PDA

View Full Version : Как да заговориш момичето, което харесваш



matador
12-20-2011, 15:33
След десетото запитване за седмицата в нета от знайни и незнайни фенове на свалките, дон жуановци и бъдещи казанови решавам да отделя малко време и да отговоря на въпроса.

"Как точно да я заговориш?” - може да бъде разделен на две части. Повечето момчета се интересуват от:
1. Какво точно да и кажа?
- Можеш да и кажеш каквото си искаш. Колкото по-спонтанно и по необмислено изглежда подхода /ключова дума „изглежда”, а не „е”/ – толкова по-добре. Всъщност можеш да започнеш своя подход директно или индиректно.
- „Здравей, много ми харесва твоето излъчване имаш много чаровна усмивка...”, „Такова хубаво момиче като тебе – а пък седи сама в парка” /”да не правиш нещо незаконно” / си е директен елемент /подход в случай/.
- „Хей, падна ти нещо от чантата докато вървиш”, „Я какъв интересен цвят панталон имаш”, „Кажете ми какво мислите по даден въпрос...”, „Не мислиш ли че диджей-а пуска само и изключително тъпи песни тази вечер”, „Какви филми обичаш да гледаш” са си индиректни елементи.

С какво точно ще я заговориш няма особено голямо значение. Трябва да се придържаш към някой прости правила като например, че ако е с нещо бая директно – трябва да търсиш развръзка скоро – дали ще е размяна на контакти, отиване в близкото кафе, нещо да ти разказва тя за себе си или секс ако щеш. Ако след директен подход се опиташ да шикалкавиш нещо и да изместваш темата по-неподходящ начин – това веднага ти изкъртва Ранга отвсякъде и можеш да забравиш за тази мома.

Ако е по-индиректно можеш да си я моташ известно време и тогава да вкараш някаква по-директна оферта. Предимството е, че тук можеш да си вдигнеш ранга повече – тъй като имаш повече време изобщо в първите минути и после когато вкарваш нещо директно /някаква оферта/ шанса ти да я приеме ще е доста по-сериозен. Друго незначително предимство е и, че като си приказвате някакви индиректни глупости първо можеш да я огледаш по-добре , да видиш как говори, как мисли и т.н. – тоест да решиш кефи ли те всъщност или не.

2. Как да я заговоря? – като поведение.
Тази част от въпроса всъщност би следвало да е по-интересна за повечето мъже – тъй като неуспехите им идват именно от проблеми тук.

На първо място трябва да изглеждаш на макс добре. Остави ги глупостите, че външния вид няма особено голямо значение за мъжете. Ако правиш „колд апроуч” – подхождаш непознато момиче /а не от твоята компания например/ с лош външен вид изобщо няма да ти се даде шанс да покажеш колко си АЛФА или омега всъщност. Под това да изглеждаш добре се крият много неща и не е просто да си купиш едни дънки и що-годе готина тениска – външния вид показва и социален статус, но това е друга тема, която ще дам да я напише друг човек .

След това са стойката, походката и настроението. Докато вървиш към момичето при всички положение бъди сигурен, че тя те забелязва /само ако е с гръб – може да си сигурен, че не те е/ и си прави изводи за тебе при това съвсем автоматично. Ако ходиш „смотано”, прегърбено, прекалено нервно, влачиш крака и т.н. – шансовете ти намаляват доста сериозно. Трябва да вървиш към мадамата с уверена стъпка, бодро, с гордо вдигната глава, изправени рамене и тяло – и без разбира се да преиграваш /че става смешно/.

Когато я заговаряш – изглеждай максимално дружелюбен /пак без да преиграваш и да сервилничиш нещо/ - не гледай навъсено или намусено – отпусни мускулите на лицето си – нека изглежда ведро и очите ти да искрят. Гласът, с който я заговаряш може или да те вкара в леглото й или да те закопае /буквално/. Говори силно, с емоция в гласа, с енергия, с удоволствие – покажи с глас и мимики на лицето, че ти е кеф да говориш с нея. Обратното – тих глас, мънкане, заекване, притеснение, изчервяване, недружелюбност и др. убиват и нейното желание изобщо да комуникира с теб.

Много важно е като цяло да си спокоен, но не летаргичен, а енергичен в началото. Важно е и да излъчваш увереност но не и голяма наглост /леко нахалство е допустимо/. Ако стане някакъв спек – веднага вкарвай някакви майтапи примерно „Ей кво се сдуха сега – споко де аз жени не ям – поне не с такива дълги коси като твоята, че почвам да кихам ”. Чувството за хумор е отличен начин да калибрираш повечето ситуации. След като я заговориш трябва да следиш за това разговора да върви към твоята цел, да налагаш „фрейм контрол” – тоест ти да контролираш /в по-голяма степен/ какво става в сета и куп др. неща, за които ще стане дума в друга тема.

