PDA

View Full Version : Как ще коментирате това интервю ?



BadAss
12-15-2011, 18:05
http://7plus7.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=650%3A%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8 6%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE&Itemid=164


за сега аз ще се въздържа от коментар
искам да видя в каква насока ще тръгне темата

yakuza_
12-15-2011, 18:10
не е лъжа
10 букви

Bianc0
12-15-2011, 18:14
Вие нямате шанс, България няма шанс. За каква култура говорим, за какво образование, когато неграмотността сред подрастващото население се увеличава главоломно, когато младежта ви, доколкото я имате се е отдала на алкохол, наркотици и разврат, като това се стимулира и от управниците

/thread



десет букви

torVPN
12-15-2011, 18:17
изчакай реакцията на б.б. и тогава вече можем да се посмеем

BadAss
12-15-2011, 18:22
колкото и да ми е тъжно човека е прав
и за неграмотността на по-младите поколения и за наркотиците и за разврата и за апатията на населението и разбира се за управниците ни
а файдата за всичките ни постижения през историята ни е никаква след като в момента сме на това дередже
та дори в града ми някакъв безличен бизнесмен се обявява за пълен собственик на стадион и го разрушава за да продаде металните трибуни и козирката за скрап.. тъжно но факт

Oy7ofCon7roL
12-15-2011, 18:22
Абсолютно точно го е казал човека...
Ядоса ме тва дето е казал, че по-голямата част от историята си сме били под робство
Коя е България, коя е Холандия в исторически план питам аз ?

BadAss
12-15-2011, 18:26
да, Холандия съществува като държава от 17 век, България от 7ми.
но пак казвам каква е файдата от събитията станали преди хиляди години след като в днешно време положението е такова

PainMonopoly
12-15-2011, 19:29
На първо място това интервю ми изглежда много фейк. Как пък премиера на Холандия няма да знае за младежта и турнетата на Пайнер...

Ако тръгнем да анализираме съдържанието, има верни и грешни неща. Вярно е, че корупцията и престъпността и тяхната безнаказаност тръгват от най-ниско равнище, от обикновения човек, който не му пука и ги толерира. Вярно е, че хората са бедни, плахи и болни. Вярно е, че сме ужасно разединени.

Не е вярно, че трябва да подражаваме на гърците. Гърците са готови да скочат за ВСИЧКО, дори и за мерки, които имат за цел да ги спасят.

С отрицанието на всичко, което стои зад българската същност и идентичност, като кирилицата например, също не съм съгласен. Може да нямаме световноизвестни поети и философи, но имаме достъчно поводи да не се срамуваме. Имало е времена, в които България е била много повече от това, което е сега. Няма за какво да изпадаме в мегаломания, ясно е, че българите не са първия народ на света, ясно е, че за това, че нищо не знаят за нас сами сме си виновни. Няма нужда от България на пет комети, има нужда от единство и самочувствие сред българите. Има нужда от събуждане преди всичко, преди да е твърде късно и пророчеството за изчезване след 30 години да се сбъдне.

SociopathicAsshole
12-15-2011, 19:46
И аз да бях холандчe, и аз не бих ни пусналa.
Престъпността и политиците са се сраснали, контрабандата процъфтява, битовите престъпления изживяват своя бум и още много "приятни" неща. Като ни пуснат ще ги залеем с цигани.

А иначе нали и г-н Борисов обяснява как навсякъде ни хвалят, как ни сочат колко сме добре в сравнение с другите... Ние може да вярваме, ама холандците знаят много добре истината.
Така че трябва да се сърдим на себе си, а не на Холандия

ScarlettS
12-15-2011, 19:51
Съгласна съм с доста неща, но интервюто не е истинско - http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/

Afternoon
12-15-2011, 20:39
Този идея си няма какво говори даже, може и да има истина в думите му, но повечето работи са клишета. Почти всеки чужденец, след като е бил в България, започва да хвали държавата ни. Разберете, че въобще не сме зле толкова колкото ни изкарват. "Без чужда помощ, държавата ви едва ли би просъществувала дълго, вижте само докъде я докарахте за последните двадсет години". За последните двадесет години успяхме изцяло да изкореним чумата наречена наречена комунизъм. Това малко ли е? Нека някой да сравни който и да е град, от преди 20 години, със сегашното му положение. Строени са хиляди сгради, пътища и т.н. и т.н. За последните 20 години, господин консерваторлиберисте (звучи абсурдно, да), сме се развили МНОГО като държава, по всеки един смисъл на думата...

