PDA

View Full Version : Дали ме лъже...



crazydivane
12-23-2011, 13:14
Хора,проблемът ми е следния:
В началото на миналата учебна година,се преместих в друго училище.Там се запознах с едно момиче и станахме много добри приятелки.Помагахме си взаимно и т.н.Не един път ми е казвала че съм й най-добрата приятелка.Тя за съжаление е с наднормено тегло,и й се подиграват,но аз я разбирам.Това е доста сконфузно.
Обаче през тази една година тя оцъстваше МНОГО.Идваше на училище за около 4 дена,после оцъстваше за 5 даже и повече..Питах я доста често за причината,но тя казваше че корема я е болял,че главата,че кръста и какво ли още не.За кръста се хванах,понеже едрите хора имат такива проблеми.В началото си казвах:Тя ще спре да оцъства, но така и НЕ спря.Цялата година.Просто постепенно забелязвах как госпожите губеха доверие в нея.Чудо беше че мина класа.Тази учебна година я кара абсолютно по същия начин.Оцъства много често.И все ми казва че корема я боли и Т.Н.Допитах се до мама,и тя каза че това не е нормално.И си казах че нещата не са както приятелката ми ги представя,но до ден днешен провеждаме все същия диалог..Че я е боляло главата.Започвам да се чуствам като глупачка.От четвъртък миналата седмица не е идвала на училище.Поисках съвет от приятелки,те казват че тя не е искренна.Страшно мразя когато ме правят на будала.Въпросът ми към вас е:Мислите ли че ме лъже,и ако да,какво да й кажа че да си признае.Този метод май се наричаше блъфиране.Не знам.Дайте ми съвет МОЛЯ!

Enchanting
12-23-2011, 13:35
Сподели и какво казват за нея, какво ти мислиш за нея. За това, че си искрена. И, че искаш и тя да бъде с теб. Щом сте най- добри приятелки би следвало да ти споделя, поне на теб. Една година да се оправдава с един кръст... не е работа. Явно има по- сериозен проблем.

Shturrrche88
12-23-2011, 14:27
Оцъстваше?! Сериозно?

SmilezZz
12-23-2011, 15:26
Определено те лъже. Няма как, в продължение на една година да я болят едни и същи места. То , че е възможно - възможно е , но би трябвало досега да е взела мерки. Явно има нещо друго. Поговори сериозно с нея. Докажи й , че не си като другите , които й се подиграват, покажи й , че си искрена и че може да ти има доверие.
В момента не е по - важно да й изкараш яда си , защото те прави на "будала", а в това да се опиташ да й помогнеш, по какъвто и да е начин.

Reenata
12-23-2011, 16:24
А защо просто не и званиш и пишеш известно време,да видиш дали тя ще те потърси. И като те потърси и кажи съвсем спокойно - просто да каже истината,а да не се прави на незнам си каква ..

Но, че те лъже,няма съмнение ! :)

ICanSeeTheFireBurning
12-23-2011, 16:58
Може би те лъже, а може и наистина да има някакви здравословни проблеми. А може и да е комбинация от двете - да използва тези проблеми като извинение да си стои вкъщи. Всъщност най-вероятно е да е последният вариант - иначе как ще си намери бележки и ще си оправдае отсъствията пред техните. Определено това момиче има сериозни проблеми със себе си и семейството си и ако те лъже, то в никакъв не те лъже, за да те прави на "будала". Вместо да я обвиняваш, че лъже, се опитай с любов и загриженост да се опиташ да спечелиш доверието й. Излишно е да и прилагаш кръстосани разпити, просто й показвай, че си до нея и ти пука за нея, и я приемаш и обичаш такава. Не я насилвай - тъкмо обратното, гледай да не я питаш, просто й показвай мълчаливо разбиране. Така тя сама ще те почувства по-близка и ще ти разкаже всичко - тя определено в себе си изпитва остра нужда да сподели всичко това, което става в нея с някого, но явно досега не си й показала достатъчно ясно, че би могла да я разбереш. Бъди до нея - истинското приятелство се заздравява с преодоляването на такива трудни неща заедно! Успех!

П.П: Пише се "отсъствам", а не "оцъствам". ;)

Verminaard
12-23-2011, 19:26
И на мен ще ми стане сконфузно ако оцъствам...АБЕ ЕЙ,личи си кой е 'оцъствал'.Освен самопризнанието ти че си глупачка си и неграмотна.
Предписвам половин литър белина на екс.

crazydivane
12-24-2011, 16:42
И на мен ще ми стане сконфузно ако оцъствам...АБЕ ЕЙ,личи си кой е 'оцъствал'.Освен самопризнанието ти че си глупачка си и неграмотна.
Предписвам половин литър белина на екс.

Виж,постнах тази тема с цел хората,които ме разбират да ми помогнат а не да ме обиждат.Пролича си кой какви обноски има,твоето мнение не е нужно,все пак мерси че се отзова!

qkakukla2
12-24-2011, 19:10
Питай я направо. "Защо не идваш да училище?? " като ти отговори боли ме корема й кажи " Знам, че това не е причината ние сме най- добри приятелки с всичко ти бих помогнала тревожа се за тебе сподели какво става ако наистина си ми най-добрата приятелка ще ми кажеш а нямаще да ме лъжеш" мразя този израз "ако си ми приятелка тай и тай", но в този случай е така. Ако пак ти каже, че я е боляло корема кажи че ти е писнало от нея и как да те прави на групачка кажи когато искаш да ми кажеш истината свържи се с мен.

