PDA

View Full Version : Странен проблем...



maximxxl
12-13-2011, 11:59
Здравейте!Имам един странен проблем...когато правя контролни и то по математика по специално,която ми е твърде важна защото искам да уча ИТ по-нататък...така вкъщи когато решавам задачи нямам никакъв проблем,в клас също безпроблемно се справям...но дойде ли време за контролно тотално се обърквам...притеснявам се...и заради това бъркам нещата на макс..примерно получил съм някакво число а после съм заместил със съвсем друго,което изобщо не фигурира в задачата...най-трудните ги реша,а най-лесните ги объркам...и много ме е яд защото след 1г и няколко месеца аз ще държа матура и...материала го знам,но мноого се притеснявам и се си мисля,че ще се издъня.........................просто вече не знам!!не може да продължава така повече :(:(:(:( Помагайте....вие как преодолявате напрежението и притеснението......

Lucho
12-13-2011, 12:17
Варианта е да не се притесняваш.

Гледам, че някой ядат шоколад и пият кола, казват, че това им помагало (по-полека ако имаш високо кръвно). Друг вариант са лекарства против стрес или нерви. За такива можеш да попиташ личният си лекар, ако положението е толкова лошо.

maximxxl
12-13-2011, 12:28
Mмм да може да опитам варианта с шоколада и колата...по принцип аз съм си притеснителен човек...така,че надявам се да ми се отразят добре и да постигна успех...

antineutral
12-13-2011, 15:13
Значи имаш нужните знания, но когато става дума за неща, които играят роля на кормило(оценки, изпити), се объркваш :) Най-напред си отговори на въпроса кое те обърква? Липсата на време? Важността на оценките? Последвай съвета на Lucho- има някои хапчета, които са особен вид успокоителни- нямат сънотворен, а регулиращ ефект- като изпиеш едно и не се притесняваш известно време, дават психическа нагласа :) За първо време ще са ти от полза. Но по-важното е твоята тренировка. Нагласата, че това, което правиш на контролно, не е крайната оценка за нещата, които ти правиш в живота си. Не се постига лесно, защото изисква известни рискове(дори по време на контролно да за**еш и да не си решиш задачите, казвам го като краен пример :)). Защото, когато оставаш съсредоточен върху времето, с което разполагаш за решаване на задачите, върху шестицата, върху изпитите, върху кандидатстването, на практика твоите знания по математика се "губят" в общата информация и няма как да постигнеш пълен ефект- това, което правиш седнал на спокойствие у вас. Ако това ще те успокои- на изпит разполагаш с 4 часа- време, за което можеш да решиш задачите 3 пъти(ако си наистина добър). Затова често на изпити се вадят по-добри оценки от на контролни :) Много е важно да улавяш момента, в който се притесняваш, и да разбереш, че пред теб няма само лист и химикал и 4 задачи, ами и женски задници, птички дето пеят навън по клоните и всякакви други неща. Не ти го казвам с цел повърхностно и елементарно разбиране, а като начин за постигане на спокойствие, защото все пак не бива и да забравяш, че листа е пред теб...и те чака да им разкажеш на задачите играта ;)

maximxxl
12-13-2011, 15:39
Да,проблемът най-вече е,че винаги се стремя да изкарам 6-ца,пък и все бързам,за да имам време всичко да напиша...и си представям как ако не изкарам на контролното 6 живота ми се срива,не ме приемат там където искам да уча по-нататък...и с една дума живота ми пропада... :(:(:( Мерси много за съвета,мерси и на Лъчо!Ще се опитам да съм по-спокоен и да се фокусирам не само над задачите,а и над всичко около мене! :)

Leticcia
12-13-2011, 16:54
шоколада много помага, пробвай и сподели, за да знаем какво е станало