PDA

View Full Version : тийнедйджъри с характер



stelit0
12-21-2011, 20:36
Защо учителите мразят децата с характер?Защо винаги те са черните овце?

flower757
12-21-2011, 20:48
Може би защото ''децата с характер'' ги правят на 2 ст'инки .. и нали знаеш, като запомниш някой с лошо-с лошо си остава ..

montana6
12-21-2011, 20:53
Какво обаче значи тук деца с характер? Защото за мен цапнатите през устата, които много говорят, но нищо не казват, не влизат в тази категория. Липсата на възпитание не го свързвам с проява на характер.

stelit0
12-21-2011, 20:59
Вижте ни днешното образувание,учителите на който за нищо не им пука освен кафенцето...гледат само да си изпеят урока и да излязат.Това ли е преподавател? А защо даскалите си избиват комплексите пред децата? Само защото тя е с телефонче от 20 лева и с едни и същи дрешки всеки ден от на баба ми времето,а някой от децата вадят телефонче маркови дрешки а-у.. знаят че в обществото никой не ги смята за нищо, а пред децата могат да командват..и ако някои им се противопостави го нарочват. Не мисля,че е правилно.Също така мнението на учителя за детето да влияе на оценката е адски грешно..

antineutral
12-21-2011, 21:17
Темата е много обширна и може да се разгледа от всички страни, в т.ч. и от тази на самия учител. За да я пускаш, очевидно си се сблъскал/а с проблема и на първо време гледай да успееш да оправиш нещата с проблемните за теб учители. Учителите могат да презират и боб яхния, но това не означава, че няма да го ядат, ако им е поднесен като единствена възможна опция. Като съвет ти препоръчвам да отстояваш характера си, защото ако поставиш на везни достойнството си и няколко бележки и забележки, нещата стават ясни. Гледай да не прекаляваш, разбира се :)

Azoria
12-21-2011, 21:20
Питаш и си отговаряш. :)

Не всички ,но повечето учители ги мъчат комплексите им и и да искат не могат да го прикрият.
Това,че те са си изживели "най-хубавите години" през комунизма и сега гледат какво не са имали възможността да опознаят ги дразни.
Със стареенето хората явно стават все по-затворени към света и не приемат друго мнение освен своето. Не осъзнават,че света се променя /или просто не искат да го приемат ,защото така им е удобно/.
На много теми днешните учители не са компетентни. И не говоря само за технологии или други "новости" ,а и за самите им професии. Честно казано рядкост са тези преподаватели,които си разбират от специалността ,да не говорим за педагогическия им подход... Давам за пример моята класна ,която постоянно ни натяква ,че преподава музика от повече от 30 години,но когато поискам от нея да ми обясни защо едно нещо е така,а не така ,каква е логиката ,как се стига до този извод , тя ме гледа ,като че ли я питам за квантовата механика и ми вика "Прекалено много се задълбочаваш ,тези неща не се мислят,трябва просто да ги знаеш." :shock: - Не трябва да се мисли,да добре... :?

ProudToBeAStoner
12-22-2011, 10:42
Щото не им лижат г*зовете. :)

Lucho
12-22-2011, 11:54
Вижте ни днешното образувание,учителите на който за нищо не им пука освен кафенцето...гледат само да си изпеят урока и да излязат.Това ли е преподавател? А защо даскалите си избиват комплексите пред децата? Само защото тя е с телефонче от 20 лева и с едни и същи дрешки всеки ден от на баба ми времето,а някой от децата вадят телефонче маркови дрешки а-у.. знаят че в обществото никой не ги смята за нищо, а пред децата могат да командват..и ако някои им се противопостави го нарочват. Не мисля,че е правилно.Също така мнението на учителя за детето да влияе на оценката е адски грешно..

Само дето не всички ученици вадят "телефонче маркови дрешки а-у. Много глупаво е да се смята за тийнейджър с характер само този, който е доста добре подсигурен материално от своите родители.

