PDA

View Full Version : Най-тъпото,честно...



elizabethg
12-20-2011, 20:54
Здравейте!На кратко...Имам си приятел(сериозен),вече се запознах с неговите родители и той с моите.Всичко върви добре и БУм изведнъж баща ми започва да ми говори някакви тъпни.На 18 години съм.Разбирам,че се притеснява за мен и не иска да страдам,но според вас нормално ли е винаги да говори за едно и също...Докато не си завърша висшето образование да не правя секс...(девствена съм)При положение,че вече съм на 18 и си имам сериозен приятел...Не знам просто какво да кажа,безмълвна съм!Вие как бихте възприели това?

Ashenvale
12-20-2011, 22:28
Седни да говориш с него на 4 очи, на 18 си и все още ти забранява .. о.О

GLaDOS
12-20-2011, 22:45
Това е нещо ,което сама трябва да решиш . Не смятам ,че някой друг трябва да ти го налага . И все пак ,за това е родител ,за да се притеснява .

Sunshin3
12-20-2011, 22:53
От колко време сте заедно с приятеля ти?

А ти си на 18 все пак, достатъчно голяма си, за да преценяваш сама какво да правиш, ако искаш-направи го. Поговори си по-сериозно с баща ти, кажи му, че зачиташ мнението му, но сама от тук натам сама ще контролираш живота си и ще решаваш кое е добре за теб и кое не е. Ако пък не смееш да му го кажеш в очите, направи го, без той да разбира. Ако и това не смееш, стой си девствена.

DragonLady
12-20-2011, 23:48
От колко време сте заедно с приятеля ти?

А ти си на 18 все пак, достатъчно голяма си, за да преценяваш сама какво да правиш, ако искаш-направи го. Поговори си по-сериозно с баща ти, кажи му, че зачиташ мнението му, но сама от тук натам сама ще контролираш живота си и ще решаваш кое е добре за теб и кое не е. Ако пък не смееш да му го кажеш в очите, направи го, без той да разбира. Ако и това не смееш, стой си девствена.

Съгласна съм напълно

Sh@d0w
12-21-2011, 00:05
Какво общо има секса със висшето? Нещо не загрявам. Поговори с баща си, нека разбере че знаеш как да се пазиш и че секса не значи задължително бебе след това, може би затова се притеснява. Той не може да ти забранява, достатъчно голяма си, да си взимаш решенията сама.

Alabalaportokala
12-21-2011, 01:18
Ей, ама много сте големи на думи. Достатъчно голяма била а-у. Само, че все още зависи пряко от родителите си нали? Като почнете сами да се издържате, тогава може да виете. 18 години не означава, че може да взема всички решения самостоятелно. Може и на 30 да е, докато яде хляба на мама и тате ще си трае.

Да не говорим, че може да прави секс и без знанието на родителите си. Не е необходимо да се вдига чак такава врява, обаче сгафи ли нещо дупе да и е яко :D

windowlicker
12-21-2011, 04:15
http://twzr.bz/pics/thumb/om3lg/teenagers-tired-of-being-harrassed-by-your-stupid-parents-act-now-quietriots-viztoptips.jpg?height=640

MaLkaTa_LaDy
12-21-2011, 08:00
Ненормално е това. Радвам се, че имам готини родители. Иначе вероятно в някои случаи щях да се чувствам по-порастнала от тях. Или както съм обяснявала на дядо си, който твърди, че новото поколение е пропаднало - че той гледа прекалено праволинейно. Може би щях да го обяснявам и на родителите си, ако бяха като твоите. Мисля си, че когато започнеш да се държиш с тях не като с твои родители, а като с твои по-пораснали приятели, ще те възприемат като равна, а не като малкото им момиченце. Поговори с тях, така както би поговорила с най-добрата си приятелка.

Shturrrche88
12-21-2011, 08:58
Хахахах, как пък някой ще ми заповядва дали да правя, или не секс. Баща ти да не ти прави всяка вечер гинекологичен преглед, за да установи дали си девствена, или не. Я се стегни-не е нужно да му се обясняваш. Обаче използвай предпазни мерки, за да няма после "тате, знам, че ми забрани, ама съм малко бременна"....

marilyn
12-21-2011, 09:08
За съжаление, не всички родители разбират децата си и им дават нужната подкрепа. Аз разбирам авторката, защото моите родители се държат по подобен начин. За тях сексът не е присъщ на тийновете. Точка. Колкото и да им обяснявам, това е изгубено време... не приемат. Затова не им споделям относно сексуалният ми живот, защото няма смисъл. Сама съм добила сексуална култура, сама съм се оправяла, защото когато бях на 14-15-16 ми говореха само колко трябва да се учи в даскало, а секса...
Така, че като й казвате да говори с баща си е твърде вероятно да не постигне нищо. Според мен просто не трябва да му обръщаш много внимание. Прави си секс, но от какъв зор ще му казваш?!

