PDA

View Full Version : Пъпки по време на месечния цикъл..



elki4ka
12-18-2011, 10:01
Почти на 18 години съм..От 2-3 години ми излизат ужасни пъпки 1 седмица преди да ми дойде . Всичко се случва за 1-2 седмици ,но гадното е че съм цялата в такива червени петънца като белези.Разбира се като сложа малко коректор нищо не си личи ,но не мога да изляза навън без грим..Вие как мислите,дали заради пубертета е ? Или пък просто кожата ми е склонна към тези пъпки и няма да отминат скоро .. :(

Rebirthing
12-18-2011, 10:15
Възможно е да ти липсва витамин Б6.

kalpazanka
12-25-2011, 13:59
С какъв тип кожа си?
Кой фототип си?
Хормонални нарушения да имаш?

Fantomche
12-28-2011, 20:34
Аз съм абсолютна същата, ако някой даде малък съвет ще е супер. Кожата ми е мазна ( не много просто е този тип), нямам проблеми с хормони доколкото знам :( помагайте :)

tsveti_miley
01-02-2012, 15:03
можe и да е от пубертета, но ако отидеш на дерматолог той ще ти каже най- добре.
Ако отидеш и е от пубертета пак може да ти даде някакъв крем или нещо друго.
Ако е от нещо друго, най- вероятно ще ти даде пак крем :)

kalpazanka
01-16-2012, 07:01
Fantomche, за изсушаване на кожата можеш да ползваш акне аут лосион. Няма да е зле да си вземеш и хидратиращ крем. Като усетиш, че кожата ти е суха, за няколко дни спираш лосиона и нанасяш само хидратиращия крем. Можеш да си вземеш измивен гел, подходящ за мазна кожа, който да ползваш в дните, когато не нанасяш лосион.
Идеята на гимнастиките с гела и лосиона са заради опасността да пресушиш кожата си, ако използваш всички продукти едновременно.