PDA

View Full Version : Нещо мое....



vqra
12-12-2011, 12:56
Ами намер на скоро това стихотворени, ако може така да се нарече, написано от мен и се чудех за вашето мнение. Моля кажете ми какво мислите и се извинявам за правописните грешки, но в момента доста бързам. Благодаря ви много.
Сама стоя и мисля.
Мисля за жовота.
Измислица ли е е една?
Или просто една голяма шега.
Ще дойде ли денят?
Денят, в който и аз ще съм щастлива.
Денят дори и вечноста.
Илюзия ли е това?
Или просто аз се чуствам така.
Истина ли е любовта?
Или лъжа безкрайна?
Сбъдват ли се нашите мечти?
Или те са само, зада ни накарат да страдаме от живота нещастен.
Има ли късмет?
Или е просто начин да се измъкнем от грешките, който правим.
Имаме ли цел в живота?
Или просто това са нашите мечти?

sucre94
12-12-2011, 20:23
ми никакъв смисъл никаква рима ........... нищо лично сама каза да кажем квото мислим

DisappointedDreamer
12-20-2011, 18:33
Остави римата - и без рима можеш да напишеш стихотворение/проза. Но наистина няма смисъл, повторения много, и никакво послания от цялата творба.

elevator
01-08-2012, 13:06
Макар да бях готов да се съглася с последните две мнения, то последните два реда ми харесаха твърде много.
"Имаме ли цел в живота?
Или просто това са нашите мечти?"
Зная, че е въпрос без отговор. Но като се замислите без мечтите си, ние сме мъртви. Навярно гонейки мечтите си, ние изпълняваме целта си в живота. Не искам да влизам в дълбоки философски мисли, защото ще се изгубя. Просто... Последните два реда носят най-голям смисъл за мен.

Rar3
01-14-2012, 14:20
Нещо, което е написано от вътре винаги има мисъл в него... Да не сме машини... Друг е въпроса, че редовете ти не са свързани... Самата римова схема не грабва читателя. Както каза elevator в последните редове има смисъл... То и в другите има.. Но не е там работата, постарай се да са ти мислово свързвани..

callia
01-14-2012, 19:01
elevator, точно това щях да кажа.

bлаck.cocaiнe
01-15-2012, 10:55
от части съм съгласна с последните 3 мнения , да кажем,че успя да ме грабнеш,но има какво още да се желае :)