PDA

View Full Version : Как се става политик?



r3872reni
12-16-2011, 13:29
Знам че има различни начини да станеш политик. Но как по-точно и мислите ли че всичко е корумпирано ? От няколко години живея в Англия и ми е много мъчно като гледам как нашите политици мислят само за себе си, а не за страната> например вместо да дадат парите за децата, те решиха да си удължат коледната ваканция:Х

Lychezar
12-18-2011, 11:59
За да станеш политик, първо трябва да формулираш своите политически възгледи (било то леви или десни), след това да се приобщиш в политическа партия чрез попълване на молба, декларация. Партията преглежда декларацията и мотивите ти и преценява дали да бъдеш член в нея или не. В България проблемът е, че няма автентично ляво и дясно. Нима групата "приятели на Бойко" може да се нарече автентично дясно или пък Костовата сектичка? А как е възможно лява партия да въведе плоския данък, с каквито и идеологически мотиви да се ползва. Плоският данък облекчава задълженията на тези, които получават по-високи доходи. Затова почти в всички страни в ЕС е приет прогресивният данък.
Според мен българският политически елит отдавна е доказал своята историческа несъстоятелност, той е изгнил отвсякъде и трябва да бъде подновен, но това е доста сложен процес.

r3872reni
12-18-2011, 22:01
Благодаря за отговора :)