PDA

View Full Version : Не знам какво се случи с нашата връзка...



ivancho_007
12-21-2011, 23:16
Здравейте, имам проблем с моето момиче и ако може да споделя тук... Ние сме заедно от 3 години и бих казал, че връзката ни досега беше много силна. Мисля, че всичко беше много добре - много добре се разбирахме, изкарвахме си много добре заедно, сексът беше супер. Имали сме дребни спречквания (както всички), но много бързо сме се оправяли. Но от няколко месеца очевидно има проблем между нас. От началото на есента насам усещам, че приятелката ми охланява към мен. Започнахме да прекарваме по-малко от нормалното за нас време заедно. Отначало сексът започна да се случва все по-рядко докато най-накрая спря. Няколко пъти исках да си поговорим, да се опитам да разбера какво не е наред, какво не и харесва, дали може нещо да поправя и да направя нещо ново. Каза, че няма проблем с мен, просто не мислела, че трябвало да се виждаме толкова често както преди, не трябвало да прекаляваме, да се задушаваме един друг. Аз лично не съм се чувствал задушен, даже обратното! Но очевидно тя се е почуствала така. Относно секса каза, че не била в настроение, не и се правело, не мислела, че секса е много важена за една връзка (преди не беше така), искала малко да си почине от секс... Опитвах се да измислям нови неща, които да правим (както винаги съм се старал), опитвах се покажа, че тя за мен е специална (което наистина е така!), опитвах се да я забавлявам повече. Като цяло се старах да направя каквото мога да укрепя връзката ни. Но, за съжаление, отношенията ни все повече ни охладняваха. Напоследък тя дори не искаше да ме целуне. Като се опитвах да я целуна не усещах отговор на целувката. След това тя каза, че не мисли, че трябвало да се целуваме толкова много, че искала малко да се поспрем. Пак се опитах да разбера какъв е проблемът - да не би тя да няма желание вече да е с мен или пък нещо да не и харесва, което аз да не съм разбрал. Тя каза, че иска да е с мен, но била в период, в който не искала да имаме интимности между нас. Но да не сме се разделяли. Опитах се да я разбера и се съгласих, и и казах, че искам да направя каквото е нужно да възстановим връзката си. Почувствах се доста неприятно, но реших да изчакам да видя какво ще се случи. Преди десетина дни съвсем случайно разбрах, че тя общува много често с бившия си приятел. Стана ми много неприятно. Реших да и кажа, че съм разбрал, и че искам да ми обясни какво става, защото не обичам недомлъвките и искам всичко да е ясно! Тя каза, че от няколко месеца се вижда и общува с бившия приятел във фейсбук, скайп и т.н. Не искала да ми каже, защото не искала да съм си мислел лоши неща. Нямало нищо, което да ме притеснявало, защото всичко било напълно приятелско. Те само си говорили - той бил много свестен човек, с който било много приятно да се говори, а тя точно от това имала нужда. Аз си мисля, че съм много уравновесен човек, но в този момент ми стана много неприятно и и казах, че не и вярвам (не съм и викал - съвсем спокойно го казах), и че е съмнително. Тя много се обиди и каза: "Ти за каква ме мислиш?". Казах, и че ми е много неприятно за това, че аз винаги съм се старал да правим интересни неща, да се забавляваме, да имаме една здрава връзка, а в последно време давах всичко от себе си в тази насока, а в същото време тя е общувала с бившия си приятел, което е съмнително, на фона на това, че в същото време нашите отношения изчезнаха. Тя каза, че още повече се обидила и се скарахме и се разделихме (нещо, което беше факт от поне месец, но сега си го казахме). Преди няколко дни с нея се видяхме за малко и тя ми каза, че ако съм искал пак да съм с нея да и се извиня и да бъдем приятели известно време и ако се почувствала, че и тя иска - тогава. Сега не знаела какво искала. Чесно казано имам големи съмнения. Принципно не мисля, че съм ревнив, но в случая има твърде много подозрителни факти:
1. Нашите интимни отношения (включително и целувки) охладняха и изчезнаха; 2. В същото време тя се е виждала с бившия си приятел, за когото знам, че сексът е много въжен и това е основното, което търси от момичетата; 3. Също знам, че не е бил много интересна компания, а сега изведнъж станало така, че разговорите с него били много приятни; 4. Чесно казано има доста по-привлекателна визия от мен в момента (за съжаление имах здравословен проблем, заради който личният лекар ми забрани да натоварвам много физически и да тренирам поне 6 месеца и малко загубих форма, но моята приятелка каза, че ме разбира, и че няма проблем да изчака да се възстановя напълно и пак да вляза във форма, но дали...); 5. Доста пъти през последните месеци се случваше така, че тя избухваше при простия въпрос "Как беше денят ти?". Казваше, че съм бил задушаващ, и че не била длъжна да ми дава отчет. Нещо, което изобщо не се слчуваше преди. Реално тя започна тази практика. Отначало тя ме питеше това всеки ден. Мен ми беше приятно и така си говорихме и всичко си споделяхме. И аз съм на мнение, че двама души в една връзка не трябва да си търсят отчети кой какво прави и в никакъв случай не съм искал да съм такъв! Но ние толкова много време всичко си споделяхме и изведнъж тя ми изтърсва, че това не е редно и да не съм бил такъв контролиращ... Това ме накара да се чувствам странно. Отначало се опитвах да я разбера - мислех си, че е в някакъв период, в някакво странно настроение, но сега ми изглежда твърде подозрително; 6. В този период, в който не се разбирахме тя казваше, че се вижда с приятелки (това и беше редовното извинение ние да не видим), което се случваше в пъти по-често от колкото преди.
Имам много големи съмнения, че ми е изневерявала. Не знам какво точно се е случвало. Дори и да е имало секс, не мисля, че това е най-лошото. За мен е много по-сериозна изневярата на ниво чувства, мисли. Аз си мисля, че между тях е имало точно това. Предполагам, че намеренията на бившия и приятел е да се опита да ни раздели, а аз съм му правел услуга с моето държание. Сега той се явява този, който ще я утешава и ... ясно. Поне съм чувал, че това е класическа ситуация. Не знам какво да правя. Тя ми предлага сега да се опитаме да сме приятели и ако почувствала да пробваме пак да бъдем заедно. На мен ми се струва, че иска да реши на кой от двата стола иска да седне, ако разбирате какво имам предвид. А и има и възможност да си въобразявам и наистина да не е имало нищо. Не знам... Много я обичам!!! Имахме чудесна връзка толкова много време и искрено бих искал ако може да се съберем пак. Но в същото време не знам дали може да и имам доверие. Освен това бих искал веднага да пробваме да сме заедно. Не искам да ме разбирате грешно - не съм някакъв маниак на тема секс. Дори не мисля, че трябва веднага да започнем пак да правим секс, но просто искам още от сега да съберем. Така го усещам вътрешно и имам чувството, че само така ще се почувствам по-сигурен в отношенията и към мен и ще мога да си изградя наново доверието в нея. Иначе ако сме само приятели ще се усилва чувството ми на ревност и можи би по-скоро ще си развалим отношенията. Не знам какво да правя - не искам да се отказвам от нея (но предполагам, че и това е вариант), не знам дали да пробваме да сме само приятели (не знам дали ще издържа емоционално) или да и кажа, че аз искам още от сега да си възстановим отношенията. Моля Ви за съвет!