Това за сравнението с телефона от 20 лв. е доста неумесно, ако говорим за всички училища в България. Ако говорим за някое СПТУ, селско училище или западнал техникум - да, но глобално - абсурд. Пък дори и СПТУ да е, няма учител, който да получава малка заплата - почти всички получават добри пари. И не е вярно, че гласът им не се чува - напротив - нямаше реален повод преди няколко години за стачка - но направиха такава - и сега си получават заплатите. Но това е съвсем друга тема.

Вярно е, че има преподаватели, които си избиват комплексите и имат лично отношение спрямо ученици, но за това е виновна цялата ни образователна система - която е устроена по начин не да се учи, а да се изкарват оценки. Не да имаш знания, а да имаш някакви оценки. Въпрос към автора на темата: кажи ми какъв тип хора са тези "характерните" (т.е. тези прословути "тийнейджъри с характер"), за които става въпрос? (аз имам предположение, но ще го оставя за себе си - за да не се получава монолог поне на този етап).

fenasf
12-22-2011, 13:34
ОбразОвание

Fiction7577
12-22-2011, 15:34
Монетата винаги има две страни. Всеки смята себе си за прав и дори и не се поставя на мястото на другия.

Знам какво е учител да те "нарочи", беше много отдавна. Просто с учителката се заядохме на няколко пъти, след което аз спрях да и уча по предмета. В годината, в която кандидатствах едва минах по биология (по това преподаваше тя). Със сетни сили изкарах 3. И обвинявах за всичко това нея. Сега разбирам каква грешка е било. Трябваше да си уча нещата и да не се вглъбявам толкова много във цялата тая глупост. До ден днешен още не я уча биологията, въпреки, че и училището смених и преподаватели, и въпреки, че от тогава минаха 5 години. Тотална простотия беше, ама какво да правиш. Тия неща са отдавна в миналото.

Гледай напред, не се "отваряй" на учителя си, ако не сте в най-добри отношения... просто нормално държание. Другото не води до нищо добро.

Chacho
12-22-2011, 16:12
@Lucho, повод за стачка имаше и това се вижда в кадърността на учителите и най-вече на тези, които ще стават учители.

granger
12-22-2011, 16:50
Може би аз спадам към хората с характер. Винаги казвам мнението си , дори и да не съвпада с това на преподавателя ми. Виждам ,че това на учителите им хаесва, защото виждат ,че имаш мнение. Не говоря празни думи , а разсъждавам и изказвам мнение и мисля,че учителите и като цяло всеки го оценява. Друг е въпроса ,че има хора ,които наистина са цапнати в устата , има и много нагли същества,които имат високо самочувствие ,но нямат покритив,оттук идва проблема. Има хора, които знят как да изкажат мнение, без да го натрапват, а има и такива които просто плямпат без да казват нищо!

anonymous708973
12-23-2011, 05:47
Ще ме извинявате, ама гледате супер едностранчиво. В повечето случаи "тийнейджърите с характер" са просто лигави лайна, които си мислят, че училището е мястото да се правят на оборотни.

DieselBlood
12-23-2011, 08:47
Може би.Но когато учителя ми се прави на интересен и нарочно иска да ме прецака,няма шанс да си замълча и да му играя по свирката.

Miichelle
12-23-2011, 12:14
Доста обширна тема. Наистина понякога тия "характерни тийнейджъри" са просто разглезени типове, които се дървят на учителите, за да се докажат по някакъв начин. А това, че учителите са тотални гъзове понякога е друго..

Chacho
12-23-2011, 12:19
Има разлика между това, да имаш собствено мнение и това, винаги да противоречиш на учителя. Едното изхожда от принципите ти, другото е продукт на егото, комплексите и неосъзнатостта.

jghgh
12-23-2011, 16:18
Не е вярно, че учителите не харесват учениците с мнение, тези, които са способни да водят конструктивен спор и изразяват мнението си по адекватен начин и т.н.

