PDA

View Full Version : Психически отклонения



Thrombocyte
12-14-2011, 11:39
Какви са ви странностите и навиците, които другите намират за откачени?
Аз например винаги си ям кроасаните/вафлите на 15 хапки, а когато заключвам вратата винаги проверявам дали е заключена 4/8 пъти.

PainMonopoly
12-14-2011, 13:07
Манията ми за чистота :lol:

KumchoValcho
12-14-2011, 13:23
лигавщината

BadAss
12-14-2011, 13:59
есенно време настъпвам изсъхналите кафяви листа по земята за да хрущят :D

иначе баща ми има един куп такива мании..
например винаги когато простира използва само червени и зелени щипки и ги редува червена-зелена-червена-зелена
когато трябва да изкарва колата на заден ход задължително първо дава една педя напред
звука на телевизора винаги е на 36..
и още няколко които не се сещам сега :lol:

Oy7ofCon7roL
12-14-2011, 14:12
Да си мия ръцете по 100 пъти на ден

D1esel
12-14-2011, 14:18
Да проверявам дали е изключено всичко преди да изляза... по няколко пъти.

Groshi
12-14-2011, 14:45
когато трябва да изкарва колата на заден ход задължително първо дава една педя напред


ооо и аз тва го знам при много хора :) понякога е и с думите "Господ напред и ние с него/по него :)"

Concussion
12-14-2011, 15:33
Имам проблеми с нервната система, които се изразяват в разни тикове, постоянна тревожност и куп други гадости, които не пожелавам на никого.

Claymore
12-14-2011, 15:40
Имам проблеми с нервната система, които се изразяват в разни тикове, постоянна тревожност

това.
плюс постоянно треперене и пристъпи [съпроводени със задушаване]

когато ходя по плочки или редени камъни не стъпвам извън очертанията им

Concussion
12-14-2011, 16:08
това.
плюс постоянно треперене и пристъпи [съпроводени със задушаване]

когато ходя по плочки или редени камъни не стъпвам извън очертанията им

И при мен е много често явление това. Особено в по-стресови ситуации, треперя като лист. И когато нещо рязко се движи към мен мигам много.

Oy7ofCon7roL
12-14-2011, 16:20
Вие сте болни бе :(

Claymore
12-14-2011, 16:29
И при мен е много често явление това. Особено в по-стресови ситуации, треперя като лист. И когато нещо рязко се движи към мен мигам много.

А като чакаш нещо и не знаеш кво ще стане си въртиш косата ;D

Concussion
12-14-2011, 16:30
А като чакаш нещо и не знаеш кво ще стане си въртиш косата ;D

Точно, точно... :lol:
:(

marble
12-14-2011, 16:38
Когато ходя последната ми крачка винаги трябва да е с десния крак. Също никога не си изпивам кафето сутрин до край.. оставям точно една глътка.. Също така сутрин винаги върша нещата под определен ред- Не мога да разместя миенето на зъбите и това на лицето например.. Всичко е подредено. лол
Винаги преди да изляза от нас отварям прозореца в моята стая и ако забравя и стигна до някъде.. се връщам. :Д Още доста имам.

jghgh
12-14-2011, 16:45
странности не е равно на психични отклонения.


нещо не ми се споделя обаче :д

Thrombocyte
12-14-2011, 17:16
"Рандъм на пръв поглед букви", на заглавието в никакъв случай не трябва да се гледа буквално.
Сега се сетих, че от около година постоянно си клатя десния крак.

torVPN
12-14-2011, 17:43
Тръгнали сте за мен да събирате кинти за психиатрия, а вие имате по-голяма нужда.
Редувам блондинка, брюнетка, а след три блондинки минавам през червенокоса, за пречистване.

torVPN
12-14-2011, 17:43
Тръгнали сте за мен да събирате кинти за психиатрия, а вие имате по-голяма нужда.
Редувам блондинка, брюнетка, а след три блондинки минавам през червенокоса, за пречистване.

StringTheoryPracticist
12-14-2011, 17:52
http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

А знаете ли, че разсеяността също е психичесто разстройство, при това сериозно? Въпреки че е много често срещано (особено по форуми - тук сигурно половината са разсеяни, както и мнозинството от писалите в тази тема), оказва силно негативно влияние на академичния успех. Интересувам се от две разстройства, но няма смисъл да ви питам дали ги имате, защото надали някой ще си признае.

