PDA

View Full Version : Вашето бъдеще -- професия???



SqNkA
12-14-2011, 11:47
Някога мислили ли сте към какво ще се насочите..аз не мога да реша пък и на мен ми е рано на 14 съм..вие на колко сте и какво искате да станете...тук или в чужбина..??

cveti685
12-14-2011, 14:59
Аз съм на 18 години и съм абсолютно сигурна в това какво искам да уча. Догодина ще държа втора матура биология и ще кандидатствам ветеринарна медицина. На теб ти е рано, но все пак е хубаво да се ориентираш към някоя сфера за да знаеш на кой предмет да наблегнеш.

reperw
12-14-2011, 15:37
магнат с публичен дом в Русия (сериозен съм)

Biskfitka
12-14-2011, 15:55
Аз след 3 месеца ставам на 18 :Д И още не знам какво точно,но втората матура ще ми е английски :)

Honest
12-14-2011, 18:20
На 17 съм (почти) и мисля фармация в България. :)

malkasladka
12-16-2011, 14:58
Ами, аз искам да следвам ветеринарна медицина, даже вече ходих на практика, но има много време до като дойде време да уча, а и тук в германия е много трудно да те приемат, ще видим, като му дойде времето ще му мисля иначе със сигурност освен професията ми ще се занимавам с професионален хендлинг ( представяне на кучета по изложби)!

Поздрави, Ели

an0niimka
12-16-2011, 15:08
Аз съм на 14 и все още не знам за каква професия искам да уча, но сигурно ще е ветеринарна медицина, медицина или екология.... Не знам.. Ще е нещо свързано с Биология и Химия, защото тези предмети ми вървят :)

bebeemalko
12-16-2011, 18:03
Мисля за много неща, но кое ще стане не знам. Мисля за танцьорка(аз и сега танцувам), криминалист, преводач или нещо с икономика- например банкер(уча в икономическа гимназия!). Но имам още 2 години да реша, които не са много всъщност.

lovehorror
12-16-2011, 22:18
На 14 съм още,но мисля ветеринарна медицина стига заплатата да е добра, вярно,че има още много време но от край време искам нещо с география или биология.

Bukuuu
12-16-2011, 22:26
Аз съм на почти 18 години. От малка мечтая да стана хирург и да спасявам човешки животи. До ден днешен това си ми остава най-голямата мечта. В Биологична паралелка съм в момента и ще държа втора матура по Биология. Много искам да ме вземат в Медицинския в Пловдив ии да си изкарам тук 6-те години обща медицина и вече да специализирам извън България, защото тук много трудно се става хирург и трябва да имаш дооооооооооооста парички. Освен това до колкото знам когато специализираш тук (конкретно за хирургия) не ти се заплаща, а в чужбина хем се учиш, хем ти плащат по време на специализацията.

Concussion
12-17-2011, 19:52
Свинарка. :)

HolyShit
12-17-2011, 19:58
Свинарка. :)

Ти се ебаваш,ама от само от добитък на месец можеш да изкарваш по 4000-6000 лева чисто..

xoxi
12-17-2011, 21:48
Ти се ебаваш,ама от само от добитък на месец можеш да изкарваш по 4000-6000 лева чисто..

4000-6000 минимум!!
Обаче за тая работа трябват нечовешки нерви и физически сили.
Малко са хората, които могат сами да се справят с една ферма да речем.

PullMeCloser
12-17-2011, 21:51
Журналистка. Преди исках фотография, но ще си остане само хоби. Просто съм твърдо решена, че ще уча журналистика, много ме влече и много ми се отдава.

HolyShit
12-17-2011, 21:52
Е понеже имам познат на мои роднини :D Ама той има 5 работника да му оправят нещата,той седи само там като шеф да ги наглежда (да не крадът и прочие) и си обира паричките :D

xoxi
12-18-2011, 07:35
Аз имам близки роднини занимаващи се с това и мога да кажа точно как стоят нещата. :D
Те обаче разчитат повече на себе си, отколкото на работниците. И знам как по празниците все единия отсъства и седи във фермата, как спят там понякога, как се ядосват, как по всяко време може да стане нещо с някое животно и те дори да са на другия край на България, палят колите и се прибират. Това е лошото, че животните не са хора и не можеш да им направиш график. Трябва да си там винаги, когато те имат нужда. Това изяжде супер много време, нерви и сили.
Но пък парите, които се изкарват от цялата тая работа са повече от задоволителни. Момчетата си оправят и тяхното бъдеще и на техните деца.

Concussion
12-18-2011, 08:22
Ти се ебаваш,ама от само от добитък на месец можеш да изкарваш по 4000-6000 лева чисто..

Кой са ебава, ва ЕЕЙ, яж си там овесените каши и не ма занимАай...

IWannaBeSedated
12-18-2011, 14:44
Все още не съм се ориентирала какво искам да уча и къде. Мислила съм си много пъти за това, но никога не съм стигала до окончателно решение.

