PDA

View Full Version : Растеж



sladkatafenka78
12-23-2011, 12:42
Здравейте!Имам един въпрос-как мога да израстна на височина?Защото съм 6-ти клас,156 см(с около 15 см по-ниска от съучениците ми)и не съм мръднала изобщо от много време насам(около година и половина).И то ми трябват не 2-3 см,а около 10-15!

kalito126
12-23-2011, 13:10
Аз не съм чувала да има начин за израстване.Повярвай ми,не ти е нужно да растеш! Аз съм точно обратния случай: много по–висока съм от съучениците си (с почти 1 глава) и всички ми се подиграват.Така че и да си ниска,и да си висока все ще се намери някой да ти каже нещо.По–добре въобще не се занимавай с това колко си висока...Ще порастнеш от самосебе си! :)

Shturrrche88
12-23-2011, 13:10
Да помислим рационално (за кой ли път)...
Ако мама е дребосък, а тате не блести с особено много висок ръст, то каквото и да правиш, може и да не пораснеш.
Второ, момичетата се развиват до 18тата си година. Някои дръпват на ръст към 15-16 години чак.
Трето, дори и да си джобно гадже, все пак си момиченце и не седи лошо.
Така че, не виждам какъв ти е зора.

Meoww
12-23-2011, 14:05
Подкрепям горното мнение.
Ще добавя и нещо друго - по принцип знам, че момичетата, които са имали ранен пубертет изостават с растежа. Ако височината ти е такъв комплекс, иди на ендокринолог да те прегледа ;)

sun251
12-23-2011, 15:47
Мисля,че височината ти за годините ти е много добре и няма какво да се комплексираш от това!Аз на твоята възраст бях също някъде толкова,но за моят клас бях висока .. повечето бяха по-нисички от мен!Не се притеснявай .всеки се развива по различно време :)

Shoo
12-26-2011, 19:40
То от моя клас (9-ти) има момичета по 1,60, а ти си 6-ти....

asdzxccc
12-28-2011, 20:37
Така лично мое мнение. Момче съм и в 6 клас бях същият на височина с времето станах 1.77 (сега съм 11 клас, на годините на 10) както и да е с времето ще пораснеш, другият начин е волейбол или баскетбол, и с плуване става, но ще ти се разшири в крайна сметка гърбът и няма да е хубаво... Та личното мое мнение е, че по-ниските момичета са по-сладки, не знам повече ми харесват, не искай да растеш много, защото мъжете в България не са много високи и, когато след време се ожениш ще е глупаво да си по-висока от гаджето си, нали ? ;д

sladkatafenka78
01-01-2012, 14:44
Така лично мое мнение. Момче съм и в 6 клас бях същият на височина с времето станах 1.77 (сега съм 11 клас, на годините на 10) както и да е с времето ще пораснеш, другият начин е волейбол или баскетбол, и с плуване става, но ще ти се разшири в крайна сметка гърбът и няма да е хубаво... Та личното мое мнение е, че по-ниските момичета са по-сладки, не знам повече ми харесват, не искай да растеш много, защото мъжете в България не са много високи и, когато след време се ожениш ще е глупаво да си по-висока от гаджето си, нали ? ;д
Е,да не искам да стане така ;д.Просто проблема е,че не съм растяла от 1 година и половина.Meoww или другата или по-другата седмица ще ходя.И благодаря за съветите на всички ^_^ А случайно да знаете някакви храни,от които се расте?

HolyShit
01-01-2012, 14:48
В класа имаме 1,52 - ГОВОРИМ ЗА 11 КЛАС!! :)

DisappointedDreamer
01-01-2012, 15:05
Ако родителите ти не са особено високо, и ти няма да бъдеш. Все още си малко, и до няколко години можеш да дръпнеш с много. Спортове иначе може да пробваш - волейбол, баскетбол, и както казаха плуване, което няма да "разшири" гърба ти, но е особено добро упражнение за него.

vpowerrr
01-01-2012, 19:51
Аз пък съм 10ти клас и от класа ми има момиче високо 154-155 ;д. Не се притеснявай, готино е, джобно гадже.
А ако искаш да дръпнеш започни някакъв спорт като волейбол или баскетбол.
Айде със здраве :)