Shturrrche88
12-21-2011, 09:12
В тоя ред на мисли, и по-конкретно това, което написа Мерилин, аз пък не разбирам родителите, които умишлено избягват темите за секс при разговор с децата си. Тези хора, не се ли замислят, че тяхното дете ще порасне, и така или иначе ще води полов живот. Не е ли по-добре да му обясниш всичко, да знае и какви рискове и отговорности носи секса, а не да си блъска главата само. Защото не са много тийновете, които решават първо да се образоват сексуално, а после да прилагат теорията в практика?
Извинявам се за спама.

marilyn
12-21-2011, 09:20
В тоя ред на мисли, и по-конкретно това, което написа Мерилин, аз пък не разбирам родителите, които умишлено избягват темите за секс при разговор с децата си. Тези хора, не се ли замислят, че тяхното дете ще порасне, и така или иначе ще води полов живот. Не е ли по-добре да му обясниш всичко, да знае и какви рискове и отговорности носи секса, а не да си блъска главата само. Защото не са много тийновете, които решават първо да се образоват сексуално, а после да прилагат теорията в практика?
Извинявам се за спама.

Щурче, аз съм съгласна с теб, много по-лесно щеше да е ако мама и тати си бяха говорили с мен, когато е трябвало, защото наистина имах нужда... но те бяха заети да се занимават с това, че имам 4ки по математика...
Но какво да се прави, това го виждаме ние, които сме на по 18 примерно, а тези които са на по 50 не... тъжна история като цяло. Извинявам се за оф-топика.

Positive_SouL
12-21-2011, 10:08
До кога ще слушаш баща си? За него ти никога няма да си готова защото ревнува за момиченцето си :P няхняхнях

NambyPamby
12-21-2011, 17:21
Масова практика е в България родителите да издържат финансово отрочетата си до 26-27 години. Повечето студенти си намират няк'ва почасова работа, колкото да си покриват месечните разходи за кафета и цигари, ама малцина са тези, които се издържат изцяло сами, сиреч плащат си квартирата, семестриалните такси, храната и пр., така че тва изречение "Докато те те издържат, ще ти казват кво да правиш" жестоко си противоречи с действителността. Ако всички родители бяха като тези на авторката, средната възраст за започване на полов живот щеше да е 30-35.

Смятам, че подобно поведение като това на баща ти, е ограничено, показва ниска обща култура и си е направо дебилно. Сигурно не е много приятно да си представиш 18-годишната си щерка с корем, но пък в крайна сметка хората са създали всевъзможни противозачатъчни средства и не е нужно всеки полов контакт да завършва с бременност. Въобще не одобрявам изреченията "Ти няма да правиш това/няма да ходиш еди-къде-си", съпроводено със заплашително размахване на пръст. Много по-цивилизовано е да се аргументираш защо мислиш така или иначе, да общуваш с детето си и да му създадеш няква нормална представа за света около него, вместо да знаеш само да му забраняваш и да го наказваш. Едно е да го научиш да има самосъзнание и инстинкт за съхранение, друго е да игнорираш нуждите му и да го тикнеш в златна клетка, 'щото видиш ли, е твърде глупаво само да се справи с живота.
Ти си на 18, да му се невиди. Не си чак толкова голяма, колкото си мислиш, тепърва ще опознаваш света и хората, ще се учиш да бъдеш самостоятелна, ще се доверяваш и ще се разочароваш, но пък сега е моментът да се наслаждаваш на младостта си, на новия етап от живота си. Имаш приятел, привлечена си от него и това е чудесно, защо вместо да се съсредоточиш върху приятните емоции и да ги изживееш, ти си губиш времето да се палиш за глупости? Това си е твоето тяло и ти решаваш какво да правиш с него, но трябва и да понасяш отговорност за действията си.
Не вярвам, честно казано, че разговор с баща ти би решил нещата. Не вярвам, че въобще е нужно да му споделяш, квото и да било по тая тема. Отдавна е изтървано времето, в което е имал възможност да бъде добър, грижовен и обясняващ родител. Научи се да бъдеш самостоятелна и да се отстояваш. Тва е единственият начин. Или това, или той ще прогонва всяко твое гадже занапред, или пък те сами ще бягат, 'щото те виждат каква си безлична и как се влияеш от мнението на вашите, вместо да си размърдаш сивото вещество и сама да вземаш решения.
Реши дали наистина би искала да правиш секс с момчето. Ако не искаш, помисли дали няма да го направиш, защото ти самата не искаш, или 'щото друг ти е казал, че не бива. В крайна сметка, ти си започнала връзка, а в една връзка, още повече сериозна, сексът идва рано или късно и е важна част от нея. Ако не искаш да се стига до интимност, го освободи момчето от присъствието си, 'щото взаимно си губите времето.
Имам не една или две познати на по 17-19, които и те са с такива "сериозни" връзки по година и отгоре, но не са правили никога секс с гаджетата си, 'щото майка им/баща им/баба им не им позволявали. А истината е, че явно те самите не искат и само си търсят причина да не го направят. Или са просто кухи и позволяват някой друг да живее живота им.