Просто ти явно се държиш неадекватно и това си личи и от мненията, които пишеш.
Съгласна съм с montana6 и PinkPan7her, а и отделно от наблюдения забелязвам, че в много случаи не учителите са криви, а именно учениците. В мноооого голяма част е точно така. Просто днешните деца са пълни с претенции, нахални са, разсъждават за учителите, че си избиват комплексите, докато те просто искат да ги научат на нещо и са с тотално изкривени възпитание и ценностна система.
А пък тая логика, че някой ви завижда за телефоните и дрехите ... ЛОЛ. Това ли е наистина първото, което ти минава през главата, ако някой учител не те харесва? А ти стараеш ли се достатъчно? Държиш ли се прилично в часа му?
Вчерашно дете. За даскалите сигурно си поредната разглезена пикла с нереално възприятие за заобикалящия й свят, отколкото да жадуват за телефона и дрехите ти.

Много елементарно мислене... Истината (поне такава, каквато аз я виждам) е, че днешните ученици твърде много мислят какви оценки ще изкарат, но рядко искат да направят НЕЩО за да покрият желанията си. Масово врънкат за 4ките си, а не се замислят, че не дават никакви усилия от себе си. Все учителите са им виновни, а те самите се държат с тях предизвикателно, унизително и им се подиграват. Пълна паплач.

Едното хубаво нещо на соца е било, че училището и учителите са били уважавани, издигнати в институция. Няма прогрес там, където образованието е захвърлено в калта и отношението на хората към учителите и хората на науката е презрително и подигравателно. Ама цялата държава вече ни е такава, на почит са силиконовите каки и все повече навлиза американската култура с "лошите момчета и момичета", които се държат провокативно с даскалите и правят поразии.
"Обществото ги няма за нищо" - сама го каза, предполагам с наслаждение, въпреки че не осъзнаваш тея хора колко по-напред са от теб във всяко едно отношение.

Моето мнение е, че учителите трябва да се уважават безусловно, в крайна сметка са вишисти, поне 50-100 изпита са пред нас, включая и курсови работи и т.н.. Не може някакво пишлеме да се смята за по-компетентно от даскала си, дето културата му е ей толкова малка -> . , но иначе се справя прекрасно с цъкане на телефона, лаптопа и харченето на пари в мола/запиването по кръчми на невръстна възраст.
За това, че даскалите били некомпетентни - не може да не се признае, че в някои отношения тези хора ползват стари знания, а и образ. система ни е остаряла - но това не ви пречи да слушате и да си учите - нали трябва да стъпите на някаква основа?
Още нещо, образователната ни система преди е била сред 10те най-добри в света именно заради ученето на всякакви предмети и дисциплината. Сега какво е образованието - чекия.
И доста хора са на глупавото (за мен) мнение, че човек трябва да учи само това, което му е интересно. Според мен това е голяма грешка, ама айде да не се отклонявам чак толкова от темата.


Стягайте се малко от малко.
Знанието е сила. Не отказвайте да я спечелите :> Нямате идея колко може да се спечели от знанието, елементарният живот зависи от него. Справедливостта, развоят на исторически събитя и т.н.
Така че учете си. А за да можете да го правите качествено, първо уважавайте учителите си.

daq96
12-23-2011, 16:57
Доколкото разбирам за теб ученици с характер е далеко, от начина по който аз го разбирам. ( Пише се образОвание. Образувание е друго)
От гледна точка на учениците:
-една част от учениците смятат че това означава тийнейджъри, който през часовете се правят на интересни и отговарят на учителите. (Съответно учителите няма как да ги харесват, но не трябва и да са пристрастни относно оценката освен ако не се колебаят между 2-3, 3-4, 4-5 и съответно 5-6, тогава учителите гледат работата на дадения ученик през часа. А по принцип такива ученици не правят нищо през часовете.)(Има си отделно (поне в моето училище) оценка за поведение-примерно ....)
- друга част пък смятат че това са ученици, който си знаят интереса и не се занимават с глупости. Отстояват мнението си и се борят за това което искат да постигнат.

