PDA

View Full Version : Самостоятелна форма на обучение



distance
12-13-2011, 10:43
Какво представлява тя? Чувала съм, че на края на всеки срок трябва да се явяваш на изпит. Какви документи се изискват? Въобще дайте ми повечко информация, ако имате тази възможност. :)

Sarafina
12-17-2011, 15:39
Това се въвежда, ако ученикът няма да време учи - ходи на състезания или е актьор, нещо такова. Имаш си учители, които ти преподават най-важните предмети (към 3-4 май, не съм сигурна) и накрая се явяваш на изпити.

sunrisee6
12-19-2011, 09:13
Трябва да имаш уважителна причина, поради която не можеш да ходиш редовно на у-ще. Или да си натрупал много отсъствия и накрая на годината завършваш с изпити по всички изучавани предмети. Ако имаш причина (нарпимер една моя съученичка роди дете) имаш право да ходиш на училище когато можеш и ако имаш достатъчно оценки и присъствие може и да не оставаш на изпит. Но ако си наказан за безпричинно допуснати отсъствия нямаш право да ходиш на у-ще, а само се явяваш на изпити за оформяне на годишна оценка.

SmilezZz
12-19-2011, 09:19
Само при уважителни причини може да минеш на самостоятелна форма на обучение (СФО) . .
Трябва да се подготвяш самостоятелно и накрая да държиш изпит, от който зависи дали ще минеш или ще останеш в същия клас. Като цяло не е препоръчително.

Rebirthing
12-21-2011, 11:53
Самостоятелната форма на обучение е само за лица навършили 16 години, такива които работят или са често боледущи. Трябва да ти дадат конспект за всеки предмет по който, сядаш, учиш, а после се явяваш на изпит.

mrankoniiii
12-21-2011, 16:53
Учиш вкъщи , мисля че имат и учебници ичуш с учител или с мама и тати . На края на годината се явяваш на изпит

xoxi
12-21-2011, 19:55
По-добре попитай по-запознати лица.
Познавам момче, което е на самостоятелна форма на обучение, без абсолютно никакви уважителни причини. Абсолютно никакви! Подчертавам!

InsertDumbNickHere
12-22-2011, 16:09
Плувец съм . Имам приятели които са на Самостоятелна форма на убочение и схемата е проста - те ходят 1-2 дни в седмицата за 1-2 часа и просто имат изпити накрая и това е... учиш си когато искаш и можеш , но те ходят и на даскало за някои часове.