PDA

View Full Version : Еразъм студентите и правата им



make_you_mine
12-14-2011, 17:29
Здравейте,
При мен изникна една доста важна тема покрай Еразъм студентите. Тъй като уча в момента по Еразъм , по принцип съм студентка по Английска филология и съм в Испания, по същата специалност. Предметите не са абсолютно същите, но някои от тях са доста близки. Искам да си знам правата, защото в моя университет не искат да ми признават резултатите. Почти съм убедена на 100 %, че нямат това законово право, защото тъй като съм записала предмети тук по моята специалност, това означава, че трябва всичко да ми се признае, само защото е на английски и това,че няма 100 процентово покриване на материала не бива да е повед за непрзнаване. Някой от вас бил ли е по тази програма и знае ли нещо за кодексите и правата на Еразъм студентите ? Искам да покажа това в университета си и да разберат,че така, да си прецакват хората, както си решат , нямат право, защото сме в ЕС ! Благодаря.

BrokenInnocence
12-15-2011, 14:22
Не съм абсолютно наясно със ситуацията, защото самата аз никога не съм учила по Еразъм, но познавам няколко човека, които заминаха и не им признаха предметите, които са учили... В смисъл, дадоха им Pass или Fail в зависимост от това, дали са си взели изпитите там, но не им дадоха кредити и за да си компенсират за липсата на кредити трябваше да вземат допълнителни предмети в нашия университет след като се върнаха.