PDA

View Full Version : Струва ли си?



DrFarrellbg
12-14-2011, 21:12
Отдавна си мисля за това. Да речем че след 12 клас ще постъпя в университет в чужбина. Сега съм 8 клас. Та се питах, струва ли си да започна връзка, било то след 1 седмица или 2-3 години? Наистина се каня да вървя в чужбина след гимназията. Та да кажем че имам връзка, но аз трябва да си ходя по чужбините, а момичето да остане тук? Струва ли си да започна една такава връзка с привидно предопределен край? Искам просто мнение по въпроса, как бихте постъпили вие? Ако наистина искате да имате човек до себе се (като изключим родители и приятели), но не искате в края на краищата да се случи случка?

Sh@d0w
12-14-2011, 21:27
Човек живей ден за ден, имаш толкова много време пред теб. Никога не можеш да знаеш какво ще стане, как ще се развият нещата и какви ще са ти желанията след време. Толкова много вода има да изтече.

Така че да - заслужава си.

djipsito
12-14-2011, 22:03
Защо мислиш толкова напред в бъдещето.. В смисъл, добре е, че имаш някви цели, ама чак толкова да си тормозиш главата с такива мисли... Както каза шадоу няма как да знаеш какво ще стане, как ще стане, колко време ще продължава.. Живей си живота, пък като стане време тогава ще взимаш решения..

Заслужава си.

anonymous708973
12-15-2011, 03:36
Започнах връзка в 9 клас с човек, който беше 11, и знаех пределно ясно, че ще замине.

Струва си по две причини. Първата е емоцията от близостта и обичта на любим човек :)
Втората е опитът, който ще придобиеш в отношенията си с противоположния пол и който ти трябва, повярвай ми.

SisiStrange
12-15-2011, 04:00
Пък и за 4 години може да се случат хиляда неща. Може и тя да реши да замине с тебе, може да скъсате дотогава, може ти да се откажеш от чужбина и да изскочи друга перспектива... и тн. Струва си определено.

SmilezZz
12-24-2011, 15:27
До тогава има сумати време , не се знае какво ще покаже живота.

И да , струва си - стига да чувстваш нещо , когато си с този човек. Не мисли толкова напред в бъдещето , живей за днес. Не се тормози излишно още от сега , като не знаеш даже какво ще стане утре.

Goddess
12-24-2011, 18:26
Не. И след като заминеш в чужбина също не си заслужава, защото съществува вероятността да се върнеш, а момичето пак ще си остане там. Просто си обречен да нямаш връзка.

Това са безсмислени сметки...не знаеш какво ти предстои утре, хиляди неща могат да се променят. Ако мислиш и премисляш всичко - за какво живееш?...Живей ден за ден, както ти казаха. Тези години няма кой да ти ги върне, изживей си ги.

BornToRaiseTheHell
12-25-2011, 13:19
На това му се вика сметки без кръчмар.
Първо, в една връзка , не е най-важна продължителността, ами чувствата, красивите моменти и спомените.
И второ, просто живей сега , вместо да си правиш сметки. За четири години много неща могат да се променят , могат и не една и две връзки да се развият.

justasmile
12-25-2011, 14:31
Да, струва си... Човече, живота не е само учене ;) Забавлявай се!