JustJK
12-18-2011, 18:21
Нещо в IT сферата :)
Software Engineer/Developer

reperw
12-19-2011, 08:52
Нещо в IT сферата :)
Software Engineer/Developer
same 10bukvi

Chappi
12-19-2011, 15:42
Прокурор извън България xD

didenceeto
12-19-2011, 17:53
На 18 години съм и твърдо съм решила да стана докторка. Пролетта ще кандидатствам в ПУ, Дай Боже да ме приемат и да реализирам мечтата си.

shadowcrew
12-19-2011, 18:21
Прочетох доста коментари, повечето от които определено още не ориентирани. Един пример - да сте чували някой полицай да подкрепя идеята да станеш полицай, някоя фармацевтка ? В България или си от хората които крадат и мамят като невидяли (или от тяхното обкръжение) или забравете за стабилен доход, нормален живот и доста от нещата които той предлага. Поработете колкото да имате някакви спестявания и извън България. Оставете тая страна която няма да се оправи в следащите 100 години и поне изживейте живота си като нормални хора - иначе е доста кратък.

SmilezZz
12-20-2011, 07:53
След месец правя 16.
Иска ми се да е нещо с медицината , но точно какво , все още не мога да реша.

Hilary_
12-20-2011, 14:30
Решила съм го отдавна, но още се колебая между няколко опции (близки по между си).
Всичките са свързани с парфюмерийно - козметичната индустрия .. хохо ;д

SqNkA
12-20-2011, 16:22
Първо...развам се, че темата се развива добре..Второ от малка мечтая за медицина (извън България), но сега съм в паралелка с изучаване на английски (18 часа на седмица- 3-4 часа на ден) и паралелката е хуманитарна..така че нямам добра подготовка химия и биология, но за сметка на това ще знам перфектно английски..та направих темата, за да видя повече идеи за професии, за да започна подготовка върху предмета в училище..отдава ми се всичко..а още една подробност-слаба и висока съм може би бих могла да стана и манекенка но...засега нищо не мога да реша..а и всичко, което ще реша ще е извън България. :)

DisappointedDreamer
12-20-2011, 16:23
Международни отношения

granger
12-20-2011, 16:37
Както казват дЯцата: Ще работя парички :D
Иначе съм се насочила към международни отношения отновно ученето. Оттам нататък не искам да съм ничий работник и имам идеята сама да съм си шеф,но това е доста дълго за обяснение .Живот и здраве само всичко ще се нареди.

ForzaFelipe
12-20-2011, 16:46
Моето бъдеще е много несигурно...имам желание ама ако реша да се развивам в актьорството трябва да замина от тука,всъщност ако реша инженерен дизайн пак ще гледам да се запътя за някъде,щото за жалост в България шанса за реализация в каквото и да е е близо до 0та...

mrankoniiii
12-20-2011, 17:36
me4tata mi :D 6EGYVAM SE

slicky
12-25-2011, 18:00
магнат с публичен дом в Русия (сериозен съм) Ще ме вземеш ли на работа?
Иначе икономика с руска насоченост или МИО отново свързано с тази държава.

xXxAngerfisTxXx
12-25-2011, 19:26
нещо извън закона... и аз съм сериозен... там са парите :)

smarty
12-26-2011, 12:17
Счетоводство, ако не е това, ще е медицина. :)

titinkaa
12-27-2011, 16:03
На почти 19 съм,тази учебна година завършвам и ще карам втора матура биология.Ще кандидатствам за фармация.Решила съм и в хранително-вкусовия университет да се пробвам.

BloodyDreamer
12-27-2011, 17:03
Аз съм на 13 (май засега съм най-малката :D ) и мисля да се занимавам с музика. Смисъл искам да работя в звукозаписно студио, нали ги знаете онези голеееееми пултове - ей тези чудеса са ми грабнали очите ^^ А пък кой знае, може да открия някакъв неочакван талант в себе си и да стана композитор... Пък с повече късмет може и да вляза в група(сигурно няма да ме огрее, де, ама не пречи да се надявам :D )
Но няма да е в България - не ми е мястото тук, пък и няма да мога да се занимавам с музиката, която харесвам.

ImmortalSportFreak
12-27-2011, 23:02
След 3 месеца ставам на 18;11 клас съм и още от 6-7 клас съм решила окончателно,че искам да стана лекар. (: Медицината много ме влече.Най-интересното е,че нямам родители и роднини лекари,а такива като мен били рядки случаи. :D

lightcameraction
12-28-2011, 13:32
Има 2 вида хора - едните са дето не знаят какво искат,а другите са такива,дето също не знаят какво искат,но искат да изкарват много пари.
Първия вид са тея дето искат да се занимават със счетоводство ( като 80% от хората. .. ,младите де ) и другите са чули,че сега докторите изкарват много пари и искат там да ходят..
Видях и коментар ' или счетоводител или лекар ' .. wtf ? да не мислите ,че става туко-така .. хората се подготвят в тяхната насока от години,те станат на 17 и айде,ще уча т'ва и т'ва и ще изкарвам толкова и толкова пари и ще ми е супер живота..

thunderstruck5
12-28-2011, 14:07
Мисля да се занимавам с нещо от IT сферата или архитектурата. Преспективна професия е, а и засега горе-долу ми се отдават компютрите и програмирането.

