PDA

View Full Version : лаптоп и операционна система



modjodjodjo
12-15-2011, 20:39
Купих си лаптоп преди година и половина с операционна система и последно време започнах да се замислям, как съм се набутал с тоя легален уиндоус 7, тъй като всички знаем, че цената на компютъра се оскъпява, а тогава си мислех, че ще получа диск ама нейде. Настъпи време, при което преинсталацията вече е крайно нужна, а проблема е че искам да запазя легалността на операционната система.
Първият вариант е да направя рекавъри, но не съм наясно ако върна компютъра в миналото, това означава, че цялата информация от хард диска, която съм запаметил за тази година и половина ли ще изчезне?
Другият вариант (незнам въобще дали е възможен) като цъкна на My computer ми се отваря един прозорец и най-отдолу мога да видя Product ID на windowsa.Ако преинсталирам лаптопа със същата версия и въведа серийния ключ, възможно ли е от microsoft да го приемат като легален или всичко ще отиде по дяволите?
И третият ми въпрос е, каква аджеба е разликата между пиратския и оригиналния windows?
В крайна сметка най-лесно ще е ако дръпна от замундата един активатор и да не се занимавам с глупости, но пък като се сетя, че съм дал 100 лв в повече някак си ми става мъчно да го преинсталирам :)
Споделете мнение :)