PDA

View Full Version : Моля за насока



pi4man
12-17-2011, 10:30
Здравейте! Тази година завършвам и както всички други мисля по въпроса къде да кондидатствам, но срещам много проблеми относно намирането на инфо. Молбата ми е ако някой има на лесно инфо относно университетите в различните градове, специалностите в тях и прочие да сподели (много ще се радвам да ми се помогне). Няма и да откажа мнения и насоки относно учебните заведения и специалностите им. И преди някой да ме наругае за това, че има и други такива теми в своя защите ще кажа, че почти всяка година има промени и бих искал да се сдобия с възможно най-правилните сведения. Предварително благодаря ако някой ми помогне! :)

Chacho
12-17-2011, 15:23
Какво искаш да работиш?
В кои предмети те бива?
Имаш ли претенции за град?
Каква диплома очакваш да имаш?
Избра ли си втората матура?
За момента интересуваш ли се от някой ВУЗ или някоя специалност конкретно, или си без никаква ориентация?

pi4man
12-17-2011, 16:57
Какво искаш да работиш? Точно тук нямам конкретна насока
В кои предмети те бива? Български и литература, математика (не чак толкова) и история от части
Имаш ли претенции за град? София, Пловдив или Варна
Каква диплома очакваш да имаш? Най-вероятно "Много добър"
Избра ли си втората матура? История
За момента интересуваш ли се от някой ВУЗ или някоя специалност конкретно, или си без никаква ориентация? нямам никаква ориентация, там ми е и проблема..

ledenakrasota
12-17-2011, 20:06
Прегледай изискванията във УНСС и СУ за София, както и основните академични заведения в градовете, които те вълнуват. Всеки си има сайт и форум, където можеш да зададеш своите въпроси. Също така можеш там да получиш по-адекватни и по-конкретни отговори. Прегледай старите им теми и си изгради мнение. :) Успех!

pi4man
12-18-2011, 09:03
Благодаря за обърнатото внимание. Сега ще ги разгледам :)