Concussion
12-21-2011, 17:41
^Тая па и тя цял роман изписа...

Claymore
12-21-2011, 17:48
^Тая па и тя цял роман изписа...

рейдж :D

като си на 18 не е важно кво казват вашите, важното е секс да има

Hukuu
12-21-2011, 21:12
Тъпи, по-тъпи и супер ограничени отговори отново с темите из форума, нямам думи...

"Claymore
като си на 18 не е важно кво казват вашите, важното е секс да има"
"NambyPamby
Смятам, че подобно поведение като това на баща ти, е ограничено, показва ниска обща култура и си е направо дебилно. "
"Positive_SouL
До кога ще слушаш баща си?"
"Shturrrche88
Хахахах, как пък някой ще ми заповядва дали да правя, или не секс."
"MaLkaTa_LaDy
Ненормално е това. Радвам се, че имам готини родители. Иначе вероятно в някои случаи щях да се чувствам по-порастнала от тях."
"Sh@d0w
Какво общо има секса със висшето?"

Защо всички разглеждате проблема само от страната на момичето /авторката/?
Някой постави ли се на местото на баща й?
АРЕ ПОРАСНЕТЕ ВЕЧЕ ДЕ
Абсолютно нормално е човека да се притеснява за дъщеря си. На 18 си мила по думите ти, че до сега си нямала сексуален партньор съдя, че и сексуалното ти образование е малко занижено (извинявам се ако греша, но предполагам, че и баща ти мисли така).
Хайде сега си помисли картинката, която баща ти си представя, отиваш да учиш висше, дето се вика няколко години зор и после имаш много по-големи шансове да се развиеш някъде, каквото и да си говорим тъпото листче хартия ти дава няколко предимства, хайде сега си представи учиш 1 година и си с това момче сериозно сте се взели и вземеш, че забременееш? КВО ПРАЙШ ТОГАВА? Кой ще го гледа това дете и кой ще учи ? Не ти мърдат 2години прекъсване, а не се заблуждавай, че ще можеш да учиш задочно... с ДЕТЕ? да бе да кога ще учиш? вечерта като го завиваш или когато то спи и ти си скапана и имаш нужда от сън ? А след тея 2 години ще ти се учи ли? А дете на 20 години? Има един лаф дете да гледа дете? Каквото и да си говорим на 20 години и с факта, че още те издържат родителите ти, е дете си си... Не че аз не съм същия просто разсъждавам малко по-различно... така че не съди баща ти за тези неща, ще дойде време и ти ще си на неговото место и тогава ще го изпиташ, но е по-лесно като можеш да си ги обясниш нали?

Никой не ти е казал не го прави, правете си кефа ама си гледай образованието на 1во место, слагаш си му капута и като имаш предвид, че сигурността е 98% си се чукайте всеки ден.

Кофтито на нашето поколение, е че всички чакат с нетърпение да навършат 18, тъй като пълнолетието уж дава доста предимства и удоволствия (шофьорски книжки,коли,барове,купони и т.н.) но малко са хората, който се сещат и за това, че с навършване на 18 трябва да се научиш да носиш отговорност за много, много, много повече неща от колкото преди.

Надявам се успях да ти помогна малко повече от коментарите преди мен, но ако все още не си разбрала какво всъщност исках да ти кажа... просто точно и ясно с 2 думи: Ако не можеш да понесеш отговорност от последствията, не се наемай да го правиш.



Успех в любовта и образованието ;)

