PDA

View Full Version : Мъже, уважавайте жените си! Отношения мъж-жена.



evropeiski
12-18-2011, 20:13
относно християнството......
http://store.picbg.net/pubpic/C4/A5/da642e5de2d8c4a5.jpg

Според вас какво трябва да бъде отношението между мъжа и жената в едно семейство и кой е "шефа"?
Също ще е интересно ако има хора от други религии и те да ни споделят с 1-2 изречения какво отношение между мъжа и жената проповядва тяхната религия. Мерси.

Positive_SouL
12-18-2011, 21:27
Жени уважавайте мъжете си!

evropeiski
12-18-2011, 21:34
^ дааа и това е вярно, но пък мъжете са по-силни физически и са по-склони към насилие по принцип. Жените относно физическото насилие са по-мили, но пък психическиии - майко мила, трепач са, знаят точно къде ни боли.........поне при мене е така.

Positive_SouL
12-18-2011, 21:48
Ами то физическото насилие е последствие от психическото :)

evropeiski
12-18-2011, 21:50
^ хихихххи :)

Positive_SouL
12-18-2011, 21:59
А иначе има мъже които им доставя удоволствие да насилват безпричинно жените си, както и жени които им доставя удоволствие да правят мръсно и да ядосват за всичко мъжете си. Такива никой не може да ги оправи, единствено живота може да им поднесе удар който да ги промени.

npp
12-19-2011, 14:32
именно верческите/духовните беззаконици докараха всички сексуални и брачни проблечи на света, така щото хората или да ги удари на брачни конфликти, или на сексуални развращения или на обратна сексуалност.....

Concussion
12-19-2011, 15:02
Както казах и в оная тема... Оомри.

npp
12-19-2011, 15:07
Както казах и в оная тема... Оомри.

аз не омкам.....

evropeiski
12-19-2011, 15:12
Както казах и в оная тема... Оомри.
Кълнеш ли, защо така?

Concussion
12-19-2011, 15:59
Кълнеш ли, защо така?

Духай, ве...

Shturrrche88
12-19-2011, 16:44
относно християнството......
Според вас какво трябва да бъде отношението между мъжа и жената в едно семейство и кой е "шефа"?
Също ще е интересно ако има хора от други религии и те да ни споделят с 1-2 изречения какво отношение между мъжа и жената проповядва тяхната религия. Мерси.
В едно семейство НЕ трябва да има шеф. Мъжа и жената трябва взаимно да се уважават, обичат и да си помагат, а не да се надпреварват кой е повече от другия.

koshtramba
12-19-2011, 17:05
В една връзка винаги има водещ и воден. (обикновено по-влюбения е водения) :) Не само мойте наблюдения го показват, винаги единя има малко по-голямо надмощие над другия. Както това, че когато единя обича повече - другият - не толкова, и обратно. :)
За съжаление вече матриархата е отживелица и в момента надмощие в семейните дела заема мъжът. Той е този, под чието крило жената трябва да се скрие, той е този, който трябва да печели повече пари, в противен случай - някак смешно. (Това естествено не значи жената да не работи и да си клати краката). :) Такива са мойте виждания за семейство и семеен уют.

Shturrrche88
12-20-2011, 07:48
Защо е за съжаление факта, че матриархата е преминал в патриархат? Аз не смятам, че жената трябва да е по-силната страна в една връзка, още по-малко пък той да се крие под крилото на жената. Откакто свят светува, мъжете са силната страна. Те са тези, които трябва да бранят рода/семейството. Те трябва да са силната опора, която помага на жената да се изправи и да продължи. Всички смятат, че мъжа трябва да изкарва повече пари, но то е по-скоро за престиж, отколкото по нужда. Е, са, ако жената взима 250лв, би било добре мъжа наистина да изкарва повече от нея, иначе жална им майка и на двамата. Но истинския мъж, няма да се чувства кофти, че ако той взима 800лв, то жена му взима 900. В крайна сметка, ако те са семейство, то бюджета им е общ и всички пари отиват на едно и също място. Брака и съвместното съжителство не са състезание-кой е по-силен, по-добре платен, по-лидер от другия. За това казах, че мъжа и жената трябва да си бъдат опора един на друг, да се обичат, уважават и да си помагат. Тогава настъпва и равновесието във връзката.

gandalfepi4
12-20-2011, 11:14
Не може ли да се съгласим че всичко е индивидуално? Има семейства при които едно положение върши работа, при други второ, при трети трето. Зависи си от хората просто.

Стига с този абсолютизъм.

evropeiski
12-20-2011, 11:47
Аз не смятам, че жената трябва да е по-силната страна в една връзка, още по-малко пък той да се крие под крилото на жената. Откакто свят светува, мъжете са силната страна. Те са тези, които трябва да бранят рода/семейството. Те трябва да са силната опора, която помага на жената да се изправи и да продължи.........
По принцип нещата трябва да са така:
Първото лице в семейството е мъжът. Той е глава на своята жена, той е домакинът на дома, от него трябва да се ръководи и държи семейството. Но това не означава, че мъжа трябва да се отнася към жена си като с робиня, да си прави, каквото си иска и да самоволничи, както му харесва без да се съобразява. Жената е равна на мъжа и по човешко достойнство.

gandalfepi4
12-20-2011, 12:04
^ Ох, благодарим че ни просветли. Какво ли щяхме да правим ако не беше ти, че да ни кажеш да не третираме жените като робини в 21-ви век? Сигурно щяхме да се държим като някои последователи на Абрахамския бог

Shturrrche88
12-20-2011, 12:05
Не може ли да се съгласим че всичко е индивидуално? Има семейства при които едно положение върши работа, при други второ, при трети трето. Зависи си от хората просто.

Стига с този абсолютизъм.
Естествено, никой не говори за абсолютизъм. Аз си говоря лично за моето семейство, за моите разбирания и прочие екстри, важащи за мен ;)

npp
12-20-2011, 12:05
това дето "мъжът е глава на жената" е важно най-вече в рамките на вярата, докато извън вярата това няма значение, защото е постановление за духовниците/вярващите, понеже и всичкото Св. Писание е съставено от постановления за вярата, не за извън вярата

"Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа; защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото). Но както църквата се подчинява на Христа, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже. Мъже, любете жените си както и Христос възлюби църквата и предаде Себе Си за нея, за да я освети, като я е очистил с водно умиване чрез словото, за да я представи на Себе Си църква славна, без петно, или бръчка, или друго такова нещо, но да бъде света и непорочна. Така са длъжни и мъжете да любят жените си, както своите тела. Който люби жена си, себе си люби. Защото никой никога не е намразил своето тяло, но го храни и се грижи за него, както и Христос за църквата; понеже сме части на Неговото тяло [от Неговата плът и от Неговите кости]. "Затова ще остави човек баща си и майка си, и ще се привърже към жена си, и двамата ще станат една плът". Тая тайна е голяма; но аз говоря това за Христа и за църквата. Но и вие, всеки до един, да люби своята жена, както себе си; а жената да се бои от мъжа си." Ефесяни 5: 22-33

иначе все пак жените е добре да уважават мъжете, да не ги наричат обратни и да не ги третират като такива, така и мъжете е добре да уважават жените и да не ги злепоставят

evropeiski
12-20-2011, 12:11
21 век - ахахаххахаха
значи домашното насилие да го зачеркнем.

npp
12-20-2011, 12:30
да, причиняването на зло/вреда/страдание на друг човек/одушевено винаги е лошо

Shturrrche88
12-20-2011, 12:33
Не мисля, че някой изобщо е намеквал тук за домашно насилие. И не виждам защо европейски се смее така "истерично" на коментара на Гандалф. Ясно е, че никой мъж не трябва да се държи с жена си като с робиня, нито да я унижава, или тормози-психически, или физически.

evropeiski
12-20-2011, 12:36
^ така е, не трябва да се отнася като с робиня (21 век) - а в действителност така ли е. (излез от рамките на твоето семейство)

направи ми салата ма
изпери ми чорапите ма
цели жена си с дистанционото, само защото му пречи да гледа ТВ
да изброявам ли още

Shturrrche88
12-20-2011, 12:45
Ами аз не общувам с такива хора (което не значи, че изключвам съществуването им). Но и моето семейство, и приятелите ми и познатите ми са нормални, възпитани хора, обичащи половинките си и не се държат по този начин с тях.

npp
12-20-2011, 12:48
ж: обичай ме

м: ще те натискам

ж: целуни ме

м: ще те блъскам

ж: хайде да правиме секс

м: ще те (из-)насилвам

ж: защо винаги си склонен към насилие когато се опитвам да те обичам?!

