.....просто защото ние държим и ножа и сиренето за нея. Щом не ти се пише - занимавай се с нещо друго. Творецът има нужда от динамика, за да пише. Това че си в нови условия (да речем по-лоши) не е оправдание - Ремарк е пишел черновата за "На източния фронт нищо ново" по време на войната....

WILD__BOY
12-13-2011, 06:11
Wild Boy много си далеч от истината - тези, които взимат пари са притискани от срокове, цензора и виждането на издателя и редактора. Създаваш продукт по поръчка. Когато не се храниш с това, имаш пълна свобода.



искрено съм ти благодарен, че ми поясни. ще го имам предвид :D :D :D