Shturrrche88
12-22-2011, 07:37
Ти пък, добре че си по-интелигентен...
Я ми кажи, на теб някой ако ти каже " докато не завършиш висшето си образование няма да правиш секс", ти кво? Ще клекнеш и ще кажеш "Ма разбира се, както наредите, сержант"?
И явно си достатъчно повърхностен, и не особено интелигентен, след като не си вникнал в нито един пост, че и реши от раз, че авторката има занижено сексуално образование (wtf?), защото не е правила секс до сега.
Хвани и си размърдай и ти сивото вещество и се замисли за няколко неща:
Ако един човек е достатъчно умен и отговорен сам към себе си, ще се постарае да прави безопасен секс (същото се отнася и за партньора му). Второ, не може да нямаш никакво доверие на детето си, а ако си мислиш, че може да надуе корема, значи си изпуснал времето, в което да обясниш на детето си всички отговорности, които носи секса. В случая, тоя опит за забрана си е живо измиване на ръцете "аз не съм й обяснил как да го прави, за да не надуе корема, за това ще й забраня да се секси, че да не се чувствам виновен после". Какъвто и да е един баща, трябва да има достатъчно разум, за да се сети, че дъщеря му не е малко момиченце вече, а се превръща в жена. И забраните от негова страна, ще доведат до пълна липса на самостоятелност и умение да взима сама решения, ограничаване на целия й кръгозор...и прочие неща, с които се съмнявам, че който и да било интелигентен родител би искал да ограничи детето си.
И аз имам баща. И той не летеше от щастие, когато тръгнах с моя мъж, а бях на 17. Каза, че не иска да го водя у нас, защото му е ясно, че ще правим секс, но смятал, че връзката ни още не била достатъчно сериозна за такива крачки. Обаче нямаше нищо против, аз да ходя да спя при приятеля ми. 5 години и половина по-късно, задавайки му въпроса "Къде беше логиката тогава?" той ми каза, че някой ден като имам дъщеря ще разбера. Хубаво де, ама дъщерите не могат да виреят цял живот под стъклен похлупак, а живота да си минава покрай тях.
А, и между другото, ама само между другото-висше не се учи толкова трудно с дете на ръце. Всичките ми познати с малки бебета учат все още, една не се е оплакала. Да, не винаги им стига времето да отидат на всяка лекция, но пък си взимат изпитите, заверките и практиките без проблем. Има ли желание, има и начин. Ако те мързи, оправдания БОЛ!

Meoww
12-22-2011, 09:10
Миличката...знам аз какво е да имаш такъв баща xD
Баща ти живее още в каменната ера, така че няма спасение :D Прави си секс на воля, не е нужно той да знае всичко що се касае до любовния ти живот ;)

Positive_SouL
12-22-2011, 09:13
Не че аз не съм същия просто разсъждавам малко по-различно...

:D Мислиш че си уникален и никой не гледа от другата гледна точка. Аз вече го написах. Един баща винаги ревнува малкото си момиченце. Представи си че имаш дъщеря. Какво би направил ти. Би я пазил възможно най дълго от момчетата. А я си представи сега че имаш син. Ще му даваш ли такива съвети като този. Стой сине до 23-24 години девствен че да не заченеш някоя преди образованието си! Или ти смяташ че мъжете са по умни от жените и затова на тях не им трябват такива съвети.


Никой не ти е казал не го прави, правете си кефа ама си гледай образованието на 1во место, слагаш си му капута и като имаш предвид, че сигурността е 98% си се чукайте всеки ден.

Е тука повтори постовете на всички останали само дето добави да си гледа образованието. Че кой е забранил да си го гледа. Тя ако не е достатъчно силен характер там в студентския живот ще има много нови неща с които ще я съблазняват, като секс,пиене,наркотици, дискотеки. Естествено че в тези моменти трябва да е предпазлива. Тя ако на 18 години не знае как да се пази, аз със моите съвети не мога да и помогна!


Надявам се успях да ти помогна малко повече от коментарите преди мен, но ако все още не си разбрала какво всъщност исках да ти кажа... просто точно и ясно с 2 думи: Ако не можеш да понесеш отговорност от последствията, не се наемай да го правиш.

Така понеже в последния цитат не виждам смисъл няма и да го обсъждам. Ще ти кажа аз какво мисля. Мисля че човек не гради характер когато бяга от проблемите и отговорностите. Ако искаш един ден да имаш семейство научи се да не бягаш от важните проблеми и отговорности и да знаеш кога да поемаш и кога да не поемаш рискове. Време е да спреш да ходиш по стъпките на другите, а да започнеш пътеката на своя живот.

ProudToBeAStoner
12-22-2011, 10:00
Баща ти е, притеснява се за теб - нормално. Но да те държи девствена до 23-24 години - е извинявай! Решенията какво ще правиш от тук нататък с живота си са твои. Достатъчно голяма и предполагам отговорна си. Седни и си поговори на 4 очи с него. Не може цял живот да ти дава наклон. И поздравления, че си опазила девствеността си толкова време. В днешни дни такива момичета са рядкост. :)

Mi6inka
12-22-2011, 10:31
А защо баща ти трябва да знае за това какво правиш ти с нещото м/у краката си? Смисъл..Някак си всеки трябва да си има своето лично пространство и някой неща да си остават за него си. Ако ти се прави секс и смяташ, че си готова за това не мисля, че баща ти е човека, който ще те спре. Няма как да разбере ( предполагам няма да тръгне да ти прави проверка..)