xoxi
12-23-2011, 17:10
Не всеки става за учител.
За да си учител се изисква най-вече търпение и дипломатичност.
В повечето случаи тези вражди между учениците и техните учители са защото са намесени вече лични отношения, което е абсурдно.
Аз самата съм се сблъсквала с какви ли не проблеми свързани с учителите. За някои аз съм си виновна, а други са се породили от това, че държа на принципите си и не бих потъпкала гордостта си заради нещо, което някой учител се опитва да ми наложи. С някои от тези учители се караме в часовете, но след училище сме си на 6. Обаче съм се сблъскавала и с учители, които извън училище се заяждат буквално (!!!) с мен, опитвайки се да се изкарат по-големи. И те са по-големи, но не това е начинът да се показва. Ученикът винаги е в по-неизгодната позиция, за това му се втълпява, че трябва да мълчи и да прави, каквото му се казва. И когато се появи някой, който не е съгласен с наложеното от учителя, нормално е да възникне спор. Лошо е само, че някои учители го приемат твърде лично и започват да правят циркове. Има и такива, които бързо се справят с тези проблеми и след това всичко отново върви добре.

BloodyDreamer
12-23-2011, 18:20
Учителите не мразят децата с характер. Самата аз се считам за такава - имам собствено мнение, приоритети, цели, имам си някакво понятие от морални ценности и ги защитавам(всичко от по-горе изброеното), но се разбирам перфектно с всеки един от учителите. Обаче имам съученици, чиято психологическа възраст е 9-10 години и се заяждат с учителите, защото се мислят за нещо повече от тях! Няма как да се държиш добре с някой, който не те уважава нито като по-възрастен, нито като човек стоящ по-високо в дадената администрация, нито като човек!
Не знам каква ти е дефиницията за човек с "характер", но най-вероятно не съвпада с моята...

stelit0
12-23-2011, 20:03
С приемера си за телефончетата и марковите дрешки далеч не визирам себе си.Не се смятам за разглезена..даже изобщо.Честно казано от малка ме държат доста изкъсо и не съм от тези дето харчат паричките на мама и тати в мола.Обаче продължавам да си държа на мнението,че повечето от днешните учители за нищо не стават.Не им пука какво ще научат учениците..нали после трябва да вземат пари за частни уроци.Също така не смятам за "деца с характер" тези, който се отварят на учителите за газарията.Говоря за тези който си имат лично мнение и принципи. Не мога да говоря за другите училища,но тези в който аз съм била учителите са под всякаква критика, занимават се с клюки и си клатят краката по цял ден. Нарочват децата,който не са съгласни с тях и нон стоп се заяждат с тях. Много уважавам тези, който си преподават уроците и не се занимават с глупости,но тези , който се праят на много интелигентни,а всъщност за по тъпи и от радиатор ..как да ги уважавам?Как да се държа с някой комплексар?

П.П каквито и да са учителите продължавам да си уча уроците без да се влияя от това, но такива безмозъчни и комплексирани същества ти убиват вясякакво желание...

straus
12-23-2011, 20:09
Учителката по Английски език от 8-ми клас.... тая гадина като спря да ни преподава здрасти не казваше по коридорите...

Hayashi
12-25-2011, 14:50
Учителите мразят децата с характер, защото обикновено под тази думичка се разбира ученик без капка възпитание, който си мисли, че е хванал Господ за шлифера.
Вярно е, че има безмозъчни учители, но всички умни ученици знаят кога да си замълчат и да не си влошават положението.

mrankoniiii
12-26-2011, 18:09
Ами защото те отговарят отварят се позват ниско възпитание

