PDA

View Full Version : За регулирането на омазняването на косата...



ledenakrasota
12-17-2011, 12:22
Пробвали ли сте да си миете косата с шампоан, а на следващото миене само с балсам? И така редувате. :) Омазняването на косата намаля ли?

Фризьорка ми спомена за този метод. Кажете мненията си. :)

elinanacheva
12-17-2011, 13:12
Аз само знам че балсамът омазнява косата. Ако не искаш да ти се омазнява се къпи с h&s и няма да ти се омазнява. От личен опит знам. :)

sladkish_14
12-17-2011, 13:18
Не мисля, че това е професионален съвет. Замисли се.. Балсама се слага само по дължината на косата тогава какво общо би имал с корените. След като измиеш косата си със шампоан, а след 2-3дни се омазнят корените ти, ти трябва да ги измиеш отново, какво ще стане ако сложиш само 'мазен' балсам по дължината си? А е немислимо да си слагаш балсам в корените, защото той още повече ще ги омазни! Когато косата е мазна тя се мие значително по-осърдно от нормалната коса, за да може максималко корените да се измият и шампоана да изсуши косата. Т.е ако на нормална коса слагаш веднъж шампоан, то на мазна се слага 2-3 пъти, за да може добре да се отмие. Представи си, че не си миеш косата 3 дни и след това само я изплакнеш?
Аз съм пробвала. Не помага. Купи си професионален шампоан за мазна коса и не прави бабини и лелини истории просто защото няма да ти помогнат. Когато аз опитах такъв вариант, след като изсуших косата си корените ми бяха също толкова мазни колкото преди да влезна в банята. Косата ми приличаше на мокър парцал след като я подсуших, представи си. ;)

ledenakrasota
12-17-2011, 18:05
Не мисля, че това е професионален съвет. Замисли се.. Балсама се слага само по дължината на косата тогава какво общо би имал с корените. След като измиеш косата си със шампоан, а след 2-3дни се омазнят корените ти, ти трябва да ги измиеш отново, какво ще стане ако сложиш само 'мазен' балсам по дължината си? А е немислимо да си слагаш балсам в корените, защото той още повече ще ги омазни! Когато косата е мазна тя се мие значително по-осърдно от нормалната коса, за да може максималко корените да се измият и шампоана да изсуши косата. Т.е ако на нормална коса слагаш веднъж шампоан, то на мазна се слага 2-3 пъти, за да може добре да се отмие. Представи си, че не си миеш косата 3 дни и след това само я изплакнеш?
Аз съм пробвала. Не помага. Купи си професионален шампоан за мазна коса и не прави бабини и лелини истории просто защото няма да ти помогнат. Когато аз опитах такъв вариант, след като изсуших косата си корените ми бяха също толкова мазни колкото преди да влезна в банята. Косата ми приличаше на мокър парцал след като я подсуших, представи си. ;)

На едно мнение сме! :) Само, че мазната коса не трябва да се премива с шампоан, защото ефектът ще бъде същият, както преди да се измие. :D

FuCKkK13
12-18-2011, 12:09
^ съгласна с горните мнения.. или просто пробвай преди баня да си мажеш косата с оцет и хума.. хем ще се подхрани хем няма да ти се омазнява :) .. мажеш я с хума и дори и 15-30 мин да стоиш пак ще има ефект.. :)

taamara
12-18-2011, 12:17
При всяко миене на косата - задължително с шампоан. Доста е глупаво това да си миеш косата с балсам, при положение, че предназначението му е друго.
Ако ти се налага да си я миеш често си купи шампоан за мазна коса, за ежедневна употреба или бебешки шампоан. Можеш да пробваш да ги редуваш.
Хининовият шампоан доста изсушава. Аз си го бях взела (този на Милва) уж по-бързо да ми расте косата, изхабих две опаковки, но много ми заплиташе косата в корените и се отказах. Иначе една приятелка си мие косата абсолютно всяка сутрин с хининовия на Милва и казва, че е доволна, а и наистина косата й изглежда добре :)

ledenakrasota
12-18-2011, 12:45
При всяко миене на косата - задължително с шампоан. Доста е глупаво това да си миеш косата с балсам, при положение, че предназначението му е друго.
Ако ти се налага да си я миеш често си купи шампоан за мазна коса, за ежедневна употреба или бебешки шампоан. Можеш да пробваш да ги редуваш.
Хининовият шампоан доста изсушава. Аз си го бях взела (този на Милва) уж по-бързо да ми расте косата, изхабих две опаковки, но много ми заплиташе косата в корените и се отказах. Иначе една приятелка си мие косата абсолютно всяка сутрин с хининовия на Милва и казва, че е доволна, а и наистина косата й изглежда добре :)

Аз ползвам катранения на Милва. :)

djipsito
12-18-2011, 20:55
Пипаш ли си често косата ? В смисъл да я отмяташ на страна като пъхаш пръсти в корените.. не знам дали ме разбираш ;д

Знам, че като я пипаш по-често, по-бързо се омазнява. Пък и от опит знам ;д

ledenakrasota
12-19-2011, 07:36
Пипаш ли си често косата ? В смисъл да я отмяташ на страна като пъхаш пръсти в корените.. не знам дали ме разбираш ;д

Знам, че като я пипаш по-често, по-бързо се омазнява. Пък и от опит знам ;д

Интересува ме методът с балсама. Косата си ми е наред. :)

djipsito
12-19-2011, 10:59
Знам кво питаш, ама не ги чаткам нещата и не мога да ти кажа по темата. Казвам ти само, че се омазнява по-бързо като я пипаш често и че можеш (ако го правиш), да избягваш да го правиш...

bloodyF
12-21-2011, 15:44
мазна коса се мие с шампоан за мазна коса като количеството за дълга коса е колкото малка бисквитка, за къса колкото орех.
грешно е схващането, че ако си сложиш 2-3 пъти шампоан ще ти е по-суха и немазна.
целта на шампоаните е да измият омазняването и мърсотията, полепнала по косата ти в ежедневието и след измиване да изглежда по-здрава и хубава..а не да е суха и гадна..
а това за балсама е глупава идея..
пробвай домашни маски с лимон, мед и ракия.чела съм че помага на косата, не съм я пробвала
яйчени маски недей да си правиш защото жълтъкът (само той се ползва по принцип) никога не се измива хубаво, остава в корените и там почват да се събират бактерии които най-много или да ти докарат проблеми със скалпа, или да ти изглежда отвратително косата..

kalpazanka
12-25-2011, 13:25
Пробвай по-скоро маската с хума.