Steady
12-20-2011, 16:29
Не искам да се заяждам, обаче не мисля, че Pick up-a е подходящ точно за тийн форум, при положение, че този тип въпроси се задават от 13-14 годишни. И може би не беше лошо да праснеш един credit отдолу, че някой ще си помисли, че ти си го писал това.

anonymous708973
12-20-2011, 17:16
Моля те, направи услуга на човечеството и не пускай повече такива простотии.

eXxXciTeD
12-21-2011, 11:52
matador от the pickup artist нали? Това е нагласено за рейтинг, да знаеш. Тези неща имат парченца близки до реалността, но някой ден ще осъзнаеш, че единствения начин да си щастлив и "успешен" във всичко това, е да работиш по себе си, така че това да си естествен да е атрактивно само по себе си, тези изкувствени заучени реплики са тотален fail, не защото замисълът е лош, а защото бъдейки не този за когото се представяш, си обречен на провал, може дори да съсипеш възможна добра връзка, просто защото момичето те вижда изкувствен.

umri
12-22-2011, 22:34
Има верни неща, други - крайно дебилни. Един новак като се опитва да спазва тези "правила?" ще се побърка. Важното е да хванеш основната идея за това какво е истински мъж и как той трябва да живее, като спецификите за всеки индивид са различни, но основното е едно и също. Трябва така да закодираш цялата идея за мъжеството, че където и да идеш, каквото и да кажеш, да си магнит, това, което правиш да е неизменна част от същността ти.

Преди среща с момиче, или като съм ходил на бар с такава нагласа, просто съм се заглеждал за няколко секунди в огледалото и цялото ми съзнание, вътрешни, външни, космични, ко щеш, енергии, ми казват, че аз съм най-доброто по моя си собствен уникален начин и ще е късмет за момичето, ако тя успее да ми задържи вниманието. Не точно в този ред, но смисълът на мислите е общо взето от едно подразбиращо се естество. Най-вероятно звучи самонадеяно, нереално и тн., но за мен не е така. Този вътрешен еквилибриум ти помага да използваш пълния потенциал на всичките ти възможности без да се страхуваш или притесняваш. Всичко е на енергийно ниво, излъчване, харизма, поглед, походка... не можеш ти да вървиш по собствения си бастунски начин, да гледаш като недоена крава, но точно преди да заговориш някоя да се поглеждаш в огледалото за да "оправиш погледа", да тръгнеш към нея, да си изиграеш акта, тя да ти се върже... и после какво правиш? Ще излезе няколко пъти с теб, макс да спиш с нея, но след това какво? Не можеш цял живот да играеш акт. След това губиш. Като ти се изчерпат заучените тактики и вече не знаеш как да се държиш, започваш да умекваш, защото никъде не пише "КАК ТРЯБВА ДА СЕ ДЪРЖА СЛЕД 2РАТА/5тата среща или 4тия месец", примерно. Като ти минат първоначалните номерца на съблазняване и след това като не знаеш какво да правиш, си заминаваш, разбиват ти сърцето и си още по-зле, отколкото си бил, защото си си бил изградил очаквания, че след еди-коя-си тактика тва и тва ще стане.

Като ще даваш акъл, обясни принципа, източника, какъв трябва да е начина на мислене. От там ще дойде всичко, от което едно момче има нужда. След знанието на основите идва трудната част - опитът. След солидно количество срещи, секс, преживявания ти се повишава още повече самочувствието, защото освен на теория, вече и на практика знаеш как стоят нещата.

Калибрираш.. жената да не е компас да я калибрираш, бе, батка. Фрейм контрол... Вярно, че съм казвал, че това си е наука, но гледай до Закона на Ом да не стигнеш, че тогава си еба майката...

Stan4o123
12-23-2011, 10:06
Съгласен съм с Умри,мъжкарството си е заложено в мъжете,просто някои от мъжете не могат да се отпуснат и да си повярват,че всъщност жените не ги превъзхождат с нищо...като отидете с прегърбена фируга или им говорите глупости,само ще покажете,че тя може да си прави каквото си иска,т.е. вие сте и покорни,друго много важно - знайте си собствените възможности - ако нямаш какво да предложиш - ориентирай се към някоя "по-невървежна",защото тия най-яките ги свалят 100 човека,на практика си правят квото си искат,безсмислено е да я сваляш няколко месеца и да се чудиш ти или другите 15 човека ще я имат...

umri
12-23-2011, 11:36
Съгласен съм с Умри,мъжкарството си е заложено в мъжете,просто някои от мъжете не могат да се отпуснат и да си повярват,че всъщност жените не ги превъзхождат с нищо...като отидете с прегърбена фируга или им говорите глупости,само ще покажете,че тя може да си прави каквото си иска,т.е. вие сте и покорни,друго много важно - знайте си собствените възможности - ако нямаш какво да предложиш - ориентирай се към някоя "по-невървежна",защото тия най-яките ги свалят 100 човека,на практика си правят квото си искат,безсмислено е да я сваляш няколко месеца и да се чудиш ти или другите 15 човека ще я имат...