3oPuTy
12-26-2011, 18:48
Авторке,първо се научи да пишеш грамотно и после обяснявай,какво е образОванието в България ...
Също така няма да е зле да правиш разлика между "тийнове с характер" и "тийнове с ниско възпитание"!Първите НИКОГА не са черните овце,напротив - те са на почит.
Освен това не учителите са ви виновни,а липсата на заинтересованост.Как искаш един "даскал" да води нормален час,с обяснения и прочие,след като над 70% от учениците в час нито слушат,нито пишат,нито нищо ... "Пеел" си урока?!Ами като няма кой да попита "Ами това как се получава?","А онова какво точно значи?" и т.н.?!А и как искате един преподавател да ви уважава като вие не уважавате него?!Само си виж повърхностното описание,което си дала ... "Дрехи от времето на баба ми,телефон за 20лв." ... А ти що не се замислиш,че ако не са родителите ти ти също нямаше да имаш нещо повече от тези преподаватели!А ако нямаше хора като "тъпите" ти даскали,които да стоят в часовете и да си предават материала въпреки ниската заплата и селяндурското (дааа,има разлика между "селско" и "селяндурско") поведение на част от учениците?!Я ми обясни ти,какво щеше да правиш с живота си?!Щеше да ходиш на село и да пасеш патки ли?Ама то и за там ти трябват няк'ви,макар и минимални,знания за да знаеш колко патки имаш и дали комшията не е откраднал някоя ...
Аман от неблагодарни келеши,мислещи се за голямата работа и неоценяващи труда на другите ...

mitkoyyy
12-28-2011, 16:47
Всъщност има два вида учители.
Първи вид - Такива, които просто си предават урока и не им пука кой го е разбрал.
Втори вид - Такива, които гледат всеки да е разбрал по нещо и не им пука за кой път предават урока.
Има много учители, които им пука за учениците и много за които не им пука. Ако си учиш по предмета никога няма да имаш проблеми, просто взаимоотношенията ще са ви само в учебен план и не мисля, че ще има проблеми. Аз също имам проблеми с някои госпожи, но аз съм си виновен, ако си учех редовно по предмета и не лафех на госпожата неща различни от учебния план нямаше да ги има тези проблеми. Нещата са такива, каквито си ги направиш. :)

tedincetyyy3
09-13-2012, 21:20
хаха .. защото учетилите мислят че са някфи дет могат всичко и всички да командват като те заплашат че ще кажат на мама и тати какво говориш или прариш или че ще ти намалят оценката .. не приемат някой да им се противопоставя и когато някой го направи .. не незнаят какво да напраят .. и веднага някфи го намразват .. се той е виновен а - у .. само защото характера му е по - свободен .. :Д:Д

draid
09-13-2012, 21:31
Учителите са такива, защото 90% от децата са пълни лекета, които се мислят за голямата работа. Не ги ебе да научат нещо, а само да отидат до училището за да се изфукат с дрехите, телефоните и др глупости купени им от родителите. Голяма част от децата, на които родителите са по заможни са тотални лекате и нямат никакъв респект и уважение към по възрастните. Ти авторке показваш също много плоско и ограничено мислене с 2-рото си изказване. Деца с характер в днешно време до голяма степен са деца дето само си отварят устите без да казват нищо съществено.

JuStElly
09-13-2012, 23:11
Какво са ви виновни учителите,че повечето тинейджъри са малки ла*нца,с извинение?! Ако знаеш как да изразиш КОМПЕТЕНТНОТО си мнение,а не просто да се заяждаш със хората,които се опитват да те научат на нещо,всички ще те харесват.От друга страна,ако не те харесват,но си учиш по предмета,пак ще си имаш оценките,защото противно на всеобщото мнение,повечето учители са доста обективни.Виж,ако тинейджъри с характер за теб са арогантните боклуци,които унижават учителите,това вече е твой проблем.

jghgh
09-13-2012, 23:17
Хаха, видях си мнение отпреди година и адски много му се накефих. I'm so goddamn smart.

SHPAIdURmeN
09-14-2012, 06:40
Вижте ни днешното образувание,учителите на който за нищо не им пука освен кафенцето...гледат само да си изпеят урока и да излязат.Това ли е преподавател? А защо даскалите си избиват комплексите пред децата? Само защото тя е с телефонче от 20 лева и с едни и същи дрешки всеки ден от на баба ми времето,а някой от децата вадят телефонче маркови дрешки а-у.. знаят че в обществото никой не ги смята за нищо, а пред децата могат да командват..и ако някои им се противопостави го нарочват. Не мисля,че е правилно.Също така мнението на учителя за детето да влияе на оценката е адски грешно..

