PDA

View Full Version : Музика.подсъзнание?



NecroButcher
12-23-2011, 09:10
Здравейте!
Проблемът ми е малко по-философски.
Кой съм аз? Едно нормално 15 годишно момче, което учи, не е гадняр с съученици и на пръв поглед неразличаващо се от масата. За беда обаче в училище доста ,,хейтъри'' не ме наричат по име, а с прозвището-,,ъндърграунда''.(!)Защо? Ами,,проблемът'' бил, че слушам блек метъл и съм бил измет.(!)(http://www.youtube.com/watch?v=58o17dnB6hk)
Аз никога не съм споделял вижданията на музикантите.За мен това е само музика. Но дори момичетата, с които съм общувал, казват, че не можело да не съм в крак с модата(един техен аргумент е, че любимата ми песен е от 1994).
Въпросът ми е: Дали музиката(отново казвам-не възгледите на даден изпълнител) биха попречили на бъдещите ми отношения с момичета? Или просто тези, с които съм общувал, са с грешно мислене?
Приемам всякакви мнения, надявам се да не съм ви бил досаден.
Мерси :)

Stan4o123
12-23-2011, 09:36
Пич...един съвет от мен - много си млад,че да се "депресираш" заради това...ще ти кажа за моя опит - сега съм на 20,но и аз като теб съм почитател на рока и разновидностите му.Това винаги ми е създавало конфликти с средата,защото всички около мен винаги са били чалгаджии,което според мен си е абсурдно - не може всички да харесват ... айде няма да използвам епитети,въпросът е друг - струва ли си да изневеряваш на себе си(единственото константно нещо в живота ти ще си си ти - хората идват и си отиват),за да се харесаш на група малоумници,какво удоволетворение ще ти донесе това?Ще пасваш на средата,но няма да е заради теб,а заради някаква фракция на теб...ето,сега съм студент,всички около мен се напиват и чалгясват,постоянно повтаряйки колко е яко и не знам си още какво.Не можеш да променяш другите,не се и опитвай,дръж си на себе си - ти си най-важният в твоя живот,обичай всичко в себе си - вкусът ти,животът ти,не се стреми да бъдеш различен,но ако все пак си - приеми се такъв,не се притеснявай,ето и аз не съм чалгар,слушам "мелодичен дет",но това не ми пречи по никакъв начин да си имам познати и приятели чалгари,даже и момичета,които си падат по мен(абсолютни чалгарки).

totalmk
12-23-2011, 13:03
Stan4o123 е прав. Ще си слушаш, каквато музика на теб си ти харесва. Плюс това рокенролът е религия. Това е начин на живот. Аз слушам нонстоп жица и нямам проблеми с никого. В началото приятелите ми подхвъляха някакви коментари от типа "как може да го слушаш това, те не пеят ми само викат и etc.". Та слушай си метъл, колкото искаш. Не мисля, че това ще ти попречи някак. А за прякора, може би те наричат така, заради облеклото. Нали не си от тези метъли, които през лятото носят кубинки и са облечени целите в черно все 1 се връщат от погребение ?

Meoww
12-23-2011, 14:13
Абе.... остави ги тези момичета, които са ти казали, че не може да не си в крак с модата. Очевидно може, и още по-очевидно е , че те не са от твоята порода. Намери си хора с твойте интереси, не е нужно да си в крак с модата за да те харесват,а да бъдеш себе си с хората, които обичаш, и които те обичат;)

sunman
12-23-2011, 15:46
Колега,няма за какво да се притесняваш! И аз съм във същото положение! И аз слушам рок(даже някои песни са ми от 3-те) :D,обаче на мен не ми пука и това е! :)

FuCKkK13
12-23-2011, 16:05
съгласна с мненията.. и какво значи да не си в крак с модата,да не би музиката,която слушаш да те прави ''модерен'' и да си ''в крак с модата'' .. сега се сетих преди няколко години една такава ситуация беше станала - предполагам всички го помните.. та тогава 70% от чалгарите изведнъж започнаха да слушат хаос ;д.. та.. такава беше модата и заради едната мода почти всички започнаха да сл. др стил музика. което е смешно ;д ..

