PDA

View Full Version : Козметик (акне)



arebeee
12-22-2011, 12:01
Здравейте на всички,момче на 18 години съм от София :).Имам проблем с акнето,ходих по какви ли не дерматолози,антибиотици,ма зила нищо не помага,ходих и на лазар,ужким помаголо,но ефекта е нулев,една процедура ми струваше 100 лева,направих 4 и нямаше ефект,та сега четох за салон мадлен (http://www.madlenbg.com/cosmetic.html) и по специално за Кожа без акне:

комедоните
акнето
мъртвите епителни клетки
всички градски замърсявания

могат да бъдат отстранени от лицато Ви само с нежно докосване на апарата, по който протича ултразвук.

та някой ако е ходил да ми каже какви са отзивите има ли ефект...

Rebirthing
12-22-2011, 16:16
Наистина ли очакваш козметик да ти реши проблема ?!
Почвай да се храниш здравословно !

arebeee
12-23-2011, 05:21
Наистина ли очакваш козметик да ти реши проблема ?!
Почвай да се храниш здравословно !



е ти си голям фен ахаха,някой друг да каже мнение (:

Rebirthing
12-23-2011, 08:52
е ти си голям фен ахаха,някой друг да каже мнение (:

Кво мнение очакваш ?
Пробвал си всичко, друго освен Акне Аут тук няма да ти препоръчат.
Щом проблема не става чрез локално третиране, то тогава трябва да обърнеш внимание на начина си на хранене, ако не, стой си с акнето.

teddybearMV
12-23-2011, 15:16
Пич, слушай Rebirthing какво ти казва. Та ти си пробвал много неща, та дори и лазер. След като си минал през толкова варианти- дерматолози, лазери, антибиотик и т.н., проблемът ти е наистина вътрешен. Промени храненето, режима ти като цяло явно е объркан. С козметик няма да стане, та ти вече си минал през дерматолози, какъв козметик?!

arebeee
12-23-2011, 17:54
Кво мнение очакваш ?
Пробвал си всичко, друго освен Акне Аут тук няма да ти препоръчат.
Щом проблема не става чрез локално третиране, то тогава трябва да обърнеш внимание на начина си на хранене, ако не, стой си с акнето.

на диета ли да мина ?

teddybearMV
12-24-2011, 09:48
на диета ли да мина ?
Да, направи си някакъв хубав режим, махни боклуците, направи някакво пречистване, яж качествена храна, малко спорт, дори можеш и тест за алергии да си направиш, но не става с направление от лекар, плаща се, не е по ЗК.

brutaLxxbunny
12-24-2011, 10:14
на диета ли да мина ?

Да,само на вода ще я караш -.-
Тук мисля си за съвет?! Вместо да се правиш на Опърничавата,вземи се поразрови и послушай съвета на Rebirthing. Лично аз имах най-ужасното акне и познай какво ? Почнах да пия повече вода и спрях чипсовете - воала,изчезнаха! Няма магично мазило, което да ти помогне.

nolovexxx
12-24-2011, 11:24
Ами аз също имам акне.. преди ми се бяха махнали пъпките с едно лекарство, но после кожата ми свикна с него и сега пак имам. Иначе пия сиг 2 литра вода на ден.. рядко ям чипс, но вс ден ям сладко.. не знамм.. почнах да ползвам крем Здраве не става.. на козметик не съм ходила.. сега съм на 14 - 8 клас а пъпките ги имам от 5 клас някъде .. просто не мога да се отърва от тях ;// така че не зависи толкова мн от това какво ядеш според мен.. ;))

Rebirthing
12-24-2011, 19:09
При всеки е индивидуално, при някой може чипса да е причината за акнето, при други млякото и т.н.
Моя съвет е да почнете да изключвате една по една вредните храни, като се започне от храните с хидрогенирани растителни мазнини, храните с висок гликемичен индекс, тези с много Е-та, изкуствени подсладители и прочие. Млякото и млечните продукти също могат да причинят акне, препоръчвам ви да ги изключите. Като цяло е добре да се ограничат животинските продукти и да се набляга на плодовете и зеленчуците. Глутена също може да е виновен за акнето. Изобщо наблюдавайте при кои храни акнето се засилва и ги изключвайте.

kalpazanka
12-25-2011, 13:13
Кажи какво си ползвал/а до момента.

arebeee
12-25-2011, 20:58
не ям нито чипс,нито мазни неща,газирано също не пия... а за животинските продукти незнам ... ям само сирене и мляко от време на време ... някой ползвал ли е услугите на салоните мадлен ?

