PDA

View Full Version : как да си направя форум



progrezo
12-22-2011, 19:23
намерил съм free host,но не знам какви програми ми трябват.. помогнете моля :)

maistorluk
12-22-2011, 19:50
Боже, божеее. То ако толкова лесно се правеше форум досега да има милиарди форуми. Не е лесно както си мислиш и си далеч от истината ако мислиш че форум се прави с програми. За една основа на форума само ти трябва PHP ами след това ако почна да изброявам... Така че поинтересувай се малко какво трябва да знаеш за да можеш да направи що годе примитивен форум, почети малко компютърна литература и нещата може да тръгнат към добро. Ако си мислиш че форум се прави лесно наистина си много сбъркал.

Sh@d0w
12-23-2011, 05:49
Всъщност адски лесно се прави, първо трябва да решиш каква платформа искаш да е има готови пакове и съответно хоста ти да поддържа PHP и MySQL. Сваляш си примерно PHPBB pack-а и следваш упътването, за да го инсталираш и настроиш.

Друг въпрос е ако искаш сам да си направиш форум. В момента аз си разработвам моя версия :)

maistorluk
12-23-2011, 10:54
Може и да има такива пакове но за мен това не е вариант. Като почна да правя нещо искам да съм го правил само аз без такива пакове които ще ми ограничат свободата на действията. Така че за мен по приемливия вариант е да си го направя всичко сам и като плюс получавам знания свързани с компютрите които могат много да ми помогнат за в бъдеще. Така че ти избираш.

ThEKiNgG
12-23-2011, 11:00
Може и да има такива пакове но за мен това не е вариант. Като почна да правя нещо искам да съм го правил само аз без такива пакове които ще ми ограничат свободата на действията. Така че за мен по приемливия вариант е да си го направя всичко сам и като плюс получавам знания свързани с компютрите които могат много да ми помогнат за в бъдеще. Така че ти избираш.

Хаха това беше най - голямата глупост която бях чел от бая време първо незнаеш какво е и ги наричаш "пакове" сигурен съм ,че неможеш да си напишеш система я се образовай и тогава води безсмислените си войни http://cms-bg.com/

maistorluk
12-23-2011, 12:18
Хаха това беше най - голямата глупост която бях чел от бая време първо незнаеш какво е и ги наричаш "пакове" сигурен съм ,че неможеш да си напишеш система я се образовай и тогава води безсмислените си войни http://cms-bg.com/

ТРОЛОЛОЛОЛ... Незнам аз ти ли си сляпа или аз съм голям забраванко но в кой от постовете ми видя че съм написал че разбирам от PHP? Това че давам за пример и пиша от мое име не означава че разбирам! И ако погледнеш няколко поста по нагоре ще видиш че и шадоу ги нарича така(имам предвид паковете). Така че моля те прочети целия пост от до и го осмисли достатъчно добре защото по това което чета от теб си правя изводи че ти четеш между редовете. Така че недей много се впряга. Просто е ненужно!

ThEKiNgG
12-23-2011, 12:46
Сляпа.... назаде си момче

maistorluk
12-23-2011, 15:07
Нека...........

progrezo
12-24-2011, 01:18
благодаря за отговорите,направих си що годе добро форумче.. и да ЛЕСНО СЕ ПРАВИ!!

Sh@d0w
12-24-2011, 09:34
^ cheers ;)