NightGuardian
12-15-2011, 21:13
Този идея си няма какво говори даже, може и да има истина в думите му, но повечето работи са клишета. Почти всеки чужденец, след като е бил в България, започва да хвали държавата ни. Разберете, че въобще не сме зле толкова колкото ни изкарват. "Без чужда помощ, държавата ви едва ли би просъществувала дълго, вижте само докъде я докарахте за последните двадсет години". За последните двадесет години успяхме изцяло да изкореним чумата наречена наречена комунизъм. Това малко ли е? Нека някой да сравни който и да е град, от преди 20 години, със сегашното му положение. Строени са хиляди сгради, пътища и т.н. и т.н. За последните 20 години, господин консерваторлиберисте (звучи абсурдно, да), сме се развили МНОГО като държава, по всеки един смисъл на думата...

не коментирай повече , моля.

Perchem
12-15-2011, 21:15
didnt read lol

NightGuardian
12-15-2011, 21:15
Единствено ще кажа , че как един ХОЛАНДСКИ премиер вижда истината и знаят как стоят нещата , а има още заблудени Българи , които си нямат и най-малка представа тази държава какъв КОШ е с извинение.

Извадки , които са до болка вярни :


- Съмнявам се, че бих могъл да дам какъвто и да е съвет на вашите управници, тъй като те са част от проблема, а не част от решението му.


Освен това, аз обичам да се разхождам инкогнито и докато го правех във вашата столица, поне пет пъти ми бяха предлагани контрабанди цигари съвсем открито, без притеснение


Историята ви сочи, че вие винаги сте се деляли, независимо , че сте сложили на парламента си девиза „Съединението прави силата“.


Вярно е, че Гърция е задлъжняла с милиарди, но тези милиарди, една голяма част от тях, може да се видят къде са отишли, докато в България отпусканите средства от Европейският съюз се заграбват и разпределят под масата между наши и ваши, така че до отделният гражданин не достига и цент.


- Ще бъда прям, Вие нямате шанс, България няма шанс. За каква култура говорим, за какво образование, когато неграмотността сред подрастващото население се увеличава главоломно, когато младежта ви, доколкото я имате се е отдала на алкохол, наркотици и разврат, като това се стимулира и от управниците. Та наскоро и вашият министър на образованието покани чуждестранните студенти да учат в България, като им обясни, че тука може да пият от сутринта, защото все някъде по света било 17 часа? Този човек в Холандия веднага щеше да бъде уволнен и даден под съд. Та той руши държавата, бъдещето й, той няма място в редиците на политиците, той няма правото да се нарича политик и гражданин, той би бил в нашите очи един упадъчен елемент, а вие сте го сложили да отговаря за учащите. По би му отивало да е съдържател на публичен дом, но като се има в предвид и на какво прилича студентския ви град и каква слава му се носи, може би и да си е на мястото.


Ами първият компютър създаден от Джон Атанасов и него ли ще отречете и колко други открития има правени от българи?

- Само че има една подробност, те са правени в чужбина, България, българската държава не е създала условия тези открития да бъдат реализирани на нейна почва, именно поради особеностите на българският характер и мислене които по-горе посочих.

CUNTDESTROYER
12-15-2011, 21:19
http://i.imgur.com/xjA5q.gif

Afternoon
12-15-2011, 21:21
Коментирай ти тогава. Нали си голям разбирач? :D

SociopathicAsshole
12-15-2011, 21:25
Единствено ще кажа , че как един ХОЛАНДСКИ премиер вижда истината и знаят как стоят нещата , а има още заблудени Българи , които си нямат и най-малка представа тази държава какъв КОШ е с извинение.
ти сериозно ли вярваш че интервюто е истинско,
били сме толкова българи,колкото македонците са македонци,бла бла..
т'ва е тъпа измислица на болен български мозък :>

Afternoon
12-15-2011, 21:27
Все още чакам да разбера, защо да е тъпа държавата ни. Някой да ми обясни, моля? Това "не коментирай повече моля" не е аргумент.