м: по дяволите, знаех си че нещо не е наред!

да, такива ситуции са жалки, и за съжаление именно светът на верческото/духовното беззаконие причини всички проблеми и беди на човечеството, но хората дори не знаеха от къде в същност им е дошло, мислеха си че е на психическа основа и др., но не знаеха че същностният причинител е именно светът на верческото/духовното беззаконие.....

evropeiski
12-20-2011, 12:57
Още от новините 21 век:
"Мъж души жена си с възглавница пред дъщеря им"
"Мъж умишлено запали жена си"
"Мъж убил жена си заради отказ да му направи закуска"
и т.н.

ама иначе 21 век, всичко е ОК

npp
12-20-2011, 13:30
лично аз никога не съм казвал че досега в 21 век всичко беше/е било наред, иначе би трябвало да е/бъде наред, но това зависеше от духовниците/вярващите, а за съжаление те така и не можаха да се мобилизират за това, защото повечето от тях отвхвърлиха Онзи, Който наистина е истинският Госпос Бог поради това че следваха разни човешки религии сиреч човешки религиозни традиции/предания/доктрини и така се оказаха недостойни като духовни служители пред истинският Господ Бог, защото никак не се насочиха право към Него, но си продължиха с човешките верчески/духовни системи - това наистина бе много жалко, но да се молиме и надяваме че те ще се обърнат трайно към Истинският.....

"не се срамувам от благовестието [Христово]; понеже е Божия сила за спасение на всекиго, който вярва, първо на юдеина(т.е. на вярващите), а после и на езичника(т.е. а оттам/по този начин и на невярващите). Защото в него се открива правдата, която е от Бога чрез вяра към вяра(или: към вярност), както е писано: "Праведният чрез вяра ще живее". Защото Божият гняв се открива от небето против всяко нечестие и неправда на човеците(т.е. против всякакви верчески/духовни неправди/беззакония на онези човеци, които следват/практикуват/угаждат на такива), които препятствуват на истината(т.е. на Божието Слово/Св. Дух) чрез неправда(т.е. чрез неправедна вяра/духовност). Понеже, това, което е възможно да се знае за Бога, на тях е известно, защото Бог им го изяви(сиреч, понеже са духовници/вярващи те най-малкото са длъжни да внимават относно верческите/духовните неща/работи - дългът им на такива го изисква). Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците(т.е. така щото, задълбочените/систематичните и професионалните вярващи) остават без извинение. Защото, като познаха Бога(т.е. защото сред като решиха да станат/след като станаха професионалните и задълбочените/систематичните вярващи), не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи. Като се представяха за мъдри, те глупееха, и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек(т.е. на човешка верческа/духовна слава), на птици(т.е. на несъвършенни/нечисти верчески/духовни възвишени неща), на четвероноги(т.е. на "зверове"/"666", сиреч на неправедни видове вяра/духовност) и на гадини(т.е. и нечисти/зли духове). Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях(сиреч, в "матрицата" на тяхната собствена неправедна вяра), - те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин." Римляни 1: 16-25

Concussion
12-20-2011, 13:41
Ама какво значи 21-ви век, бе?! Времената се менят, хората сме си едни и същи, просто с различна култура и малко по-различни разбирания за нещата. Винаги са се случвали и вероятно винаги ще се случват такива неща.

evropeiski
12-20-2011, 13:46
^
Какво ли щяхме да правим ако не беше ти, че да ни кажеш да не третираме жените като робини в 21-ви век? Сигурно щяхме да се държим като някои последователи на Абрахамския бог
на него говорех

npp
12-20-2011, 13:48
Ама какво значи 21-ви век, бе?! Времената се менят, хората сме си едни и същи, просто с различна култура и малко по-различни разбирания за нещата. Винаги са се случвали и вероятно винаги ще се случват такива неща.

21-век е последният век за царството на "тъмнината"/дявола/злото, защото сега в този век ще дойде "свършекът" на дяволското царство, а почти всеки може да каже че за разлика от предишните векове, 21-век е (или поне би трябвало да бъде) векът на развитата миролюбива цивилизация.....

Concussion
12-20-2011, 13:50
...

Айде да вземеш да млъкнеш, а?!

Shturrrche88
12-20-2011, 14:07
Още от новините 21 век:
"Мъж души жена си с възглавница пред дъщеря им"
"Мъж умишлено запали жена си"
"Мъж убил жена си заради отказ да му направи закуска"
и т.н.

ама иначе 21 век, всичко е ОК
Оф, човек, споменаването на 21 век в поста на Гандалф, означаваше, че за 21 века все сме се научили, че жената не е робиня. Не го е казал, че понеже сме 21 век, значи такива неща не се случват. Какво се хвана за тоя век, не знам...

gandalfepi4
12-20-2011, 14:14
^ +1

desetobukvie

evropeiski
12-20-2011, 14:17
Какво ли щяхме да правим ако не беше ти, че да ни кажеш да не третираме жените като робини в 21-ви век? Сигурно щяхме да се държим като някои последователи на Абрахамския бог
--------------------------

gandalfepi4
12-20-2011, 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=WCFK7e0-E7E

evropeiski
12-20-2011, 14:38
^ +1

Отговор:

Първо, поздравявам умствената акробатика, която току-що извърши със смело отхвърляне на перверзията на която трябва да подложиш съзнанието си, за да го изкривиш до толкова че да ................
рече той.................

Shturrrche88
12-20-2011, 15:12
--------------------------

Лично аз просто се отказвам....смисъла да комуникирам с теб вече клони към нула.

evropeiski
12-20-2011, 15:31
ок,

Мерси, че се включи в темата и си каза мнението по въпроса.
.............................

gandalfepi4
12-20-2011, 16:52
.

Съгласен съм с интерпретацията ѝ, толкоз. Какво е общото м/у двете ми мнения?

strave
12-21-2011, 21:42
На мнение съм,че брака като съюз трябва да води до равноправие в отношенито между половете мъж-жена и жена-мъж.Това е съюз в който и от едната и от другата страна се очаква взаимопомощ,рабирателство и тн.Това теоритично би трябвало да е брака,в който няма "шеф".
Практически както и преди мен са писали нещата стоят по друг начин.Лично мнение е,че мъжът в конкретни ситуации е по-силната страна и не говоря за неговата физика.Мъжът трябва като поведение да водещият фактор във семейството,да е негов закрилник във всяко едно естество от финансово до морално.

nkboy
12-22-2011, 15:22
Интересна е мисълта на Платон по отношение на любовта между мъжа и жената. Платон смята, че в началото хората са били едновременно мъж и жена, наречени андрогини. Техните сили и способности били толкова големи, че заплашвали властта на Боговете. Затова те ги разделили на два отделни пола-мъж и жена.Затова мъжът и жената не се чувстват цели, докато не намерят половинката си. А когато я открият, тогава мъжът и жената образуват едно цяло, наречено любов.

loveca777
12-22-2011, 18:09
не знам за мъжете ,но по-добре да нямате работа с жени зодия близнаци,че тя без дори да знае ще ти разбие чувствата и затрие от Земята.... като мен

gandalfepi4
12-22-2011, 18:41
не знам за мъжете ,но по-добре да нямате работа с жени зодия близнаци,че тя без дори да знае ще ти разбие чувствата и затрие от Земята.... като мен

http://arch.413chan.net/I_know_that_feel-(n1301631184128).jpg

npp
12-22-2011, 21:24
Интересна е мисълта на Платон по отношение на любовта между мъжа и жената. Платон смята, че в началото хората са били едновременно мъж и жена, наречени андрогини. Техните сили и способности били толкова големи, че заплашвали властта на Боговете. Затова те ги разделили на два отделни пола-мъж и жена.Затова мъжът и жената не се чувстват цели, докато не намерят половинката си. А когато я открият, тогава мъжът и жената образуват едно цяло, наречено любов.

