PDA

View Full Version : Нужда от съвет. Дали имам шанс?



Brigadira
12-13-2011, 13:05
Ще гледам да съм максимално кратък, макар че подобни истории ми е трудно да ги сбивам. Та, към проблема.
На 16 години съм, а тя е на 14. Заек е в училището ми (в което има доста малко момичета). За 3 месеца не успях да разбера почти нищо за нея, защото нямаме "сводници"/общи приятели, така да ги нарека. Сънувал съм я, кат се събудя ми ставаше супер празно..
Та, именно този срам ми пречи адски много, не успявам да се пречупя, като я видя просто изгубвам ума и дума. Миналата седмица, покрай няколко приятеля успях да се запозная с нея, бях страшно радостен. На следващия ден отидох да я гледам, беше в един танцов състав и ми беше доста по-доволно, че поне вече се познавам с този човек. С течение на обстоятелствата се реших да и пиша в смотания Фейсбук, понеже на даскало има прекалено много интриганти, "уши", разбирате ме предполагам. Тръгна що годе някакъв разговор, полафихме си, и днес в едно от междучасията, в което се засичаме дойде да ми каже нещо, за което вчера говорихме по Фейсбук (беше глупост, нещо което нямаше връзка с цялата тази тема). Отвътре се зарадвах много, че дори и за подобно нещо все пак ми е обърнала внимание..
След даскало отново я видях, но пак поради смотания ми срам не успях да измисля нищо. Беше с приятелките си, а аз сякаш повече се улеснявам ако сме само 2-ма души. Днес, като и писах отново след даскало, разбрах че е леко разстроена, защото е чакала момче към което преди е имала някакви чуства, а сега "не-точно" (знам, супер недоразбраната лапешка работа..). Малко кофти ми стана, казах и да гледа само напред и да забрави за миналото, понеже не знаех какво друго да кажа в подобен момент. Уговорихме се също и утре в междучасието да се видим, няма да е сама за жалост. Поканих я и на концерт, на който ще свири групата ми, утре ще ми даде и отговора си предполагам.
Нещата изглеждат супер смотани отстрани, знам.. Просто не искам да се отказвам, не съм имал приятелка от година някъде, през това време само някакви измислени флиртове и закачки, нищо не ме е грабвало така и не ме е оставяло в това състояние, в което съм в момента. Супер объркано ми е постоянно и единственото нещо, което ми е ясно е, че не искам да се отказвам, което сигурно е разумното в случая, но просто не искам..
Ще съм ви много благодарен, ако се опитате да ми помогнете с някой съвет, напътствие и т.н. Благодаря.

Cyandreamer
12-13-2011, 14:03
Аха
...............

sun251
12-13-2011, 15:03
Не се отказвай!Според мен и момичето има някакви чувства към теб щом не те отблъсква,приема поканите ти и общо казано общува с теб :) Моят съвет е когато отново останете насаме да и признаеш чувствата си ..не се страхувай ..ако момичето е приятно и си струва ще те разбере и дори да няма чувства няма да те отблъстне по някакъв вулгарен начин.Успех :)

Azoria
12-13-2011, 15:53
Ако продължаваш да не правиш нищо ще стане твърде късно. Има два варианта да ти говори за чувства към друго момче:
1. Ти си й приятел.
2. Иска да ревнуваш.

Ако е 1 кофти ,ако е 2 имаш шанс.

vpowerrr
12-13-2011, 15:54
Не си признавай чувствата още! По това, което пишеш ми се струва рано за такова самопризнание. Изчакай малко, бъди търпелив. Опитай да и покажеш, че тя е специална за теб, накарай я да се чувства специална. Не е лесно, но не е и трудно. Преди да признаеш чувствата си е хубаво да си сигурен в чувствата на момичето иначе рискуваш да изглеждаш като глупак(риск, който не е добре да поемаш). Също е важно да се отличиш от тълпата. Като каза, че няма много момичета в училището ви, е ясно че има много момчета. Покажи че си различен!
Успех, и пиши какво е станало :P

djipsito
12-13-2011, 18:32
^ И аз мисля да не си признаваш още. Показвай с жестове и действия, че не ти е безразлична. А тва момче, за което е споменала.. Добре си й казал да гледа напред, ама можеше да кажеш нещо, за да спечелиш точки, да й грабнеш интереса. Нещо като намек за теб (ако го усети ;д).