NightGuardian
12-15-2011, 21:35
. "Без чужда помощ, държавата ви едва ли би просъществувала дълго, вижте само докъде я докарахте за последните двадсет години". За последните двадесет години успяхме изцяло да изкореним чумата наречена наречена комунизъм. Това малко ли е? Нека някой да сравни който и да е град, от преди 20 години, със сегашното му положение. Строени са хиляди сгради, пътища и т.н. и т.н. За последните 20 години, господин консерваторлиберисте (звучи абсурдно, да), сме се развили МНОГО като държава, по всеки един смисъл на думата...

сам си прочети простиите.

Човека какви работи ти говори , ти какво говориш. Сгради строяли , пътища строяли.


Аз ще добавя , че беден народ , лесно се корумпира.

Afternoon
12-15-2011, 21:47
Човека казва, че без чужда помощ държавата ни едва ли щяла да просъщестува дълго и пита до къде сме я докарали за последните 20 години, аз отговарям, че за 20 години страната ни от тъпа социалистическа, се е превърнала в модерна, европейска държава, без ничия помощ. Какво не можеш да разбереш? Не е ли така?

NightGuardian
12-15-2011, 21:56
Не , не е така. Какво и е модерното?

А това за комунизма , не е изобщо вярно , което твърдиш. Като управление може да го няма, но много хора още са с комунистическо мислене.

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 08:15
Колегата Afternoon направо утрепа коня с лопата с това си изказване...
По времето на комунизма България е била една от най-стабилните ( като икономика) европейски държави.
Има ли сме безброи заводи, които са изнасяли каква ли не продукция за СССР и някои европейки държави
Само от търговия с оръжия сме печелили десетки милиони годишно, а какво да кажем за " Кремиковци" който на практика е давал работа на пристанищата в Бургас и Варна и да не би да бил само той!?
Имали сме на практика безплатно здравеопазване, дори циганите са ходили всяка година на море Поне за седмица.
И за какви сгради и пътища ще ми говорите, че са били строени сега, тва е смешно.......
Вярно е, че не всичко е било перфектно но все пак през онези години къде ли е било добре ?
Истината е, че през последните 20 години се изля толкова анти комунистическа пропаганда, че истината за социалистическата идея се изгуби някъде във времето !
А докато същите тези хора насаждаха омраза към комунизма, ограбиха всичко що е имало в Бг и ни залъгваха с една единствена думичка -Преход . Дълги години залъгваха масите, с тази дума докато в края на краищата се разбра , че преход изобщо не е имало, а истината беше, че една държава, един народ бяха брутално изнасилени и ограбени...

LadyDi
12-16-2011, 08:32
Интервюто не е истинско.
Точка.
Стига се напъвахте.

NaOH
12-16-2011, 11:24
Дори и да не е истинско, по-малко истини ли са тези истини?
Всичко, което казаха в него, ни е до болка познато, и е 100 процентова истина. Просто не искаме да чуем за него.
Ние се осланяме на стара слава - България е била държава на три морета, владеела е целия свят, така че ще ни уважавате. Кур бате. Сега сме по-зле и от държавите в централна Африка. Корупция навсякъде, ниски заплати, високи цени. Ниско качество на продукцията. Застаряващо население. Масово затъпяване. Държавата не става за абсолютно нищо, политиците са огромни некадърници... И очакваме да не ни изгонят от ЕС? Тая нашата икономика не можем да я стабилизираме по никакъв начин...

LadyDi
12-16-2011, 11:46
И като кимаме в знак на съгласие с тези злобни неща, какво постигаме? На мен ми е болно, когато виждам толкова младежи да се съгласяват така, все едно са дядовци на по ракийка в кръчмата, дето си мислят, че много разбират от политика по принцип и всичко им е ясно...

NaOH
12-16-2011, 11:56
Дай ми например някои идеи как да го променим, щом не е правилно да кимаме в знак на съгласие?!

LadyDi
12-16-2011, 11:57
Не съм казала, че не е правилно. Правилно е да не сте съгласни, но защо чакате все някой друг да ви даде идеи как да го оправите?

