PDA

View Full Version : Според вас кои умират по-рано? Добрите или лошите? И кои страдат повече?



D1esel
12-13-2011, 20:29
Въпросът е ясен :) Моето мнение е, че добрите са принципно по-слабите и умират по млади, защото лошите ги тъпчат. От друга страна злобата също влошава здравето.

ReallyStrange
12-13-2011, 20:32
Добрите.:))

KumchoValcho
12-13-2011, 20:48
Ха-ха.
Един човек може да е добър и без да бива потъпкван. Просто повечето "добри" хора се приемат за жертви и само се оплакват как всички ги използват, но не осъзнават, че те създават всичко това около себе си, никой не им е виновен. Противно ми е това.
А добри и лоши хора няма, всичко е въпрос на гледна точка. Разликата м/у Исус и един сериен убиец е никаква, в основата си всички сме едно и също нещо, единствено емоционалния заряд създава някаква илюзия за разлика.

Аз се водя от "добрите" и до преди неотдавна и аз само писках колко ме мачкат и т.н., как все помагам, а на мен никой не ми помага, и т.н. Познато, нали? Но накрая реших да поема отговорност за себе си, а не да съм жертва на 'суровия живот'. Все още съм си добричък, и то много. Мил съм, дружелюбен съм. Само че не съм жертва. Ако някой се държи лошо и подло с мен, това не го прави този човек лош, този човек прави най-доброто, което може ,на базата на това, което знае и е научил през живота си и не го обвинявам. Ако аз съм се засегнал, то е просто защото аз съм се засегнал, причината е в мен, не в другия човек. Неговото държание може да ми е и безразлично и неутрално, но това зависи единствено от мен.
Страданието е избор. Поемете отговорност за себе си.
Трудно е, но си струва усилието.
Храна за размисъл. само се надявам дизелчо да не ти мине през едното ухо (образно казано) и да излезне през другото, защото имаш тая склонност да се приемаш за жертва от край време

EinGutesKind
12-13-2011, 20:50
Няма нито крайно добри нито крайно лоши хора, всичко е субективно и смъртта не зависи от това /лично мнение/

D1esel
12-13-2011, 20:55
Кумчо, много добър отговор. И аз преди мислих като теб. Но от личен опит ти казвам, че съм се заблуждавал. Има хора, които са наистина много, много лоши! И тези хора никога няма да се променят. Винаги ще са лоши. Просто им е такава природата. Както някой се ражда математически насочен, а друг творчески, така и едни се раждат добри (добрите, могат да проявяват и злоба) и лоши (които не могат да се променят, защото просто са чада на дявола)

D1esel
12-13-2011, 20:56
Насе, а например онзи ден умря един добър човек - Велко Кънев. Добър като човек и актьор. Непрекъснато умират добри хора. А английската кралица все си е жива. Мадона също.

EinGutesKind
12-13-2011, 20:59
колко е бил добър няма как да знаем, а така или иначе всеки ще умре :p

D1esel
12-13-2011, 21:02
Наси, всеки ще умре, но някои умират по-рано от други. Защо умряха Велко Кънев, Васа Ганчева, астрологът Станчев, Ейми Уайнхаус (поне визуално изглеждат добри хора), а не умря например жената на хан Аспарух? Всички знаем за коя говоря. Защото тя е егоист, зла е, алчна е. Явно Бог прибира добрите по-рано, за да бъде обграден от добри души там на небето.

KumchoValcho
12-13-2011, 21:22
Кумчо, много добър отговор. И аз преди мислих като теб. Но от личен опит ти казвам, че съм се заблуждавал. Има хора, които са наистина много, много лоши! И тези хора никога няма да се променят. Винаги ще са лоши. Просто им е такава природата. Както някой се ражда математически насочен, а друг творчески, така и едни се раждат добри (добрите, могат да проявяват и злоба) и лоши (които не могат да се променят, защото просто са чада на дявола)
мдам, това и очаквах, жалко че изобщо не схвана написаното :Д
но нищо, ще схванеш някой ден

поста ти за жената на хан аспарух поне ми вдигна настроението :Д

D1esel
12-13-2011, 21:29
Жорка, схванах го, вярвай ми ;) Искаш да кажеш, че ако някой се държи зле с теб - така е защото ти си му позволил, защото не си го изтръгнал от съзнанието си. Но в действителност животът не е толкова лесен. Злото идва винаги, когато най-малко можеш да се справиш с него.

Thrombocyte
12-14-2011, 03:01
Всичко зависи от пияницата, който избира да се блъсне в стълба или в теб...

yakuza_
12-14-2011, 07:55
Добрите.:))

желая те
10 букви

KumchoValcho
12-14-2011, 13:22
Жорка, схванах го, вярвай ми ;) Искаш да кажеш, че ако някой се държи зле с теб - така е защото ти си му позволил, защото не си го изтръгнал от съзнанието си. Но в действителност животът не е толкова лесен. Злото идва винаги, когато най-малко можеш да се справиш с него.

Не, не си разбрал нищо явно :lol:

LovEsIckk
12-14-2011, 13:39
Добрите хора страдат повече, естествено.Когато се раздаваш за някоя кауза или човек, когато даваш всичко от себе си и гледаш да си максимално добър - естествено биваш неразбран,отблъснат и наранен.Обръщаш внимание и се възмужаващ от най-малкото,имаш огромна съвест,ценности.. и всичко това по някакъв начин те затормозява.
Когато си лош, се предполага, че непукизма в теб надделява и не обръщаш внимание на хората околко теб, на техните думи и действия, на обстановката и положението в което се намираш. Действаш с лека ръка и теглиш майната на всичко.Това не означава, че не страдаш..страдаш си..вътрешно.. но по-малко, а и не ти пука.

Concussion
12-15-2011, 10:33
Няма такова "правило", кой умира по-рано и кой живее по-добре и по-зле. Няма и такава сила, или личност (разбирайте божество), която да решава кого да накаже със смърт, болести и т. н. Общо взето - който както си постели, плюс известна доза късмет.

torVPN
12-15-2011, 16:14
Някои като мен въобще не си правят труда да ви четат дългите и също толкова смислени постове, а всеки знае, че Безсмъртините живеят най-дълго.

ICanSeeTheFireBurning
12-15-2011, 19:17
Умират по-рано пресичащите на червено :D А "добри" или "лоши" всички се мъчим еднакво на тая земя...
П.П: Кавичките са умишлени - просто след всичко, което съм преживяла и научила дотук, тези две определния са ми станали противни. Често пъти казват "добър" на човек, който всъщност не прави нищо. Също и така наречените добри хора, които оставят да ги тъпчат, са такива, които имат ниска самооценка и не смеят да се самоотстояват. Което според мен не е никак "добро"...