DisappointedDreamer
12-28-2011, 14:09
Счетоводство, ако не е това, ще е медицина. :)

:lol:

Мдам - защото 99 на 100 в днешно време към това са се ориентирали, макар както lightcameraction спомена, това да не става току така.

mlakniwe2
12-28-2011, 14:23
Ем аз съм 12клас и след като завърша ще уча задочно в ТУ-Варна и съм се уредил за работя като програмист на 1 място , пък ако не стане работата ще видим, първо матурите тряя да взема, пък още не съм почнал да уча за 2-ра матура, но мисля да си помързелувам още малко в даскало до май месец, щото после почва сложната част, кво бързо се мина времето, ся от нашият клас като гледаме снимки от 8-ми клас кви сме били малки и сме нямали никви грижи ии ангажименти, пък ся е съвсем друго и никой не иска да свършва даскало, но кво да се прай

Miichelle
12-28-2011, 21:16
На 14 съм. Твърдо съм решена, че искам да отворя студио за татуировки. Това страшно много ме влече, а и същевременно мога да правя изложби, да продавам картини и такива неща. Много бих искала да преуспея в България, но за съжаление този бизнес е доста слабо развит.

Reenata
12-29-2011, 06:45
Аз съм на 13 и искам да съм атриса и да продължа да се занимавам с кинология !

Concussion
12-29-2011, 09:19
Ам, кралица...

jjjjjj
12-29-2011, 11:59
На 14 съм и мисля да е нещо с биология и химия или само с биология.Ветеринарна медицина или просто медицина,фармация ама ми се иска да е в друга държава.Германия или Англия.

h0usen3v3rdies
12-31-2011, 22:52
полицай ....

ivip
01-01-2012, 12:23
Бизнес + индустриален дизайн .

callia
01-03-2012, 15:04
Охх, аз съм човек на контрастите... ;дд на 13 съм, знам, че е рано, но тази година ще кандидатствам и мн ме е яд, че не мога да избера м/у музикалното с рисуване, 1ва с англ/немски и матем... иначе аз... ми... като малка най-голямата ми мечта беше да съм ветеринарка, но тва е мн мръсна работа, не мога да бъркам в коремите на животни, не съм такава... та, се отказах, сега искам (1)нещо в Англия, преводач в полицията, (2)режисьор, (3)учителка (знам, че тук никой няма да ме разбере), (4)архитект/интер. дизайнер. (5)художник - като хоби.

callia
01-03-2012, 15:07
Към Reenata: Никак не е яко да си актриса, ако го правиш за изкуството - ок, но ако е за пари и слава... знаеш ли колко неуспели актьори има по света... а и повечето известни са пропаднали... но както щеш.

ADMIRALKA14
01-03-2012, 15:13
Право.....

DisappointedDreamer
01-03-2012, 15:14
Охх, аз съм човек на контрастите... ;дд на 13 съм, знам, че е рано, но тази година ще кандидатствам и мн ме е яд, че не мога да избера м/у музикалното с рисуване, 1ва с англ/немски и матем... иначе аз... ми... като малка най-голямата ми мечта беше да съм ветеринарка, но тва е мн мръсна работа, не мога да бъркам в коремите на животни, не съм такава... та, се отказах, сега искам (1)нещо в Англия, преводач в полицията, (2)режисьор, (3)учителка (знам, че тук никой няма да ме разбере), (4)архитект/интер. дизайнер. (5)художник - като хоби.

:lol: Осъзнаваш ли какви ги дрънкаш?

1. Не искаш да бъдеш ветиринар, защото било мръсно да бъркаш в коремите на животните. Абе ти добре ли си? Ами хирузите и лекарите? Да не би ако недай си боже ти се наложи операция, лекаря да ти каже, че тялото ти е много мръсно и затова няма да те оперира?

Не била такава. Ох боже :lol:

2. Държиш сметка на Ренеета, че иска да става актриса, докато ти искаш режисьор или архитект/дизайнер
да ставаш. Е, да не би провалилите се режисьори, и особено архитекти и дизайнери, да са по-малко?

:lol:

princo90
01-03-2012, 15:25
Аз съм на 13 и искам да съм атриса и да продължа да се занимавам с кинология !

Нали знаеш, че актьорството и кинологията нямат нищо, ама нищо общо. Кинологията е наука, занимаваща се с кучетата. Когато в града ти има киноложка изложба, това означава, че ще се показват най-различни породи кучета. ;)

smarty
01-05-2012, 10:11
Има 2 вида хора - едните са дето не знаят какво искат,а другите са такива,дето също не знаят какво искат,но искат да изкарват много пари.
Първия вид са тея дето искат да се занимават със счетоводство ( като 80% от хората. .. ,младите де ) и другите са чули,че сега докторите изкарват много пари и искат там да ходят..
Видях и коментар ' или счетоводител или лекар ' .. wtf ? да не мислите ,че става туко-така .. хората се подготвят в тяхната насока от години,те станат на 17 и айде,ще уча т'ва и т'ва и ще изкарвам толкова и толкова пари и ще ми е супер живота..