Wax
12-14-2011, 17:53
Да стъпвам точно върху плочките, пропускайки цепките на улицата :D

torVPN
12-14-2011, 17:55
http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

А знаете ли, че разсеяността също е психичесто разстройство, при това сериозно? Въпреки че е много често срещано (особено по форуми - тук сигурно половината са разсеяни, както и мнозинството от писалите в тази тема), оказва силно негативно влияние на академичния успех. Интересувам се от две разстройства, но няма смисъл да ви питам дали ги имате, защото надали някой ще си признае.

На теб двойки от животни много ти харесват и дано само така си остане.Зоофилията дори и да не е подсъдна е доста гнусна.

StringTheoryPracticist
12-14-2011, 17:59
На теб двойки от животни много ти харесват и дано само така си остане.Зоофилията дори и да не е подсъдна е доста гнусна.
О, пропуснах да ти поставя и на теб диагноза.
http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger_Syndrome

Това е причината, поради която не ти върви с момичетата. Не е само това, че си нисък.

torVPN
12-14-2011, 18:00
О, пропуснах да ти поставя и на теб диагноза.
http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger_Syndrome

Това е причината, поради която не ти върви с момичетата. Не е само това, че си нисък.

Трябва да си баскетболист над 2м, за да смяташ мен за нисък.

StringTheoryPracticist
12-14-2011, 18:01
Беше казал, че си 160см. Все тая.

torVPN
12-14-2011, 18:08
Излъгал съм, но по-вероятно е да съм се закачал с някоя джуджарка и нарочно да съм се писал нисък.
Метър и шейсет още на 12 години съм бил

yakuza_
12-14-2011, 18:10
да си тананикам разни глупости, да говоря нещо неадекватно, чета етикетите на нещата които си купувам, винаги като стана гледам часовника колко часа съм спал и ако е по - малко от 7 си лягам пак, за това се сещам само

Missmarch
12-15-2011, 17:38
когато съм седнала винаги десния ми крак `играе` като няква невроза съм...
и няква постоянна мания да следя часовниците като съм сама вкъщи...
като заключвам проверявам 7-8 пъти дърпам, бутам дръжката по всевъзможни начини ..
мания за постоянно докосване на косата....
вървя почти винаги на пръсти ..
постоянно проверявам телефона си за повиквания и кфо ли не дори и да не очаквам някакъв телефонен разговор

и кво ли още не .

psychopath
12-15-2011, 22:36
Хах не ми се мисли сега...

сещам се за едно - когато се бръсна, винаги мустаците оставам за десерт и се наслаждавам на гледката :D
след това ги махам и тях ;d

yakuza_
12-15-2011, 22:54
това и аз го правя :Д

DeviL_AsS
12-16-2011, 04:54
Постоянно си мия ръцете,защото постоянно ги чувствам мръсни,дори да не са.
Проверявам всяко нещо по 4-5 пъти,дори да знам че примерно няма как да не ми е в чантата или няма как да не съм заключила.

Mi6inka
12-16-2011, 07:53
Когато ям супа топчета, не ям топчетата :D и още милиарди други

Concussion
12-16-2011, 09:42
Постоянно си мия ръцете,защото постоянно ги чувствам мръсни,дори да не са.


Хаха, и аз имам някаква мания постоянно да си ги мия :Д

yakuza_
12-16-2011, 10:09
и аз ги мия и като някой е болен избягвам да имам контакти с него и не сядам в граския, знам ли кой мангал се е потил, хващам вратите на магазините горе, където никой не ги хваща, по същата причина :Д

