PDA

View Full Version : Овулация и менструация ?



Titanic_baby
12-18-2011, 14:08
Вярно ли е,че овулацията може да съвпадне с менструацията?Въпреки ,че съм чувала,че е възможно, на мен ми се струва нелогично.Нали по време на менструация яйцеклетката се разрушава и се отделя навън от тялото,заедно с леговището и,тогава как е възможно тази яйцеклетка хем да се разрушава и отделя под формата на менструация,хем да узрява??
Очаквам компетентно мнение най-вече от калпазанка.Благодаря!

Shturrrche88
12-18-2011, 15:13
Като очакваш компетентно мнение точно от Калпазанка, защо не й прати лично съобщение?
След произволно търсене в Гугъл ми изкара следния цитат

Може да имаш повече от 1 овулация - 2 (при някои е така), а може и овулацията ти да съвпадне с менструацията ти- единия яйчник изхвърля пукнатите яйцеклетки, а другия образува нови...

Artemisia_Absinthium
12-19-2011, 14:00
Съгласна съм с горния коментар, но случайте с две овулации са редки. Официално (за всяка жена е различно, естествено) овулацията се пада 14 дни след първия ден от последната менструация.

granger
12-19-2011, 14:04
Имало е такива случаи , на жени забременели по този начин, скоро мисля ,че гледах такъв случай даже по : I didn't know i was pregnant. Както и да е . Мисля ,чее възможно ,но е изключителна рядкост!

tennis
12-19-2011, 19:46
Менструалният цикъл има 4 фази - десквамационна , регенеративна , пролиферативна и секреторна. Овулацията е процесът на узряване на яйцеклетката и отделянето й от яйчника (пукане на зрелия - граафов фоликул) и попадането й в яйчниоковата тръба. Ако не е оплодена до няколко часа , тя умира и се отделя , а с нея се олющва функционалният слой на матката. Това е кръвотечението(десквамаци нната фаза). Макар и рядко е възможно да се узреят 2 яйцеклетки и да се отделят . Обикновенно това става по едно и също време (разултат при оплождане - двуяйчни близнаци), но може и да се различава. Така макар да има кръвотечение е възможно да има и овулация (от 2-та различни яйчника).Така ,че всичко е възможно :)