Уча в Търговска гимназия, точно със специалност счетоводство и смятам,че ЗАСЕГА съм добре подготвена, за да да вляза в университет със тази специалност. Не съм много сигурна дали това искам, но щом съм го започнала мисля да го продължа. И все пак, ако реша да се занимавам с медицина също мисля, че ще успея да вляза в Медицински университет, защото в това училище, в което уча не ни подготвят само по специалните предмети, а и по всички останали се учи доста сериозно. Не съм казала, че става лесно, а и всичко зависи само и единствено от мен. Нали знаеш има ли желание, има и начин.

DisappointedDreamer
01-05-2012, 10:14
Lightcameraction имаше друго впредвид - факта, че сульо и пульо и 99% от младото поколение отговаря "счетоводство, право и медицина" макар и хабер да си няма какво представляват професиите, обаче знае, че са доходни. Това беше смешното и жалкото. Защото има 10000 други професии къде по-интересни и също толкова доходни.

Bad_like_them
01-06-2012, 11:03
Аз пък като малка бях решила, че ще ставам .. космонавт ! :D Малка, малка .. до 10-11 годишна ;д Постоянно си купувах енциклопедии за космоса и както се казва, насън да ме бутнеха всичко щях да им кажа ;д Имах и макет на Слънчевата система (който сега идея си нямам къде е ;д) и много си го обичах. Нашите ми бяха взели и мини-телескоп ;д направо като детска играчка, ама не си спомням какво съм правила с него ;д почти не го ползвах. Майка ми пък като видя колко съм запалена по планетите и реши да ме заведе в Смолянския планетариум, защото на нея много и харесал. ;д Сега още се интересувам от планети и т. н. но няма да ставам космонавт ;д Сега мисля да уча за ветеринар, ама кой знае кога ще ми хрумне нещо друго ;д
P. S. Не знаех че съм написала толкова голям ферман ;д то и още има ама е много за разказване ;д та това беше от мен, дано сте се позабавлявали с детинските ми глупости ;д :)

DesireToFire
01-06-2012, 14:10
На 14 съм. Твърдо съм решена, че искам да отворя студио за татуировки. Това страшно много ме влече, а и същевременно мога да правя изложби, да продавам картини и такива неща. Много бих искала да преуспея в България, но за съжаление този бизнес е доста слабо развит.
:D:D:D Сякаш виждам себе си преди 3 години :Д Само да ти поясня, че за да станеш приличен татуист ти трябват поне 10 години опит. Още повече че трябва да си покрай добри такива, да се учиш на техники и прочие, не можеш просто да почнеш, това остава до живот (все едно да пратят хирург да оперира след като е гледал "Анатомията на Грей" примерно). Другото е, че цялото обурудване си е доста скъпо и е голяма инвестиция.
Аз принципно искам да следвам вътрешна архиктектура, но ще си изкарам и някакъв курс по боди арт, просто за да ми мине мерака :Д

DesireToFire
01-06-2012, 14:14
Охх, аз съм човек на контрастите... ;дд на 13 съм, знам, че е рано, но тази година ще кандидатствам и мн ме е яд, че не мога да избера м/у музикалното с рисуване, 1ва с англ/немски и матем... иначе аз... ми... като малка най-голямата ми мечта беше да съм ветеринарка, но тва е мн мръсна работа, не мога да бъркам в коремите на животни, не съм такава... та, се отказах, сега искам (1)нещо в Англия, преводач в полицията, (2)режисьор, (3)учителка (знам, че тук никой няма да ме разбере), (4)архитект/интер. дизайнер. (5)художник - като хоби.
Съвет: запиши второто училище, но се яви и на изпита по рисуване. Така първо ще знаеш дали въобще те бива в рисуването, защото доста хора се залъгват, а ще си получиш добре подготовка в другото училища по останалите предмети. Учете много математика! Сега все като гледам в университетите какво учат, не знам тези, които не са в МГ, ПМГ и от сорта как се справят.

ch0c0late44
01-06-2012, 19:48
На мен ми е рано още,ама мечтата ми е модел или манекенка..
Няма да е в бг - не смятам да се връщам.

thegreenzombie
01-06-2012, 20:01
аз съм си решила бъдещето още преди доооста време 8-) начии, след даскало отивам в натфиз да уча режисура, като междувременно бачкам най-вероятно като сервитьорка или нещо такова, за да покривам сметките за семестрите.. после почвам работа като асистент на някой известен режисьор, или някоя дребна ефирна телевизия... и вече като имам опит, започвам да се занимавам с режисирането на неща като музикални клипове и прочее неща, които ме вълнуват .. после се пенсионирам на 45-50 и си живея like a boss !! 8)

Muaythaifighter
01-07-2012, 12:44
Вашето бъдеще -- професия???

