PDA

View Full Version : Българи в Чехия?



kamenski88
12-16-2011, 17:56
Здравейте, има ли някой да е бил в Чехия? Замислям емиграция там. Как се държат с българите. Лесен или труден е езика? Другите ми варианти са Италия и Испания. За коя от трите държави ще ме посъветвате?

windowlicker
12-17-2011, 14:11
Аз съм била в Чехия само на почивка и много ми хареса като атмосфера. Имаше българи, които работеха по магазините. Това беше преди около 10 години. Иначе бих те посъветвала да отидеш в държавата, чиито език говориш най-добре! Ти не говориш чешки изобщо? Според мен имиграцията няма смисъл ако не си готов да дадеш, а само искаш да взимаш :)

mustang04
12-28-2011, 17:01
Аз се преместих с наще в Чехия преди 3 месеца,първоначално живяхме в Прага,но сега сме в Отрава.И тук както в БГ столичаните са надути и разлигавени,а в провинцията всеки е себе си и е пич.Иначе като цяло чехите са много кротки и културни хора :D по патриотични и задружни са също

п.п. в прага хората малко се дърпат от чужденците

FuCKkK13
12-28-2011, 17:27
определено в Чехия езика е лесен ! често казано се отнасят добре с българите,но искат много работа.. дори от около 1 година в Чехия се търсят повече българи за работници.. ако мислиш да ходиш там си стягай четирите букви,защото там заплащането е добро,но и искат да си вършиш работата добре.. айде успех :)

kamenski88
12-31-2011, 22:09
Колебая се между Чехия, Италия и Франция. И трите ми харесват, но като климат и природа най-вече клоня към Италия или Южна Франция, в крайбрежните райони. Тук не живея по черноморието, обаче ако отида в чужбина морските райони са ми с предимство. Писна ми от сняг, студ, лед и зими. Зимата винаги съм болен, не издържам на студ и ми писна да съм все отпаднал зимата.

Как се отнасят с българите в Италия? А във Франция?
В Италия съм бил само на почивка, но твърде кратко за да си напрява по-дълбоки изводи.

Към модератора: Моля заглавието на темата да бъде сменено на "Чехия, Италия или Франция". Благодаря предварително и ЧНГ!!! :)