това са глупости, защото Господ Бог не сътворява несъвършенни/"недодялани" творения, които после да преправя/доправя, иначе в противен случай Той щеше да бъде несъвършен/неправеден, мъжът и жената още от самото начало са били сътворени така, защото такава е природата на Бога, просто Сексът е една от чисто Божествените черти, затова пише че още от самото начало Бог сътворил човеците мъж и жена, иначе ако Сексът не беше Божествен/важен тогава Бог можеше да сътвори човеците самооплождащи се безполови

"И Бог каза: (Исусе, Сине Мой, нека) Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ(т.е. според Съвършенната Любов); по Божия образ го създаде(т.е. според Божията Правда); мъж и жена ги създаде." Битие 1: 26-27,

"глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христос е Бог." 1 Коринтяни 11: 3 - т.е. Бог осигурява съвършенно Блага реализация за човеците чрез Христос, давайки им най-доброто в това отношение, което включва двуполови(-те) взаимоотношения

nkboy
12-23-2011, 12:37
Npp, да приемем, че Бог съществува, окей. Но защо всички същества, които той създава да са съвършени? Да не би сиамските близнаци с по две глави да са съвършени спрямо масовата част от хората, мм? Да не би бавноразвиващите да са съвършени спрямо хората без умствено изоставане? Да не би хората с шизофрения, депресия или друго психично заболяване на психиката да са съвършени спрямо хората без психически проблеми. Сори, но не съм съгласен с теб. Хм, а както казах въпросните андрогини са притежавали такава сила и такива способности, които са карали Боговете да се страхуват, значи те по някакъв начин са се доближавали до съвършенството, което обаче им е отнето.

Rebirthing
12-23-2011, 13:12
Мъжът трябвало да бъде глава на жената ? Моля ? Сериозно ли ? И защо така ? Да не би жената да няма собствена глава ?
Колко самотни майки има, които възпитават и отглеждат децата си ?! Хайде като нямат мъж да легнат и да умрат, защото едва ли не няма кой да мисли вместо в тях !

Между половете има разлики, и мъжете, и жените имат своите качества, плюсове и минуси, но никой не може да ме убеди, че мъжа трябва да взима решенията вместо жената.
Впрочем, за какви решения говорим изобщо ? Аз сама мога да избера как да обзаведа дома ни или да реша къде ще ходим на почивка през празниците. Какви решения трябва да взима той ?

npp
12-23-2011, 13:36
Npp, да приемем, че Бог съществува, окей. Но защо всички същества, които той създава да са съвършени? Да не би сиамските близнаци с по две глави да са съвършени спрямо масовата част от хората, мм? Да не би бавноразвиващите да са съвършени спрямо хората без умствено изоставане? Да не би хората с шизофрения, депресия или друго психично заболяване на психиката да са съвършени спрямо хората без психически проблеми. Сори, но не съм съгласен с теб. Хм, а както казах въпросните андрогини са притежавали такава сила и такива способности, които са карали Боговете да се страхуват, значи те по някакъв начин са се доближавали до съвършенството, което обаче им е отнето.

не е, всички дефекти/уродливости са причинявани от "тъмнината"/дявола чрез светът на верческото/духовното беззаконие, Бог никога не е създавал хора с дефекти/уродливости и въобще несъвършенства, Бог създава човеците като потребители, защото Един Администратор е достатъчен за цялата вселена, но основната Цел винаги е била Той да осигури съвършен вечен живот за всяка душа в възможно най-Съвършенната потребителска форма за душите, която е именно човешката, а онова за "андрогините" не е така, защото както вече казахме, Бог създава човеците за да бъдат единствено потребители, понеже за одушевените същества е невъзможно да бъдат съвършенни като Бога поради нищожният им капацитет, но също и защото не е възможно да има повече от един Администратор за цялата вселена, но за съжаление после дявола прелъстил ева и адам превръщайки ги в верчески/духовни беззаконници и успял да пороби цял свят на верческото/духовното беззаконие, лъжейки ги че те могат да бъдат равни на Бога по знание, власт и могъщество, но това е невъзможно защото както вече споменахме одушевените същества са с недостатъчен капацитет докато само истинският Бог е съвършенно голям в същото отношение

"не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките(т.е. нито един от човеците, наричани "малките" от Исус именно заради тяхният малък капацитет)." Матей 18: 14,

"Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона(т.е. на Бога и на "тъмнината"/дявола)." Матей 6: 24

Бог мжже да обнови/пресътвори всеки човек, който е с дефект(-и)/уродливост/сакатство до напълно здрава форма, зе Него дори е възможно бебетата с две глави да бъдат разделени в отделни напълно здрави тела

npp
12-23-2011, 13:47
Мъжът трябвало да бъде глава на жената ? Моля ? Сериозно ли ? И защо така ? Да не би жената да няма собствена глава ?
Колко самотни майки има, които възпитават и отглеждат децата си ?! Хайде като нямат мъж да легнат и да умрат, защото едва ли не няма кой да мисли вместо в тях !

Между половете има разлики, и мъжете, и жените имат своите качества, плюсове и минуси, но никой не може да ме убеди, че мъжа трябва да взима решенията вместо жената.
Впрочем, за какви решения говорим изобщо ? Аз сама мога да избера как да обзаведа дома ни или да реша къде ще ходим на почивка през празниците. Какви решения трябва да взима той ?

това че "мъжът е глава на жената" означава че мъжът в качеството си на "силният пол" е нормално да се грижи за жената, но това важи най-вече в вярата, където/в което отношение Госпос Исус Христос е най-малкото ходатай/осигурител на човеците пред Бога, докато мъжете е редно да бъдат застъпници/ходатаи на жените си пред Господ и пред Бог

Rebirthing
12-24-2011, 10:56
зе Него дори е възможно бебетата с две глави да бъдат разделени в отделни напълно здрави тела

Ау, сериозно ли ?! А защо до сега не съм го виждала до го прави ?
И аз мога с летящото килимче да прелетя над Тихия океан !
Може той...явно само на думи може !

npp
12-24-2011, 13:41
Ау, сериозно ли ?! А защо до сега не съм го виждала до го прави ?
И аз мога с летящото килимче да прелетя над Тихия океан !
Може той...явно само на думи може !

то и аз засега не мога да представя веществени доказателства, но все пак е писано че ако двама или повече на брой човеци на земята се съгласят за каквото и да е Добро нещо в името на Исус, то ще бъде осигурено от Бога, така че, лично аз съм за Изцелението/Спасението на децата, които имат нужда..... - вие какво казвате?

"Пак ви казвам, че ако двама от вас се съгласят на земята за каквото и да било нещо(т.е. Добро нещо), което да поискат, ще им бъде дадено от Отца Ми, Който е на небесата. Защото, гдето двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях." Матей 18: 19-20

Rebirthing
12-24-2011, 15:20
Ако едно дете да кажем е сляпо, то майка му и баща му, а сигурно и цялата фамилия се молят то да бъде излекувано. Защо аджеба твоя Исус не изцелява слепите деца, защо не изцелява децата с аномалии ?

Concussion
12-24-2011, 17:40
Ако едно дете да кажем е сляпо, то майка му и баща му, а сигурно и цялата фамилия се молят то да бъде излекувано. Защо аджеба твоя Исус не изцелява слепите деца, защо не изцелява децата с аномалии ?