=> grinder в Pokerstars haha

xNirvanAx
01-07-2012, 12:51
Вашето бъдеще--професия..
хм..смятам да кандидатствам в НАТФИЗ.. обаче още се чудя каква точно специалност да запиша... фотография или аниматор.. Иначе детската ми мечта е да стана прочут китарист :D знам да свиря на китара, проблема е там, че тук в българия няма бъдеще за рок музиката, нито се намират лесно музиканти :( ..затова първо ще гледам да завърша нещо тук, да събера достатъчно пари и после ще бягам в чужбина :)

modjodjodjo
01-09-2012, 23:10
Аз съм почти излязъл инженер вече, но има една специалност в СУ, която наистина ми привлича вниманието, от вече може би година - Квантова и космическа теоретична физика. Жалко че я няма под задочна форма :(

VampireLover3
01-10-2012, 11:13
Аз съм на 15 имам две мечти от които едната по-голяма, но.. Та по-голямата е да стана сладкар, а другата е аниматор, но нито една от двете професии не е много добре развита в България - пък и има още време може напълно да си променя решението след време.

summerxtime
01-10-2012, 14:26
На 14 съм. Искам да съм Графичен дизайнер. :) Изън България.

Dahlback
01-10-2012, 14:48
Диджей си бях, диджей ще си и остана ;) ама най-добрия ;]]]

lad
01-11-2012, 17:09
Мислех, че знам, но уви... когато вече ми се отдава възможността да го направя и имам годините...
Не съм сигурен, че искам нито, че смея.
Почвам да се питам, аз ли съм това човека и за мен ли е тази професия и мога ли да издържа, ако не е.
Дали мога да се отделя от семейството ми за години.
Та те са още млади, а това да не ме виждат години ще ги яде...

Тъй че знам, ама кел файда.

Miichelle
01-12-2012, 14:41
:D:D:D Сякаш виждам себе си преди 3 години :Д Само да ти поясня, че за да станеш приличен татуист ти трябват поне 10 години опит. Още повече че трябва да си покрай добри такива, да се учиш на техники и прочие, не можеш просто да почнеш, това остава до живот (все едно да пратят хирург да оперира след като е гледал "Анатомията на Грей" примерно). Другото е, че цялото обурудване си е доста скъпо и е голяма инвестиция.
Аз принципно искам да следвам вътрешна архиктектура, но ще си изкарам и някакъв курс по боди арт, просто за да ми мине мерака :Д
Напълно съм наясно. Има мноого път да извървя преди да отворя собствено студио.

bloodyF
01-14-2012, 10:26
право в УНСС/СУ искам
магистър в чужбина
не ми е заради парите, а защото ми е интересно и ми харесва..

sladkish_14
01-14-2012, 15:33
Вече не знам какво искам да правя с живота си. Много съм объркана. А след няколко месеца почват пробните изпити, ще видим, ще кандидатствам в 3 университета с по 1 специалност и което стане.

mimins
01-14-2012, 15:43
строителен инжинер...или нещу в спорта...

Laana
01-14-2012, 17:58
До 15годишна исках да стана космонавт,не наистина.Всички мои близки ми пожелаваха за рождените да стана космонавт.Ще уча медицина в Великобритания.

fairyy1
01-14-2012, 18:15
Оооо .. Фотография извън България .. на 16 съм .. :)

ByBinKaa
01-15-2012, 07:41
На 16 съм
Това, което уча и сега... Информатика :)

Nakadah
01-15-2012, 07:52
Никога не знаеш на къде живота ще те откара...

BornToRaiseTheHell
01-15-2012, 13:05
Има 10938282 професии, които адски много ми харесват. Имам още 1-2 години да се ориентирам, което отчасти ме успокоява. Иначе, основните: ветеринарен лекар, учител по рисуване, литература или история, писател , фотограф, художник.. В общи лини, искам да имам възможност или да лекувам нечие животинче, или да науча някого на нещо , или да мога да изразявам себе си. :)

ROFLWTF
01-17-2012, 20:31
12 клас. втора матура математика и ландшафтна архитектура в Лесото

dani24
01-19-2012, 12:28
аз искам да съм юрист, но да видим дали ще се получи :)

Allex
01-19-2012, 18:12
Аз съм на почти 18 години. От малка мечтая да стана хирург и да спасявам човешки животи. До ден днешен това си ми остава най-голямата мечта. В Биологична паралелка съм в момента и ще държа втора матура по Биология. Много искам да ме вземат в Медицинския в Пловдив ии да си изкарам тук 6-те години обща медицина и вече да специализирам извън България, защото тук много трудно се става хирург и трябва да имаш дооооооооооооста парички. Освен това до колкото знам когато специализираш тук (конкретно за хирургия) не ти се заплаща, а в чужбина хем се учиш, хем ти плащат по време на специализацията.

ООООО да.. аз също съм в биологична паралелка вече втора година и мисля след 12 клас в медицински - съдебна медицина ..

