PDA

View Full Version : Пак тези килограми...



BloodyDreamer
12-19-2011, 20:49
Такааам... Здравейте. Аз съм Mello(мразя си истинското име, затова ще се задоволите с прякора :D). На 13 съм и съм висока 165 сантиметра. Преди тежах 67,5 килограма, носех дрехи размер L. Сестра ми отслабна с 20 килограма и реших, че е време и аз да се взема в ръце, защото като порасна ще ми бъде много трудно. И така отидох при диетоложката, която помогна на сестра ми в началото. С нейната диета станах 62 килограма. После продължих да отслабвам като внимавах какво ям. Сега теглото ми варира от 60,3 до 59,6 и нося размер M. Въпросът е, че искам да съм най-много 53, но вече две-три седмици съм зациклила на едно място... Моля, дайте ми някакъв съвет!
П.С. Мисля да направя темата нещо като дневник, така че моля не я заключвайте, докато не остлабна колкото искам... Но пък от друга страна има много такива теми, така че както прецените ^^

r0si
12-19-2011, 20:57
Какво представляваше диетата ти? Може с нещо да прекаляваш.. Сестра ми сваля килограми от почти година - отначало свали доста за кратък период (3-4 месеца), но след това сваляше с мъка.. :)

TheBeliever
12-19-2011, 21:10
Нормално е организмът да привиква към даден хранителен режим и в даден момент отслабването да спре. Трябва да промениш нещо. От друга страна на твоята възраст експерименти с храненето не са добра идея, така че е хубаво да потърсиш друг начин да постигнеш целите си.

С физическата активност как си?

Ou7oFmYhEaD
12-19-2011, 21:12
съжалявам, че ще трябва да го кажа но трябва да намалите още храната за да свалите още, получава се зацикляне защото организма свиква и му трябват още повече ограничения или разчитай на спорт и търпение, което е по-доброто

BloodyDreamer
12-19-2011, 21:13
Емии доколкото се сещам всеки ден имаше различен чай, ама аз не ги пих... то може и с вода, макар че не е толкова ефективно. Тоест по 2 литра течности на ден, аз обаче не се наливах толкова :D Вторник, четвъртък и събота са разтоварващи дни - само на плодове - 2 кг, зависи от сезона. А през останалото време не помня точно какво беше, помня че се яде сутрин, обед и вечер, по едно и също време всеки ден, без мазнини и почти без сол. Също така и без пържено. И така един месец... Сестра ми май свали 8 кг със същата диета(тая попринцип е нейната, аз по нея карах, щото мойта имаше много неща и нищо не свалях, само се тъпчех като прасе... даже в на сестра ми диетата не изяждах всичко, защото ми идваше много), ама тя пиеше и чайовете.

BloodyDreamer
12-19-2011, 21:22
Еми... от миналия понеделник ходя на хип-хоп с едни съученички, макар че засега само един път съм отишла, втория бях извън България, днеска пък моичките времето ги уплаши :D То е три дена в седмицата, сутрин в 11 и следобед в 16. Ваканцията мислим да ходим и трите дена, сутрин и следобед, а след ваканцията минаваме първа смяна и ще ходим само следобед. Иначе ходя на много уроци(пиано, китара, рисуване...), така че извън разкарването в у-ще ходя около 30 мин пеша на бърз ход и изкачвам стълбите до нас по няколко пъти на ден(живеем на 5 етаж, асансьор нямаме). Това е, с което разполагам, и да искам, нямам време за повече :D

sun251
12-22-2011, 16:56
имаш голяма физическа дейност и това е добре :) Може би просто избягвай някой храни,газирано,тестени неща и мисля,че ще видиш ефект!

elinanacheva
12-24-2011, 19:35
хей ами на мен ще помогнете ли? отслабнах 10кг от миналата година и сега най-после имам тялото което искам...тежа 51 или 52 кг зависи от деня. Знам че ви се струва много но аз съм с по-тежки кокали и искам да стана 48 или 49 и да си се кефа че не съм от 50 на горе ... :D :D :D как да ги сваля тези 3 кг за около 20 дена? :)

elinanacheva
12-24-2011, 19:38
защото сега като вече не съм дебела и е по трудно да се сваля....трябва да не ям нищо, защото и без това не ям много и майка ми се ми се кара :D

Hayashi
12-25-2011, 18:33
BloodyDreamer поздравления имаш от мен за сигнатурата. ^^
Мисля, че щом си започнала да се храниш правилно от тук нататък зависи само и единствено от спорт. Като нещо не много натоварващо и подходящо за зимата ще ти препоръчам плуване, стига да имате закрит басейн в града.