Shturrrche88
12-25-2011, 09:49
Виж,постнах тази тема с цел хората,които ме разбират да ми помогнат а не да ме обиждат.Пролича си кой какви обноски има,твоето мнение не е нужно,все пак мерси че се отзова!

Защо да не е нужно мнението му? Не знам как човек, който не знае, че се пише ОТСЪСТВА, има право да съди друг, че ОТСЪСТВА от училище. Че и да се заяжда после! Ми първо стани грамотна, после може и да поумнееш, накрая може да се обърнеш и към приятелката ти, която между другото пък, изобщо не е длъжна да ти дава обяснения защо отсъства. Замисли ли се, че зад лъжата й, може да се крие огромен проблем, за който й е трудно да говори? Или е по-важно как се чувстваш ти, отколкото тя....аман!

crazydivane
12-25-2011, 12:19
Защо да не е нужно мнението му? Не знам как човек, който не знае, че се пише ОТСЪСТВА, има право да съди друг, че ОТСЪСТВА от училище. Че и да се заяжда после! Ми първо стани грамотна, после може и да поумнееш, накрая може да се обърнеш и към приятелката ти, която между другото пък, изобщо не е длъжна да ти дава обяснения защо отсъства. Замисли ли се, че зад лъжата й, може да се крие огромен проблем, за който й е трудно да говори? Или е по-важно как се чувстваш ти, отколкото тя....аман!

Не искам да се карам с някой за ГЛУПОСТИ,нито ме познаваш за да кажеш че съм неграмотна,нито нищо!100 на 100 и твоят правопис не е идеален!От мухата прави СЛОН!

Shturrrche88
12-25-2011, 14:10
Абе, разлика между правопис и грамотно писане определено има. Едно е от бързане да объркаш една дума, но тя се повтаря поне 5 пъти в поста ти и е сгрешена навсякъде. Аз не претендирам за правилен правопис, но поне знам думите как се пишат правилно. Не желая да познавам човек като теб, камо ли пък да се карам с някаква пикла във форум. Искаше съвет-дадох ти съвет. Ти не желаеш да се вслушаш в него, ами да спориш с нас. Ами хубаво-спори си, ама така нито ще разбереш какъв е проблема на приятелката ти, нито как да й помогнеш, нито как да я убедиш да ти се довери....а и надали ще се научиш да пишеш правилно.

crazydivane
12-25-2011, 14:29
Абе, разлика между правопис и грамотно писане определено има. Едно е от бързане да объркаш една дума, но тя се повтаря поне 5 пъти в поста ти и е сгрешена навсякъде. Аз не претендирам за правилен правопис, но поне знам думите как се пишат правилно. Не желая да познавам човек като теб, камо ли пък да се карам с някаква пикла във форум. Искаше съвет-дадох ти съвет. Ти не желаеш да се вслушаш в него, ами да спориш с нас. Ами хубаво-спори си, ама така нито ще разбереш какъв е проблема на приятелката ти, нито как да й помогнеш, нито как да я убедиш да ти се довери....а и надали ще се научиш да пишеш правилно.

Последното нещо което бих направила е да се занимавам с грездеи като теб,които се заяждат за една дума.Ако си мислиш че имам желание да се занимавам с теб-грешиш.Ако си мислиш че само ти нямаш желание да ме познаваш-пак грешиш.Ако си мислиш че ще отговарям на всеки твой пост-ПАК грешиш.!!

Shturrrche88
12-26-2011, 10:02
Доказваш, че не греша. Стига си флуудила, ами си включи малко мозъчните клетки в действие, за да измислиш как да помогнеш на приятелката си, и спри да се обясняваш като кокошка, че си досадна вече...мяу, та мяу.... лапешка история.

teddybearMV
12-26-2011, 15:19
Може би има сериозен здравословен проблем и не иска да сподели. Може и да те лъже, да е депресирана от това, че е пълна и да няма други приятели в училище. Може да има семейни проблеми- болен близък, проблем с парите и т.н.
И се пише ОТСЪСТВА, а не.. това смешното, дето си го написала..

mrankoniiii
12-26-2011, 18:06
Явно здраво я е разтресъл пубертета :D

EffinSick
12-27-2011, 06:34
ОЦЪСТВА
srsly?

Fiction7577
12-28-2011, 16:06
Първо и най-важно, научи се да пишеш правилно думата ОТСЪСТВА.
И второ, щом не ти казва, може би не е твоя работа да знаеш?! Това, че ти е най-добрата приятелка не означава, че е задължена да ти казва абсолютно всичко. Може да си има лични проблеми, може дори и техните да са я посъветвали да не споделя на никого въпросният си проблем. Попитай я дали има да ти казва нещо, но в никакъв случай не я притискай, задай си въпроса деликатно, ако те отреже - ще си траеш, това е.

Miichelle
12-28-2011, 17:02
Може би не иска да знаеш. Дори и най-добрите приятели понякога имат тайни помежду си. Ако иска, тя сама ще ти каже. Недей да я насилваш