Защото го нямаа, и щото никога не ги е изцелявал! Щото някакви дето печелят по 20 000 на час ми говорят по телевизията за Господ. Ей за ей т'ва, мамито им да е**.

npp
12-24-2011, 20:44
Ако едно дете да кажем е сляпо, то майка му и баща му, а сигурно и цялата фамилия се молят то да бъде излекувано. Защо аджеба твоя Исус не изцелява слепите деца, защо не изцелява децата с аномалии ?

причината за това дето досега нямаше изцеление за много от хората, за които са били отправяни молитви, винаги е била именно верческото/духовното беззаконие на човешката религия, защото и досега Бог беше в състояние на 5-6 хилядогодишен сън-просъница, а в вселената почти нямаше духовници/вярващи, които да вършат Волята на истинският Бог, но беше пълно с всякакви верчески/духовни беззаконници, и така Исус и истинските Светии се оказаха сами/безпомощни между "чукът и наковалнята" - това е причината, Исус и истинските Светии въобще не са виновни, вината е на неправедните/лошите духовници/вярващи..... , но това не означава че нещата не могат да се променят, затова и самият аз се опитвам да свидетелствувам Неговото Слово, с цел подобрение в това отношение на вярата - колкото повече хора са съгласни с Него бидейки Му верни без да бъдат негови противници, толкова повече правилната вяра нараства, а оттам и Неговата Спасителна сила/власт.....

Shturrrche88
12-26-2011, 10:10
Да бе, да. Винаги е имало хора в неравностойно положение. Ама винаги. Така че, това с верческото/духовното беззаконие са абсолютни глупости.

npp
12-26-2011, 10:17
Да бе, да. Винаги е имало хора в неравностойно положение. Ама винаги. Така че, това с верческото/духовното беззаконие са абсолютни глупости.

имай предвид че още от грехопадението, което е станалао чрез ева и адам, винаги досега е имало верчеческо/духовно беззаконие, след адам го е вършил каин, а след каин винаги е имало хора, които са го вършили, това е написано и в Библията, и даже тук в моите отговори ви бе засвидетелствувано, ама някои от вас понеже нали не са от най-четящите и сега пак не са разбрали, а за който иска да разбере, има линк за преглеждане на всички публикации/отговори, щракаш на него и четеш.....

весели Празници и от мен

gandalfepi4
12-26-2011, 10:39
^ Адам и Ева а? Това защо ли ми напомня за най-мащабния проект в историята, организиран от християнин, който доказва че всъщност не идваме от Адам и Ева, ами от някакво африканско племе преди много (повече от 6000 всеки случай) десетки хиляди години?

npp
12-26-2011, 11:11
^ Адам и Ева а? Това защо ли ми напомня за най-мащабния проект в историята, организиран от християнин, който доказва че всъщност не идваме от Адам и Ева, ами от някакво африканско племе преди много (повече от 6000 всеки случай) десетки хиляди години?

преди адам и ева не е имало други хора, те са били първите човеци на тази планета, а всяко друго предание, в което се обяснява за други човеци преди адам и ева е лъжливо, включително и онова за това че ева е втората жена на адам и че преди нея е имало друга наречена лилит, такива предания, които се разминават с написаното в Св. Писание са лъжливи.....

gandalfepi4
12-26-2011, 11:37
Значи сатаната си е играл да поставя доказателства за цяла митология и бог не го е спрял

Бог е решил да създаде перфектното си творение с един хромозом разлика от малоумна маймуна и е решил че е добра идея

Това че учени са доказали това по няколко различни начина не означава нищо понеже ти виждаш разни козобради хора, които си нямат друга работа ми се опитват да се упражняват по практична телекинеза с тебе докато спиш

Aнатомичните хомологии са просто случайност, въпреки че са в унисон със статуквото

ДНК и РНК кодовете, които са същите за всички видове включително глистите, са също случайност и не показват че не сме направени специални

наличието на ендогенните ретровируси които доказват че грешиш всъщност не доказват че грешиш понеже ти се иска

псевдогените, буквално грешки в кога, не означават че не сме създадени счупени и несъвършенни, логиката по дяволите

дявола си е играл с процеса на развитие на ембрионите и потвърждавайки теорията, за да се ебава с нас, а на боги не му пука

остатъчните следи от сливане на хромозоми които доказват теорията предполагам също са дело на дявола, а на бог не му пука

красивото организиране във филогенетичните дървета е оркестрирано от дявола, а бог си е дръгнел мъдете


фосилите са заровени от дявола (много свободно време е имал пича) и бог отново е бил апатичен непукист

начина по който синтезираме витамин Ц е програмиран от дявола, понеже пак доказва теорията че сме еволюирали животни

това че всъщност ако бяхме дошли от два индивида (при това на два пъти) щеше да има титанични последствия, които се наблюдават в други видове поставени в подобно положение, което при нас тотално отсъства, не доказва че ти грешиш, понеже ти се иска

разните остатъчни органи са сложени от дявола, а бог отново се е правил на дръж ми шапката

това че повече от 90% от учените на планетата подкрепят теорията означава че са сатанисти предполагам?

това че сме НАБЛЮДАВАЛИ процеса и е абсолютно сравним с това, което доста явно се е случило с нас отново не означава нищо, понеже на теб ти се иска да имаш основание за параноята ти спрямо хората, които практикуват вид гимнастика (или както ти ги наричаш "зли, демонични магьосници дарени с титанични, черни сили, достатъчни да подичнят цели планети под железните им нозе")

и тъй нататък, и тъй нататък, и тъй нататък, и тъй нататък...



Колко ли е интересно да се живее като тебе или другите креационисти

loveca777
12-26-2011, 13:40
най-тъпата Коледа - (не че останалите не са )
но иначе чудеса се случвали :D

Concussion
12-27-2011, 09:31
преди адам и ева не е имало други хора, те са били първите човеци на тази планета, а всяко друго предание, в което се обяснява за други човеци преди адам и ева е лъжливо, включително и онова за това че ева е втората жена на адам и че преди нея е имало друга наречена лилит, такива предания, които се разминават с написаното в Св. Писание са лъжливи.....

Това са пълни глупости, прочети по-нататък в Библията, дори там го пише...

commando1
12-27-2011, 09:34
Жената трябва да се подчинява на мъжа! Св. евангелист и апостол Павел е заявил как трябва да постъпват жените по отношение на мъжете си:"Жени покорявайте се на мъжете си, така както Христовата църква се покорява на Иисус". В Християнството има най-стого чиноначалие и йерархия подчинена на подвизите на светците. Жените се покоряват на мъжете си-мъжете на Иисус Христос а Той на Небесния Отец. Обратното социално-политическо светско приравняване на половете и уеднаквяването на правата на двата пола води до социална нестабилност и светско неподчинение на Божествените закони на любовта а това от своя страна води до морална смърт а от там и до физическа такава. Затова жени уважавайте и почитайте мъжете си, както църквата,ангелите,светците и цялото небесно войнство почитат Отеца.

Shturrrche88
12-27-2011, 09:34
Значи няма значение какви доказателства има за еволюция, развитие и прочие неща-щом в Библията пише А, значи е А и не подлежи на коментар, въпреки доказаните тези, че истината всъщност е в Б...
Блажени са вярващите...

commando1
12-27-2011, 09:43
Като се замисли човек няма никакви смислени доказателства за теорията на Дарвин за общият прародител на човеците-маймуната. Всъщност гъмжи от "доказателства" за еволюцията. Къде обаче са тези изсмукани от пръстите "доказателства"? Явно никой не знае.

Rebirthing
12-27-2011, 10:27
Като се замисли човек няма никакви смислени доказателства за теорията на Дарвин за общият прародител на човеците-маймуната. Всъщност гъмжи от "доказателства" за еволюцията. Къде обаче са тези изсмукани от пръстите "доказателства"? Явно никой не знае.

