PDA

View Full Version : Въпрос за Далацин Т



Anabella
12-21-2011, 18:45
Искам да попитам, ако някой го е ползвал, дали след него мога да сложа крем за лице (например Здраве) или ще се изгуби ефекта. Изобщо ако някой има опит с този продукт да сподели мнение, има ли ефект, след колко време и т.н. Благодаря :)

ledenakrasota
12-22-2011, 08:02
Зависи колко сериозен е проблемът ти. Действа почти веднага или след няколко дни. Ако много ти изсушава кожата, е хубаво да се намажеш с кремче. :)

Anabella
12-22-2011, 12:20
Еми не е сериозен проблемът, само в една област са пъпките и дерматологът каза само там да го използвам. Но исках да чуя и други мнения на хора, които са го ползвали :) И дали кремът, нанесен след него би намалил ефекта :)

ledenakrasota
12-22-2011, 15:46
Изчакваш малко след като го нанесеш, за да попие хубаво и нанасяш крема. :)

Anabella
12-22-2011, 17:35
Мерси за отговора :) Да разбирам ли, че си го ползвала и ти е помогнало ? :)

ledenakrasota
12-22-2011, 19:28
Да! Както и зинерит. Антибиотици са все пак. Но не прекалявай. :)

teddybearMV
12-23-2011, 15:18
Антибиотици не могат да се прилагат без лекарско предписание. Ще направите някаква беля. Само с рецепта от лекар!

Anabella
12-23-2011, 15:29
^ С рецепта е ;) Просто исках да чуя и други мнения .

ledenakrasota
12-23-2011, 17:35
Антибиотици не могат да се прилагат без лекарско предписание. Ще направите някаква беля. Само с рецепта от лекар!

Не! Малоумни сме!

teddybearMV
12-24-2011, 09:46
Не! Малоумни сме!
Колкото и да го пишеш с ирония, честно да ти кажа в 50% от случаите, за които чета в Козметика и диети си е баш така. Именно заради това и го пиша.. защото сещаш ли се, че ако наистина има рецепта и преглед при лекар ще знае как да го ползва, нали?! А няма да пита по форумите, щото тука никой не е по-компетентен от лекаря, който и го е изписал.. така че..!

Anabella
12-25-2011, 12:48
Не е нужно да те убеждавам, че имам рецепта.. Просто тогава не се сетих да питам лекарката мога ли да ползвам крем след Далацина, а и в листовката не пише, така че какво толкова, че съм попитала. Както и да е.

teddybearMV
12-26-2011, 15:10
Не е нужно да те убеждавам, че имам рецепта.. Просто тогава не се сетих да питам лекарката мога ли да ползвам крем след Далацина, а и в листовката не пише, така че какво толкова, че съм попитала. Както и да е.
Ако е така, защо просто не се обадиш на лекарката да я питаш, а питаш във форума? На рецептата ти трябва да пише по колко и как се прилага, щом имаш такава. Питайте си лекарите всичко, а не по форумите. Тук лекари няма. Има само хора, които кой чул, кой недоразбрал дава акъл.. Само някоя беля ще стане така..

ledenakrasota
12-26-2011, 15:50
Ако е така, защо просто не се обадиш на лекарката да я питаш, а питаш във форума? На рецептата ти трябва да пише по колко и как се прилага, щом имаш такава. Питайте си лекарите всичко, а не по форумите. Тук лекари няма. Има само хора, които кой чул, кой недоразбрал дава акъл.. Само някоя беля ще стане така..