DeviL_AsS
12-16-2011, 11:01
А сега се сетих докато вървя и има плочки гледам да стъпвам точно в плочицата и да ги прескачам през една :Д или ако пътя е някакъв нацепен гледам да прескачам черти и ако стъпя изгарям :D

pe6oskeiborda
12-16-2011, 12:13
като никой не ме гледа си бъркам в носа и си ям сополите защото не ми се ходи до мивката а понякога забравям че има човек в стаята и го правя пред него
когато искам секс правя всичко възможно за да го получа затова съм лъскал моркова си докато има някой в стаята през нощта докато спи и то се чува ама той се прави че не го чува
когато чета букви ги броя докато стигна до едно число и после пак ги броя докато го стигна и така нататъка и не мога да го спра (броя и интервалите)
понякога моля някой за някаква услуга по такъв начин че да е невъзпитано да откаже а той да не иска да го прави но аз се правя че не осъзнавам и той е принуден да се съгласи
понякога като гледам някое момиче и си представям как отивам зад нея и я обарвам и после правим секс
винаги си мисля за някакви неща например като карах ролери веднъж два часа мислех нещата все едно съм в разговор и обмислих какво бих казал и така нататък
понякога като стоя до някой непознат го заговарям защото знам че даже да не му се говори ще е невъзпитано да откаже и си говорим
докато чакам асансьора правя клякания за да не си губя времето
даже днеска като гледах снимките на мишинка си представих как отивам до нея и правим секс
като гледам дебел човек да се тресе в рейса си представям как желе се тресе
веднъж се опитах да си го навра в бутилка с топла вода ама за жалост не се събра
има и други ама после може да ви ги споделя

Concussion
12-16-2011, 13:38
като никой не ме гледа си бъркам в носа и си ям сополите защото не ми се ходи до мивката а понякога забравям че има човек в стаята и го правя пред него

ИИИУУУУУУУУ!!!

PainMonopoly
12-16-2011, 15:01
Имам особено големи претенции към срането. :D

За да сера в обществен кенеф, трябва да съм мнооооого на зор. Правил съм го максимум 3-4 пъти. Също така ако няма душ със слушалка, на който да се подмия, мрънкам много. И като цяло ме е гнус да деля кенеф с други хора, тъй като си слагат косматите потни задници там където и аз си слагам моя. :D Примерно лятото бях на къмпинг и всеки път забърсвах седалката с мокри кърпички и след това с тоалетна хартия.

vankovvv
12-16-2011, 15:21
И като цяло ме е гнус да деля кенеф с други хора, тъй като си слагат косматите потни задници там където и аз си слагам моя. :D

Изсмях се на глас хД

Mi6inka
12-16-2011, 15:48
Имам особено големи претенции към срането. :D

За да сера в обществен кенеф, трябва да съм мнооооого на зор. Правил съм го максимум 3-4 пъти. Също така ако няма душ със слушалка, на който да се подмия, мрънкам много. И като цяло ме е гнус да деля кенеф с други хора, тъй като си слагат косматите потни задници там където и аз си слагам моя. :D Примерно лятото бях на къмпинг и всеки път забърсвах седалката с мокри кърпички и след това с тоалетна хартия.


типично МЪЖКО изказване :D Странното е, че аз се забавлявам да го чета, вместо да се отвръщавам... ?!

jghgh
12-17-2011, 20:12
май никога не ми се е случвало да сера в обществен кенеф и дано не ми се наложи!

MireuChangYong
12-17-2011, 20:35
Никога не си мия зъбите и лицето в банята, а в кухнята. ;д
Вечер избягвам всякакви огледални неща.
Преди като минавах през къщата на съседите и се блъсках в клоните на дървото, щото бяха ниски. От тогава си създадох навик да се навеждам, за да не се удрям в тях. Сега клоните ги няма, но продължавам да се навеждам.. ;д
Често ми се случва да забравям някакви дребни действия, като например днес взех 1 чаша и малко след т'ва питах мама "Ти ли ми я даде?".