Физическия контакт е важен, не се притеснявай да я закачаш или ако я гушнеш да я хванеш междуу дупето и кръста (някво средно положение..) или ако се разхождате да я хванеш за ръката (ама си оплети пръстите в нейните, че другото хващане е само приятелско ;д)

Кани я да излизате и не се дръж като приятелка. Бъди уверен ;р Ако тя пак тръгне да ти говори за онзи, извърти разговора в твоя полза (ама не й говори против него), казваш шеговито нещо от сорта на "Аааа не те давам" и гледаш реакция..

anonymous708973
12-13-2011, 18:40
Джипси, приятелско хващане за ръка? Не мисля, че е нормално да хващаш за ръка просто приятел, нито мисля, че на гаджето ти би му харесало.

djipsito
12-13-2011, 19:24
Да, онова хващане все едно хващаш дете. За мен тва не е "любовно". Аз подръка хващам като е само приятел, ама веднъж ми се случи и за ръка да се държим, така като деца. Просто беше пълен мрак, бяхме в една гора и вървяхме по една пътека и му казах да ми даде ръка да не се пречукам някъде. А после така и не се пуснахме цяла вечер. Не е имало нищо друго. Беше приятно и отникъде не лъхаше на любов ;д

А ако имам "гадже" (знам, че мразиш думата ;д), не бих хванала никой друг за или подръка, дори само приятел да е ;р

Не знам, за мен има разлика в това как хващаш някой за ръката. А не виждам нищо лошо дори само приятели да си показват... приятелската близост. Зависи от хората.. :)

vpowerrr
12-14-2011, 22:07
Да, онова хващане все едно хващаш дете. За мен тва не е "любовно". Аз подръка хващам като е само приятел, ама веднъж ми се случи и за ръка да се държим, така като деца. Просто беше пълен мрак, бяхме в една гора и вървяхме по една пътека и му казах да ми даде ръка да не се пречукам някъде. А после така и не се пуснахме цяла вечер. Не е имало нищо друго. Беше приятно и отникъде не лъхаше на любов ;д

А ако имам "гадже" (знам, че мразиш думата ;д), не бих хванала никой друг за или подръка, дори само приятел да е ;р

Не знам, за мен има разлика в това как хващаш някой за ръката. А не виждам нищо лошо дори само приятели да си показват... приятелската близост. Зависи от хората.. :)
Оспамихте темата на момчето :X

djipsito
12-15-2011, 19:01
Оспамихте темата на момчето :X

И ти го направи току що. ;)

nick1896
12-15-2011, 19:16
Пич стегни се малко .. к'ви са тия лигави истории ... 3 месеца ... от отдавна си си загубил шанса и като гледам си във френдзоната вече... Шанс е възможно обаче е възможно да имаш, ако си някой супер красив или супер известен .. Пък ако не стане с тая , давай към следващата и тоя път по-хъсан.. не чакай другите ("сводниците") да те оправят ... Действай сам, за да не те е срам повече...
Късмет :)

ICanSeeTheFireBurning
12-15-2011, 21:59
^ И аз мисля да не си признаваш още. Показвай с жестове и действия, че не ти е безразлична. А тва момче, за което е споменала.. Добре си й казал да гледа напред, ама можеше да кажеш нещо, за да спечелиш точки, да й грабнеш интереса. Нещо като намек за теб (ако го усети ;д).

Физическия контакт е важен, не се притеснявай да я закачаш или ако я гушнеш да я хванеш междуу дупето и кръста (някво средно положение..) или ако се разхождате да я хванеш за ръката (ама си оплети пръстите в нейните, че другото хващане е само приятелско ;д)

Кани я да излизате и не се дръж като приятелка. Бъди уверен ;р Ако тя пак тръгне да ти говори за онзи, извърти разговора в твоя полза (ама не й говори против него), казваш шеговито нещо от сорта на "Аааа не те давам" и гледаш реакция..

+ подкрепям напълно^^