Ти май не си наясно, че природата има свойство да се самоорганизира, а морфогенезата е отличен пример за това. Еволюцията използва използва самоорганизиращите се модели на природата, за да получи нещо способно да се приспособи към околната среда.
Тук не става въпрос за теорията на Дарвин, а за съвременна наука, доказваща, че хората и всичко останало във Вселената нямат нужда от създател. Но тъй като ти се смяташ за по-ерудираният тук, очаквам да ми отговориш как смяташ, че господ е създал Адам от кал, а Ева от неговото ребро, което звучи по-смешно дори от теорията на Дарвин ?!

evropeiski
12-27-2011, 13:14
^ добре щом Адам и Ева ти е по-смешно от Дарвин, тогава ти наричай вярващите, че са образ Божий (както е казано в Библията), а вярващите тебе ще те наричат маймуна - сега как ти звучи.

Concussion
12-27-2011, 13:44
^ добре щом Адам и Ева ти е по-смешно от Дарвин, тогава ти наричай вярващите, че са образ Божий (както е казано в Библията), а вярващите тебе ще те наричат маймуна - сега как ти звучи.

На мен лично това ми звучи като тъпизъм.

npp
12-27-2011, 14:01
Значи сатаната си е играл да поставя доказателства за цяла митология и бог не го е спрял

Бог е решил да създаде перфектното си творение с един хромозом разлика от малоумна маймуна и е решил че е добра идея

Това че учени са доказали това по няколко различни начина не означава нищо понеже ти виждаш разни козобради хора, които си нямат друга работа ми се опитват да се упражняват по практична телекинеза с тебе докато спиш

Aнатомичните хомологии са просто случайност, въпреки че са в унисон със статуквото

ДНК и РНК кодовете, които са същите за всички видове включително глистите, са също случайност и не показват че не сме направени специални

наличието на ендогенните ретровируси които доказват че грешиш всъщност не доказват че грешиш понеже ти се иска

псевдогените, буквално грешки в кога, не означават че не сме създадени счупени и несъвършенни, логиката по дяволите

дявола си е играл с процеса на развитие на ембрионите и потвърждавайки теорията, за да се ебава с нас, а на боги не му пука

остатъчните следи от сливане на хромозоми които доказват теорията предполагам също са дело на дявола, а на бог не му пука

красивото организиране във филогенетичните дървета е оркестрирано от дявола, а бог си е дръгнел мъдете


фосилите са заровени от дявола (много свободно време е имал пича) и бог отново е бил апатичен непукист

начина по който синтезираме витамин Ц е програмиран от дявола, понеже пак доказва теорията че сме еволюирали животни

това че всъщност ако бяхме дошли от два индивида (при това на два пъти) щеше да има титанични последствия, които се наблюдават в други видове поставени в подобно положение, което при нас тотално отсъства, не доказва че ти грешиш, понеже ти се иска

разните остатъчни органи са сложени от дявола, а бог отново се е правил на дръж ми шапката

това че повече от 90% от учените на планетата подкрепят теорията означава че са сатанисти предполагам?

това че сме НАБЛЮДАВАЛИ процеса и е абсолютно сравним с това, което доста явно се е случило с нас отново не означава нищо, понеже на теб ти се иска да имаш основание за параноята ти спрямо хората, които практикуват вид гимнастика (или както ти ги наричаш "зли, демонични магьосници дарени с титанични, черни сили, достатъчни да подичнят цели планети под железните им нозе")

и тъй нататък, и тъй нататък, и тъй нататък, и тъй нататък...



Колко ли е интересно да се живее като тебе или другите креационисти



пропускаш най-същественото, и то е че "тъмнината" е съществувала още (от) преди създанието на света, а това е негативната природа на "бог" с потенциал от "категорията" на Божият

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата. И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината. И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи." Битие 1: 1-5,

а също и че в седмият ден Бог е изпаднал в състояние на хилядогодишен сън-просъница, който продължаваше и до ден днешен, а "тъмнината" може да властва/царува само докато трае "Неговият" сън-просъница, така че, кой знае колко са дълбоки нейните хитрости/измами/заблуди против истинският Господ Бог?!......

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядогодишен сън-просъница) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. понеже в него Той изпадна в състояние на хилядогодишен сън-просъница) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3,

"Помни съботния ден(т.е. не забравяйте за това че Бог се намира в състояние на хилядогодишен сън-просъница), за да го освещаваш(т.е. защото винаги трябва да се съобразявате с това/този факт, понеже докато Той се намира в това състояние не може да бъде напълно всеобхватно състоятелен до 100%, поради което за "тъмнината" е възможно да властва/царува над духовниците/верческите деятели). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. по принцип вие сте напълно свободни да вършите всякакви дела, чрез които не се причинява никаква вреда/щета/неприятност на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче поради сънят-просъница в който се намира истинският Бог), да не вършиш никаква работа(т.е. не бива да пропускате да пазите всеобщият Мир, който Той е поставил/определил още в самото начало), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти; защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но в седмият ден Той изпадна в състояние на хилядогодищен сън-просъница); затова Господ благослови съботния ден и го освети.",

"Но имам против тебе това, че търпиш жената Езавел(т.е. че си съгласен с човешката религия, сиреч, с дейността на верческата/духовната неправда), която нарича себе си пророчица и която учи и прилъгва Моите слуги да блудствуват(т.е. да се възгордяват духовно/да практикуват окултизъм) и да ядат идоложертвено(т.е. и да вършат верчески/духовни неправди/беззакония). И дадох й време да се покае, но не иска да се покае от блудството си(т.е. от неправдата/беззаконието си). Ето, Аз скоро ще я тръшна на болно легло(или: ще я поразя с "язви"): и ще туря в голяма скръб ония, които прелюбодействуват(т.е. духовниците/вярващите, които беззаконстват) с нея, ако се не покаят от нейните с тях дела. И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърца; и ще въздам на всеки от вас според делата му. А на вас, останалите в Тиатир(т.е. в територията на човешката вяра), които не държат това учение, и които не са познали дълбоките работи (както те ги наричат) на сатана, казвам: Няма да наложа на вас друг товар(т.е. повече от Св. Закон на вярата); но дръжте онова(т.е. Доброто/Праведното/Святото), което имате, докле дойда(т.е. докато се събудя напълно за вас).",

"Гледах догдето се положиха престоли, и Старият по дни седна(т.е. и (докато) истинският Бог се събуди напълно от "своя" хилядогодишен сън-просъница)" Данаил 7: 9

Rebirthing
12-27-2011, 14:44
"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата. И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината. И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи." Битие 1: 1-5,


Божият дух се носел над водата ?! Интересно как след като още е нямало светлина, т.е е нямало слънце, т.е е нямало условия за живот. От друга страна е научно доказано, че Слънцето се е сформирало ПРЕДИ нашата планета Земя, т.е библията хем си противоречи, хем си греши.

npp
12-27-2011, 15:02
Божият дух се носел над водата ?! Интересно как след като още е нямало светлина, т.е е нямало слънце, т.е е нямало условия за живот. От друга страна е научно доказано, че Слънцето се е сформирало ПРЕДИ нашата планета Земя, т.е библията хем си противоречи, хем си греши.