Просто спри да даваш акъл! Момичето не пита как да го използва, а за употребата на крем за след това. В листовките не пишат такива неща.
Форумите са точно за неориентираните! Тук хората говорят от опит, а не кой чул-недочул нещо и да се изказва. Тук всеки може да се дообогати с информация. :)

Anabella
12-26-2011, 20:27
^ Остави, то явно да не попита човек ;) Благодаря все пак за отговора, само ти се отзова :)

teddybearMV
12-27-2011, 10:08
Просто спри да даваш акъл! Момичето не пита как да го използва, а за употребата на крем за след това. В листовките не пишат такива неща.
Форумите са точно за неориентираните! Тук хората говорят от опит, а не кой чул-недочул нещо и да се изказва. Тук всеки може да се дообогати с информация. :)
И в листовките ги пишат баш тия неща- дали се използва самостоятелно или комбинирано с друг продукт. На рецептата също, плюс всичко това, щом има консултация с лекар, значи винаги може да му се обади и да попита по телефона, да мине през кабинета..А като цяло когато се изписва лечение, то се обяснява с две-три думи. Лекарят пише рецептата и обяснява. По форумите за лекарства и антибиотици не се пита. Няма как някой да знае по-добре от твоя лекар, който ти е видял пъпките и ти е изписал точното лечение.
Анабела да попита лекаря си, той знае най-добре. Съвети за лечение - само от лекар.

kalpazanka
12-27-2011, 12:34
teddybearMV, съветвам те да контролираш нервните си изблици.
Това, че ТИ нямаш диплома за лекар не означава, че ТУК ИЗОБЩО не влизат/пишат лекари!

Авторке, не нанасяй друго след клиндамицина.

teddybearMV
12-27-2011, 13:40
Калпазанка, много ми е важно да ми обясниш къде точно забеляза нервен изблик? Спокоен пост , обяснения, няма обиди, няма нищо...Интересно, много искам да ми обясниш?! Също ми е важно да разбера кои са тия лекари с дипломи, които влизат тук? И най-конкретно нейният лекар влиза ли тук, защото само неговото мнение е важно- той е изписал лечението, видял е наживо пъпките, състоянието на кожата..По нет-а как ще стане със съвет за лечение? Преглед няма как да и направят, а това е кожа, индивидуално е.
И най-вече, ако тук влизаха наистина лекари, то те щяха да ти обяснят колко е опасно да се прави лечение с антибиотици по съвети от форуми.

ledenakrasota
12-27-2011, 14:46
Калпазанка, много ми е важно да ми обясниш къде точно забеляза нервен изблик? Спокоен пост , обяснения, няма обиди, няма нищо...Интересно, много искам да ми обясниш?! Също ми е важно да разбера кои са тия лекари с дипломи, които влизат тук? И най-конкретно нейният лекар влиза ли тук, защото само неговото мнение е важно- той е изписал лечението, видял е наживо пъпките, състоянието на кожата..По нет-а как ще стане със съвет за лечение? Преглед няма как да и направят, а това е кожа, индивидуално е.
И най-вече, ако тук влизаха наистина лекари, то те щяха да ти обяснят колко е опасно да се прави лечение с антибиотици по съвети от форуми.

Ако си разумна, ще спреш. :) В момента нещата, които пишеш са напълно излишни и не по темата. С времето ще се научиш как се пише във форумите и че хората тук не са толкова "затапели", за да не знаят какво е точно Далацин Т и останалите антибиотици. :)

teddybearMV
12-27-2011, 14:54
Ако си разумна, ще спреш. :) В момента нещата, които пишеш са напълно излишни и не по темата. С времето ще се научиш как се пише във форумите и че хората тук не са толкова "затапели", за да не знаят какво е точно Далацин Т и останалите антибиотици. :)
Мила, този форум го знам откакто сестра ми влизаше тук някъде през 2004-2006 година. И добре помня за онзи случай в който на едно 11 годишно момиче му бяха казали, че гърдите му ще порастнат с хормонални лекарства и цялата верига от проблеми, които предизвика това. Имаше даже и правило, което забраняваше форумното самолечение и препоръчване на лекарства, та камо ли антибиотици. И сега си седим с нея и си говорим точно за тези неща.
Който си мисли, че може да се лекува по съвети от форумите да го каже на някой лекар, да видите каква е реакцията.
По форуми можете да си препоръчате фризьорски салон, но не и схема за лечение с локален антибиотик. Лечение и съвети за лечение- само от лекари, за да не си чукате после главите като стане някоя беля.

