PDA

View Full Version : Към КИТАРИСТИТЕЕЕ! :***



callia
12-12-2011, 21:45
Здрастиии! Аз съм нова в занаята.. ама чисто-нова, демек... още не съм тръгнала на уроци... та, чудех се за китарата - каква ми препоръчвате до 200 лв.? Не е нужно да има нещо специално, може би калъф. 2. Какви струни да си купя? Найлонови сигурно? По-скъпи ли са от металните?


Ааааа, да, ако някой от ВАРНА или друг град има телефона или координати за кореспонденция със Сашо Кучето, ще съм много благодарна на едно ЛС :))! Айде, благодарско!

dzhidzhibidzhi
01-08-2012, 20:25
Найлоновите струни са за класическа китара. Металните струни са за акустична китара. Vice versa не се препоръчва. Въпреки че могат да се сложат, металните струни биха повредили по-слабите ключове на класическата китара.

Начална класическа китара: http://tinyurl.com/88uapd6
Малко повече от 200 лева, но си заслужава.

oTPoBHa
01-09-2012, 09:31
Класическа китара ако ти трябва, до 200 лева има оферти с калъф - просто трябва да пробваш в магазина и да си избереш тази, която ти е най-удобна. Конкретни препоръки към класическа китара не мога да ти дам, защото не съм запозната. Найлоновите струни са за класическа китара, както казаха по-горе, метални няма как да сложиш, защото грифът на класическите китари си е направен специално за найлонови струни, иначе ще се извие ;) Дали са по-скъпи найлонките от металните - не знам, цени всякакви :D Иначе ако ти трябва уестърн/фолк китара или електрическа, мога по-конкретно да те посъветвам какво да си вземеш :D :D

П.С. И не си взимай нищо от Rising Force!!!! Продават предимно фендери и някакви по-скъпи марки, но като цяло инструментите са от ниския клас, така че за тези пари можеш да си вземеш нещо доста по-добро като изработка, материал, звучене и т.н. на друга марка ;)
Good luck!

needle
01-09-2012, 16:31
За 200 лв. и акустична можеш да си вземеш. Иначе отиваш в магазина и си харесваш китара, хубаво е да отидеш с някой твой познат, който разбира от китари, защото може да ти дадат кофти китара с малко или прекалено голямо разстояние между струните и прагчетата, може някое прагче да не свири добре и т.н. Марки има много, но всички ги правят в Китай, затова вземи си това което ти харесва. Обикновено струните вървят с китарата, води се че всеки месец трябва да ги сменяш, но можеш да си караш по 3 с един комплект. Ако ще си взимаш класическа е хубаво да си взимаш найлонови струни има три вида, средните са най-добри за свирене вкъщи. Ако сложиш метални на класическа китара, може да ти се изметне грифа, а и прагчетата се изяждат, плюс щом си начинаеща ще си нарежеш пръстите с металните. Китара можеш да си вземеш и втора ръка от форумите за музиканти, често има добри оферти и китарите са запазени.

callia
01-10-2012, 21:26
Мерси на всички! Вкъщи имахме 1 стара акустична, та, дойде вуйчо ми с 1 негов фр, те са китаристи, и ми сложиха метални, настроиха ми ги... и сега си дрънкам като за световно (майка ми полудяя ;дд) мсс

4o4ina
01-22-2012, 14:15
Китара до 200лв. в интернет.Вземи си пластмасови струни,ако искаш да те болят по-малко пръстите!

oTPoBHa
01-24-2012, 17:25
Китара до 200лв. в интернет.Вземи си пластмасови струни,ако искаш да те болят по-малко пръстите!

Защо класическа китара? Ако момичето има желание да свири блус и рок, за какво и е класическа китара?
За да разбере след месец, че не иска да свири класика и да дава пари за нова ли?
Какво означава да не те болят пръстите?
Това си е част от свиренето и няма нищо общо с купуването на първи инструмент!
Популярни парчета не можеш да свириш на найлонка. Едно, че не звучат НИКАК, друго си е, че класическата китара с найлонови струни си е за определен тип свирене, каквото е класическото!
Там не се свири с перо даже..
Момичето, пуснало темата, да си реши първо какви стилове ще свири с китарата, за да знае каква да си вземе. Ако след време иска да свири рок и блус, да знае, че ще трябва да си купи уестърн/фолк китара и че класическата за нищо няма да я ползва повече.