едит ;

сега видях че и в този салон предлагат доста неща : http://www.angelface-bg.com

kalpazanka
12-26-2011, 12:00
Е точно млечните продукти са ти гафа.
Отново избягна въпроса ми. Антибиотични схеми прави ли?! Пила ли си роакутан?!

arebeee
12-26-2011, 12:18
пих антибиотик 1 месец никакъв ефект,като че ли и по зле станах ... не беше роакутан,пиех го понеделник сряда и петък и в неделя някакво друго хапче ... но нямаше ефект ;х за тва питам сега за тези студия .

kalpazanka
12-26-2011, 13:20
Роакутан не е антибиотик.

arebeee
12-26-2011, 13:45
ще помогне ли има ли смисъл да го купувам ...

teddybearMV
12-26-2011, 15:02
Роакутан само след серия изследвания и по строго контролирана схема от лекар. Пие се, ако всички изследвания са наред и има доста странични ефекти. Не е обикновено лекарство. Моя позната живее в САЩ и там го пие, но ходи на всеки 10 дни на контролен преглед и за регулиране на схемата. Има наистина мноооого странични ефекти. Не е шега работа. Има хронични заболявания, при които е абсолютно забранено да се пие. Консултирай се с дерматолог, който работи отдавна с това лекарство, защото иначе може да си навлечеш сериозни здравословни проблеми. Не си купувай всяко едно лекарство, за което някой ти напише нещо в нет-а!
Пропуснах да спомена, че е подписала информирано съгласие, че е наясно с неговите странични ефекти и го приема по собствено желание, а не по лекарско настояване.

arebeee
12-26-2011, 17:38
хм ... добре ;х

kalpazanka
12-27-2011, 05:51
teddybearMV, пропусна най-важното- че го няма в България. :D :D :D :D :D :D :D

Авторке, лазерът лекува белезите от акне. ;) Или смени дерматолога, или иди на гинеколог, ако досега не си ходила. ;)

arebeee
12-27-2011, 07:53
Незнам кой те е направил модератор само приятел (: виж ми първия пост "авторке" ХАХАХА

kalpazanka
12-27-2011, 12:47
Ами... прегледах го.
Не видях да си ходила при гинеколог.

И интересно защо си ходила на лАзар, а сега се интересуваш от процедури за премахване на комедони и мъртви епителни клетки- нещо, което можеш да направиш и с кератолитик за 16 лв в домашни условия.


За заключение- вместо да ми береш грижата кой ме е направил мод, вземи изключи СПКЯ, щото иначе ще трошиш още дълго време пари за простотии.

teddybearMV
12-27-2011, 13:42
Ами... прегледах го.
Не видях да си ходила при гинеколог.

И интересно защо си ходила на лАзар, а сега се интересуваш от процедури за премахване на комедони и мъртви епителни клетки- нещо, което можеш да направиш и с кератолитик за 16 лв в домашни условия.


За заключение- вместо да ми береш грижата кой ме е направил мод, вземи изключи СПКЯ, щото иначе ще трошиш още дълго време пари за простотии.

Той е момченце, а не тя, че да ходи на гинеколог.. Това се опитва да ти намекне, ама ти не схвана.

arebeee
12-27-2011, 19:55
ахахаха един човек да чете,а не само да трупа мнения :D какво е СПКЯ

teddybearMV
12-28-2011, 09:11
ахахаха един човек да чете,а не само да трупа мнения :D какво е СПКЯ
Споко, нямаш СПКЯ. Това означава синдром на поликистозните яйчници, а ти си нямаш яйчници, защото си момче. Не си вкарвай излишни филми.
Интересно е.. как kalpazanka е забелязала правописната ти грешка, а е пропуснала въвеждащата част ' аз съм момче на 18 години' ?!

arebeee
12-29-2011, 12:53
Ами... прегледах го.
Не видях да си ходила при гинеколог.

И интересно защо си ходила на лАзар, а сега се интересуваш от процедури за премахване на комедони и мъртви епителни клетки- нещо, което можеш да направиш и с кератолитик за 16 лв в домашни условия.


За заключение- вместо да ми береш грижата кой ме е направил мод, вземи изключи СПКЯ, щото иначе ще трошиш още дълго време пари за простотии.


какво представлява кератолитик ?

smile12345
12-29-2011, 13:41
Според мен това няма да ти помогне...най-добре е да отидеш на козметик и то добър,ако искаш да ти препоръчам ми пиши лс трябва редовно ходене да кажем веднъж седмично и след 2 месеца със сигурност разликата ще е голяма(от личен опит знам)...може някои да не вярват,да казват че при всеки е различно,че козметиците нищо не помагат,а влошават нещата-повярвай ми това не е съвсем така..дерматологът може и да помага,но тези кремове,които се предписват струват много пари и само състаряват детската кожа,козметикът е къде къде по-добре,а и не е скъпо,там където аз ходя е по 35лв.! Пиши ми ако искаш,но със сигурност ще останеш доволен,да,има болка,но си заслужава напълно,за резултата...доколкото за здравословното хранене не при всеки е от храната аз не ям месо,шоколад съвсем малко спортувам много,но пак имам пъпки е вече почти нямам след 2 години козметик,но аз ходя по 1 път на месец та дори и на 2 месеца по веднъж и пак има резултат! [=

arebeee
12-29-2011, 15:45
добре :) ....

http://www.boriana-b.com/ някой ползвал ли е услугите и ?

arebeee
01-01-2012, 12:35
Благодаря на всички,айде със здраве :)