elizabethg
12-22-2011, 11:23
Той е много особен човек.Пуска ме навсякъде,разрешава ми всичко,но го прави,защото съм супер добричката и никога не съм се противопоставяла на родителите си.Той го оценява и за това ми разрешава всичко.Много ме е яд като започне:"Имам ти супер голямо доверие,внимавай да не ме разочароваш,щото...Ама всяка вечер ми го повтаря това.По принцип е готин човек ама специално за секса не ми е казал "Забранявам ти",а ми каза:Ти си решаваш,аз съм ти казал,чупи си главата като искаш"...200 пъти съм му казвала,че просто не може да ме оцени.Щото ако имаше дъщеря курва щеше до сега да е дигнал ръце от нея.Супер тъпо е да ми казва това,защото какво?Един вид той ме сад-ва супер яко и аз дори не мога да се насладя на връзката си.Мисля,обаче,че съм достатъчно голяма да решавам сама за себе си и когато го почувствам ще го направя. :)

Positive_SouL
12-22-2011, 11:42
Е той го прави нарочно за да се замисляш повече в нещата които правиш. И аз искам да си купя кола и съм си събрал пари, но вече половин година не съм си купил точно по същата причина. Защото баща ми не ми забранява, но винаги като се реша и ми подмята някакви подобни изречения с които ме кара да се замисля дали си заслужава. И за момента решавам че той е прав. Аз мога да си купя кола но не мога да я подържам докато уча.

milano2010
12-22-2011, 11:51
Еми какво да ти кажа авторке, и да говориш и да не говориш това са родители, сиреч...бее няма да коментирам щото не искам после злобни коментари по мой адрес. Просто си прави секс (ВНИМАТЕЛНО) и си трайкай. Що, ако беше обратния случай и ти "разрешаваха" да не би щеше да ходиш из къщи и да викаш "тате тате днеска правих секс" пак нямаше да си кажеш така че просто игнорирай родителите си и това е лайф и гууд

musshy
12-22-2011, 13:35
Като искаш си го правиш, родителите ти няма как да ти забранят, колкото и да искат. Няма да им казваш и готово. Голяма си можеш да прецениш и сама какво да првиш.

Hukuu
12-22-2011, 15:29
Ти пък, добре че си по-интелигентен...
Я ми кажи, на теб някой ако ти каже " докато не завършиш висшето си образование няма да правиш секс", ти кво? Ще клекнеш и ще кажеш "Ма разбира се, както наредите, сержант"?
И явно си достатъчно повърхностен, и не особено интелигентен, след като не си вникнал в нито един пост, че и реши от раз, че авторката има занижено сексуално образование (wtf?), защото не е правила секс до сега.
Хвани и си размърдай и ти сивото вещество и се замисли за няколко неща:
Ако един човек е достатъчно умен и отговорен сам към себе си, ще се постарае да прави безопасен секс (същото се отнася и за партньора му). Второ, не може да нямаш никакво доверие на детето си, а ако си мислиш, че може да надуе корема, значи си изпуснал времето, в което да обясниш на детето си всички отговорности, които носи секса. В случая, тоя опит за забрана си е живо измиване на ръцете "аз не съм й обяснил как да го прави, за да не надуе корема, за това ще й забраня да се секси, че да не се чувствам виновен после". Какъвто и да е един баща, трябва да има достатъчно разум, за да се сети, че дъщеря му не е малко момиченце вече, а се превръща в жена. И забраните от негова страна, ще доведат до пълна липса на самостоятелност и умение да взима сама решения, ограничаване на целия й кръгозор...и прочие неща, с които се съмнявам, че който и да било интелигентен родител би искал да ограничи детето си.
И аз имам баща. И той не летеше от щастие, когато тръгнах с моя мъж, а бях на 17. Каза, че не иска да го водя у нас, защото му е ясно, че ще правим секс, но смятал, че връзката ни още не била достатъчно сериозна за такива крачки. Обаче нямаше нищо против, аз да ходя да спя при приятеля ми. 5 години и половина по-късно, задавайки му въпроса "Къде беше логиката тогава?" той ми каза, че някой ден като имам дъщеря ще разбера. Хубаво де, ама дъщерите не могат да виреят цял живот под стъклен похлупак, а живота да си минава покрай тях.
А, и между другото, ама само между другото-висше не се учи толкова трудно с дете на ръце. Всичките ми познати с малки бебета учат все още, една не се е оплакала. Да, не винаги им стига времето да отидат на всяка лекция, но пък си взимат изпитите, заверките и практиките без проблем. Има ли желание, има и начин. Ако те мързи, оправдания БОЛ!