9gag
01-20-2012, 12:13
Мненията ми се менят много бързо,искала съм да бъда какво ли не....Но или ще е нещо с политика или океанология..Ще се реши в последният момент. хахах

DisappointedDreamer
01-20-2012, 13:00
^Харесва ми ника ти 8-) любимия ми сайт

fluffy_^
01-20-2012, 13:47
Ми аз съм на 15 в момента уча 'Електро обзавеждане и производсто'.Незнам дали това ще работя но все пак си завършвам 12 клас с тази професия :) иначе след 12 ще уча сигорно нещо свързано с компютри'програми,игри' т.н имам време да мисля ^^

mariqanastasova
01-22-2012, 17:08
на 14 съм........ще продължа висшето си с икономика ........

agent7
01-22-2012, 19:00
на 15 години и половина. твърдо съм решил да стана коафьор,вече съм доста добър...

ROFLWTF
01-22-2012, 19:12
на 15 години и половина. твърдо съм решил да стана коафьор,вече съм доста добър...

Момче ли си?! Лол... :lol:

Нищо смешно, просто ме изумява... има къде къде по престижни професии.. а и мисля, че ти е рано да прецениш отсега какъв искаш да си :)

agent7
01-22-2012, 19:19
това ми харесва и ми се отдава...ученето и бумагите не са ми особено интересни,но имам богата обща култура...

BrainlessROCKBABY
01-23-2012, 11:05
графичен дизайнер

kittyKat
01-23-2012, 15:40
Аз съм се упътила към маркетинга. Професията ми е доста интересна.

Emma123
01-23-2012, 18:05
Сега съм 7ми клас, 8ми ще запиша биология, защото от9ти клас ще учиме психология, и след това Софя- университет психология !! ,, ;p

SunnyBlue
01-25-2012, 20:36
Ами аз съм на 17 попринцип не си уча и живея в БГ ... но от доста години на сам ме влече правото .. и след като завърша тук мислех да уча в колеж в Лондон .. но сега се занимавам с фотография и в училище я уча .. не знам трудно е да реша какво да уча ;дд

mariqanastasova
02-02-2012, 18:07
Ето ви сайт ,в който има различни професии:
http://www.kakvidastanem.bg/professions/

Кои са най-печелившите професии?
Всяка епоха има своите най-атрактивни професии, към които има нарастващ интерес. Обикновено те са и едни от най-печелившите. Кои са най-перспективните професии у нас и може ли да ги посочим?В България няма изнесена точна статистика за най-печелившите и най-добре платени професии в страната. Причините са комплексни. Едната от тях е, че за една и съща позиция има с пъти по-голяма разлика в заплащането, както и в самата длъжностна характеристика в различните фирми. Нямаме стандартизирани нива на заплащане дори и за най-добрите професии. Така например маркетинг мениджър може да има добра кариера и мотивираща заплата в една фирма, а в друга на позицията маркетинг мениджър да бъде назначена недипломирана студентка, която търси реклама и получава минимална заплата плюс „поощрителни бонуси, в зависимост от постигнатите резултати“. Определено може да говорим за непрофесионализъм, който цари в много родни фирми. В същото време те гонят престижно ниво, което обаче често е привидно.

Ако се опитаме да стигнем още по-далеч, не може да не отбележим, че в дъното стои финансовата нестабилност на цялата държава и ниският стандарт не само на живот, но и в професионалните среди. А отвъд всичко е народопсихологията на българина, който чрез своя манталитет изгражда и картината на родните фирми.

За сравнение стотици държави по света имат проведени изследвания за най-добре платените си професии. Във Великобритания първите 10 са както следва:

1. Генерален директор – средно 212 хиляди лири годишно.
2. Брокер – средно 94 хиляди лири годишно.
3. Финансов мениджър – средно 77 хиляди лири годишно.
4. Пилот на самолет/Инженер – средно 63 хиляди лири годишно.
5. Мениджър на мина/Енергиен мениджър – средно 55 хиляди лири годишно.
6. Мениджър проучване и развитие (R&D Manager) – близо 55 хиляди лири годишно.
7. Маркетинг Мениджър/Мениджър продажби – средно 54 хиляди лири годишно.
8. Въздушен контрол към авиокомпания – близо 53 хиляди лири годишно.
9. Юрист – средно 50 хиляди лири годишно.
10. Мениджър човешки ресурси – 49 хиляди лири годишно.


В Сингапур сред най-добре платените професии са професията на хирург, брокер, рекламен мениджър, финансов мениджър. В САЩ челните места са в областта на медицината, като на първо място са анестезиолозите, следвани от хирурзи, ортодонти, психиатри.

Тъй като нямаме емпирични данни за България, се опитахме да изведем 5 от най-атрактивните професии, според заплащане, разпространеност и бъдеща перспектива. „Класацията“ е в азбучен ред и няма претенции да има научна стойност.

Мениджър човешки ресурси
Това е една сравнително нова и много перспективна професия у нас. Специалистите човешки ресурси се наемат от модерните и перспективни фирми, което автоматично определя и задоволително заплащане. Освен това все още няма пренасищане на пазара и е страхотно поле за младите хора.

