PDA

View Full Version : имам бебе лабрадорче



BrainDamage
12-16-2011, 20:00
бебе, бебе, колко да е бебе.. почти двумесечно ;p От супер отдавна исках и преди седмица взех, че го получих. До тук добре, ама сега от мен се очаква да го "възпитам" ;д С първичните му нужди съм се примирила за сега, поне докато няма ваксините и не се извежда ще е така. И това добре, ама КАК да го накарам като си играе да спре да гризе ръкави, крачоли и т.н. Викам, удрям с вестник и т.н., .. помни броени секунди и пак същото.. а сега забелязах последните 2 дни като ми захапе ръкава примерно и като почна да дърпам ми ръмжи и не пуска като викам.. проси си боя ;д

yakuza_
12-16-2011, 20:13
на половина човек, на половина кучe :shock:

Claymore
12-16-2011, 20:14
аз моето куче го шляпнах с хилка за пинк понк и то млъкна
ама без да искам, разбира се

BrainDamage
12-16-2011, 20:21
Якуза, да някф хибрид излиза, че е..
Клеймор, мисля и аз като теб да процедирам.. без да искам, ест ;д

yakuza_
12-16-2011, 20:23
и не е това начина според мен, има значение какъв тон му казваш какво да прави

Claymore
12-16-2011, 20:24
Аз наистина без да искам. Говорех му нещо и се врътна на другата страна, почувствах се игнорирана и в лигнята си го ковнах с тънката страна. Не ги удряй с нищо, избягвай. Озлобяват се така.

BrainDamage
12-16-2011, 20:39
Трая му лигавщините за сега, щото е малък. ;д Опитвам само с тона, ама иам чувството, че нищичко не чува. Иии все си повтарям "търпение, търпение", да видим до кога ;д

dirtyyy
12-17-2011, 10:40
О, не! Не го удряй, лабрадорите са много близки по характер с хората и са инатливи, колкото повече го биеш, толкова повече ще упорстваа! имам трета година лабрадор и да ти кажа първите 6 месеца се приготви за мазало. Не се отказвай, внсеки път като видиш, че тръгва да ака вътре го носи на някъде, където искаш да го възпиташ. Когато гризе нещо ходи и го погалвай и казвай НЕ ама с характер, не някакво миличко. Но никога не го бий, ще стане агресивно и лошо! И много разходки, иначе няма да общува с други кучета и ще стане лошо.

DarkTemplar
12-17-2011, 10:44
Лабрадорите са големи сладури. Щом имаш проблеми с възпитанието му, консултирай се със специалист.. или с Интернет. ;)

Да ти е честито.

BrainDamage
12-17-2011, 10:46
Мм, когато е отворено навсякъде знае къде да ходи да си върши работата уж. Това добре, ама ся като почна да го извеждам ме притеснява да не продължи да я върши из къщи. ;д Мисля да му взема кучешки бисквитки и да му давам като награда като уцели точното място. ;Д

galaxy29
12-17-2011, 14:08
лабрадорите са много сладки и игриви и правят много бели, големи пакостници са, много са обичливи и лесно се привързват
леля има и е голяма лудетина, има си една малка топчица и много обича да си играе с нея, обича някой да и я хвърля и тя му я носи после, ама докато и я вземеш от устата .. нарочно не я пуска ;д много е сладка, обича да я разхождат и такам
и както каза миминко бързо се научава да изпълнява "седни", наблюдавай го и като искаш да му се скараш му говори сериозно и му показвай с пръст, че не е правилно и може и леекичко през муцунката, както тя каза и му вземи топка ;p