NaOH
12-16-2011, 12:04
Защото много от нещата в тази държава не зависят изобщо от нас, например?
Аз може да гласувам за *еди коя си най-добра партия, която ще изкорени корупцията и бла-бла-бла*, но останалите 90% ще гласуват за комунягите, турците или боклуците, така че кво ще се промени?
Видя кво стана с циганите. Бяхме на ръба на гражданска война, но никой не си мръдна пръста да направи квото и да е и протестите спряха, а напрежението си остана. Няма да се оправим скоро...

Afternoon
12-16-2011, 12:19
Тоя пък, ще ми обяснява колко хубаво било през комунизма, ти наред ли си бе? Смърт за комунизма и за всички комунисти!

LadyDi
12-16-2011, 12:20
А от кого зависят нещата в тази държава?
Да, на никой не му харесват.
В общи линии: като не ти харесва - правиш нещо по въпроса или се примиряваш. Докато избираме да се примиряваме, ще сме така. Но тогава просто нямаме право да плюем. Защото изглеждаме смешни отстрани.

LadyDi
12-16-2011, 12:20
Тоя пък, ще ми обяснява колко хубаво било през комунизма, ти наред ли си бе? Смърт за комунизма и за всички комунисти!
Дори и да не е било хубаво през комунизма, какво точно си спомняш ти от него, че заемаш толкова крайна позиция?

Afternoon
12-16-2011, 12:22
Чел съм и съм гледал доста по въпроса, пък и виждам с очите си как комунизма се е отразил на баща ми, който цял живот се е борил срещу тая сган...

LadyDi
12-16-2011, 12:23
С други думи си един книжен плъх, който познава нещата на теория?

Afternoon
12-16-2011, 12:27
Пази боже, ако бях ги познавал на практика. На никого не пожелавам това. Ти някаква защитничка на комунизма ли се явяваш или...?

LadyDi
12-16-2011, 12:31
Не, не съм защитничка на комунизма. Просто ми е смешно как може да коментирате нещо толкова разпалено, при условие, че дефакто не го познавате.

Afternoon
12-16-2011, 12:34
Ами ако и твоят дядо е бил от жертвите на тази извратена идеология и ти щеше да го коментираш така. Радвам се, че комунизмът се срина така жестоко, както никоя друга идеология преди! Изчезна безследно! Провали се всичко това, за което са се борили нещастните долни безмозъчни боклуци, наричащи себе си комунисти! И най-радостното е, че дори и да не бяха осъдени, много от палачите получиха страшна присъда - да видят как всичко, в което вярваха фанатично, става на пух и прах, а собствените им червени наследници си обърсаха седалищните части с червените идеи и станаха най-първи капиталисти! Но айде нека се придържаме към темата...

PainMonopoly
12-16-2011, 12:47
Сега сме по-зле и от държавите в централна Африка.

Точно това е точката, по която всички нихилисти грешите.

Не сме по-зле от държавите в централна Африка. Българското население има достъп до образование, здравеопазване, ток, интернет, прясна вода и храна. Какво толкова ви липсва, че се депресирате толкова? Още храна и още пари ли?

Всъщност, за такива хора като автора на това "интервю" е прекалено късно. Все още съм оптимист обаче, че има милиони българи, които просто са заслепени от тези лъжи, че едва ли не сме страна от третия свят и могат да се върнат в реалността.

Никой не може да каже как да си оправим ВСИЧКИ проблеми. За сметка на това можем да си ги оправим един по един.

Започнете от себе си.

А колкото до носталгичните бабки от по-горе, които ще връщат комунизма - истината е, че икономиката на България особено в последните години на комунизма се издържа изключително чрез чужди пари и заеми. Крахът от 90те щеше да настане независимо дали комунизма се беше задържал и именно комунистите ни доведоха до това положение.

Concussion
12-16-2011, 12:49
Afternoon, кой знае и ти какъв си вчерашен келеш, не се прави на много знаещ от това което си прочел, чувал и т. н., а поживей малко и тогава се прави на компетентен по тези въпроси. Мерси.