Много са, но в момента не се сещам ;дд

NqkfaNikakva21
12-17-2011, 22:12
постоянно си говоря сама, разтоварвам се и разпускам така, не приемам, че само лудите си говорят сами.
когато се прибирам, докато мушна ключа и заключа, придържам с крак вратата. винаги.
когато вечерям, не обичам да ям от всичко, примерно - основно и салата.. винаги първо салатата, после основното.
никога не стоя на едно място, може да си ' треса ' краката, да си чепкам косата, винаги трябва да се занимавам с нещо.
когато се прибирам сама и е късно и тъмно, винаги се оглеждам и ако видя нещо подозрително се старая да го запомня, примерно номер на кола и някакви подробности.
никога не заспивам с чорапи, ама никога. ако ми е прекалено студено се стоплям и тогава заспивам без чорапи .. обичам да спя с максимално малко дрехи, обичам да усещам чаршафите и юргана.
като си лягам винаги затварям плътно вратите на терасата, майка и сестра ми винаги до половината дърпат дръжката .. не може така, страх ме е ;д
доста често правя някви незначителни неща по 3 пъти .. за щастие
имам си някакви номерца и като съм пред дилема или чакам някакво решение си ги прилагам да видя какво ще се получи ..
май само за това се сещам

GregoryHouse
12-17-2011, 22:23
http://en.wikipedia.org/wiki/OCD

А знаете ли, че разсеяността също е психичесто разстройство, при това сериозно? Въпреки че е много често срещано (особено по форуми - тук сигурно половината са разсеяни, както и мнозинството от писалите в тази тема), оказва силно негативно влияние на академичния успех. Интересувам се от две разстройства, но няма смисъл да ви питам дали ги имате, защото надали някой ще си признае.

Аз cъм диагноcтициран от лицензиран (за разлика от теб) пcихолог c това... :D Вcъщноcт cе забелязва много трудно от околните...лошо е ако придобиеш манията да пазиш вcичко в тайна...........

PullMeCloser
12-17-2011, 22:25
Мия си ръцете много. Чиста ги с кърпички, обаче не го смятам за откачено, в смисъл обичам да са ми чисти :D
И аз не мога да заспя, ако по себе си имам нещо различно от просто една широка мъжка тениска. Не мога да спя с чорапи, къси панталонки, пижами. Просто за мен е наистина невъзможно.
Друго...като по-малка си броях крачките,които правя по стъпалата и ако са четен брой, се връщах обратно. Това беше ужасно, добре, че мина. Обичала съм явно нечетните числа.
Ако се сетя, ще едит-вам.

dPa3HuTeJl
12-18-2011, 02:54
StringTheoryPracticist
На мен каква ми е диагнозата? Обичам когато поглеждам към някой ъгъл да го раздвоявам със очите си докато не усетя спокойствие,същото се отнася и за стрелката на мишката.Обичам да намигвам с лявото око (не е тик или навик,просто когато се сетя го правя и то не на човек) също така понякога треперя интензивно. I dare you.

Thrombocyte
12-18-2011, 04:59
О, и аз съм срал единствено в нечия къща или апартамент, когато не съм у дома. Вече 11 години ми се струва някак чуждо да го изтропам в тоалетните в даскало...
Педантичен съм, когато правя секс и ходя да си мия ръцете преди и след като си сложа презерватива. Обикновено се оправдавам с факта, че не искам да ми кажат, че съм им лепнал нещо, но го правя едва ли не подсъзнателно и ми е някаква мания.

pitfall
12-18-2011, 07:39
Като вървя по плочки винаги гледам да прескачам по една.
На тротоар винаги се качвам първо с левия крак.
Винаги когато влизам в стая затварям вратата, не мога да стоя на отворена.
Не мога да си избърша лицето или ръцете с кърпа, която знам че е използвана от някой друг преди това (дори и да е чиста).
Като се качвам по стълби винаги на първото стъпало съм с левия крак.

Monsterchy
12-18-2011, 08:21
Да си мия ръцете по 100 пъти на ден
Obsessive-compulsive disorder

edit: damn you string theorist

StringTheoryPracticist
12-18-2011, 13:10
Аз cъм диагноcтициран от лицензиран (за разлика от теб) пcихолог c това... :D Вcъщноcт cе забелязва много трудно от околните...лошо е ако придобиеш манията да пазиш вcичко в тайна...........
Не е трудно, ако знаеш за какви неща да гледаш (често се показва с дадени движения). Даже е сравнително лесно ако е в силна степен, докато например за ADHD трябва да тестваш импулсивността на човека по някакъв начин, ама пак не е гаранция, има и други неща, които също са несигурни. Биполярното разстройство пък много трудно може да се определи ако не се срещаш често с човека. Разстройствата от типа на аутизма пък са сравнително лесни, но мисълта ми беше, че обсесивно-компулсивното е сравнително лесно, в сравнение с останалите.