:D Toва е казано, по много различен начин от различна гледна точка и в пр. Мисля, че по тази тема има да се пише(говори) доста, понеже при всеки е било различно, различни даскали (сигурно има и които са еднакви) . Та щом да пуснеш такава тема значи трябва да имаш някакъв проблем с твоите учители :? Ти ни кажи :)

TheBanzai369
09-14-2012, 07:31
Защото възрастните мразят келешчета който още миришат на мляко, да се правят на отворени и мн големи

А Л И С А
09-14-2012, 08:08
Много тийнейджъри с характер има. Въпросът е колко си го показват. Защото,според мен, е напълно нормално учителите да се дразнят на някакви мамини синчета и дъщерички, които просто са в училище, защото са си надвишили позволения броя на извинени отсъствия. Ако си използваш за правилните цели потенциална, даже ще те насърчават. Но като цяло зависи адски много от характера, както на учителя, така и на ученика.

black pearl
09-14-2012, 08:48
Това за изказването на мнението и т.н е вярно за доста от учителите. Например в старото ми даскало госпожата по БГ , само гледаше да изложи даден ученик пред класа - най-малкото в час.Не говоря само за себе си ама изобщо за целия клас. Имаше си 1-2 любимци и тях не ги , а другите ги правеше на 2 ст... в общи линии си изкарваше яда върху децата

Amore-Mio*
09-14-2012, 12:03
Всяко дете си има характер, което усъвършенства през годините. Едни ясно показват характера си и умението да го отстояват, а когато някой такъв, се изпречи и противопостави на мнението на преподавателите - те започват не да ги мразят, но не ги харесват особено. Защото по - скоро смятат, че ще им навредят по един или друг начин, поне така смятам.

awerw
09-14-2012, 12:29
то вярно, че има такива учители, ама не са много, предвид обстоятелствата е по-вероятно на ученика характера да е "устат"... тъй че темата си е тъпичка....

purplegrass
09-14-2012, 20:33
Един кадърен учител едва ли би намалил оценката на някой, който по възпитан начин е изказал мнение . Има много лайненца, който са нагли и се мислят за много готЕни като почнат да се отварят на учителя . Друг е въпроса, че има некадърни учители, който не стават за тая работа и са пристрастни и се заяждат, с този който има различно мнение. Моята класна е много точен човек и дори на пишлемета, които са нагли не казва почти нищо. А пък госпожата ми по БЕЛ изобщо не харесва някой да не е на същото мнение, но не му намалява оценката ..
така че си зависи за какви тийнеиджъри става въпрос и къв е учителя който седи срещу тебе

whitenigga
09-17-2012, 18:42
Как свързахте тийнейджърите с характер с телефони и маркови дрехи? Какво е общото? Характера от кога е равен на финансовото положение? А за това кой лигав и кой не, хм. Това, че исказвам мнението си или разсъждавам по различен начин от учителя не значи, че съм лигав, леке и т.н.

SisiStrange
09-17-2012, 19:10
О, боже. Я, свиквайте. Ако сега се жалвате, където още има на кого да се оплаквате, можете да викнете родителите си и можете да идете на повишителен с комисия, където да се оспори мнението за дадена оценка, хич не ви виждам в университета. Още първата година ще се сблъскате с поне 2ма, ако не и повече преподаватели, които ще се отнасят с вас като с последни дупки на кавала и ще ви режат по всевъзможни причини от типа на: "Днес не съм в настроение, колежке."
Впрочем, напълно съгласна съм с jghgh, Пантерата и draid. Обикновено тези с характера са разни разлигавени глезли/глезльовци, които са свикнали да се репчат и налагат навсякъде. Идеята на училището е да ви научи на етикет, на уважение и на това, че има системи, важащи дори над вас. Поне една от идеите му. Много рядко съм срещала такива велики личности с характер, спорещи по интелигентни теми с учителите, защото повечето въобще не мислите над това, което се преподава. Ако пък заспорите баш по темата на часа, тия учители на ръце ще ви носят. С адски редки изключения.