Пластичeн хирург
Пластичната хирургия навлезе главозамайващо у нас през последните десет години. За разлика от масовото недоволство на медицински лица, които са буквално унижени със заплащането си, пластичните хирурзи работят в частния сектор и услугите им са скъпи. Освен това типичната за народа ни суетност прави търсенето им все по-растящо.

Програмист, уеб специалист
Интернет и всички видове бизнес свързани с него са бъдещето. Неслучайно това е единственият отрасъл, който ще бъде минимално засегнат от Световната финансова криза. Преди години имаше огромен дефицит на специалисти в тази област, но все повече млади хора се ориентират към този отрасъл. Затова расте и предлагането. Този бранш обаче е застрашен от рязко намаляване на средното заплащане, тъй като се увеличават хората, които искат да влязат в него, без да са напълно подготвени.

Стоматолог
Зъболекарите, ортодонтите, зъботехниците винаги ще са едни сред най-търсените медицински лица. Спецификата на труда им определя и високо заплащане. Освен това организирането на самостоятелен кабинет не е толкова сложно, колкото създаване на собствена фирма в други браншове.

Финансов мениджър
Специалистите от областта на финансите винаги ще присъстват в подобни класации. Все пак те са ключова фигура във всяка фирма и колкото по-добри ставате, в толкова по-просперираща компания имате шанс да бъдете наети.

Липсата на правилна координация и комуникация между образованието, частния сектор и държавата създава хаос сред редица професионални среди у нас. Млади и неподготвени хора започват да работят отговорни професии на ниски заплати. От своя страна много работодатели предпочитат да наемат този, който ще работи за по-малко, а не този, който разбира повече и знае цената си. Постепенно пада и качеството на услугите, които предлагат много от фирмите.

Заради този омагьосан кръг в момента е трудно да се даде точен отговор кои са най-печелившите професии у нас и какво е бъдещето им.

mariqanastasova
02-02-2012, 18:11
МОДЕРНИТЕ ПРОФЕСИИ : http://www.mappbg.com/read.php?name=modern1
Кои ще са топ професиите на бъдещето: http://sanovnik.bg/n4-7387-%D0%9A%D0%BE%D0%B8_%D1%89%D0%B5_%D1%81%D0%B0_%D1%8 2%D0%BE%D0%BF_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81 %D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%8A %D0%B4%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%82%D0%BE
Различните професии: http://www.kakvidastanem.bg/professions/
10-те професии на бъдещето: http://www.moetospisanie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=195:10-te-profesii-na-badeshteto&catid=37:2010-10-07-18-33-06&Itemid=27
Най-добре платените професии на бъдещето: http://www.manager.bg/news/nay-dobre-platenite-profesii-na-badeshteto
Най-високоплатените професии на бъдещето в САЩ : http://www.jobs.bg/hc/news/2057

ice_cream_f
02-03-2012, 09:04
Архитектура-това ми е мечтата от малка.

DaNGeRousLy
02-03-2012, 10:08
Почти на 18 съм, но още си нямам идея с какво ще се занимавам .. :(

smiirnoff
02-03-2012, 11:05
На 16 години съм. Втората ми матура ще е по математика. След 12 клас продължавам твърдо с архитектура в УАСГ. Напоследък ме влече руският език, въпреки че уча английски и немски. И все пак не съм сигурна в България или в чужбина искам да работя, но това времето ще покаже.

darinnkaa
02-07-2012, 20:04
Амм мисля да е нещо в сферата на правото ,адвокат може би,съдя,прокурор .

RainBerry
02-07-2012, 22:56
Твърде много неща ми харесват, та нямам изградена представа за това с какво искам да се занимавам. Право с криминалистика е една от специалностите, които съм си "набелязала", като цяло щом става въпрос за право - наказателно право. От друга страна, графичен и уеб дизайн също са едни от нещата, с които се занимавам в момента, но дали искам да правя това.. не мисля. Журналистика, право.. нещо подобно. Обичам да дърдоря, да споря и това е. Друг е въпроса, че до 12-ти клас и нататък има още доста време, накъде ще ме отвее..

Supernaturalfan
02-08-2012, 12:25
Искам да е нещо свързано с изкуство, например фотограф, да правя аниме комикси, актриса..не знам..

shaunaa
02-09-2012, 11:21
Винаги съм искала да стана актриса, незнам защо, но винаги ме е влечало това. Не е заради парите или славата, просто ми харесва тази професия. Или ако не успея с това може би адвокат, защото ми харесва да защитам хората и да споря хД Но напоследък почнах да си мисля и за учителка в детска градина или училище не защото харесвам децата, ами просто когато си покрай някое дете и ти се чустваш дете, играеш с тях, забавляваш ги и т.н. Но най-силно искам да стана актриса, защото от малка си го мечтая и много ама много ми харесва !!!

