PDA

View Full Version : 4 часа сън



distance
12-15-2011, 05:11
Какво ще стане, ако всяка нощ спя само по 4 часа? Имате ли опит с такива "експерименти"? :D Като се има предвид, че не пия кафе.

montana6
12-15-2011, 05:36
Познавам хора, които спят доста често по толкова, че даже и по-малко. Отначало ще ти е много зор, докато свикнеш, но после няма да ти е проблем. Друг е въпросът, че в дългосрочен план това няма да е особено полезно за организма ти, понеже ще се трупа хронична преумора.

breathless
12-15-2011, 06:10
По едно време ходих на уроци сутринта и спах около 6 или по-малко часа.В първите дни от седмицата не беше такъв проблем, към петък вече заспах в час, като си бях подпряла главата на ръцете. :D

Nakadah
12-15-2011, 07:54
Не е особено приятно! Но когато работиш и учиш жертви трябва да се правят...

Chacho
12-15-2011, 09:06
На някои хора им стига по-малко сън, на други им е нужно да спят повече. Но системното недоспиване води до редица здравни проблеми, главно тръгващи от там, че много ти отслабва имунната система. На психическо ниво ще имаш проблеми с концентрацията.

scrooper
12-15-2011, 09:38
не си струва.

Chacho
12-15-2011, 09:39
Понякога човек няма избор.

Vrogue
12-15-2011, 13:46
Аз спя г/д по толкова и хич не ми е весело :D ще се чувстваш уморена и само ще мислиш как да се наспиш и надали ще издържиш кой знае колко време ..

scrooper
12-15-2011, 16:52
Понякога човек няма избор.

а често човек има избор и решава да "надхитри" себе си и времето.
Но това е нож с две остриета, т.ч. ако имате избор, не правете тази гавра със себе си.

thegreenzombie
12-15-2011, 17:25
като съм първа смяна спя и по по-малко ;д .... свиква се, макар че имам доста забележки, че спя в час 8-) ... такива са рисковете ... + сенки под очите, но това се подразбира :D

kuklichka_bg
12-16-2011, 18:07
ОТВРАТ.Няколко седмици ми се налагаше да спя по толкова на ден,даже по-малко-Пе едно време имах чуството,че ще припадна някъде,но зависи и с какво си зает през деня...нз за мен това не е работа...

Sarafina
12-17-2011, 15:20
Като съм първа смяна спя по 6 часа... ама следобед понякога спя по още 2-3 часа :D Хем не ми се спи, обаче почна ли да уча - заспивам :D В училище също - до парното, едно тихичко в часовете...

Fiction7577
12-17-2011, 15:41
То си е до организъм. Една приятелка спи по 3 часа на денонощие и се чувства страхотно. Има и случаи обаче, в които през нощта въобще не е могла да спи и е истинска бомба със закъснител. Но тя си има такъв проблем със съня, не че го иска, явно има нещо. От време навреме пък и може да откара 10 часа сън. Организмът и е яко "разбъзикан".

Препоръчвам ти да не си правиш подобни експерименти. Гледай да спиш по едно 6-7 часа на денонощие. Достатъчно е.

NambyPamby
12-17-2011, 15:58
Мармалад ще стане. От месеци имам проблем и не мога да спя вечер, до към 5 сутринта само се чудя кво да правя, 'щото въобще не ми се спи, а тръгна ли да чета книга/да гледам филм съвсем се разсънвам, та лягам към 4-5-6 и ставам в 8-9, просто 'щото тогава ми започва денят и нямам за кога да се размотавам. Не е яко хич, защото наистина по някое време се натрупва и без да се усещаш, в един момент единствената ти мисъл е, че си искаш само пижамата и нищо друго. Съботите и неделите е изключено да излезеш някъде, просто щото тялото ти жадува за сън, поне при мен е така, ама аз съм от тия, дето могат живота си да прекарат, спеейки, просто по лошо стечение на обстоятелствата напоследък сън не ме лови.

А тва с кафето е много относително. Някои ги удря в нервите и ги държи будни и свръхактивни, на други им се доспива. Аз съм от вторите. Трябва да поема слонски дози кофеин, че да се разсъня, а ако наистина ми се спи и съм уморена, най-много да си изпия кафето и да легна да спя(както се е случвало нееднократно).

Но като цяло е голяма простотия, да. Организмът трябва да се възстановява и затова винаги трябва да намираш време, което да му осигуряваш за почивка

montana6
12-17-2011, 16:09
...а тръгна ли да чета книга съвсем се разсънвам.