С някои неща съм съгласен, с други не. Защо трябва да фокусираш цялата си енергия в едно момиче и да си сваляш критериите? Излизаш с няколко, вървиш по собствените си правила и не се натягаш прекалено. Ако виждаш, че момичето няма достатъчен интерес, не се занимаваш. Защо да си хабиш времето и нервите за САМО едно момиче, при положение, че интересът не е реципрочен? Трябва да го има балансът, не може само единия да дава, другия само да взема. То може, но няма как да го има еквивалентното привличане и равностойната връзка между двамата. Излизаш си с няколко момичета, правиш си секс с тях, ако ти се отдава възможност, но изграждаш по-сериозни отношения само с момичето, което ти харесва много, и заедно с това показва достатъчен интерес към теб и отговаря на изискванията ти за момиче, с което можеш да имаш връзка. Не търчиш след никоя. Грешно е. Грешно е, защото ти ще си един от многото и тя няма да избере теб, защото ще си същия безхарактерен мухльо като останалите. Важно е, но не е от екзистенциално значение за повечето жени, да си много интелигентен, разбиращ, да имаш много пари, да си красив, но въпреки всичките тези предимства, ако усетят слабостта, ако усетят, че си прекалено хлътнал и не можеш да живееш без тях, ставаш безинтересен и поредния цървул. По-голям шанс имаш, ако излъчваш сила и мъжественост, отколкото ако не го излъчваш, но си много умен, примерно. Тя трябва да знае истината, че може да бъде заменена. Тва не означава да се държиш лошо с нея, напротив. Реципрочност. Трудно можеш детайлно да обясниш начина на мислене и състоянието на духа, но тва е основната идея. Ти си мъж, лидер, излъчваш респект, не се колебаеш в моменти, в които трябва да бъдеш решителен. Това харесват жените, защото са природно създадени да бъдат по-слабия пол, затова търсят подкрепа и са привлечени от силните мъже. Не може теб да те е страх да я докоснеш или да й кажеш нещо на въпреки, когато не си съгласен и същевременно да си образец за силен мъж. Нейното подсъзнание го интерпретира така: "Него го е страх да ме погледне в очите и да ми се усмихне, камоли да ме докосне, пък кво остава, ако трябва да ме защити или доминира, кой знае и ква плаха мишка с малка пишка е и в леглото. Виждам го, че е супер привлечен от мен, а го е страх да си изрази желанията, за да не го отхвърля или изям. Смешник." И си дотам.

Цялата концепция е сложна. Всъщност не е, но когато имаш една идея за нещо е много трудно да си обърнеш представите и да обгърнеш мироглед, който е противоположен на този, който досега си имал. Буквално е промяна на съзнанието. Нужни са години, опит и правилна насока. Неслучайно има огромен процент мъже, които са на 30-40-50 и нагоре години, а още са и винаги ще бъдат с объркани разбирания за тези неща.
Жените обичат да положат някакъв труд, за да получат нещо. Тоя труд може да се изразява в това, когато ти си ги търсил няколко пъти и сте излизали, тя да те потърси, да превъзмогне егото и чувството за притежание на света и просто да ти се обади. Да се замисля какви думи подбира и как подхожда към теб, за да може да те впечатли и да я харесаш. Щото, когато идеш на първа среща с голям букет, тя ще се зарадва, но ще й убиеш интереса. С какво е заслужила тя ти да й подариш цвете без въобще да сте излизали? Интерпретира се като подкуп, и тя в някои случаи се чувства длъжна по някакъв начин. С тва цвете все едно казваш : "Не съм излизал на среща от половин година, едвам те прилъгах да излезем и ще съм ти безкрайно благодарен, ако поне се смееш на шегите ми." Ти, ако излизаш често с момичета, е логично, да не купуваш букет за всяка. Жените харесват желани мъже.

Мога много още да изпиша, но ще спра дотук.

anonymous708973
12-23-2011, 13:49
Нейното подсъзнание го интерпретира така: "Него го е страх да ме погледне в очите и да ми се усмихне, камоли да ме докосне, пък кво остава, ако трябва да ме защити или доминира, кой знае и ква плаха мишка с малка пишка е и в леглото. Виждам го, че е супер привлечен от мен, а го е страх да си изрази желанията, за да не го отхвърля или изям. Смешник." И си дотам.

Не е истина колко съм се смяла просто...

justasmile
12-25-2011, 15:29
ок.... бива... ама момчета, не прекалявайте с директността ;)