PDA

View Full Version : Проблем със сприятеляване ..



MireuChangYong
12-19-2011, 16:40
Имам близо 1000 приятеля във фейсбук, приемам всеки, който ме кефи, но когато пиша на някого разговора е безразличен и със всеки човек е един и същ "Здрасти, как си, к'во правиш" и т'ва е .. Не мога да поддържам тема и дори не мога да измисля такава. Вие какво правите в такива ситуации? Как сте се сприятелявали със някого?

gre3ny
12-19-2011, 18:04
Това ми е ТОЛКОВА познато...Честно да ти кажа не знам какво да те посъветвам просто да си знаеш,че не си единствения "вълк единак" :Д Често се чудя каква е причината за този "проблем" и като че ли почти винаги стигам до извода,че просто интересите на хората около мен са твърде различни от моите собствени.Та ако не е прекалено ще задам и аз въпрос по темата : "Как да поддържаме добри отношения с околните просто за да осъществяваме "здравословен" социален контакт?!" (ех,че академично прозвуча :Д )

Nqkuf
12-19-2011, 21:35
И на мен ми е много познато.
Например, ако някой започне да ми пише и да ме пита разни неща аз отговарям и така... Но аз не мога (не можех) да започна разговор.

В чата е най-лесно, защото човека, с който си пишеш 100% му е супер скучно и би си писал на всякаква тема.
Освен "ко пр, как си?" можеш да питаш, как е минал денят му, да разкажеш случка, която ти се е случила през деня...
много неща могат да се измислят... следиш разговора и сменяш темата постоянно... тъпо е на една тема да се говори...

А на живо (така да се изразя :D) говориш каквото ти е на ума... понякога и "Хммм... яде ми се баничка" може да завърже доста дълъг разговор (личен опит)

MireuChangYong
12-20-2011, 10:35
:D .. Това с баничката наистина си има ефект .. :D ..

Positive_SouL
12-20-2011, 11:26
Един път ей така от любопитство питах сестра си какво прави във фейсбука понеже аз нямам регистрация там и тя ми каза че няма нищо интересно в него, влизала просто защото всичките и френдс влизали и чатели там. Една друга приятелка пък ми каза че се рег. за да може да разглежда профилите на някакви известни музикални групи. Та въпроса ми е ти защо влизаш във фейсбук. Може би за да покажеш на света личните си снимки или измислената си лична информация или пък просто искаш да говориш със 1000 непознати с мисълта че някой от тях може да ти промени живота. Не те нападам просто ти давам тема за размисъл защото ако това е най тежкият ти проблем в живота то тогава блазя ТИ :).

anonymous708973
12-20-2011, 14:28
Ако нямам обща тема на разговор с някого, различна от общи приказки и смееши се емотикони през 3 реда, въобще не се занимавам. Остава ми в листа с познати, но никога няма да ми е близък.

SmilezZz
12-23-2011, 15:33
Задавай някакви въпроси и разни такива. Понякога с някои хора наистина не можеш да завържеш разговор, защото интереситу му са коренно различни от твоите.

smarty
12-23-2011, 18:27
Толкова ми е познато, но не зависи само от мен, а и то отсрещния. Например има хора, с които не се познаваме чак толкова добре, но си пишем много, а с други нямаме какво да си кажем.