какво пречи на Бог да действува и без наличието на физическа светлина, след като е писано че за хората, които се преселят в Неговото царство на вечният живот "Нощ не ще има вече; и не ще имат нужда от светене на светило или от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветява. И те ще царуват до вечни векове." Откровение 22: 5, т.е. самият истински Господ Бог е напълно всемогъщ при всякакви условия, плюс това в Битие 1: 1-5 не се има предвид физическата светлина, а най-общо "субстанцията" на Доброто т.е. това което прави човеците Добри, и което прави живота им Добър.....

gandalfepi4
12-27-2011, 15:03
^Ааа не, библията не си противоречи бе. Само едно две места има и това е то, нека да илюстрирам:

http://sciencebasedlife.files.wordpress.com/2011/02/biblecontradictions-reasonproject.png

Ако нещо не се чете цък с десен бутон върху картинката и "преглед на изображението" (или английския му еквивалент).

npp
12-27-2011, 15:15
наистина за съжаление и до сега Библията беше доста несъвършенно превеждана и затова почти никой от онези, които я четяха/изучаваха не можеха да разбират правилно нейните думи/послания, но най-вече защото нямаха правилната вяра в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, иначе сега вече всички на тази планета щяха да бъдат истински Светии/Праведници

koshtramba
12-27-2011, 16:04
npp, винаги, когато не ти е изгодно правиш така!
Или нещо не е разбрано, или не е преведено, а когато някое доказателство започне да ти лази по нервите, и няма как да го обориш, почваш да си съчиняваш чудеса! Толкова си готин!

commando1
12-27-2011, 17:20
Винаги са будили смях и веселие подобни алабалистики от типа на само-организирането на природата, морфизирането на водата, бета-физичната дисфункция на еволюционните процеси и пр и пр. тъпизми от 1001 нощ. Деца природата е подчинена на Бог.

Rebirthing
12-27-2011, 17:23
Аре опровергай ги тогава, умнико !

koshtramba
12-27-2011, 17:24
Ххахахахаха! Да, тя науката е алабалистика. Затова хора, още от преди твоят Бог, се занимават с тези неща, за да си губят времето, щото не им се е копало на нивата.

Rebirthing
12-27-2011, 17:34
Предлагам на хората които не вярват в научния прогрес да им се отнеме правото да се възползват от него.
Нека им счупим клавиатурите в празните тикви и да ги пратим в някоя пустиня, да ядат кактуси и да не замърсяват интернет пространството с виртуалния си фекален бълвоч.
Изключвайте компютрите и бегом към пещерите, там няма да има кой да ви занимава с наука !

:)

commando1
12-27-2011, 18:02
Предлагам на хората които не вярват в научния прогрес да им се отнеме правото да се възползват от него.
Нека им счупим клавиатурите в празните тикви и да ги пратим в някоя пустиня, да ядат кактуси и да не замърсяват интернет пространството с виртуалния си фекален бълвоч.
Изключвайте компютрите и бегом към пещерите, там няма да има кой да ви занимава с наука !

:)

Научният прогрес е наречен прогрес именно благодарение на Християнството. Ако не беше християнството нямаше да има и научен прогрес.

gandalfepi4
12-27-2011, 18:08
Мда, ако не беше църквата да гори книги и библиотеки, да измъчва до смърт учени и мислители, да цензурира информация, да се наложи из ренесанса да се преоткриват някакви супер прости факти отностно хигиена, медицина и тн само и единствено заради християнството, определено не означава че написаното от теб е лайно.

Това че в преди 2000 години в Рим са правели операции, а по-късно в християнска Франция са пили урина, ядели смачкани жаби и горели с нажежено желязо заради изгореното от църквата знание не означава нищо за тебе.

Това че докторите им са били по-малко компетентни от животинските фермери не означава нищо за тебе.


Пикоч в човешки облик, слава Богу че сте толкова малко такива олигофрени като тебе.

Rebirthing
12-27-2011, 18:24
Научният прогрес е наречен прогрес именно благодарение на Християнството. Ако не беше християнството нямаше да има и научен прогрес.

Стига си ръсил бълвочи.
Галилео Галилей, Лудвиг Болцман и още куп учени са били обвинявани в ерес. Велики умове са били погубвани, защото безмозъчни тикви не са им вярвали.
Физиката НЕ е основана на християнство.
ОК ?!

evropeiski
12-27-2011, 18:27
Бог е дал научния прогрес за добро на хората, а хората пак са го извратили и са му дали грешна посока и го ползват за лоши цели.

commando1
12-27-2011, 18:28
Стига си ръсил бълвочи.
Галилео Галилей, Лудвиг Болцман и още куп учени са били обвинявани в ерес. Велики умове са били погубвани, защото безмозъчни тикви не са им вярвали.
Физиката НЕ е основана на християнство.
ОК ?!
Галилео Галилей е бил християнин. Тук няма какво да се лъжем, същото се отнася и за Николай Коперник и още куп други учени. Испанската инквизиция е била основана от испанските крале и монархисти а не от църквата. Подобни лъжи днес не минават никому за верни. Физиката е основа именно на християнството. Християнството е една от причините физиката и химията да се развият с невероятно бързи темпове.

koshtramba
12-27-2011, 18:31
Физиката е основа именно на християнството. Християнството е една от причините физиката и химията да се развият с невероятно бързи темпове.

И как ще го докажеш ?

gandalfepi4
12-27-2011, 18:35
Оххх, добре момче добре. Сигурно по тази причина 72% от учените в Америка са атеисти, и не знам още колко са агностици а?

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism#Geographic_distribution

Сигурно за това има адски силна връзка между липсата на образование или глупост и религиозността а?

http://en.wikipedia.org/wiki/Religiosity_and_intelligence

commando1
12-27-2011, 18:41
Ако се доверяваш на уикипедията значи има нещо сбъркано в теб и в мисленето ти като цяло. Но какво да се прави,липсват ти първите седем години. Липсата на образование се дължи на атеизма в училищата и незнанието което поражда липсата на вероучение. За да има знание и образование трябва да има вероучение и повече религиозни училища. Кой е измислил компютъра а? Не беше ли българин православен християнин. Кой създаде лекарството против едрата шарка-християнин. Кой измисли автомобила и кой го доразви не беше ли отново християнин. Ами Хенри Форд-християнин основател на компанията за автомобили Форд? Много са учените,инженерите и академиците вярващи в Христос.

npp
12-27-2011, 18:43
истината е че науките на невярващите/нерелигиозните/неокултистите, такива като: математика, физика, химия, и пр., не са никак греховни сами по себе си, и Бог никак не е против тях, нито против научно-техническият прогрес и развитието на цивилизацията от тази гледна точка, така че притесненията в същото отношение са напълно напразни/излишни, но все пак вярата е съвсем друга "материя", там знанието не е приоритетно, но приоритетна е единствено Любовта т.е. Жалостивостта към човеците, да скърбиш за тях, да се опасяваш за тях, да ги обичаш съвършенно, да им желаеш само Доброто и въобще всичко най-Добро, което идва/слиза от истинският Господ Бог, да бдиш над и да си истински загрижен за тях, а библейската дума "човек" посочва не само хората, но и всички одушевени същества като цяло.....

commando1
12-27-2011, 19:14
истината е че науките на невярващите/нерелигиозните/неокултистите, такива като: математика, физика, химия, и пр., не са никак греховни сами по себе си, и Бог никак не е против тях, нито против научно-техническият прогрес и развитието на цивилизацията от тази гледна точка, така че притесненията в същото отношение са напълно напразни/излишни, но все пак вярата е съвсем друга "материя", там знанието не е приоритетно, но приоритетна е единствено Любовта т.е. Жалостивостта към човеците, да скърбиш за тях, да се опасяваш за тях, да ги обичаш съвършенно, да им желаеш само Доброто и въобще всичко най-Добро, което идва/слиза от истинският Господ Бог, да бдиш над и да си истински загрижен за тях, а библейската дума "човек" посочва не само хората, но и всички одушевени същества като цяло.....

Е опитай се да го обясниш това на върлите атеисти и неверниците. Бас хващам че тях не ги интересува нищо свързано с човека и вътрешният му свят, не се вълнуват нито от душите си, нито от любовта, нито дори от собственият си живот. Освен да мислят за ядене и пиене както животните, за друго нищо не стават. До това положение са ги докарали светските "философии" и човешките "науки".

Concussion
12-27-2011, 19:17
Е опитай се да го обясниш това на върлите атеисти и неверниците. Бас хващам че тях не ги интересува нищо свързано с човека и вътрешният му свят, не се вълнуват нито от душите си, нито от любовта, нито дори от собственият си живот. Освен да мислят за ядене и пиене както животните, за друго нищо не стават. До това положение са ги докарали светските "философии" и човешките "науки".

