PDA

View Full Version : Имам въпрос - можете ли да ми препоръчате нещо....



PROVOCATIVE
12-12-2011, 17:43
Здравейте :) Имам един въпрос - можете ли да ми препоръчате някаква фитнес програма, упражнения, режим на хранене, (дали да пия някакви добавки?) или просто да изброите някои по-основни неща, които биха ми помогнали да стегна корема си за най-кратко време (1-2 месеца)? Изключително ще съм ви благодарна, ако отделите малко от времето си и ми помогнете :) Знам, че за повечето от вас вероятно зимата не е моментът, в който да се заемете с отслабване/стягане и т.н., но аз наистина искам да подобря физическото си състояние, да задържа килограмите и да стегна тялото си.
( В момента съм около 56-57кг., 165 съм висока; всички ми казват, че изглеждам идеално, не, че това има значение де, но все пак ми се иска да дам всичко от себе си :))
Та, да... Благодаря ви предварително, ще се радвам да ми отговорите възможно най-скоро. :*

hamilcar
12-12-2011, 18:45
яденето хубаво ще го кажем, но ще можеш ли да тренираш ? имам предвид тичане, скачане на въже и т.н. ?

svodnika
12-12-2011, 19:23
тряя да прайш коремни преси на римското столче със завъртане и обикновени коремни без почивка между серийте и 3 по 20 мин на пътеката

PROVOCATIVE
12-12-2011, 19:56
Да, ще мога да тренирам :) Ще ходя на фитнес да тичам или там на някви уреди, коремните си ги правя, а ако не мога да отида на фитнес всеки ден се движа супер много, така че не мисля, че е проблем (:

hamilcar
12-13-2011, 05:17
Като цяло трябва да се намалят мазнините. Желателно е въглехидратите да са до следобяда, като главно от тях може да хапваш ориз (кафяв и бял), леща. Хапвай повечеко белтъци, сутрин е задължително овесени ядки с мляко (прясно или кисело, без значение). Месо - риба, пилешко. Също така и яйца, варени или пържени, но без мазнина. Добре е да си вземеш ленено масло, витамини.

Относно упражненията - пътека или тичане в парка, скачане на въже. Отначало тичането и скачането ще е колкото можеш. Но с времето трябва да увеличаваш натоварването. Реално след двадесетата минута започва топенето на мазнини. Аз лично кардиото го правя ту сутрин, ту вечер, но е по-добре сутрин. Преди кардио тренировка може вземеш една малка лъжичка мед или плод. Евентуално едни неопренови панталонки с по-висока талия също биха били отполза. Имай предвид, че е важна загрявката като се започне от глезените и се стигне до раменете.
Като се досетя нещо ще допиша

ZipFail
12-14-2011, 23:29
HIIT + разнообразни и натоварващи упражнения за корем, обикновенните коремни са най-безполезното упражение : )

hamilcar
12-15-2011, 05:03
хайде сега да не влизаме в такива определения като "безполезни упражнения". а и точно тези коремни са си екстра.

awerw
12-15-2011, 15:34
Пресата става доста издръжлива от коремни, а ако ги правиш с тежест и ММ ще качиш.