amnessia
02-09-2012, 13:17
Аз съм се ориентирала към медицината. Твърдо съм го решила вече остават ми още 2 години да се подготвям.В нашата рода странното е , че няма лекари аз съм единствената ,която изявява желание да се занимава с медицина :D Ще пробвам да уча първо за медицинска сестра и след това ако имам желание магистър с някаква специалност :) . Родителите ми се занимават от много години със земеделие и искат да се насоча в тази сфера на агрономството , за да наследя бизнеса , но изобщо не ми се занимава със агрономство :X , но пък сестра ми вмомента учи това и тя ще го наследи бизнеса :D малко и ми е тъпо , че не ме влече и мен това защото се изкарват адски много пари от такъв бизнес , стига да е достатъчно развит.

bilqnavod
02-09-2012, 14:17
Почти завършила медицинска сестра. 4-ти курс съм, остава ми още един сем. държ. стаж, както и 4 държавни изпита :). В момента се подготвям за първия. Ако се дипломирам в края на септември ще се похваля :). Успех на всички, следвайте мечтите си и учете здраво...

Esperanza
02-09-2012, 15:42
Искам да следвам медицина в чужбина.Мечта ми е от няколко години и искам да стана наистина добър лекар.:)

granger
02-09-2012, 15:44
Ще съм президент на света!

sunisup
02-10-2012, 16:26
Интериорен дизайнер : ))

kikki
02-14-2012, 16:33
Ще съм президент на света!

Брех! Пък и сигурен! Евала :)

По темата: Или адвокат, или писател, но не съм сигурна дали това се води професия... :)

Allex
02-15-2012, 18:05
патоанатом :)

rosy_99
02-19-2012, 16:40
писател или журналист

sladk0t0odidi
02-19-2012, 16:46
Счетоводител или мафиот xD ..

nan4eva
02-19-2012, 18:59
педагогика или психология те са сходни :) на 16 съм съм твърде решена за това

kireca
02-20-2012, 18:53
От малък (не че сега съм много голям :D ) се занимавам с музика , смисъл свирех на пиано когато бях малък и сега свиря , музиката винаги ме е влечела , по скоро искам да стана рапър , първият си текст написах , като бях на 5 :D и имаше смисъл , сега 10 години по късно отново пиша текстове и рапирам , но искам да започна вече професионално , това не е мечта , това е моята ЦЕЛ ! :)

DrunkLad
02-20-2012, 19:11
Има ли правистииииииииииии ?

kitty02
02-26-2012, 08:37
На 13 съм, още съм малка да мисля за това :)

galab
02-28-2012, 21:17
магнат с публичен дом в Русия (сериозен съм)

е тва е човека ..

bulgarisch007
02-29-2012, 17:03
от много време си мисля за стоматология в чужбина:) за жалост химията не ми върви много добре, а доколкото знам се изисква за изпита

mariqanastasova
03-01-2012, 16:58
Бъдеща икономистка !

mariqanastasova
03-01-2012, 16:58
Счетоводител или мафиот xD ..

По-добре счетоводител хахах

mariqanastasova
03-01-2012, 16:59
Ще съм президент на света!

Късмет!!!!!

slicky
03-01-2012, 17:00
По-добре счетоводител хахах Доста тъпа професия. Някаква икономика, може би финанси.

ZeroPoinT
03-01-2012, 17:15
Ами нещо с хуманитарните науки; или право, или политика. Ще ми се един ден да стана премиер на България и да се назнача доживот ХD Ама още е рано за това, първо да си вдигна успеха по БЕЛ и немски

Ramona
03-01-2012, 17:18
Още ми е мнооого рано, но психологията изглежда интересна.

djipsito
03-01-2012, 23:58
Има ли правистииииииииииии ?

Има, ама тря си съдереш гъза от четене.. :)

lemonyheart
03-02-2012, 04:29
Интериорен дизайнер : ))

`````````Same. =)

DisappointedDreamer
03-02-2012, 08:50
На 13 съм, още съм малка да мисля за това :)

Въобще не ти е рано.

scar.ss
03-02-2012, 21:18
Нашите ме насочват към медицината, но порсто не ме влече, не ми харесва.
Много искам право, но има някои неща, които пък направо ме отказват. Иначе третият ми вариант е да запиша туриъм в Германия. По принцип още от малка съм мислила да ставам адвокат, както и нещо свързано с туризма.

SITYSI
03-04-2012, 08:36
И нашите искат да уча нещо в сферата на медицината, обаче аз все още не мога да реша. 9 клас съм и през последните години постоянно си меня решенията =.=

Fashionista_pp
03-10-2012, 12:42
На 15 съм и още не знам. Обичам да пиша различни съчинения и есета, добра съм по история, литература, лесно ми се отдават чуждите езици - знам английски и уча немски. Имам шестици по всички предмети, но математиката хич не ми се отдава, уча я с голяма досада. Това ме навежда към мисълта за право или журналистика, но още имам време да реша. Може да се събудя някоя сутрин и да поискам да съм еколожка :)

granger
03-10-2012, 12:49
Късмет!!!!!

Благодаря! Като стана президент на света, ще ти купя някой малък остров и ще ти го подаря!