PDA

View Full Version : Трябва ми помощ относно момиче



Poseudon
12-23-2011, 17:01
Значи аз съм на 15 и харесвам едно момиче откакто учим в един клас (15 Септември 2010). Миналата година и казах че я харесвам , въпреки че тя вече знаеше (предполагам се е досетила или просто някой от приятелите ми и е казала) , но и го казах чрез Skype. Още преди да и го кажа знаех че да кажеш на някого че го харесваш чрез Skype не е едно от най-романтичните неща и т.н. но проблема при мен е , че съм доста срамежлив когато става въпрос за момиче което аз харесвам. Както и да е , след като и казах тя нищо не ми отговори и нещата в училище си останаха същите. След 1-2 месеца реших да измисля и напиша поема на английски (дори и да е детско) и го направих. Написах я , преписах я на картичка и я пратих по пощата , но отново нямаше абсолютно никакъв отговор (знам че я е получила от мои приятели които всъщност са я питали). Вече към края на учебната година реших да я питам ако иска да излезем някъде , но тъй като изпитите ни по английски след 8-ми клас бяха след 1-2 седмици и тя каза че няма да може , защото ще трябва да учи. След като свърши учебната година не я попитах дали иска да излезем , защото тя живее/ше в друг град (мисля че вече живее във Варна но не съм напълно сигурен). Както и да е през лятото спрях да мисля за нея и съответно спрях (или поне мислех че спрях) да я харесвам. Но , когато започна учебната година започнах да я харесвам отново. Проблемът е , че не си говоря с нея много , защото сме доста различни - аз слушам метъл , рок и dubstep , докато тя слуша народна музика и английски поп (Bruno Mars и т.н.) , тя учи и то доста усърдно , докато аз почти не уча , тя е сериозна през повечето време , докато аз през повечето време се "ебавам" и се лигавя с моята така да се израза "групичка" в даскало. Интуицията ми , ми казва да и кажа относно това как се чувствам и поне си мисля че и тя ме харесва но не мога да съм напълно сигурен (понякога ме поглежда за части от секундата , понякога ме "зяпа" , а понякога ме гледа само с периферното си зрение).

П.С:
Причината поради която реших да я покяна да излезем беше леко странна - в един час по английски госпожата ни пишеше примерни изречения и едно от тях беше : "She would have gone out with him if he had asked her out." и в момента когато тя (г-жата) го прочете и двамата се погледнахме ( тя беше в единия край на стаята , а аз - в другия) за около 2-3 секунди.

ICanSeeTheFireBurning
12-23-2011, 18:05
Ем, пробвай се пак да я поканиш да излезете, щом усещаш, че и тя има нещо към тебе! И успех! :) Според мен няма как да се дърпа вечно.

Poseudon
12-23-2011, 19:28
То тя не се дърпа или поне не мисля че се дърпа , по скоро аз почти не се опитвам. Опитах 2-3 пъти описани по горе и толкова. Няколко пъти се опитах да събера кураж да отида и да я заговоря сериозно да и кажа лице в лице за какво става въпрос и да я питам дали би излязла с мен, въпреки че се каня да го направя това още на 8-ми - когато се върнем обратно на училище. Само се надявам да не се получи като миналите пъти - говоря , говоря как ще го направя и накрая - нищо. Дано да не съм си изпуснал шанса (ако съм имал такъв) , че няма да мога да издържа още 3 години в един и същ клас с нея и да продължавам да гледам отстрани и да си мисля колко хубаво би било ако нещо беше станало...

autumn666
12-23-2011, 23:33
Ами след като не можете да излизате през ваканцията, пиши и в скайп докато е в този другия град... Общувай поне така с нея. След като се върнете на училище давай... питай я директно дали иска да излезе с теб (: Ама на живо!
А различията да не те притесняват много... всеки може да си намери общи теми. Особено за музиката не се притеснявай. Примерно и аз слушам метъл, рок и дъбстеп като теб, също и dnb и тн, докато приятеля ми пък мрази дъбстеп, днб и всякви подобни електронни жанрове. :D И кво, всеки с вкуса си... Пробвай да и пратиш някоя песен която ти харесваш, питай я дали я кефи, можеш да я запалиш по някой от тея видове музика (:
И тва не е единствената тема ;д Има стотици неща за които можете да си говорите.
Въпреки че, трябва да те предупредя... ако въпреки всички тези неща, които ти казах, в края пак няма много за какво да си говорите и разговорите просто не потръгват, явно просто наистина не сте един за друг... Човек трябва да говори отпуснато със своята половинка, винаги да имат какво да си кажат и т.н... а не постоянно да се чудиш кво да кажеш, че да не те сметне за скучен тип.
Както и да е, май се отклоних леко от темата. Ама ти казах какво да правиш, така че действай! И успех.

Poseudon
12-24-2011, 06:41
Имам един въпрос. Мислите ли че Коледна картичка гласяща : "Всяко коледно пожелание може да се сбъдне ако вярваш истински в него. Повярвай и то ще се сбъдне : най-хубавите моменти от тук нататък предстоят!" може да значи нещо повече от Коледно пожелание?

ICanSeeTheFireBurning
12-24-2011, 18:08
Получил си такава от нея или искаш да й пратиш такава? Щото ако ще я пращаш, бих те посъветвала да пробваш с по-ясни намеци. :D

Poseudon
12-24-2011, 18:25
Получих такава от нея.

BornToRaiseTheHell
12-25-2011, 04:58
Сладури. :* Покани я пак. Този път-не по скайп.

Poseudon
12-25-2011, 11:50
Благодаря за всичките отговори , всички са доста полезни. Само да попитам последно ако приеме къде мислите че ще е най-добре да отидем като за първа среща?

Alabalaportokala
12-25-2011, 12:18
Всичко зависи от времето. Ако е хубаво- може да се разходите в някой парк или нещо от сорта. Ако е студено по- добре отидете на някое топло място- пицария, кафе...

Не забравяй, че на срещата ти трябва да държиш инициативата. Въпроси от сорта на: къде ти се ходи, какво ти се прави, искаш ли да отидем еди си къде трябва да бъдат заместени с: предлагам да отидем, знам едно хубаво място където, би ми било приятно да се... и т.н.

Ако не го направиш рискуваш да получиш черни точки пред момичето, а в последствие и крилата фраза: "харесвам те, но като приятел". И обратното, показвайки сигурност и твърдост шансовете да се случи нещо повече се повишават значително.

Успех и Весела Коледа

justasmile
12-25-2011, 14:48
Е, покани я де... пууу, че човек - ПОКАНИ Я ;)