Aaaх, отвратяго, толкова си мазен, че капе олио от тебе. Айде имай малко страх от бога си поне, турулумпел.

gandalfepi4
12-27-2011, 19:23
Е опитай се да го обясниш това на върлите атеисти и неверниците. Бас хващам че тях не ги интересува нищо свързано с човека и вътрешният му свят, не се вълнуват нито от душите си, нито от любовта, нито дори от собственият си живот. Освен да мислят за ядене и пиене както животните, за друго нищо не стават. До това положение са ги докарали светските "философии" и човешките "науки".


В интерес на истината сме много по-човечни и информирани от Вас, господине:

по-умни сме

по-миролюбиви сме

по-наясно сме с религии (лол)

по-несклонни сме да се развеждаме

по-несклонни сме да извършваме престъпления (с изключение на марихуана по някаква причина)

по-склонни сме да даваме милостиня



И тн, може да провериш гуглето за пет минутки за това, има го и в уикипедия повечето.

evropeiski
12-27-2011, 19:26
^ но вие не сте изкушавани, така както християните
а и както съм кавал, не всеки, който казва, че е християнин е наистина такъв по дела. Дори някой не знаят какво иска Бог от тях. Има някой пък, уж са християни, а пък в същото време вярват в астрологии, буда, ходят на йога и т.н.

gandalfepi4
12-27-2011, 19:27
Използвай си това жалко оправдание което искаш гейски, не ме грее много

commando1
12-27-2011, 19:31
В интерес на истината сме много по-човечни и информирани от Вас, господине:

по-умни сме

по-миролюбиви сме

по-наясно сме с религии (лол)

по-несклонни сме да се развеждаме

по-несклонни сме да извършваме престъпления (с изключение на марихуана по някаква причина)

по-склонни сме да даваме милостиня



И тн, може да провериш гуглето за пет минутки за това, има го и в уикипедия повечето.

Някак си не ти вярвам много дали защото няма нищо вярно в думите ти!

commando1
12-27-2011, 19:34
В интерес на истината сме много по-човечни и информирани от Вас, господине:


по-несклонни сме да извършваме престъпления (с изключение на марихуана по някаква причина)


Нима, колко пъти е имало убийства на хора които не спазват 4. Божа заповед която гласи: не убивай. И тези хора винаги са били неверници и атеисти. Май нещо ти куца теорията. Християнин които спазва Божите заповеди никога не би извършил нещо незаконно. Отново си противоречиш.

gandalfepi4
12-27-2011, 19:40
^
^
^ *yawn*

А нàсери се:

http://en.wikipedia.org/wiki/Religiosity_and_intelligence

http://newsfeed.time.com/2010/09/28/survey-atheists-know-more-about-religion-than-believers/

http://www.religioustolerance.org/chr_dira.htm

Oнова за милостините виж и че Бил Гейтс (а познай дали е християнин) е създал най-гигантската благотворителна организация на планетата

http://holysmoke.org/icr-pri.htm

http://freethoughtpedia.com/wiki/Scientists_and_atheism

http://www.americablog.com/2009/01/red-states-dominate-teen-pregnancy.html

Cross-National Correlations of Quantifiable Societal Health with Popular Religiosity and Secularism in the Prosperous Democracies: A First Look (Paul, 2005)

Cross-National Correlations of Quantifiable Societal Health with Popular Religiosity and Secularism in the Prosperous Democracies: A First Look (Paul, 2005)

gandalfepi4
12-27-2011, 19:43
Нима, колко пъти е имало убийства на хора които не спазват 4. Божа заповед която гласи: не убивай. И тези хора винаги са били неверници и атеисти. Май нещо ти куца теорията. Християнин които спазва Божите заповеди никога не би извършил нещо незаконно. Отново си противоречиш.

Аха, значи това че по-голямата част от затворническите популации се определят като християни, а по-малко от един процен от тях са атеисти (в генералната популация сме повече от 10%, значи трябва да е поне такъв броя в затворите) както показах в дадените линкове всъщност е грешка в реалността?

commando1
12-27-2011, 19:45
Няма смисъл да гледам кой каква религия изповядва. Всичко зависи от вярата. Това дали си християнин или мюсюлманин не означава че си и милостив. Пет пари не давам ни за Бил Гейтс, ни за растафарите и подобни детски олигофренщини. И да,християните дават повече милостиня отколкото всеки друг на планетата. Проблем?

gandalfepi4
12-27-2011, 19:48
Ми просто си го измисляш та не ми е проблем. Просто показва още веднъж че си кретен, който за разлика от мен до сега не е пуснал и едно доказателство за думите си, а само погазва библията си.

commando1
12-27-2011, 19:53
Ми просто си го измисляш та не ми е проблем. Просто показва още веднъж че си кретен, който за разлика от мен до сега не е пуснал и едно доказателство за думите си, а само погазва библията си.

Библията е най-голямото доказателство. А всички твои "доказателства" досега освен измислени от самия теб лъжи не съдържат нищо вярно. Това че лъжеш не означава че съм длъжен да ти чета глупостите че и с каква наглост представяш лъжите си като "истина". Библията съдържа в себе си над 6о книги описани по блестящ начин. Не е особено трудно да се прочете, само трябва малко мозък за да я разбереш.

gandalfepi4
12-27-2011, 19:56
Чел съм го и честно казано ми е малко трудно да видя как някакви дълги и скучно генеалогии, същите истории повторени по няколко пъти в НЗ и разните смешни глупости за световни потопи и прочие могат да покрият чиято и да е била дефиниция за "блестящо" четиво.

evropeiski
12-27-2011, 19:57
^
^
commando, ама той това не го разбира, да ги оставим на Бога, нали знаеш какво казват светиите за безмислените спорове с атеисти.

commando1
12-27-2011, 20:05
Чел съм го и честно казано ми е малко трудно да видя как някакви дълги и скучно генеалогии, същите истории повторени по няколко пъти в НЗ и разните смешни глупости за световни потопи и прочие могат да покрият чиято и да е била дефиниция за "блестящо" четиво.

Не бива да се приема символично и буквално всичко описано в Библията. Под апокалипсис се подразбира природните събития които ще сполетят света. Нима не си съгласен с мен че в света има земетресения, екологични замърсявания изригват вулкани, наводнения и природни бедствия и аварии не застрашават планетата? Нима не знаеш че по света се водят войни от различни диктатори и неверници (най-често ислямисти), нима няма тероризъм, болести и икономически сътресения? Това Библията окачествява като апокалипсис.

gandalfepi4
12-27-2011, 21:57
commando, ама той това не го разбира

Ма как така бря? Нямаш ли от първо петрово 3:16 дълг нещо? Така хубаво щеше да ме обкръжиш с толкова много доказателства на ЛС, точно преди да признаеш че нямаш доказателства и си лъгал

commando1
12-28-2011, 08:18
Ма как така бря? Нямаш ли от първо петрово 3:16 дълг нещо? Така хубаво щеше да ме обкръжиш с толкова много доказателства на ЛС, точно преди да признаеш че нямаш доказателства и си лъгал

Субраздела на този форум е философия и религия. И тук може да пишат най-вече хора с религиозни разбирания и идеи. Ако не ти харесва това което се пише тук, можеш да си направиш отделен антихристиянски подраздел или раздел антирелигия където да си бълваш глупоститие безпрепятствено.

gandalfepi4
12-28-2011, 08:46
Не мога да създада такъв раздел, това не ти е reddit. А иначе още от най-старите теми има присъствие на нерелигиозни като мен и никой мод не е направил проблем никога.