ledenakrasota
12-27-2011, 15:09
Мила, този форум го знам откакто сестра ми влизаше тук някъде през 2004-2006 година. И добре помня за онзи случай в който на едно 11 годишно момиче му бяха казали, че гърдите му ще порастнат с хормонални лекарства и цялата верига от проблеми, които предизвика това. Имаше даже и правило, което забраняваше форумното самолечение и препоръчване на лекарства, та камо ли антибиотици. И сега си седим с нея и си говорим точно за тези неща.
Който си мисли, че може да се лекува по съвети от форумите да го каже на някой лекар, да видите каква е реакцията.
По форуми можете да си препоръчате фризьорски салон, но не и схема за лечение с локален антибиотик. Лечение и съвети за лечение- само от лекари, за да не си чукате после главите като стане някоя беля.

Тук никой не изписва схеми. Никой не дава акъл какво да се пие. От мухата правиш слон. Темата е за едно, ти разтакаваш локуми за друго. Обобщаваш доста обширни теми и всичко остава криворазбрано. Никой няма да спори просто за такива глупости.
Със здраве! Весели празници! :)

kalpazanka
12-27-2011, 15:22
Момиче, разбери, тя пита дали след клиндамицина да маже друг крем, не пита за схема за лечение. Плюс това в аптеката няма да й дадат клиндамицин без рецепта. Така че излишно и ненужно раздуваш въпроса.
Лекарите тук са batkodoki и DrSmurph. Който иска, се обръща към тях.

Стига ни ангажира вниманието и отклонява темата, ако обичаш.

teddybearMV
12-27-2011, 15:33
Супер елементарно е, че ако е била на дерматолог и има рецепта, дерматологът или и изписал крем и е обяснил прилагането, или не е. Какво има да пита тук, щом вече си има избран дерматолог, който провежда лечението. Звъни и пита, ако не е разбрала.
Схемата на лечение включва, освен колко пъти да третира мястото, и дали да го ползва самостоятелно, или да се комбинира с друг продукт.
Лекарите, за които говориш от форума, едва ли биха се навили да дават съвети без преглед фейстуфейс. Не е професионално.

Anabella
12-27-2011, 17:30
Разбрахме вече какво имаш предвид.. Нито съм искала да ми препоръчват антибиотик, нито каквито и да е било лекарства. Повтаряме се вече.

teddybearMV
12-28-2011, 09:20
Разбрахме вече какво имаш предвид.. Нито съм искала да ми препоръчват антибиотик, нито каквито и да е било лекарства. Повтаряме се вече.
Идеята ми е, че е много важно, когато провеждаш лечение, особено на дерматологичен проблем, защото там нещата са много специфични и индивидуални, ако имаш въпроси относно процеса на лечение, да ги задаваш само към лекаря, който ти е направил прегледа и схемата на лечението. Защото само той е наясно с това твое състояние към момента на прегледа и само неговото мнение има значение.
Защото ако после не ти се оправи кожата, а примерно стане по-зле, кой ще е виновен- лекаря или тези със съветите по форумите?! Ако искаш да има резултат- питай си дерматолога за всичко. Това ти го казвам с най-добри намерения, но вие тука, всичко което не съвпада с вашето разбиране за нещата, го премате като заяждане.

Anabella
12-28-2011, 16:55
^Ясно, това е лицето и самолечението е глупаво и рисковано, по-често само влошава нещата. Но въпросът ми беше само за кремчето за лице все пак. Виждам, че ме съветваш за мое добро, но направихме от нищо такъв проблем. ;)

irikarah
09-07-2014, 13:40
Здравейте ! Интересуваме мога ли да го използвам не по два пъти на ден, а по три? (delacin t)

marilyn
09-08-2014, 10:26
Използвай го, така както са ти го предписали.