StringTheoryPracticist
На мен каква ми е диагнозата? Обичам когато поглеждам към някой ъгъл да го раздвоявам със очите си докато не усетя спокойствие,същото се отнася и за стрелката на мишката.Обичам да намигвам с лявото око (не е тик или навик,просто когато се сетя го правя и то не на човек) също така понякога треперя интензивно. I dare you.
Звучи като обсесивно-компулсивно разстройство. Правиш ли от нещата, които правят другите в темата? Пипаш ли бравата (или ключа на лампата или каквото и да е) без причина? Като четеш страницата, нагласяш ли скролбара по някакъв специален начин, защото така ти харесва повече? Често ли ти се случва да се притесняваш, че си забравил нещо, например че не си заключил вратата - ако да, отиваш ли да проверяваш - ако да - после струва ли ти се, че може да не си проверил както трябва и връщаш ли се да провериш пак, за да си сигурен (и после пак, така няколко пъти)?

Ако отговора е "да" на който и да е от въпросите, значи е OCD. Колкото повече отговора "да" има, толкова по-силна е степента, последното беше за особено гадни форми. В противен случай не съм сигурен какво е, може да е Asperger Syndrome, там също има някакви ритуали.

Obsessive-compulsive disorder

edit: damn you string theorist
Хахаха, те почти всички неща изписани в темата са от OCD. Миенето на ръцете е най-стереотипното, но в някои по-леки степени го няма.



Някой може ли да познае защо толкова много хора от форума показват признаци на OCD? Ще подскажа: в тази тема писаха само за OCD, а не за други разстройства, защото другите или не звучат като разстройство (разсеяност, рязка промяна на настроението без причина - кой свързва тези с разстройство? второто по-често си го обясняват с хормони), или са неща, за които ги е срам да си признаят (например социална неадекватност). Също така ще подскажа, че според мен причината не е "защото форума по някакъв начин привлича директно хора с OCD", нито "защото то е много често срещано и е нормално да се намерят толкова лесно толкова хора с такава степен на OCD". Ако никой не познае ще подскажа още.

dPa3HuTeJl
12-18-2011, 17:58
StringTheoryPracticist
Не,не правя нито едно от изброените,точно за това те попитах,защото никой не може да ми каже какво точно ми има (ако изобщо ми има нещо).Правя само това което написах в поста си.

Brooklyn
12-18-2011, 18:04
темата е интересна хахах

аз винаги натискам стоп-а - копчето на асансьора отгоре с пръст за да не се вдлъбне надоле и да заседна , щото като малък бях заседнал с една немска овчарка :D

винаги ставам сутрин с десния крак първи от леглото стъпвам хахах

тва на каква основа се дължи ?

marble
12-18-2011, 18:23
Като заговорихте за стълби се сетих, че всъщност правя нещо много странно като се качвам по стълби. Трябва така да съм тръгнала, че да стъпя накрая с десния крак.. Ако не съм преценила правилно не си довършвам последната крачка и стъпвам на предпоследното стъпало и с двата крака и после се качвам с десния крак. Хиляди пъти са ме питали "Защо спираш?" или "Защо гледаш в земята?" ..Защото броя пустите крачки! :д Вкъщи и в училище съм запомнила на кои стълби с кой крак да тръгна, че да се кача с десния. :Д

ohluv
12-18-2011, 20:32
Говоря си сам,всяка сутрин задължително си мия лицете(където и да съм),когато ям сандвич,домашен,винаги ям първо коричките или края на филиите и си оставям мекото и най-яките неща винаги за накрая(понякога и с някои готвени неща се случва).

yakuza_
12-18-2011, 20:41
Говоря си сам,всяка сутрин задължително си мия лицете(където и да съм),когато ям сандвич,домашен,винаги ям първо коричките или края на филиите и си оставям мекото и най-яките неща винаги за накрая(понякога и с някои готвени неща се случва).

а така не се ли наяждаш докато стигнеш до най - якото : Д ?

ohluv
12-19-2011, 09:57
Е ти па да не съм на две филийки живот :D