Мисля че по-скоро не чувам възмущение от някакъв дисонанс между написанотоот мен и заглавието на форума, ами

http://s3.amazonaws.com/kym-assets/entries/icons/original/000/000/729/butthurt2.jpg

npp
12-28-2011, 13:57
хайде да се върнем на темата, не смятате ли че има разлика между това някой мъж да кара жена да прави неща, които не са и приятни, и, това когато жена(-та) сама иска нещо от някой мъж?!, същото и ако/когато по същият начин жена насилва мъж?!.....

Rebirthing
12-28-2011, 14:30
хайде да се върнем на темата, не смятате ли че има разлика между това някой мъж да кара жена да прави неща, които не са и приятни, и, това когато жена(-та) сама иска нещо от някой мъж?!, същото и ако/когато по същият начин жена насилва мъж?!.....

Къде я намери тази разлика, бе, човеко ?!

koshtramba
12-28-2011, 14:33
Честно казано и аз не намирам такава, а за разбера какво точно се пита в математическия израз по-нагоре, ми бяха нужни поне 5 прочитания. Ще се радвам, ако npp поясни какво има предвид и защо мисли така.

Rebirthing
12-28-2011, 14:39
Разликата е във физическата сила, респективно в големината на хематома която ще ми остави един "мъж" ако посмее да ме цапне. Моят маникюр обаче и способността ми да дращя, и хапя, явно уравновесява физическите ми сили спрямо един мъж /поне според npp/.

npp
12-28-2011, 14:43
имах предвид разликата между любов и насилие, между това когато мъж насилва жена, и, когато мъж обича жена, и респективно същото но жена към мъж.....

koshtramba
12-28-2011, 14:45
Аз пък смятам, че любовта може да се изразява и с бой/плесници. Когато не можеш да се нарадваш на някого, не ти ли иде да го счупиш от бой? Да го задушиш в пазвата си от любов. Например "Ще те наритам от любов!".
Шегувам се, бе.
Има разлика, разбира се, как може да сравняваш насилие с любов?

npp
12-28-2011, 14:48
Къде я намери тази разлика, бе, човеко ?!


Честно казано и аз не намирам такава, а за разбера какво точно се пита в математическия израз по-нагоре, ми бяха нужни поне 5 прочитания. Ще се радвам, ако npp поясни какво има предвид и защо мисли така.


Разликата е във физическата сила, респективно в големината на хематома която ще ми остави един "мъж" ако посмее да ме цапне. Моят маникюр обаче и способността ми да дращя, и хапя, явно уравновесява физическите ми сили спрямо един мъж /поне според npp/.


Аз пък смятам, че любовта може да се изразява и с бой/плесници. Когато не можеш да се нарадваш на някого, не ти ли иде да го счупиш от бой? Да го задушиш в пазвата си от любов. Например "Ще те наритам от любов!".
Шегувам се, бе.
Има разлика, разбира се, как може да сравняваш насилие с любов?

що тогава бързахте да пишете онези неща по-горе (в-)се едно че не разбирате?!.....

koshtramba
12-28-2011, 14:55
Просто това е все едно да сравниш плъх с минотавър и дъвка с пържола.

npp
12-28-2011, 15:08
Просто това е все едно да сравниш плъх с минотавър и дъвка с пържола.

дори и да сте невярващи/нерелигиозни/неокултисти, ако (започнете) така (да) се обхождате и в вярата, тогава няма да бъдете по-добри от всеки един верчески/духовен беззаконник, а иначе бързате да хулите вярващите.....

bratignat
12-28-2011, 15:13
Evropeiski, правиш впечатление на неосъзнат гей. Друго възможно обяснение, което имам за постовете ти е, че си големния враг на човекът паяк - чехльо.

gandalfepi4
12-28-2011, 15:22
^

http://suptg.thisisnotatrueending.com/archive/14535566/images/1302407752241.gif

Rebirthing
12-28-2011, 15:47
дори и да сте невярващи/нерелигиозни/неокултисти, ако (започнете) така (да) се обхождате и в вярата, тогава няма да бъдете по-добри от всеки един верчески/духовен беззаконник, а иначе бързате да хулите вярващите.....

Whaaat the fuck ?
Бе, не ти ли писна да праскаш постове които само ти си разбираш ?
Да не би да познаваш мен и моите дела, че да правиш заключения кой е добър и кой лош ?

npp
12-28-2011, 20:15
Whaaat the fuck ?
Бе, не ти ли писна да праскаш постове които само ти си разбираш ?
Да не би да познаваш мен и моите дела, че да правиш заключения кой е добър и кой лош ?

не те познавам, а и няма как да те позная, след като само истинският Господ Бог познава Истинското аз на всеки един човек/одушевено, така че аз въобще не знам/нямам представа/не съм сигурен относно теб, защото не съм нито Бог, нито Господ, а просто човек.....

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 15:52
Дъщери, мои уважавайте батковците, които решат да се излъжат с вас ... те ще ви се отблагодарят по приятен за тях начин, и неприятен за вас след време, когато те ще са избягали надалеч, а вие ще си скубите косите

GurmqshtaLiutenica
12-29-2011, 15:54
Като видях макаронаудушвач, реших и аз да си вляза в готиния акаут и така сме много готини ястия. Ама, няма да ви кажа кой съм.

Concussion
12-29-2011, 16:04
Като видях макаронаудушвач, реших и аз да си вляза в готиния акаут и така сме много готини ястия. Ама, няма да ви кажа кой съм.

Аве всички знаят че си там кюфтето, наденицата, кебапчето, к'во се правиш на луд.

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 16:08
Като видях макаронаудушвач, реших и аз да си вляза в готиния акаут и така сме много готини ястия. Ама, няма да ви кажа кой съм.

Жълъд**ач ти ли си ? :?

GurmqshtaLiutenica
12-29-2011, 16:24
Не.

десетбуквидесетбукви

perfect_stranger
12-29-2011, 19:56
двата пола взаимно се допълват . Женската шакти колкото и да е движеща , не може да се прояви съзидеталността и без мъжкото начало . Така че нито единия нито другия пол е по-важен. Освен това всеки бог се изобразява винаги със половинката си .Когато мъжа и жената не се рзбират значи не са си половинките (Според мита човешките души се появяват по двойки )и е по добре да се разделят отколкото да се прибегне до тупалки .

npp
12-30-2011, 13:25
двата пола взаимно се допълват . Женската шакти колкото и да е движеща , не може да се прояви съзидеталността и без мъжкото начало . Така че нито единия нито другия пол е по-важен. Освен това всеки бог се изобразява винаги със половинката си .Когато мъжа и жената не се рзбират значи не са си половинките (Според мита човешките души се появяват по двойки )и е по добре да се разделят отколкото да се прибегне до тупалки .

"шакти" е сатанинска сила изразена най-вече под формата на сексуалната демонична сила "кундалини", които заедно с т. нар. "аум" са били причина за най-малкото много от караниците и тупалките по света, които са си разменяли мъже и жени, като все пак жените са били по-слабите, поради което са били по-уязвими и по-подтискани/угнетявани, наистина това е било/беше много несправедливо спрямо тях, а главният причинител на дискриминацията/експлоатацията е човешката религия.....

perfect_stranger
12-30-2011, 18:40
Ти знаеш ли какво е "аум".Какво знаеш изобщо за индуизма форумен трол и спамер изобщо .Невеж си и глупав както масата и такъв ще си останеш . И най вече виновна е тъпотията на такива като теб ,които нападайки другите религии довеждат до конфликти .Секса е сливане на божествените енергии .Затова не може нито единия пол да доминира.

npp
12-30-2011, 21:29
Ти знаеш ли какво е "аум".Какво знаеш изобщо за индуизма форумен трол и спамер изобщо .Невеж си и глупав както масата и такъв ще си останеш . И най вече виновна е тъпотията на такива като теб ,които нападайки другите религии довеждат до конфликти .Секса е сливане на божествените енергии .Затова не може нито единия пол да доминира.

"аум" е едно сатанинско същество, а сексът е просто консумация, а не някакво си сливане на някакви си енергии.....

loveca777
12-31-2011, 13:27
жени.............