Интересно ми е къде видя да твърдя, че съм по-интелигентен?
Сигурно съм и повърхностен след като смятам едно момиче или момче, което до сега не го е правило, за неопитно.
И да сигурно забраната си е измиване на ръцете, тъй като забранения плод е най-сладък.
Процента бащи, които смятат дъщерите си за малките си момичета (поне по мой наблюдения) е доста голям не мислиш ли?
Човек се учи да взима правилни решения от грешните..
Не мислиш ли, че баща ти ти го е казал правилно: ЩЕ ВИДИШ..?
Е ти имаш много познати, които учат и гледат деца.. е аз пък имам много познати, които гледат дете и как да ти го обесня с 2х500лв заплати дете как се гледа 18години ? минимум?

Аз ако се поставя на местото на авторката няма да го приема това като забрана а като съвет, за това че каквото си го направи тя такова ще си го живее..

"musshy
Мислиш че си уникален и никой не гледа от другата гледна точка. Аз вече го написах. Един баща винаги ревнува малкото си момиченце. Представи си че имаш дъщеря. Какво би направил ти. Би я пазил възможно най дълго от момчетата. А я си представи сега че имаш син. Ще му даваш ли такива съвети като този. Стой сине до 23-24 години девствен че да не заченеш някоя преди образованието си! Или ти смяташ че мъжете са по умни от жените и затова на тях не им трябват такива съвети. "

Благодаря, че ме смяташ за уникален, поласкан съм.
Това с ревността не го разбрах, може би защото още не съм баща.. знам ли ?
Няма значение дали ще имам момче или момиче. Моето лично мнение, е че един родител (особено на тийнейджър) трябва да бъде приятел с детето си, а не пъдарин. Кога ще започне да го прави си е негово/нейно решение. И да ще го/я натискам да си гледа на 1во место образованието след това другите неща, човек може да намери време за всичко стига да има желание.

Не искам да се заяждам или нещо такова, ако съм обидил някой с мой пост извинявам се, все пак ние каквото и да си говорим авторката трябва да си го мисли, нито ние нито баща и ще определим живота й.

valume
12-22-2011, 15:34
Ако наистина го искаш(а не само, за да направиш напук на баща си) не виждам нищо лошо да правиш секс. Не си малка, пък и това си е природа, тялото ти се нуждае от това..смисъл такъв, ако тялото ти го иска - защо да не му го дадеш...
Искаш ли го, давай смело, ако се стискаш и не задоволяваш тялото си заради друг (това си е твоето тяло все пак) от там вече идват хормонални проблеми...
Никои не може да те насилва да правиш или да не правиш нещо - Решението е твое :)
Успех!

Shturrrche88
12-22-2011, 16:08
Интересно ми е къде видя да твърдя, че съм по-интелигентен?
Сигурно съм и повърхностен след като смятам едно момиче или момче, което до сега не го е правило, за неопитно.
И да сигурно забраната си е измиване на ръцете, тъй като забранения плод е най-сладък.
Процента бащи, които смятат дъщерите си за малките си момичета (поне по мой наблюдения) е доста голям не мислиш ли?
Човек се учи да взима правилни решения от грешните..
Не мислиш ли, че баща ти ти го е казал правилно: ЩЕ ВИДИШ..?
Е ти имаш много познати, които учат и гледат деца.. е аз пък имам много познати, които гледат дете и как да ти го обесня с 2х500лв заплати дете как се гледа 18години ? минимум?

Аз ако се поставя на местото на авторката няма да го приема това като забрана а като съвет, за това че каквото си го направи тя такова ще си го живее..


Да започнем с твой личен цитат
Тъпи, по-тъпи и супер ограничени отговори отново с темите из форума, нямам думи... Смяташ нашите коментари за тъпи, че и по-тъпи и супер ограничени, а твоя с какво блесна? Както и да е-право на мнение имаш. Искам да ти кажа, че съм отгледана от майка студентка, която не работеше. Тоест, живяла е с много по-малко от хиляда лева на месец. Ама ей на-отгледала ме е, направила ме е човек, висшистка е от цифра време и не се е оплаквала никога. Казах ти, че когато човек има желание, намира и начин. Много семейства с по две деца, живеят с общо 600лв на месец, ама се справят. Не може да живееш като търтей и да имаш очаквания от родителите си за охолен живот, нали?! Човек се учи да се разполага по чергата си. И да, човек, който не е правил секс е неопитен, но това не значи, че няма теоретични знания (които е наложително да има всеки човек, за да може практиката да не е с тежки последици), които не го правят по-тъп, от този/тази, дето е минал/а през сума ти легла, ама главата е празна като хладилника на бездомник. И може да се поставяш на мястото на авторката, но не живееш нейния живот и не си наясно за отношенията с баща й (както и аз, разбира се).