P.S. Извинявам се за дългата тема, но мисля, че всички неща, които написах са съществени. Благодаря на всички, които ще прочетат моя проблем!!!

kyon
12-22-2011, 04:23
Мисля, че тя все още не осъзнава какво губи.
Хвани си друго момиче и тя най - вероятно ще иска да се върне при теб (аз на твое място и тогава не бих тръгнала с нея).
Кажи после какво става.

SisiStrange
12-22-2011, 04:29
Много ми е мъчно за тебе в момента... Не си попаднал на момиче, съжалявам.
Според мен няма как да се оправят нещата на този вече етап без да се унижиш до ен-та степен.
Почти убедена съм, че ти е изневерила - да. И то не веднъж.
Някак ще се оправиш, но се иска време.
Приеми, че нещата вече не са в твои ръце. Направил си всичко, че и отгоре, за да ги оправиш, но трябва желание и от нейна страна. Това е двустранен процес.
Явно си и омръзнал. Чудя се само защо е толкова нагла и поне не ти го каже в очите.

antineutral
12-22-2011, 06:01
Проблем във връзката ви има, очевидно не е в теб. Приятелката ти те обвинява, че си контролиращ, че я задушаваш, а тя самата изисква определени неща и не е наясно със себе си. Да те обвинява за това верно си е нагличко. В момента тя иска и вълкът да е сит и агнето да е цяло. Разбирай "тези хора да бъдат такива и такива по мое искане, а ако исканията ми се променят, да станат такива и такива". Страхува се да остане сама, но същевременно не й се ще да остава с теб събрана и да те остави да бъдеш себе си(а това е най-важното в една здрава връзка, с всичките ти интимности и неща, които правиш, за да се чувстваш щастлив). В случая най-доброто, е да избереш кое е най-добре за самия теб- на нея все не може да се угоди. Ако смяташ, че да се съберете, както каза, ще е опция да ти е гот, направи го, но усетиш ли, че нещата не вървят- оттегляй се докато е време. Аз лично се съмнявам, че би се получило, поне на този етап.
Колкото до изневярата, трудно е да се каже така без явни доказателства. По-скоро ме съмнява, че в момента бившият й го играе на "добрата приятелка-изповедница" за проблемите на гаджето ти. И тя очевидно се връзва и се самонавива против теб малко несъзнателно(оня налива масло в огъня, но може би също го прави несъзнателно :)) Успех! :)

bogzfaggot
12-22-2011, 08:02
Задушава се не,защото ти я притискаш,а защото тя не те желае,както ти нея.Според мен просто и тя самата не знае какво точно се случва.Вие сте от много време заедно и според мен е привързана,но в същото време не те чувства така,както те е преди.В случая тя има проблем и тя трябва сама да си го разреши.Остави я по-добре.

shmatarok
12-22-2011, 09:02
Остави я, спри да я търсиш, да й звъниш и т.н., започвай да излизаш с приятелите ти, ако има все още някакви чувства към теб ще се върне. Ако това се случи обаче се изправяш пред възможността пак да тръгнете, да ходите да кажем година и после пак да започне да ги върти тея номера. Най-добре не се занимавай повече с нея, има и други момичета :)

Mi6inka
12-22-2011, 10:17
Фаталните 3. Дам.. както и да е,сега по темата. И аз съм на мнение, че трябва да я оставиш. Явно от това има нужда. Дали тя има чувства към теб ще се разбере след това. Гадно ще ти е, ама ..опитай да не я търсиш, да видим как ще се почувства тя.

Aphrodisiac
12-22-2011, 12:03
И аз съм съгласна с мненията по-горе да я оставиш. Тя накак си не е наясно какво иска и от кого го иска. Опитай се да я превъзмогнеш, не й ходи по акъла да видим тя как ще се почувства.