PDA

View Full Version : Сериозна тема: Според вас възможно ли е дяволът да се представя като Бог?



D1esel
12-14-2011, 17:53
Възможно ли е Бог, на който ние се кланяме, да бъде самият Сатана и просто да е под по-"красива" форма по този начин?
Малко доказателства, за да задам този въпрос. Или по- точно въпроси, които ме накараха да си го задавам.

Защо патриарх Максим е целия в злато? Дрехите, жезъла, короната...
Защо в църквите всичко е богато и златно? Поне в повечето.
Защо поповете взимат пари?
Защо в Църквите почти винаги има сатанински символи?
Защо папата се избира в такова тайнство?
Защо папата показва сатанински символи?
И още много, много въпроси от този род.

torVPN
12-14-2011, 17:57
Питаш ме дали всъщност вярвам в бог, когато се кланям на Сатаната ли?

D1esel
12-14-2011, 17:59
Питаш ме дали всъщност вярвам в бог, когато се кланям на Сатаната ли?

Dude, темата е сериозна.

Concussion
12-14-2011, 17:59
Ахаха, ще ме уморите днеска, какви са тия теми...

torVPN
12-14-2011, 18:02
Коя част трябва да се приема за сериозна?
В миналото достатъчно интелигентините хора е трябвало да се преструват, че вярват в бог, защото иначе е ставало зле, но вече не е така.

Concussion
12-14-2011, 18:02
Задай си въпроса във Философия и религия, там се водят такива дискусии от хора, които наистина са запознати с нещата, тук едва ли много хора ще вземат темата на сериозно или са много наясно с нещата. ^^

D1esel
12-14-2011, 18:04
Аз не мисля така. Тук също има много свестни и философски настроени хора ;)

Concussion
12-14-2011, 18:09
На мен пък ми е писнало от "конспиратковци" като теб. И свестни и философски настроени хора не значи непременно хора, които ги възбужда мисълта, че Лейди Гага и Бионсе са любовници на сатаната и пирамидата с очото ги преследва навсякъде.

StringTheoryPracticist
12-14-2011, 18:09
Ето по-добро обяснение, което повече отговаря на реалния свят: http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

torVPN
12-14-2011, 18:10
Философия и логика не са съвместими понятия.Можем да си философстваме дали жена оправена в задника би забременяла при спукан ректум, но това не променя факта, че някой и е разпорил здраво задника.

D1esel
12-14-2011, 18:18
Мен не ме е страх от очото на пирамидата. Дори ще се радвам, ако Новият световен ред настъпи колкото е възможно по-скоро! Тук говорим за духовност! За истината! За това дали доброто не е поукрасено зло!

Concussion
12-14-2011, 18:22
Дрън-дрън, чи пляс, за т'ва си говорим.

StringTheoryPracticist
12-14-2011, 18:26
И аз се радвам, че в последните 10 години, броя на атеистите се е удвоил и все още се увеличава. Надявам се след 30 години, религиозните хора да са само най-заблудените и всички да ги осмиват.

Май имаше и едно проучване, което показваше, че повечето интелигентни хора са атеисти, ама може да не е било проучване.

D1esel
12-14-2011, 18:31
И аз се радвам, че в последните 10 години, броя на атеистите се е удвоил и все още се увеличава. Надявам се след 30 години, религиозните хора да са само най-заблудените и всички да ги осмиват.

Май имаше и едно проучване, което показваше, че повечето интелигентни хора са атеисти, ама може да не е било проучване.

а ти как мислиш... Бог всъщност Сатана ли е?

HolyShit
12-14-2011, 18:38
Какво общо има в крайна сметка религията с философията?(Отговор:нищо)

Concussion
12-14-2011, 18:40
Абе к'ви са тия глупости, бог дали е сатана, човека не вярва в бог. StringTheoryPracticist , в раздел "Философия и религия" gandalfepi4 е давал много такива статистики и не само за интелигентността, въобще поствал е доста интересни материали. :)