Rebirthing
12-22-2011, 16:33
Имаш 18 и баща ти не може да те върже за да не правиш секс ! Това какво трябва да е ? Забрана ?
На 18 си, ако ти се прави секс, прави го, но с предпазни мерки.

Fiction7577
12-22-2011, 16:35
За един баща на първо място е неговата дъщеря. Нормално е до някъде да иска да те предпази, макар, че ми се вижда малко прекалено. Да ти казва да изчакаш докато завършиш гимназията - Окей, но чак университета е в повече.

Разбирам какво е родителите ти да са по-консервативни, както ти казаха по-нагоре - няма спасение. За мен лично, си прави секс, на 18 си, достатъчно голяма си. Просто не говори на тая тема с него.

Azoria
12-22-2011, 16:38
Мисля,че баща ти е казал на глас това,за което всички бащи вътрешно се молят дъщерите им да спазят. :)

Важно е ти как се чувстваш,той няма как да те спре. Говори ти просто ,за да се опита да те предпази. :)

Positive_SouL
12-22-2011, 17:00
Благодаря, че ме смяташ за уникален, поласкан съм.


:D хаха ако ми кажеш къде съм написал че си уникален, ще те призная! Защото между израза "мислиш че си уникален" и "мисля че си уникален" има разлика. Но щом не можеш да вникнеш в смисъла на това простичко изречение, то тогава няма да се хабя да ти обяснявам за останалите неща от темата.

pifiella
12-22-2011, 19:34
По-голямата ми сестра беше държана изкъсо, баща ми и забраняваше гаджета, купони,излизания,следеше я къде ходи, в 21 часа трябваше да си е в нас и резултата беше обратен... А аз съм оставена на свободия,ако искам мога да не се прибирам, само трябва да знаят къде съм и въпреки това, аз си стоя вкъщи и предпочитам да уча за кск, вместо да се скитам по нощите....Та мисълта ми е,че не винаги ограниченията водят до нещо добро,а точно обратното,когато ти казват:"Няма да ходиш там и да правиш това......", на теб ти се ходи още повече и ще го направиш на пук. А когато знаеш,че няма да има проблем да не се прбираш,не ти пука и си си вкъщи. Поне аз съм така и мисля,че,когато има известна свобода и детето само преценява как да живее е по-добре, от колкото да бъде държано на кайшка до двайсетте си години,че и на горе...
А относно повечето родителите и техните разбирания - те са израстнали по времето на кумунизма и са възпитани в школата на благоприличието: завършваш казарма/училище, жениш се и имаш деца.Това им е мисленето и трудно може да бъде променено към по либерално!

frogster
12-22-2011, 20:12
Щом си на 18, тоест пълнолетна, е абсурд баща ти да решава дали ще правиш секс.
Ама той реално погледнато не може винаги да те следи и да е с теб през цялото време, така че сигурно няма да е трудно да нарушиш "забраната", без да разбере. Не знам какви са ви отношенията, но се надявам да го няма варианта да те заведе насила на гинеколог да провери дали си девствена о.О

umri
12-22-2011, 23:20
Прави в тва отношение каквото си искаш, без да се съобразяваш с мнението на когото и да било. Много ясно, че баща ти ще иска "малката" му дъщеричка да се пази за брака, но ако може, разбираш ли, и след брака да не прави секс, и ако може да прави секс само за да забременее...или не, най-добре инвитро, че да е полу-непорочно зачатието, че да може внукът му по вода да ходи... да си гледа работата дъртия.

Не виждам кво толкова има за коментиране. Искаш да правиш секс - правиш. Не искаш - не правиш.

От друга страна, ако започнеш да правиш секс след 19-20 годишна възраст не само емоционалното, но цялостното ти развитие като човек ще се забави. В тва съм абсолютно сериозен.

frogster
12-23-2011, 08:58
aко започнеш да правиш секс след 19-20 годишна възраст не само емоционалното, но цялостното ти развитие като човек ще се забави. В тва съм абсолютно сериозен.

Е, чак пък да й се забави развитието....но пък защо да пропуска възможности заради страховете на баща си? Ако прави безопасен секс, няма да има проблем.

umri
12-23-2011, 12:43
Е, чак пък да й се забави развитието....но пък защо да пропуска възможности заради страховете на баща си? Ако прави безопасен секс, няма да има проблем.

Забавя се, повярвай. Това е ново начало. Отчасти ти се променя възприятието към заобикалящия те свят.

DarkTemplar
12-23-2011, 20:07
Доста от изказалите се по темата подхождат към проблема прекалено остро и разсъждават едностранчиво. Конфликтът никога не е бил начин за решаване на проблемите. Неразбирането на другия и нетолерантността също.

