PDA

View Full Version : Хамлет



lovehurts95
12-11-2011, 15:10
Обосновете се защо Хамлет не е виновен за убийствата в произведенито на Шекспир?
Моля, помогнете ?

NambyPamby
12-11-2011, 16:14
'Щото е нов тип личност, той е ренесансов човек, сиреч, оценява човека като най-висшето творение на Бога, като личност, не като част от колектива, затова е неспособен да отнема живот, против разбиранията му е. То това е и един от основните мотиви в "Хамлет" - за синовния дълг и неспособността на Хамлет да го извърши. Живее в едно време, където по презумция би трябвало да отмъсти за баща си, "око за око, зъб за зъб", обаче от друга страна той е изпреварил времето си, носи чертите на Ренесанса, това е в разрез с убежденията му, с разбиранията му, прекалено тежко и непосилно бреме е за него да отнема живот, затова и забавя убийството на Клавдий. Убийството на Полоний пък се счита за някаква грешка, не е извършено съзнателно, защото Хамлет не е знаел, че този, който се крие не е Клавдий, а Полоний.

Много объркано ти го написах и съжалявам, просто мисълта ми не тече гладко, а ме мързи да го редактирам, ще си изгубя мисълта. :д Нахвърлях ти няколко основни идеи, преработи ги и ги представи в приличен вид, ако имаш нужда, попрочети и разработките в myschoolbel.com мисля, че беше.