Afternoon
12-16-2011, 12:49
PainMonopoly, точно това и аз имах предвид, че всичко е адски преувеличено. Ама никой не ме разбра явно...

П.С: Concussion, момиченце, мери си приказките. Достатъчно съм живял за да мога да си направя тези изводи...

LadyDi
12-16-2011, 13:01
Ама не, не смятайте, че защитавам комунизма. Просто не си позволявам да заемам толкова крайно положение като някои други хора. Да, сигурно не е било по-добре, да, сигурно е било страшно. Но аз просто не съм компетентна, за да навлизам в такъв спор.

PainMonopoly
12-16-2011, 13:12
Само да уточня - визирах фенчето на мутренски фолклор по-горе.

LadyDi
12-16-2011, 13:14
Благодаря. Засегнах се от думата "бабка" :D

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 13:27
PainMonopoly и Afternoon са толкова зле горките, че даже няма смисъл да се намесвам за да ги излагам допълнително, тъй като те самите се справят доста добре !
Продължавайте господа, целия форум ви чете глупостите

PainMonopoly
12-16-2011, 13:30
Разтреперих се, че ще ми извадиш по-страшни аргументи от "много си зле" и "много си прост". Моля те, недей, пощади форумната ми репутация.

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 13:36
Путка майна аз мога да ви оборя по всички глупости, които написахте ти и оня другия анти комунист, чудя се дали вие можете ?
Не че съм някъв комуняга и тн. но като чета откровени глупости от разни такива елемнти като вас ми става много досадно

yakuza_
12-16-2011, 13:40
По времето на комунизма България е била една от най-стабилните ( като икономика) европейски държави.


е това, направи деня ми :lol:
a България не е ли ограбвана, точно от тия на които ти се възхищаваш ?

Perchem
12-16-2011, 13:49
Путка майна аз мога да ви оборя по всички глупости, които написахте ти и оня другия анти комунист, чудя се дали вие можете ?
Не че съм някъв комуняга и тн. но като чета откровени глупости от разни такива елемнти като вас ми става много досадно

http://www.blowoutsandbikinis.com/wp-content/uploads/2011/02/www.unique-screenwriting.com-no-country-for-old-men-tommy-lee-jones.jpg

PainMonopoly
12-16-2011, 13:51
Путка майна аз мога да ви оборя по всички глупости, които написахте ти и оня другия анти комунист, чудя се дали вие можете ?
Не че съм някъв комуняга и тн. но като чета откровени глупости от разни такива елемнти като вас ми става много досадноМай започнахме да ставаме емоционални? Започвам да се притеснявам да не се пръснеш от досада.

Преди да отправяш такива тежки закани, си помисли дали можеш да ги изпълниш. За което едва ли някой, който ти е чел мнения е оптимистично настроен, имайки предвид, че "много си прост", "много си зле" и "путка майна" са валидни аргументи... за спор между седмокласници.

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 13:52
е това, направи деня ми :lol:
a България не е ли ограбвана, точно от тия на които ти се възхищаваш ?

Аз не се възхищавам нито на червени, нито на сини, да наистина след 10 ноември именно комунистите окрадаха България

По времето на комунизма България е била на 2-ро място по икономически растеж и развитие в цяла Европа.
Повечето държави от соца са ни дължали десетки милиони от различни бизнес отношения вкл. и Русия.
Имало е моменти в които българския лев и бил по стабилен от австрийския шилинг примерно, кво ли ви обяснявам...

yakuza_
12-16-2011, 13:54
Как определи на кое място е след, като преди 89-та ръстта на страната се е измервал в БНП, вместо БВП, ако въобще ти говорят нещо? И аз говорех за "мутрите".

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 13:58
А сега пак ми прочети поста и ми кажи кое не разбра

yakuza_
12-16-2011, 14:03
ти май не разбра моя ми се струва, а верно не знаеш всъщност, какво е бвп и бнп, без да ги видиш в гугъл

Oy7ofCon7roL
12-16-2011, 14:13
хахахахаха не само ти ги знаеш тия работи

NightGuardian
12-16-2011, 14:45
Дори и да не е било хубаво през комунизма, какво точно си спомняш ти от него, че заемаш толкова крайна позиция?

Казва се история.