LeprikonA
12-23-2011, 16:24
все още асимилирам как, разбираш ли, не е модерно и не си човек, ако не слушаш само музика от преди 2 секунди. срам, ей срам.
изобщо да не им обръщаш внимание, аз бях в същото положение, само че към мен вървяха по-пикантни епитети. просто си заобиколен от такива, чиято цел в живота е да са "готяни" и няма смисъл изобщо да им обръщаш внимание. а относно момичета, хич не си попаднал на свестни. ако такава им е преценката за музиката, само мога да си представям какво ли са като хора. ама не искам.

NecroButcher
12-23-2011, 16:32
А за прякора, може би те наричат така, заради облеклото. Нали не си от тези метъли, които през лятото носят кубинки и са облечени целите в черно все 1 се връщат от погребение ?
В училище съм с униформа и съм с къса коса. Плюс това рядко обличам метъл тениска

Afterbirth
12-23-2011, 18:10
Спокойно, ще попаднеш на по - умни хора.

funkey
12-23-2011, 18:26
Здравейте!
Проблемът ми е малко по-философски.
Кой съм аз? Едно нормално 15 годишно момче, което учи, не е гадняр с съученици и на пръв поглед неразличаващо се от масата. За беда обаче в училище доста ,,хейтъри'' не ме наричат по име, а с прозвището-,,ъндърграунда''.(!)Защо? Ами,,проблемът'' бил, че слушам блек метъл и съм бил измет.(!)(http://www.youtube.com/watch?v=58o17dnB6hk)
Аз никога не съм споделял вижданията на музикантите.За мен това е само музика. Но дори момичетата, с които съм общувал, казват, че не можело да не съм в крак с модата(един техен аргумент е, че любимата ми песен е от 1994).
Въпросът ми е: Дали музиката(отново казвам-не възгледите на даден изпълнител) биха попречили на бъдещите ми отношения с момичета? Или просто тези, с които съм общувал, са с грешно мислене?
Приемам всякакви мнения, надявам се да не съм ви бил досаден.
Мерси :) Не брат можеш да си я слушаш колкото си искаш, но да не се ограничаваш само с нея.Да не се влияеш от нея като изглеждаш и се обличаш като метъл и т.н

ledenakrasota
12-23-2011, 18:31
Съвсем нормално е да се сдухваш! В такава възраст си. Тепърва ще се сблъскваш с глупости и хора, които си мислят, че много разбират. Въпросът е да не изневеряваш на себе си, за щото ще намериш средата си. Това, че са на брой повече от теб, не ги прави правите. Това е относително, защото всеки разсъждава от своята си гледна точка.

SmaRii
12-23-2011, 18:34
Споко, пич .. Слушай си каквото те радва и грам да не ти пука за мнението на другите .. ;] Все пак всеки с вкуса си, независимо дали към музиката, начина на обличане и т.н. Пък след време ще срещнеш и някоя сродна душица, която най-накрая ще те разбере без да ти мрънка, че не си в 'крак с модата'.
Пък и не е ли по-хубаво някое незабравимо рок или метъл хитче от 90-те отколкото чалга-еднодневка, която след максимум месец вече никой няма да помни ?! ^^

someonerandom
12-23-2011, 18:44
Обкръжението ти е такова.И не че са кофти хората,просто са недорасли.И с леко объркани приоритети.Има време,дишай.

Azoria
12-23-2011, 19:18
Едно момиче,ако ще те харесва ще те харесва за това,което си. Не ти трябва друго. :)
Слушай си хубавата музика и ги остави да се развиват "модерните" селячета. 8)

Slashy
12-27-2011, 10:00
Съгласна съм с мненията на другите, пък и всъщност има доста момичета, които харесват и тоя тип музика.
(Аз сега се замислих за себе си...слушам музика дори от 50те, да не говорим, че и класическа си пускам понякога. Но като споделя с някого, никой не ми е казвал нещо тъпо. )