Искам и аз така! :D :D

NambyPamby
12-17-2011, 16:22
Чети интересни книги. :д На такива, които са ми скучни, и аз се унасям на първото изречение. :д

ledenakrasota
12-17-2011, 20:17
От 8-ми клас спя по 4 часа на денонощие и не ти го препоръчвам. Това е болестно състояние. :cry: Нямаш си и на идея за какво става въпрос. :S Получих го следствие силен стрес и така си остана. Сега не съм подложена на такъв, но определено ми се отрази на цялото здраве.

От един до три часа винаги си чета книжки и така съм минала доста. Активният спорт преди сън ми се отразява добре и мога да спя по-продължително. :)

xoxi
12-17-2011, 21:57
Организмът се нуждае от поне 8 часа.
Няколко човека преди мен вече ти казаха какво може да стане.
Когато съм първа смяна, аз спя по 5 часа на денонощие. В събота, когато будилникът е изключен, спя по 10-12 часа. Такъв график за мен е убийствен. В край на първата смяна се чувствам като парцал. След това ми трябват поне половин месец за да си стъпя на краката и да си оправя съня.

PullMeCloser
12-17-2011, 22:11
Защо,бе,хора, супер индивидуално си е!!!Имам познат, който спи по около 4 часа и това си му е абсолютно достатъчно, няма нужда от повече, чувства се перфектно бодър, няма проблеми никакви. Аз съм тотална противоположност- не спя ли МИНИМУМ 10-11 часа, няма начин да се наспя. Ако никой не ме притеснява, удрям дъъъълъг сън-около 13-14 часа, но това се случва супер рядко, 2-3 пъти в годината. 10-11 часа като цяло ме оправят, например първа смяна съм неадекватна, не знам кой какво ми говори, изобщо не мога да се концентрирам. Спя следобяд още няколко часа, но пак съм като смачкана. Втора- същата работа, само дето нямам време за спане. През уикендите и ваканциите е друго-лятото не винаги спя до късно, зависи от това къде ще ходя и кога.
Кафето и мен не ме ободрява особено. Понякога става, само ако е горчиво-без мляко,сметана, само кафенце. Някакъв фреш повече ме освежава.

ledenakrasota
12-17-2011, 22:22
Защо,бе,хора, супер индивидуално си е!!!Имам познат, който спи по около 4 часа и това си му е абсолютно достатъчно, няма нужда от повече, чувства се перфектно бодър, няма проблеми никакви. Аз съм тотална противоположност- не спя ли МИНИМУМ 10-11 часа, няма начин да се наспя. Ако никой не ме притеснява, удрям дъъъълъг сън-около 13-14 часа, но това се случва супер рядко, 2-3 пъти в годината. 10-11 часа като цяло ме оправят, например първа смяна съм неадекватна, не знам кой какво ми говори, изобщо не мога да се концентрирам. Спя следобяд още няколко часа, но пак съм като смачкана. Втора- същата работа, само дето нямам време за спане. През уикендите и ваканциите е друго-лятото не винаги спя до късно, зависи от това къде ще ходя и кога.
Кафето и мен не ме ободрява особено. Понякога става, само ако е горчиво-без мляко,сметана, само кафенце. Някакъв фреш повече ме освежава.

Аз познавам пенсионерка, която спи по 2 часа и има енергията на цяла армия, но не в това е въпросът. Да, всеки е индивидуален, но е важна и причината за безсънието му. :)

scrooper
12-18-2011, 00:59
Аз познавам пенсионерка, която спи по 2 часа и има енергията на цяла армия, но не в това е въпросът. Да, всеки е индивидуален, но е важна и причината за безсънието му. :)
Ооо, разкажи ни за тази пенсионерка. Как е психически, физически за годините си? Ако е ОК започвам да се замислям :Р

Pamaa
12-18-2011, 08:11
Лоши ще са последствията.

lude7ina
12-18-2011, 17:38
8 часа минимум ти трябват сън.

Concussion
12-18-2011, 17:44
Надебелява се. Аз спя по 5-6 часа и станах 100 кила.

slavito007
12-18-2011, 18:34
6 часа ми е абсолютният минимум сън, за да мога да функционирам задоволително през деня :D 4 часа ми е критичният праг - 1 ден ако ми се случи, ще се справя, но след втория ден съм като дроб. 8 часа сън ми се струват оптимални поне за мен :)