Прави ми впечатление, че повечето родители не познават добре децата си и с думи и дела подхождат неправилно спрямо тях. Или са прекалено наивни и наследниците им ги манипулират както си искат, или се вживяват в ролята на надзиратели в затвор със строг режим. Оттам идва проблема с комуникацията.

Конкретният ми съвет към авторката се крие в нейната самостоятелност, отговорност и обективна оценка на ситуацията. Тоест - научи се да пазиш определни области от личното си пространство дори от родителите си, защото те освен добър съветник, могат да бъдат и много лош такъв (виж горния абзац), особено в емоционални за тях области като "бъдещето на малката ми красива дъщеричка". Когато се почувстваш готова, можеш спокойно да се отдадеш на момчето ти - така и ти, и той ще го оцените. Мисля се подразбира, че преди това трябва да се образоваш теоретично за секса, начините за контрацепция и т.н. Ако нещо не ти е ясно - питай, не е срамно и винаги ще се намери кой да ти отговори (дали в нета или в реалния живот няма значение). И знай, че един правилно поставен презерватив ще ти спести много бъдещи нерви и проблеми. ;)

BornToRaiseTheHell
12-24-2011, 05:32
Човека се притеснява. Очаква, че, може би, като завършиш славното висше, ще си поумняла, пораснала и т.н. Аз лично не го разбирам, защо точно такава граница е решил да постави. Щом ти позволява всичко останало, значи не е някой Цербер, просто не е расъл в саксия и знае, че фал с предпазните мерки винаги може да стане.
Разговор едва ли ще оправи нещата. Просто се пази и успех. :)

bloodyF
12-24-2011, 12:23
представете си, че сте майки/бащи и добре изглеждащата ви дъщеря има приятел, за когото вие не знаете почти нищо
еми дали ще я оставите да се пори с разни..случайни?!

от страната на авторката-ако се чувстваш готова и мислиш че е подходящият човек, давай, ама ако има последствия ще си ги търпиш..

Teketo
12-24-2011, 18:07
Здравейте,

сигурно ще видите че за първи път съм тук но тази тема така да се каже ми е до болка позната като човек минал по същия път и като не съм много по голяма от вас.Моя баща беше същия мале дума неможеше да става в нас даже за цикъл и дам.превръзки не се говореше беше много смешно.С времето ме беше много страх как това как онова как ще му казвам как ще се справя с това но както и много хора са те посъветвали авторке с главата на пред и с много ум и хитрос се справяш.Немога да се сетя кой го беше написал по нагоре,че като станете на 18 и т.н. наистина не си мислете,че това е най великото нещо на света и не се смейте на тези който казват "е де да бях на вашето място сега.." защото си е така наистина връщайки се назад не съжалвам за нищо но де да бях сега на 18... аз съм на мнение,че родителите трябва да чуват това което искат.Но да знаете то не става само с.... трябва и акъл и то бая...Виждам,че не си някоя вейка такаче просто го мисли кажи да тате прав си и си живей живота с мисъл.И прави така че да не ги розачароваш като правиш това което искаш но с много ум но те знаят че не го правиш и така.
Това че ти имат много доверие е страхотно...а до колкото до думите му да не го розачароваш хахахаха това вече са бабини деветини повярвайми...незнам на колко е бащати ама ....това че ти имат доверие можеш да е само в твой + и да ги въртиш на малкия си пръст.В слушай се в думите ми РОДИТЕЛИТЕ ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ САМО ТОВА КОЕТО ИСКАТ ДА ЧУЯТ. Много ясно че баща ти ще те пази повярвай ми по голяма ревност от бащината няма, а аз имам и по голям брат смятай хахахха Смело на ум и разбира се не прави нещо щото трябва вече, а защото ти си готова и го искаш наистина

Весели празници

Shadowlight
12-24-2011, 19:06
Радвам се , че моят баща не е такъв :D . Той не знае , че водя полов живот но съм останала с впечатлението , че няма нищо против. Но както казаха - по-голяма ревност от бащината няма . Накарал е брат на всяко момче , с което имам отношения (независимо какви) да му казва : "Ако направиш нещо на сестра ми ще ти счупя ръчичките" и не се шегува.. Но бащата на авторката вече... Ти си действай , него остави в неведение.

3oPuTy
12-24-2011, 22:20
Всички бащи са такива :)
За тях ние винаги ще сме си техните малки момиченца,които са учели да ходят,да говорят,носили са на конче и т.н.
Свиквай с факта,че за него ти никога няма да си достатъчно голяма за сериозна връзка,а още по-малко за секс :D Т'ва е положението.Просто те искат да си ни гледат вечно малки и зависими от тях :D